150 TL Üzeri Kargo Bedava

Dekoratif Askılar

Filtreler
Özellikler
-
Fırsatlar
Fırsatlar

Fonksiyonel ve Şık Düzenleyiciler Olarak Dekoratif Askılar

Askılar, tüm yaşam alanlarının vazgeçilmez parçalarıdır. Evlerde, yatak odaları ya da giysi odaları başta olmak üzere birçok alanda bu ürün kullanılır. Ofislerde, girişte ya da çalışma odalarında mutlaka bir askılık bulunur. Son dönemde dekoratif askı kullanımının bir işlevi de şıklıkta fark yaratmaktır. Kullanım amacı tek ve çok net olsa da farklı modellerle dekoratif bir fonksiyon da kazandırılabilir.

Bu ürünlerin temel işlevi asılan eşyanın düzenli bir şekilde muhafaza edilmesini sağlamaktır. Bu eşya ceket, gömlek, etek gibi bir giysi olabileceği gibi havlu, anahtar, tablo gibi farklı tip malzemeler de olabilir. Mont, kaban gibi dış kıyafetlerin daha az yer kaplayarak düzenli bir şekilde durmasına yardımcı olur. Gömlek, ceket, etek gibi kıyafetlerin kırışmadan saklanmasını sağlar. T-shirt ve pantolon gibi gündelik kıyafetlerin asılması da tercih edilebilir. Banyolarda bornoz ve havlular için kullanılır. Antrelerde kıyafetler kadar anahtarların muhafaza edilmesi için de kullanılabilir.    

Evlerin antrelerinde ve ofislerde kullanılan dekoratif modeller alana şık bir hava katar. Dekoratif duvar askılık modelleri adından da anlaşılabileceği gibi duvara monte edilir. Amacına göre tekli ya da çoklu modeller kullanılabilir. Havlu asmak gibi özel amaçlara sahip olanlar düz bir şerit şeklinde tasarlanabilir. Asılacak eşyanın özelliklerine bağlı olarak küçük ya da büyük olabilir.

Dekoratif Askı Modelleri

Dekorasyonu tamamlayıcı bu ürünler farklı yerlerde ve amaçlarla kullanılabilir. Dekoratif askı modelleri en çok en fazla görülen, dışa en açık alanlarda tercih edilir. Duvarlar bu alanların başında geldiği için duvar askısı en yaygın modellerden biridir. Dekoratif duvar askıları duvara çivi ile monte edilebileceği gibi yapışkanlı da olabilir. Ofis, çalışma odası gibi kişisel alanlarda tekli modeller tercih edilir. Ev ya da ofis girişlerinde kullanılacak olan askılıklar alandaki tüm kişilerin kullanımına açık olacağı için çoklu dekoratif askı modelleri arasından seçilir. Banyo ya da mutfaklarda kullanılan bu ürünler da duvara monte edilir. Kullanım amacına ve odanın dekorasyonuna göre plastik, metal ya da ahşap duvar askısı mevcuttur.

Dekoratif askı modelleri arasında yaygın olan bir diğer ürün ise kapı arkası askısıdır. Bu modeller genellikle yatak odalarında kullanılır. Sabahlık, gecelik gibi kıyafetler kapı arkasına asılabilir. Banyolarda bornozların asılması içinde uygundur. Son dönemde daha özgün kullanımlar da öne çıkar. Anahtarlık düzenleyiciler bu tür bir kullanıma en uygun örneklerden biridir. Dekoratif anahtar askıları anahtarlar için sabit bir yer tutarak kaybolmasını istemeyenlerin vazgeçilmezidir. Evden çıkarken anahtarları unutmamak adına iyi bir tercihtir. Birbirinden şık dekoratif takı askısı modelleri de özgün kullanımlara örnek olabilir. Yalnızca yatak odası ve banyolarda değil mekana tarz katacak şekilde salon ve oturma odalarında bile görülebilir.

Dekoratif Askı Tercihinde Önemli Noktalar

Bu ürün her evin ve ofisin ihtiyacıdır. Dekoratif bu ürün, ihtiyacın yanında bir zevke hitap ettiği için kullanılır. Alanın rengi ve diğer mobilyalarla şık kombinasyonlar oluşturabilir. Alanlarda ahenkli bir geçiş sağlar. Dekoratif ürün seçiminde dikkat edilmesi gereken noktalar şu şekilde sıralanabilir:

  • Ürünün kullanılacağı alan tespit edilmelidir. Alınca yer bulurum şeklinde bir düşünce, görünüm açısından bir hüsrana sebep olabilir.
  • Yerleştirilecek alanın tam ölçüsü alınmalıdır. Ölçüden küçük ürünlerin monte edilmesi mümkün olsa da büyük bir model istenildiği alana yerleştirilemez. Tercih edilen modelin ölçüden büyük olmadığına dikkat edilmelidir.
  • Dekoratif olarak ne kadar şık olursa olsun ürünün kullanılacağı yerdeki işlevini yerine getiremeyecek bir model tercih edilmemelidir. Örneğin, kapı girişinde plastik bir ürün kullanılması halinde kışlık giysilerin taşıması mümkün olmayabilir. Yoğun kullanıma sahip alanlarda çok sayıda askıya sahip modeller tercih edilmelidir. Aksi halde ürün bir eşya yığınına dönüşebilir.
  • Ürünün tarzı ve stili alanın genel dekorasyon hatlarına uygun olmalıdır. Bu uyum malzeme tercihinden başlar. Ahşap yoğunluklu bir alanda metal duvar askısı görünüm açısından uygun olmaz. Keskin hatlara sahip bir dekorasyonda köşeli dekoratif modeller tercih edilmelidir. Ürünün rengi dekorasyonda kullanılan renklerle bir arada durabilmelidir. Yumuşak renklere sahip bir odada koyu renk bir ürün ahengi bozacaktır.

Dekoratif Askı Fiyatları

Dekoratif askı fiyatları modelleri kadar çeşitlidir. Bu ürünlerin fiyatlarını belirleyen temel özellikler üretimde kullanılan malzeme, ürünün kullanım amacı ve alanı, yerleştirilecek alanın ölçüsü ve gerekli askı sayısıdır.

Ürünün üretildiği malzemenin kalitesi arttıkça maliyet artacağından ürünün fiyatı da artar. Bu noktada ahşap askılar tek bir kategori olarak düşünülmemelidir. Örneğin suntalam kullanılan bir ürün ile ceviz ağacından yapılmış özel bir tasarımın farklı fiyatlara sahip olması beklenir.

Ürünün kullanım amacı, kullanım alanı ile bağlantılıdır. Banyoda ya da mutfaklarda havlu, temizlik malzemelerinin asılması gibi amaçlarla kullanılabilir. Genellikle plastik modeller tercih edilir. Girişte kullanılacak modeller ise mont, kaban gibi kıyafetler taşır. Daha dayanıklı olması beklenir. Kullanım alanı sebebiyle daha fazla kişinin görecektir. Bu nedenle, daha sağlam ve kaliteli malzemelerden yapılan ürünler tercih edilir. Dekoratif askı fiyatları da yüksek olacaktır.

Fiyat artışının bir diğer nedeni elbette ölçülerdir. Bununla bağlantılı olarak dekoratif askılık üzerinde bulunan askı sayısı da etkili bir unsurdur. Benzer özelliklere sahip tekli askılarla çok sayıda askıya sahip modellerin fiyatının aynı olması beklenemez. Ürünler farklı işlevde ürünlerle birleştirilerek kullanılabilir. Örneğin dekoratif bir aynanın ya da rafın altına yerleştirilebilir. Ürünün işlevinin artışı fiyata da yansır.

Her stile ve bütçeye uygun dekoratif askı modellerini Koçtaş internet sitesi ve Koçtaş mağazalarından bulunabilir.

Dekoratif Askılar Kategorisiyle İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Dekoratif askı modelleri nelerdir?

Dekoratif askılar duvar askısı modelleri, kapı arkası modeller, anahtarlık düzenleyici, takı düzenleyici, havlu askısı gibi modellere ayrılır. En yaygın kullanılan modeller duvar ve kapılarda bulunan modellerdir.  Banyo ve mutfakta bulunan havlu askıları da sıklıkla kullanılır. Farklı ihtiyaçlara hitap eden farklı modeller bulmak mümkündür. 

Dekoratif askı seçiminde nelere dikkat edilmeli?

Dekoratif askı seçerken yerleştirilecek alanın büyüklüğü, özellikleri ile genel dekorasyonu önemlidir. Monte edilecek alana uygun bir tercih yapılır. Kullanılacak alanın duvar, kapı ya da farklı bir malzeme olması önemlidir. Genel dekorasyonda işaret edilen duvar, mobilya gibi stili belirleyen unsurların rengi ve özellikleridir. Bu ürünler küçük detaylar olsa da tüm ahengi bozabileceği unutulmamalıdır.

Duvar askısı fiyatları ne kadar?

Duvar askısı fiyatları bu ürünlerin malzemelerine, kullanım amacı ve alanına, işlevine, ölçülerine göre farklılık gösterir. Ürünün, başka bir işlev için de kullanılabilmesin fiyatı artırır. Karşılaştırma yaparken ekstra özellikleri göz önünde bulundurulmalıdır. Daha sonra ekstra bir maliyete katlanmamak adına, ihtiyacın tespiti ve tam olarak bu tespit ile uyumlu bir tercih yapılması gerekir.

En Çok Satan Dekoratif Askılar Hangileri?

Koçtaş Dekoratif Askılar kategorisinden en çok satan 5 ürün;

  1. Vipgross Garaj Kancaları, 5'li Paket Çelik Ağır Hizmet Garaj Saklama Kancaları, Kaymaz Kaplamalı, Yardımcı Garaj Duvara Montaj Kancaları, Bisiklet, Ütü Masası, Bahçe Aletlerini Asmak İçin Kancalar
  2. Havluluk Aluminyum Şeffaf
  3. Ahşap Askı 34020024
  4. Havluluk Askısı Bej
  5. Ahşap Konfeksiyon Askısı Portmanto Ayaklı Askılık 6013
Daha fazla göster
54 Ürün Listeleniyor
Filtrele
Göster: 3'lü 5'li
Sıralama: