750 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA

Bulaşık Makineleri

Filtreler
Özellikler
İlgili Kategori
7 Ürün Listeleniyor
Filtrele

Bulaşık Makineleri

Gelişen teknoloji ile birlikte ev işlerinde harcadığımız zamanı azaltan birçok icat hayatımıza girdi. Beyaz eşyalar arasında olmazsa olmaz bulaşık makineleri de şüphesiz  bu icatlar arasında işimizi en kolaylaştıranların başında geliyor. Bulaşık yıkama konusunda size zaman kazandırırken aynı zamanda su tüketimi konusunda da tasarruf yapma imkanı sunan bulaşık makineleri hem bütçenize hem de doğaya  dost.

Tasarruflu ve Çok Fonksiyonlu Bulaşık Makinesi Modelleri

Bulaşık makineleri enerji sınıfı, program sayısı ve kapasite gibi özelliklerine göre çeşitlere ayrılır ve genellikle 1-8 arasında program içerirler. 8 adet program içeren bulaşık makineleri oldukça gelişmiştir. Farklı derecelerde ve sürelerde yıkama programları bulunur. İçerisindeki bulaşıkların durumuna göre yıkama seçeneğini seçebilirsiniz. Makinenin içerisinde yağlı tavalar, tencereler bulunuyorsa daha yüksek derecede yıkayabilirsiniz. Böylece bulaşıklarınız kolayca yağlarından arınacaktır. Ortalama bir bulaşık makinesi modeli arayışı içerisindeyseniz 4-5 programlı bulaşık makineleri ihtiyacınızı daha uygun fiyatlarla  karşılayabilirsiniz.

Bulaşık makinelerinin kapasitesi de değişkenlik göstermektedir. Ailedeki kişi sayısını dikkate alarak bu konuda en doğru tercihi yapabilirsiniz. Yüksek kapasiteli bulaşık makineleri sayesinde kalabalık misafirleri bile kolayca ağırlayabilirsiniz. Çıkan bulaşıklar gözünüzü korkutmaz. Son zamanlarda enerji tasarruflu teknolojik aletlere yoğun bir talep mevcut. Bulaşık makineleri modelleri arasında da farklı enerji sınıfına ait makineler bulunmaktadır.  Bu modellerden enerji tasarruflu makineler kalabalık aileler için idealdir. İhtiyaçlarınıza uygun modeli belirledikten sonra bulaşık makinesi fiyatları arasından bütçenize en uygununu seçmeniz için iyi bir pazar araştırması yapmanızı öneririz.

Püf Noktası: Bulaşık Makinesi Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Bulaşık makineleri, mutfaktaki en büyük yardımcılarımız arasında yer alır.  Ancak bulaşık makinesi alırken bazı temel noktalara dikkat etmezseniz sıkıntı yaşayabilirsiniz.  Öncelikle mutfak alanınıza uygun bir model tercih etmelisiniz. Dikkat etmeniz gereken en önemli özelliklerden biri alacağınız makinenin hangi enerji sınıfında  bulunduğudur. A ile A+++ arasında enerji sınıfı değişkenlik gösterir. + sayısı çoğaldıkça enerji tasarrufu da artmaktadır. A++ veya A+++ enerji sınıfına ait bulaşık makinesi modellerine yönelirseniz daha fazla enerji tasarrufu yapabilirsiniz. Bu makineler daha az elektrik tüketerek çalıştığından yüksek elektrik faturaları ile karşılaşmazsınız.  Bulaşık makineleri yıllık su sarfiyatı konusunda da farklı  değerlere sahiptirler. Makinenin yıllık su sarfiyatı litre cinsinde değerlendirilir. Bu değer düştükçe makine su tasarrufu konusunda daha iyi demektir. Bulaşık makineleri arasında tercih yaparken ses desibeli konusuna da dikkat etmelisiniz. Çünkü bulaşık makinesi fazla ses çıkartıyorsa geç vakitlerde çalıştırmanız sorun yaratabilir. Düşük desibel seviyesine sahip makineler daha az ses çıkartacağı için daha rahat bir kullanım sağlarlar. Bulaşık makinelerinin kurutma sınıfı da farklılık gösterir. C ile A arasında bu değer değişir. A yıkama en iyi kurutma seviyesine sahiptir. Kurutma özelliği iyi olmayan bir makine alırsanız yıkanan bulaşıklarda su lekesi ile karşılaşabilmeniz olası. Alacağınız bulaşık makinesinin üzerinde yıkama, bitirme ve su göstergesi ifadelerinin bulunmasına dikkat edin. Böylece makine çalışırken hangi aşamada olduğunu takip edebilirsiniz. LCD ekrana sahip yeni nesil bulaşık makineleri, bu konuda size yardımcı olacaktır.

Bulaşık makinesi modelleri arasından seçim yaparken tüm deterjanları algılayan bir model seçmeniz yararınıza olacaktır. Tüm deterjan çeşitlerini algılayan bir model seçtiğinizde tablet, sıvı veya toz deterjan çeşitlerinden istediğinizi kullanabilirsiniz. Son olarak ihtiyacınıza göre program sayısı içeren makineler arasından tercih yapabilirsiniz. Bazı bulaşık makineleri su sertliği, yükleme miktarı ve kir tipi gibi programları da otomatik olarak kendisi seçmektedir. Bu tarz, akıllı bulaşık makinelerinden çok daha fazla verim alabilirsiniz.

Bulaşık Makinesi Fiyatları Neye Göre Belirlenir?

Her bütçeye ve ihtiyaca göre bulaşık makineleri bulunmaktadır. Makinenin renk, enerji sınıfı, su tasarrufu ve kapasite gibi özelliklerine göre bulaşık makinesi  fiyatları da değişkenlik göstermektedir.

Koçtaş’ta, ailenizdeki birey sayısına, ihtiyaçlarınıza ve bütçenize ve en uygun bulaşık makinelerini bulabilirsiniz. Bulaşık yıkamak için harcadığınız zamanı minimuma indirecek bulaşık makineleri en uygun fiyatlarla Koçtaş'ta sizi bekliyor. Hemen sepetinize ekleyebilirsiniz.

Daha fazla göster