150 TL Üzeri Kargo Bedava

Çamaşır Makinesi

Filtreler
Özellikler
-
Fırsatlar
Fırsatlar

Fonksiyonel Tasarım ve Gelişmiş Teknoloji ile Çamaşır Makinesi Modelleri

Günlük ev işlerini kolaylaştıran, zamandan ve enerjiden tasarruf etmenizi sağlayan çamaşır makinesi modelleri, farklı tasarım özellikleri sayesinde yaşam kalitenizi yükseltir. Elde yıkamaya göre daha etkili hijyen sağlayan makineler, giysilerin yapısını bozmadan temizleme işlemi yapar. Farklı program ayarına sahip makineler, giysilerin kumaşına ve iplik yapısına göre yıkama işlemini gerçekleştirir.

Çamaşır yıkama makineleri farklı özelliklerine göre sınıflandırılır. Kurutmalı, yüksek yıkama kapasiteli, geniş iç hacimli modeller her evin ihtiyacına yönelik çözümler sunar. Kalabalık aileler için geniş iç hacme sahip ve yüksek yıkama kapasitesi olan makineler ideal bir seçim olur. Çamaşır makinesi modelleri arasından yaşam standartlarınıza uygun olanı tercih edebilirsiniz.

Çamaşır Makinesi Modelleri Nelerdir?

Çamaşır makinesinin bazı özellikleri, tasarım unsurları ve teknolojisi modelinin avantajlarını yansıtır. Yıkama kapasitesi genellikle kilo olarak belirtilir. Tek seferde yıkayabileceğiniz çamaşırların ağırlığını gösteren ölçü, yıkama kapasitesidir. 10 kg çamaşır makinesi, yüksek yıkama kapasitesi sayesinde tek seferde birçok çamaşırı yıkayabilmenizi sağlar. Çarşaf, yorgan, battaniye gibi ağır çamaşırlarınızı yüksek yıkama kapasitesine sahip çamaşır makinesi modellerinde rahatlıkla temizleyebilirsiniz.

Kurutmalı Çamaşır Makinesi

Kurutmalı çamaşır makinesi ise yıkama işlemi sonrasında kurutma aşamasına geçiş yapabilen fonksiyonel tasarıma sahiptir. Tek bir makine ile hem yıkama hem kurutma işlemi yapabilirsiniz. Kumaş yapısına, çamaşır ağırlığına, sıcaklık ayarına ve devir hızına göre kurutma programları değişiklik gösterebilir. Program seçerken dikkatli olmanız giysilerinizin zarar görmemesi için önemlidir.

Ekstra Programlar Sunan İşlevsel Tasarımlar

Çamaşır makinesi modelleri gelişen teknoloji sayesinde yıkama programlarında farklı seçenekler sunar. Sadece renkli ve beyaz çamaşırlar için değil tüm giysiler için özel yıkama ayarları oluşturur. Pamuklu, hassas, saten, tüylü, triko, yünlü, yorgan, battaniye, mont gibi eşyalarınızı yıkamak için özel yıkama ayarını seçebilirsiniz. Makinenin program ayarlama kısmında yer alan bu seçenekler, eşyalarının zarar görmeden temizlenmesine yardımcı olur.

Yüksek yıkama kapasitesine sahip makineler çift kişilik yorgan ve battaniyelerin kolayca yıkanmasını sağlar. Silikon, pamuk, yün yorganlarınızı hassas yorgan yıkama programında rahatlıkla yıkayabilirsiniz. Çamaşır makinenizin kumanda panelinden veya program ayar kısmından uygun programı seçerek başlat düğmesine basabilirsiniz.

Az Enerji ile Yüksek Performans Sunan Çamaşır Makinesi Modelleri

Çamaşır makinesi modelleriÇamaşır makinelerini sınıflandırırken kullanılan bir diğer önemli nokta, enerji tüketimidir. A++ enerji sınıfına dahil olan makineler enerji tüketiminde tasarruf etmenizi sağlar. Daha az enerji ile yüksek performans gösterir. Aile bütçenizi korumak, çevre kirliliğini azaltmak ve doğaya saygılı bir yaşam sürmek için A sınıfı çamaşır makinelerini tercih edebilirsiniz.

Az yıkama kapasitesine sahip olan çamaşır makineleri su tüketiminde israfa neden olur diye düşünülebilir. Oysa ki yalnız yaşayanlar veya çekirdek aileler için 7 kg çamaşır makineleri yeterlidir. A enerji sınıfına dahil olan makine seçenekleri elektrik ve su tüketiminde tasarruf sağlar. Çevreye karşı duyarlı bir teknoloji ile üretilen modeller gelecek nesillere daha yaşanabilir bir doğa bırakmak için önemlidir. Ailenizin geleceği ve bütçeniz için enerji tasarrufu sunan makine modellerini seçebilirsiniz.

Çamaşır Makineleri Ölçüleri Nasıl Olmalı?

Çamaşır makinesi modelleri farklı teknoloji ve tasarım unsurları ile üretilir. Her markanın sunduğu modeller gelişmiş özellikler taşır. Genellikle çamaşır makinelerinin ölçüleri 60x60x85 şeklinde olur. Genişlik ve yükseklik her modelde hemen hemen aynı kalırken derinlik değişir. Yıkama kapasitesine, kurutma özelliğine, devir hızına ve teknolojisine göre makinenin derinliği farklı ölçülerde olabilir.

Yıkama kapasitesi, makinede yer alan kazanın büyüklüğünü etkiler. Kazan yapısı ve genişliği, makinenin derinliğini farklı hale getirir. Genellikle 7 kg çamaşır makinesi modelleri sık kullanılır. Standart bir aile için yeterli olan bu yıkama kapasitesi, büyük ve ağır çamaşırları yıkamanız için uygun değildir. Kalabalık aileler ve yorgan, battaniye gibi ağır çamaşırları makinede yıkamak isteyenler için 9 kg çamaşır makinesi doğru bir seçim olur.

Çamaşır Makinesi Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Çamaşır makinesi, rutin ev işlerini kısa sürede tamamlamanızı sağlayan elektronik aletlerin başında yer alır. Giysilerinizi kirden arındırırken kumaş yapısına zarar vermeyen yıkama programlarına sahip makine modelleri zamandan ve enerjiden tasarruf etmenizi sağlar. Çamaşır yıkama makinesi seçerken bazı önemli noktalara dikkat etmeniz gerekir. Ancak bu şekilde sizin ve aileniz için doğru makineyi tercih edebilirsiniz.

çamaşır makinesi fiyatları

  • Çamaşır makinesi modelleri, yıkama kapasitesi ve devir hızı gibi önemli fonksiyonel detaylar içerir. Öncelikle aile yapınıza, çamaşır yıkama sıklığınıza ve giysilerinizin yoğunluğuna göre uygun yıkama kapasitesine sahip modelleri tercih etmeniz gerekir. Kalabalık aileler 9 veya 10 kg çamaşır makinesi modellerini seçerken yalnız yaşayan kişiler 5 kg olan seçenekleri değerlendirebilir.
  • Devir hızı, sıkma işleminde ne kadar güç uyguladığını gösterir. Eğer yüksek devir hızına sahip makineleri seçerseniz çamaşırlarınızın daha çabuk kurumasını sağlayabilirsiniz.
  • Makine seçerken tambur malzemesine önem vermeniz gerekir. Çamaşırlarınızın içinde yıkandığı tambur, çelik malzemeden üretildiğinde uzun süreli dayanıklılık sağlar. Paslanmaz çelikten yapılan ve kaliteli lastikle tamamlanan tambur makinenin verimli çalışması için önemlidir.
  • Giysilerinizin yapısına, kumaş özelliklerine, dokusuna uygun programlar içeren fonksiyonel tasarıma sahip ve gelişmiş teknoloji ile üretilen çamaşır makinelerini tercih edebilirsiniz. Pamuklu, saten, yünlü yıkama, hassas kurutma, yorgan programı gibi çeşitli seçenekler sunan makineler daha konforlu bir deneyim yaratır.
  • Bir diğer önemli konu, enerji tüketimidir. A + enerji sınıfına dahil olan makineler çevreye ve bütçenize dost bir yaklaşım sunar. Elektrik faturalarınızdaki yükü azaltmak için az enerji ile çalışan son teknoloji makine tasarımlarını satın alabilirsiniz.

En İyi Çamaşır Makineleri Hangileridir?

Çamaşır makinesi modelleri farklı unsurlarla öne çıkar. En iyi çamaşır makineleri, farklı sıcaklık ve yıkama ayarı sunan işlevsel tasarıma sahip modellerdir. Devir hızı, sıcaklık ayarı, hassas yıkama programları, geniş iç hacmi, farklı yıkama kapasitesi, kazan tasarımı ve kaliteli rezistans kaplama gibi detaylar makinenin pratik kullanımını etkiler. 

Kazan delikleri küçük olan makineler sıkma işleminde giysilerinizin zarar görmesini önler. Rezistans kaplaması, suyun zamanla oluşturduğu kireç artıklarının makinede birikmesine engel olur. Kaliteli malzemelerden üretilen makine modelleri uzun süreli kullanım sunar. Çamaşır makinesi seçerken mutlaka kaliteli markaların sunduğu gelişmiş teknolojiye sahip modelleri incelemeniz gerekir. 

Farklı yıkama programları sunan çamaşır makineleri, giysilerinizin yapısına ve yaşam standartlarınıza kolay uyum sağlar. Yetişmeniz gereken toplantılar için 15 dk. yıka kurut programlarını kullanabilirsiniz. Narin kumaşa sahip giysilerinizi hassas yıkama özelliğinde temizleyebilirsiniz. Tercih ederken yüksek konfor sunan detaylara dikkat etmeniz önemlidir.

Çamaşır Makinesinde Ekstra Konfor Sunan Detaylar

Enerji tasarrufu sağlayan A sınıfı modeller seçmek hem faturalarınızdaki yükü azaltır hem de çevreyi korumanızı sağlar. Hızlı program, hassas yıkama, antialerjik gibi farklı seçenekler sunan gelişmiş çamaşır makinesi modelleri sayesinde yüksek konfor elde edebilirsiniz.

Beko çamaşır makinesi modelleri, yüksek kalite ve etkili garanti kapsamı ile konforlu bir deneyim sunar. Garanti süresi ve kapsamı, önem gerektiren bir diğer unsurdur. Uzun garanti süresi olan makine modellerinde herhangi bir sıkıntı yaşadığınızda yetkili servis ile iletişime geçebilirsiniz. 

Evcil hayvan tüyleri, polenler, toz ve çiçekler bazı kişilerde alerjiye neden olabilir. Hassas bünyeye sahip kişiler için antialerjik yıkama programı olan çamaşır makinesi modelleri ideal bir seçim olur. Giysilerin üzerinde biriken alerjenlerin hijyenik şekilde temizlenmesini sağlayan bu ekstra program sayesinde yaşam kalitenizi yükseltebilirsiniz.

Yenidoğan bebeklerin çamaşırları uygun şekilde yıkanmalıdır. Bebeklerin bağışıklık sistemi tam gelişmediği için yetişkinlere göre daha hassas bir yapıya sahiptirler. Bu nedenle antibakteriyel yıkama programları bebek çamaşırları için idealdir. Çamaşır makinesi seçerken yaşam standartlarınıza ve ihtiyaçlarınıza yönelik değerlendirme yapabilirsiniz.

Çamaşır Makinesinde Yer Alan Kontrol Paneli

Makinenin ön kısmında yer alan kontrol paneli genellikle sıcaklık, devir hızı, program, süre gibi bilgilerin yer aldığı dijital bir ekrandır. Bu ekran sayesinde çamaşırlarınızın kumaşına ve dokusuna uygun programı seçebilir, süreyi ve devir hızını ayarlayabilirsiniz. Dokunmatik veya düğmeli olan kontrol panelleri temiz bir şekilde kullanılmalıdır. Zamanla tozdan, deterjan artıklarından kirlenen kontrol paneli düşük performans göstermeye başlar.

Çamaşır makinesini kullanırken bazen sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Kullanma kılavuzunu saklamanız basit sorunları çözebilmenizde size yardımcı olur. Kullanma kılavuzunda yer almayan bilgiler veya çözemediğiniz sorunlar için yetkili servisten destek almanız gerekir. Garanti süresi dolsa bile çamaşır makinenizde bir arıza oluştuğunda yetkili servis ile görüşmeniz önemlidir. Farklı tamirciler sorunu çözerken daha fazla zaman ve maliyet sıkıntısı yaratabilir. Yetkili servis hizmeti, ihtiyaç duyduğunuz yedek parça ve tamir hizmetlerini profesyonel şekilde size sunabilir.

Çamaşır Makinesi Kullanımı Nasıl Olmalı?

Bosch Çamaşır MakinesiÇamaşır makinesini doğru kullanmak uzun süre dayanıklı kalması için önemlidir. Biriken çamaşırlar tek seferde yıkamak her zaman doğru olmayabilir. Yıkama kapasitesi, çamaşırlarınızın kumaşı ve dokusu, zaman ve enerji tüketimi gibi detaylar program seçiminizde etkili olur. Çamaşır makinesini kullanırken önce programı seçmek ve sonra çamaşırları içine atmak önemlidir. Bu sayede makine çamaşırların kilosunu doğru şekilde tartabilir. 

Makineyi çalışırken kapatmak veya durdurmak sık yapılmaması gereken davranışlardan biridir. Bazı çamaşır makineleri unutulan çamaşırları yıkamaya dahil etmek için durdurma özelliği sunar. Çamaşır makinesinde uygun programı seçip yıkamayı başlattıktan sonra bitiş uyarısını beklemeniz gerekir. Kurutma özelliği olan makinelerde kurutmaya uygun olan çamaşırlarınızı hem yıkayabilir hem kurutabilirsiniz. Giysilerinizin ilk günkü şık ve etkileyici görünümünü koruması için etiketin üzerinde yazdığı şekilde yıkamanız önemlidir.

Beyaz ve açık renk olan giysilerinizi yüksek sıcaklıkta ve uzun programlarda yıkayabilirsiniz. Ön yıkama yapmak, açık renkli giyseler için daha temiz bir görünüm sunar. Aceleniz olduğunda kullanmak için kısa sürede yıkama işlemi yapan hızlı programlara sahip makineleri tercih edebilirsiniz. 15 ve 30 dk. gibi kısa sürede giysilerinizin yıkanması ve kuruması için seçenek sunan hızlı programlar özellikle yoğun iş temposuna sahip kişiler için idealdir.

Çamaşırları Yıkarken Dikkat Edilmesi Gereken Önemli Noktalar

Çamaşırları yıkamadan önce gruplandırma yapmanız gerekir. Benzer renkleri ve kumaşları gruplandırarak yıkama performansını arttırabilirsiniz. Pamuklu giysileri ortalama devir ve sıcaklıkta yıkamanız önemlidir. Yünlü ve tüylü giysileri ise hassas yıkama programında temizleyebilirsiniz. Düşük sıcaklık battaniye, yünlü kazak, yorgan, tüylü hırka gibi parçalar için önem taşır. Yüksek sıcaklık bu tarz eşyalarınızın yapısını bozabilir.

Kirli ve lekeli olan giysileriniz için ön yıkama programını kullanabilirsiniz. Çikolata, kahve, kan, çimen gibi zor çıkan lekeleri yıkamadan önce leke çözücü bir deterjanla temizlemeniz önemlidir. Bu sayede yıkama sırasında lekenin tamamen çıkmasını sağlayabilirsiniz. Aksi halde leke çıksa bile bir miktar izi giyside kalabilir. Beyaz ve açık renkli giysilerini yüksek sıcaklıkta yıkayabilirsiniz. Grileşme karşıtı deterjanlar kıyafetlerinizin kar beyazı olmasına yardım eder.

Çamaşır Makinesinde Devir Hızı

Çamaşır makinesinde devir hızı, sıkma işlemindeki döndürme sayısını gösterir. Devir hızı fazla olduğunda çamaşırlar daha kuru çıkar. Pamuklu ve hassas kumaşa sahip olan bazı giysiler yüksek devir hızında kırışabilir. Bu nedenle çamaşırları doğru şekilde gruplandırmak ve uygun yıkama programını seçmek önem taşır. Yüksek devirde sıkmak çamaşırlarının çabuk yıpranmasına neden olabilir. Asarak kurutma yapıyorsanız güneşli günlerde daha düşük sıkma devirlerini kullanabilirsiniz.

Kurutma işlemi yapan makineler yüksek devir hızına sahiptir. Kuruturken çamaşırların ıslak kalmaması için etkili şekilde sıkma işlemi yapılması gerekir. Makinenin yıkama kapasitesini aşan ağırlıklar sıkma işleminde hasara neden olabilir. Kapasitenin üzerinde çamaşırı tek seferde yıkmaya çalışmak özellikle sıkma işleminde makinenin zorlanmasına neden olur. Yükü ağır olduğu için tambur kısmını yerinden oynatabilir. Silikon lastiğin aşınmasına sebep olabilir. Haznenin yapısına ve izin verdiği ağırlığa göre çamaşır biriktirmek oluşabilecek arızaları önlemek için önem taşır. Kullanma talimatına özen göstererek makinenizi uzun süre verimli şekilde kullanabilirsiniz.

Çamaşır Makinesi Nasıl Temizlenir?

Giysilerinizde leke, kötü koku, deterjan artıkları olmaması için çamaşır makinesini düzenli aralıklarla temizlemeniz gerekir. Makineyi kullanmadan önce kullanma kılavuzunu okumak ve garanti belgesini incelemek önemlidir. Garanti süresini ve kapsamını bilerek kullanıma başlamanız daha doğru bir yaklaşım olur. Kullanma kılavuzunda makinenin nasıl çalıştığı, ne gibi arızalar verdiği, temizleme aşamaları yer alır.

Çamaşır yıkadığınız makineyi etkili şekilde temizlemek için dış yüzeyden içe doğru ilerleyebilirsiniz. Makinenin dış yüzeyinde su lekeleri, buhar ve deterjan izleri olabilir. Hafif forma sahip deterjanlar ve yüzey temizleyiciler ile makinenin dış kısmını silebilirsiniz. Bu uygulamada dikkat etmeniz gereken en önemli nokta, yumuşak bir sünger veya bez kullanmaktır. Makinenin dış yüzeyini çizebilecek sert temizlik malzemelerinden uzak durmanız gerekir. Aksi halde makinenizin dış kaplaması aşınır ve eski parlaklığını kaybeder. Silme işleminden sonra kurulama yapmak önemlidir. Makinenizin ilk günkü gibi pürüzsüz görünmesi için kurulama yapmayı unutmamanız gerekir. 

Çamaşır Makinesinin İçini Temizleme

Çamaşır makinesinin iç kısmı birçok alandan oluşur. Deterjan haznesi, tambur, kazan, körük lastiği, kapağın iç kısmı gibi değişik bölümlerden oluşan makinenin etkili şekilde çalışmaya devam etmesi için iyi temizlenmesi gerekir. Öncelikle dış yüzeyi temizledikten sonra deterjan bölmesi ile devam edebilirsiniz. Deterjan haznesi genellikle takıp çıkarılabilen bir tasarıma sahiptir. Deterjan kalıntıları zamanla paslanabilir. Bu nedenle aralıklı olarak deterjan haznesini çıkarıp yıkamanız ve sonra kurulamanız gerekir.

Makinenin iç kısmı yani tambur temizlemesi için özel deterjanlar satılır. Bu deterjanları kullanarak etkili temizleme yapabilirsiniz. Tuz ve beyaz sirke ile kendinizde bir deterjan hazırlayabilirsiniz. Bezle tamburu silip lastik kısmının içinde biriken tortuları temizleyebilirsiniz. Özellikle her çamaşır yıkama işleminden sonra körük lastiğini kurulamak içinde kalan kalıntıları temizlemek makinenizin dayanıklılığı için önemlidir.

Çamaşır Makinesini Temizlerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Temiz ve şık görünen giysiler için çamaşır makinenizin hijyenik olması gerekir. Makineyi temizlerken kullandığınız malzemelerin aşındırıcı olmamasına dikkat etmeniz önemlidir. Sert ve aşındırıcı fırçalar, süngerin çizik oluşturan kısmı, yoğun kıvamlı deterjanlar çamaşır makinesini temizlemek için uygun değildir. Makinenizin dış yüzeyini ve iç kısmını pürüzsüz hale getirmek için pamuklu yumuşak bir bez kullanabilirsiniz. 

Yıkama ve kurutma işlemi sonrasında makinenizin kapağını belli bir süre açık bırakmak gerekir. Bu sayede makinenizin iç kısmı hava alır ve kısa sürede kurur. Lastiğini kurulamayı ihmal etmemelisiniz. Lastiğin uzun süre ıslak kalması, iç kısmında saç, tüy, peçete, düğme, iplik gibi giysilerden düşen parçaların birikmesi kötü koku oluşumuna neden olabilir. 

Makineyi temizlerken yıkama tamburuna sert hareketler yapmamak önemlidir. Tamburun çok fazla sallanmaması, içine ağırlık uygulanmaması gerekir. Temizlerken nazik davranmak, parçaların hasar görmesini önlemek ve temizleme sonrasında kurulamak gerekir. Uzun süre ıslak kalan parçalar zamanla paslanabilir, bu durum makinenin çalışma performansını olumsuz yönde etkiler.

Çamaşır Makinesi Fiyatları

Çamaşır makinesi; dünyanın önde gelen markalarında bulunan, her evin temel ihtiyaçlarından biri haline gelen, zamandan ve enerjiden tasarruf etmenizi sağlayan elektronik eşyaların başında gelir. Markanın kalitesine, makinenin tasarımına, programlarının çeşitliliğine göre çamaşır makinesi fiyatları farklılık gösterir. 

Devir hızı, kurutma özelliği, yıkama kapasitesi, işlevsel tasarım detayları çamaşır makinesi fiyatları üzerinde etkilidir. Çamaşır makinesi 10 kg gibi yüksek yıkama kapasiteli seçenekler daha üst fiyat segmentleri ile satışa sunulur. Yıkama kapasitesine ve makinenin ebatlarına göre çamaşır makinesi fiyatları değişebilir.

Her bütçeye uyum sağlayan çamaşır makinesi fiyatları erişilebilir seçenekleri ile Koçtaş'ta yer alır. Siz de yaşam alanlarınızın ve ailenizin ihtiyacına yönelik çamaşır makinesi modellerini güvenli alışveriş deneyimi ile hemen satın alabilirsiniz. Uygun aralıkta sunulan makine fiyatları sayesinde avantajlı bir alışveriş yapabilirsiniz. 

Çamaşır Makinesi Modelleri ile İlgili Sık Sorulan Sorular

Çamaşır Makinesi Nasıl Kullanılır?

Çamaşır makinesini kullanmadan önce kılavuzunu okumanız önemlidir. Her makinenin kendine ait bazı püf noktaları vardır. Genel olarak uygun programı seçmek ve renklerine göre gruplandırdığınız çamaşırları içine atmak gerekir. Makineyi fazla veya az doldurmak, yıkama performansını olumsuz etkiler. Bu yüzden uygun ağırlıkta çamaşır atmaya özen göstermelisiniz. Beyazları, renklileri, siyahları ayrı yıkamanız gerekir. Yünlü, tüylü kıyafetler, battaniyeler, yorganlar, montlar giysilerle birlikte makineye atılmamalıdır.

Çamaşır Makinelerinde Devir Ne Demek?

Çamaşır makinesi sıkma işlemi yaparken dakikada kaç kere döneceğini gösteren sayıya devir denir. Devir hızı, çamaşırlarınızın kuru çıkması için önemlidir. Yüksek devire sahip makineler çamaşırlarınızın daha kuru çıkmasını sağlar. Kurutma işlemi yapan makinelerde yüksek devir özelliği kritik öneme sahiptir. Hassas kumaşa sahip giysilerinizi yıkarken düşük devir hızını tercih etmeniz gerekir. Aksi halde narin giysileriniz yoğun şekilde kırışabilir ve kumaş dokuları yıpranabilir.

Çamaşır Makinesini Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Çamaşır makinesi alırken birçok noktaya dikkat etmek gerekir. Güvenilir marka, yıkama kapasitesi, garanti kapsamı ve süresi, fonksiyonel tasarımı, program çeşitliliği gibi etkenler göz önünde bulundurulmalıdır. Makinenin konulacağı alanın ebatları makinenin ölçüleri ile uyumlu olmalıdır. Kurutma özelliği olan seçenekler balkonu olmayan evlerde yaşayanlar için idealdir.

Çamaşır Makinesi Kullanırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Kullanma kılavuzuna uygun davranmak makinenin ömrünü uzatır. Uygun ağırlıkta çamaşır koymak, çalışan makineyi program sonlanmadan durdurmamak, temizliğine özen göstermek aldığınız verimi büyük oranda etkiler. Sıvı ve toz deterjan kullanırken dikkatli olmak gerekir. Sıvı deterjanlar konsantre olduğu için az miktarda kullanılmalıdır. Toz deterjanların tortu bırakmaması için uygun miktarda uygulanması önemlidir. Deterjan haznesinin aralıklarla temizlenmesi gerekir. Çamaşır yıkama makinelerini hijyenik şekilde kullanmak için ayrıntılı şekilde bakım yapmanız önem taşır.

En Çok Satan Çamaşır Makinesi Hangileri?

Koçtaş Çamaşır Makinesi kategorisinden en çok satan 5 ürün;

  1. Profilo Cga142x0tr 1200 Devir 9 Kg Çamaşır Makinesi
  2. Profilo Cga252z0tr 10 Kg 1200 Devir Çamaşır Makinesi
  3. Profilo Cga142z0tr A Enerji Sınıfı 9 Kg 1200 Devir Çamaşır Makinesi
  4. Bosch Wga244x0tr 1400 Devir 9 Kg Çamaşır Makinesi
  5. Profilo Cmn12190tr A Enerji Sınıfı 9 Kg Yıkama 1200 Devir Çamaşır Makinesi
Daha fazla göster
67 Ürün Listeleniyor
Filtrele
Göster: 3'lü 5'li
Sıralama: