750 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA
Filtreler
Özellikler
İlgili Kategori
14 Ürün Listeleniyor
Filtrele
Göster: 3'lü 5'li

Lazer Metreler

Lazer Metreler

Lazer metreler, iki nokta arasındaki doğrusal uzaklığı ölçmeye yarayan kullanımı son derece kolay ölçü aletlerindendir. Özellikle inşaat, rölöve ve restorasyon işleri ile uğraşanların sıklıkla kullandığı lazer metreler sayesinde şerit metre ile ölçemeyeceğiniz pek çok mesafeyi kolaylıkla ölçebilirsiniz. Ayrıca doğrusal lazer ışınlarından faydalanılan bu ürünler sayesinde uzaklık hesaplarken oluşabilecek hata payını minimize etme imkanına sahipsiniz.

Fonksiyonel Ürün Seçenekleri İle Birbirinden Kullanışlı Lazer Metre Çeşitleri

Lazer metreler, temel olarak ikiye ayrılır. Birinci lazermetre türü çalıştırıldığında sadece bir adet doğrusal lazer ışını görebilirsiniz. Ürünü dayadığınız yüzeyden lazer ışığının noktasal hale geldiği karşı yüzeye kadar olan mesafeyi lazer metre üzerinde bulunan ölçme tuşu yardımı ile kolaylıkla ölçebilirsiniz. Bu tip lazer metreler en çok tercih edilen modeller olup, ürünün maksimum uzunluk sınırına bağlı olarak farklı mesafelerde kolay bir ölçüm yapmanıza olanak sağlar. İkinci bir ürün türü ise artı lazer diye isimlendirilen lazerli ölçüm aleti olarak karşımıza çıkar. Bu ürünlerde birbirini 90 derecelik açı ile kesen iki adet lazer ışını fırlatılır. Özellikle köşe noktalara konumlandırılan bu tip lazer metreler birbirini kesen iki farklı doğrultuda hizalama ve ölçüm işlemleri gerçekleştirmenizi sağlar. 50 metre, 80 metre gibi farklı menzil sınırlamaları bulunan lazer metreler hem amatörlerin hem de profesyonellerin kullanımına uygundur. Ancak artı lazerler daha çok profesyonel amaçlı olarak kullanılır. Lazer metre fiyatları ise ürünlerin sahip olduğu özelliklere bağlı olarak değişiklik gösterir. Daha uzak menzile sahip ürünler daha kullanışlı olduğu için menzil mesafesi arttıkça ürün fiyatlarında da artış olduğundan söz edilebilir. Benzer şekilde lazer metreler dijital araçlar olduğundan dolayı gösterge panelinin tuşlu veya dokunmatik olması, ekran aydınlatması, sesli uyarı seçeneği gibi ekstra özellikler de ürün fiyatlarını belirleyen unsurlar arasında yer alır.

Elektrikli el aletleri ana başlığında yer alan lazer ölçüm cihazları kategorisinde rahatlıkla bulabileceğiniz birbirinden farklı lazer metreler arasından ihtiyacınıza uygun ürünü kolaylıkla satın alabilirsiniz. Ölçüm işlemleriniz için kullanabileceğiniz hafif ve pratik bir lazer metreye ihtiyaç duyuyorsanız Koçtaş'a gelin, ihtiyacınız olan ürünü anında sepetinize atabilirsiniz!

Daha fazla göster