150 TL Üzeri Kargo Bedava

Klima Yedek Parça

Filtreler
Özellikler
-
Fırsatlar
Fırsatlar

Klima Yedek Parçaları ile Sistemlerinizi Koruma Altına Alın

Klimalar, hem yaz hem de kış aylarında ihtiyaç duyulan ısıtma sisteminin elde edilmesini sağlayan ürünler arasında bulunur. Bununla beraber klima yedek parça çeşitleriyle ürünlerinizi herhangi bir problem yaşanması durumunda koruma altına alabilir, ihtiyaçlarınızı pratik bir şekilde giderebilirsiniz. Ürünleri incelediğinizde farklı tipte modeller için üretilen seçenekler olduğunu görebilirsiniz. Böylece klimalarınızın eksikliklerini zorlanmadan giderebilirsiniz. Klima yedek parça çeşitlerini incelediğinizde filtre, uzaktan kumanda, kompresör, fan ya da motor gibi birçok farklı ürün olduğunu görebilirsiniz. Hem iç hem de dış üniteler için pek çok alternatife sahip olan ürünler, herkesin ihtiyaçlarını karşılamayı başarır. 

İşyerlerinden evlere kadar geniş bir kullanım alanına sahip olan ürünler, iç mekanlarda istediğiniz sıcaklığı elde etmenizi kolaylaştırır. Bununla beraber klimalarınızda sorun yaşadığınızda yedek parçalar sayesinde problemi kısa süre içinde giderebilir, sorunları kısa süre içinde tespit ederek ortadan kaldırabilirsiniz. Kalite standartlarını karşılayan ürünler arasından ihtiyaçlarınıza uygun olanı vakit kaybetmeden bulabilir, günlük hayatınızı kolaylaştırabilirsiniz. Klima yedek parça fiyatları ve seçenekleri arasından aradığınıza zorlanmadan erişebilir, yaşanabilecek sorunlara karşı kendi önlemlerinizi alabilirsiniz.

Klimanın Bölümleri

Klima yedek parça çeşitleri arasından seçim yapmadan önce klimanın bölümleri hakkında bilgi edinmeniz gerekir. Aşağıdaki listeyi inceleyerek klimanın bölümlerini öğrenebilir, ihtiyaçlarınızı pratik bir şekilde karşılayabilirsiniz;

 • Klimalarda bulunan soğutucu, soğutma ve dondurma teknolojisi için önemli bir yere sahiptir. Kapalı bir döngüde çalışan parça, ısıyı iç mekanlarınızın içinden dışarıya taşır. Soğutucu, genel olarak klimanın boruları ve bakır bobinler aracılığıyla iç üniteyi dış üniteye bağlar. Akışkan ısısını dışarı dağıttıktan sonra tekrar içeriye doğru hareket etmesini mümkün hale getirir. Ardından dahili fan soğuk serpantilerin üzerine hava üfler ve soğuk havayı iç mekanlarda dolaştırır. Soğutucu, klima yedek parçaları içinde sunduğu işlevsellikle oldukça önemli bir yere sahiptir.
 • Kompresör ise basınç uygulayarak ortamdaki sıcaklığın artırılmasına yardımcı olur. Basınç artarsa sıcaklık da artacağı için soğutucu akışkan sıkıştırıldığında hava ısınır. Kompresör, bu işlemi gazı birbirine çok sıkı bir şekilde sıkıştırarak gerçekleştirir.
 • Kondansatör bobini, dış klima ünitesinin önemli parçaları arasında yer alır. Kondansatör bobini, dış havayla olan ısı transferini kolaylaştırmak için çoğu modelde özel olarak tasarlanır.
 • Genleşme vanası da klima yedek parçaları içinde sunduğu işlev bakımından dikkatleri üzerinde toplar. Genleşme valfi olarak da bilinen parça, klimanın basıncını azaltmak için tasarlanır. Hareketli bir parça olmadığı için klimalarda kolaylıkla değiştirilebilir.
 • Evaporatör bobini de klima yedek parçaları söz konusu olduğunda edinilmesi gereken ürünler arasında yer alır. Evaporatör bobini, genel olarak soğutucunun soğuk kalmasını sağlar. Ayrıca güç tüketiminin de daha dengeli hale gelmesini sağlar.

Klima bobini ya da valfi gibi ürünlere kısa sürede ulaşarak ihtiyaçlarınızı giderebilir, klimalarınızın sağlamlığını muhafaza edebilirsiniz. Klima yedek parça fiyatları ve seçenekleri sayesinde ihtiyacınız olabilecek ürünlere pratik bir şekilde ulaşabilir, iç mekan ısıtma sistemlerinizin sorunlarını zorlanmadan giderebilirsiniz.

Klima Yedek Parçaları ve İşlevleri

Klima yedek parçaları sunduğu işlevlerle ihtiyaç durumunda oldukça kullanışlı hale gelir. Klima yedek parça ve işlevleri şu şekilde özetlenebilir:

 • Klima parçaları arasında kumanda önemli bir yere sahiptir. Kumandalar sayesinde cihazlarınızı uzaktan kontrol edebilir, sıcaklık ya da nem gibi ayarlamaları kolaylıkla yapabilirsiniz. Çoğu model, kumanda olmadığında çalışmaz. Bunun için yedek bir kumanda edinerek yaşanabilecek problemlere karşı önceden önleminizi alabilirsiniz.
 • Klima aparatı, cihazlarınızı duvara asmanıza yardımcı olan ürünler arasında bulunur. Özellikle taşınma durumlarında aparatın zedelenme durumuna karşı yedek klima aparatı satın alabilir, cihazlarınızı dilediğiniz yere pratik bir şekilde yerleştirebilirsiniz.
 • Klima malzemeleri arasında siperlik kritik bir parça olma özelliği gösterir. Siperlikler havanın akış yönünü değiştirmenize imkan tanır. Örneğin, klimanın altında oturuyorsanız havanın size temas etmeden üzerinden geçmesini sağlayabilirsiniz. Yatak odasında klima kullanmayı tercih ediyorsanız yedek siperlikler edinmeniz önerilir. Böylece klimadan çıkan havanın size temas etmeden odanın içinde gezinmesini sağlayabilirsiniz.
 • Klima drenaj hortum piposu, cihazın üzerinde yer alan su ya da hava çıkış hortumunu uzatmanıza yardımcı olur. Eğer klimayı yerleştirdiğiniz yerde mesafe sıkıntıları yaşıyorsanız klima drenaj hortum piposu sayesinde bu problemi ortadan kaldırabilirsiniz.
 • Drenaj pompa hortumu olarak da bilinen klima tahliye serum hortumu, klimanın çalışırken açığa çıkardığı temiz suyun dışarı atılmasını sağlar. Hortum, klimadan su damlamasının önüne geçerek cihazın bulunduğu odanın kirlenmesini engeller.
 • Klima yedek parça çeşitleri arasında termostat kritik bir öneme sahiptir. Klima termostatı çeşitleri, ortamın sıcaklığını istediğiniz şekilde ayarlamanıza yardımcı olur. Termostat bozulduğu zaman klima odanın sıcaklığını algılayamaz ve istediğiniz ayarlamaları yapmanızı zorlaştırır. Daha konforlu bir kullanım elde edilmesini sağlayan termostat, klima yedek parçaları arasında edinilmesi gereken ürünler arasında bulunur.
 • Klima rezistansı da termostat gibi önemli klima yedek parçaları arasında yer alır. Cihazlarınızın daha fonksiyonel ve verimli bir şekilde çalışmasını sağlayan rezistans, bozulduğu taktirde klimalar işlevini kaybeder. Klima rezistansı, genel olarak cihazların çalışmasını kontrol eden bir parçadır.

Yaz ya da kış aylarında sıklıkla klima kullanıyorsanız yedek parçalar edinerek günlük hayatınızı daha konforlu hale getirebilirsiniz. Klima yedek parça çeşitleri sayesinde herhangi bir problem olması durumunda cihazlarınıza hızlı bir şekilde müdahale edebilir, ihtiyaçlarınızı kısa sürede karşılayabilirsiniz. Klima yedek parça fiyatları ve seçeneklerini inceleyerek aradığınız ürüne kolaylıkla erişebilir, sorunlar karşısında kendi önleminizi alabilirsiniz.

Klima Yedek Parça Seçimi Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Klima yedek parça seçimi yaparken bazı kriterleri göz önünde bulundurmanız gerekir. Aşağıdaki liste aracılığıyla seçiminizi nasıl yapmanız gerektiğine dair bilgi alabilirsiniz:

 • Klimalar genel olarak duvar tipi, salon tipi, kaset tipi, split, konsol tipi ve kanal tipi olmak üzere kendi içinde çeşitli kategorilere ayrılır. Seçim yapmadan önce klimanızın türünü iyi bir şekilde belirlemeniz gerekir. Konsol tipi bir cihaza split klima yedek parça çeşitlerini takamazsınız. Klimanızın tipini öğrendikten sonra yedek parçalar arasından seçim yapmaya başlayabilirsiniz.
 • Klima yedek parça çeşitleri iç ve dış ünite olmak üzere kendi içinde genel olarak iki tipte üretilir. Klimanızın dışarıda duran bölümü için bir ürün satın alacaksanız klima dış ünite parçaları arasından seçim yapmanız gerekir. Ürünleri incelediğinizde fan motoru, kompresör, vana ya da hortum olduğunu görebilirsiniz.
 • Klima iç ünite parçaları ise dış ünite parçalarından ayrılır. Kumanda ya da siperlik gibi ürünler iç ünite parçalarındandır.
 • Klima motoru parçaları arasından seçim yaparken sahip olduğunuz cihazın ihtiyaçlarını göz önünde bulundurmanız gerekir. Cihazınızın ihtiyaçlarını belirledikten sonra seçenekleri inceleyebilirsiniz.

Koçtaş’ta bulunan ürünler arasından sizin için uygun olana kısa sürede erişebilir, bütçenizi zorlamadan kendi önleminizi alabilirsiniz.

Klima Yedek Parça Kategorisiyle İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Klima yedek parçaları nelerdir?

Klima yedek parça çeşitlerini incelediğinizde kumanda, klima aparatı, siperlik, drenaj hortum piposu, klima tahliye serum hortumu, termostat ya da rezistans gibi birçok farklı ürün olduğunu görebilirsiniz. Cihazınızın modelini göz önünde bulundurarak alternatifler arasından seçim yapabilirsiniz.

Klima yedek parçaları seçilirken nelere dikkat edilmeli?

Klima yedek parçaları arasında seçim yaparken cihazınızın modelini ve tipini göz önünde bulundurmanız gerekir. Klimanızın hangi tipte olduğunu belirledikten sonra klima yedek parça çeşitleri arasından seçiminizi yapabilirsiniz. Klimanız split bir yapıdaysa yedek parçanın iç ünite için mi yoksa dış ünite için mi olduğuna da dikkat etmeniz önemlidir.

Klima yedek parça fiyatları ne kadar?

Klima yedek parça fiyatları cihazınızın modeline ve aradığınız parçaya göre değişiklik gösterir. Örneğin, klima drenaj hortum piposu ile motor için alacağınız yedek parçalar arasında fiyat farklılıkları bulunur. Koçtaş avantajları sayesinde aradığınız ürüne uygun fiyatlarla ulaşabilir, bütçenizi zorlamadan klimalarınızın ihtiyaçlarını giderebilirsiniz.

Daha fazla göster
19 Ürün Listeleniyor
Filtrele
Göster: 3'lü 5'li
Sıralama: