150 TL Üzeri Kargo Bedava

Menteşe

Filtreler
Özellikler
-
Fırsatlar
Fırsatlar

İşlevsel Menteşe

İşlevsel menteşe ürünleri kapı, pencere, mobilya, kapı, sineklik gibi geniş kullanım alanına sahip olarak yer alır. Aç kapa mekanizmalı olarak üretilen malzeme kullanışlılığı ile göz doldurur. Menteşe bir kanadı sabit diğeri hareketli olarak 2 parçadan oluşan mekanizmalar için kullanım avantajı sağlar. Ürün çeşitleri farklı kullanım alanlarına ve özelliklerine sahip olarak kullananlara seçim şansı sunar. Sineklik, köşe, dolap  menteşesi kullanım alanına göre özel üretime yer verilerek tasarlanır. Ürün boyutları kullanım alanına göre tercih edilebilir. Renk ve mekanizma biçimleri farklı seçenekler sunar. Her ürün grubuna göre değişik özelliklere sahip olabilirsiniz.

Evde sıkça kullanılan çekmece ve dolap gibi alanlarda tercih edilen ürün çeşitleri ayarlı ve krom olarak tercih edilebilir. Son zamanlarda sıkça tercih edilen siyah ürün rengi modern tasarım özelliklerine sahip olarak bulunur. Yapı marketlerde satışa sunulan bu ürün yapı inşaat malzemesi sektöründe kullanım alanı bulur. Ham madde seçimlerinizi etkileyen faktör olarak yer alır. Plastik olarak üretilen ürün modelleri çelik materyal kullanılarak elde edilen ürünler, alüminyum ve ahşap ürün tasarımları son zamanlarda sıkça tercih edilir. Farklı ebat üzerinden seçim yaparak büyük, orta, küçük ürünlere sahip olabilirsiniz. Minimal tasarımlı bir ürün arıyorsanız minimal ürün seçeneklerini değerlendirebilirsiniz. Menteşe fiyatları ürünün sahip olduğu malzemeye bağlı olarak değişim gösterir. Ürünün sahip olduğu nitelik kalitesini belirler.

Menteşe Kullanımı

Panjur ve dolap eşyalarında kullanım alanı bulan dolap  ürün açılır kapanır mekanizmaları sayesinde farklı parçaları birleştirmek için tercih edilir. Geniş ürün skalasında satışa sunulan  ürün oda kapısı ve mobilyalarda kullanım alanı bulur. Sadece bu alanda kullanımı sınırlı olmaz. Buzdolabı üretiminde de  ürün çeşitlerinden yararlanılır. 2 kanattan oluşan  ürün modelleri özel vida delikleri ve farklı tasarımları sayesinde farklı seçenekler sunar. Vidalar 2 parçada yer alan mil  ürün yataklarına girerek kanatları birleştirir. Çalışma mantığı sistemli olan  ürün modelleri tasarım ve mekanizma türü olarak işlevsel ürün sunar, modelden modele işlevselliği farklılık gösterir.

Sıkça karşılaşılan düz ve kelebek menteşe modeli yanında frenli, deliksiz, yaylı, çift açılı ve farklı dönme açılarına sahip ürün modelleri de yer alır. Robot  ürün modeli son yıllarda kullanım alanı bulur. Farklı dizaynlar da kullanım alanı bulan ürün çeşitleri frenli yapısıyla pek çok alanda tercih edilir. Geniş ürün yelpazesinden ve model aralığından yararlanarak birleştirme araçlarına sahip olabilirsiniz. Kolay bir şekilde monteleme olanağı sunan ürün modelinin modele bağlı birleşme özelliği değişim gösterir. Eşyaların yapımında sıkça tercih edilen aparatlar olarak yer alan ürünler şekil ve tasarımlarıyla hayatı kolaylaştırır. Sağladıkları fayda ile günlük yaşantını basit bir şekilde ilerlemesine olanak sağlar. Farklı modeller arasından ihtiyaçlarınıza ve zevkinize hitap eden modelleri tercih edebilirsiniz. Menteşe fiyatlarını inceleyerek seçimlerinizi yapabilirsiniz. 

Avantajlı Menteşe Modelleri

Ürün kullananlara birçok alanda avantaj sağlar. Çekmece, dolap, kapı, pencere gibi kullanım alanı bulan kapı menteşesi farklı boyutlarda üretilir. Uygulama alanı ve yapacağınız alanın yüzeyine uygun boyutta seçim yapabilirsiniz. Uygun boyutta seçim yapmanız montaj ve kullanım açısından kolaylık sağlar. Ev, okul, kafeterya gibi farklı alanlarda da işlevsel özellik sergileyen bu ürün tasarım özellikleriyle göz doldurur.  Ürün türleri ve parçaları paket şeklinde satışa sunulur. Ana parça ve vidaların kullanımı ile kolay bir şekilde monte edilebilen bu ürün açılma ve kapanma yönüyle dikkatleri üzerine çeker. Yavaş açılıp kapanması kapaklarının istenen şekilde kullanılmasına olanak sağlar.

Menteşe vidası, plakası, kelepçe ve yavaşlatıcı çeşitleri ev alanında konfor yaratır. Mutfak dolabı ve gardırop gibi günlük ihtiyaçlarınızı karşılayan bu alanlarda bu sistemi kullanabilirsiniz. Stil sahibi bir mekanı dizayn etmek istiyorsanız dekoratif ürün modellerini tercih edebilir, alana farklı bir görünüm kazandırabilirsiniz. Şık duruşa sahip olan ürünler fonksiyonel kullanımı sayesinde ihtiyaçlarınıza cevap verir. Farklı renk ve tasarımlara sahip dekoratif ürünler yaşam alanınıza farklı bir hava katar. Hediyelik ürünlerin açılıp kapanmasını sağlayan küçük menteşe mini tasarımlarıyla yer alır. Bu ürünleri kullanarak küçük kutuların açılıp kapanmasını sağlayabilirsiniz. Pencere menteşesi kullanım avantajıyla kolay açılıp kapanmanın yanında güvenliği sağlar. Kapakların yavaş şekilde kapanmasını sağlayan ve çarpma gibi durumların önüne geçen bu model sunduğu avantajla kullanım konforu yaşatır.

Menteşe Kullanım Alanı ve Püf Noktalar

2 farklı parçayı birbirine bağlamak için kullanılan, parçaları kolay bir şekilde açıp kapamak için tasarlanan frenli menteşeler arasından seçim yaparken kullanım alanı ölçüleri önem taşır. Tüm hava olaylarına karşı dayanıklılık sergileyen banyo, mutfak gibi suyla teması bol olan alanlarda suya dayanıklı paslanmaz  ürün modellerini tercih etmeniz önerilir. Pvc materyalleri kullanarak tasarlanan ürün modelleri bu alanlar için iyi bir seçim olur. Ağır eşyalarda demir üründen yararlanabilir, metal, demir ürün çeşitlerini kullanabilirsiniz. Katlanabilir masa ve sandalyeler için konforlu ve pratik kullanım sunan ürün modelleri günlük hayatta ihtiyaç duyduğunuz eşyalarda yer alır.

Yaprak menteşe modeli, pleksi, kuyruklu, rustik gibi tasarımlar dekoratif olarak yer alır. Kullanıldığı alana estetik görünüm kazandırır. Kapaklı yapıya sahip parçaların kademeli bir şekilde açıp kapanmasını istiyorsanız yaylı menteşe modellerini tercih edebilirsiniz. Hidrolik  ürün olarak da bilinen bu model iç aksamlarında özel pistonlar bulundurur. Kullanılan alandaki kapakların sessiz ve yavaşça kapanıp açılmasını sağlar. Tüm alanlarda kullanıma uygun modellerin yanında belirli estetik özellikler taşıyan modelleri de tercih edebilirsiniz. Ağır kapı için kullanım alanı bulan demir kapı menteşesi dizaynını tercih edebilir, standart kapı için olan modeller arasında seçim yapabilirsiniz. Kullanım amacınız, kullanım alanınız seçimleri etkiler. Doğru bağlantı yapmak için boyut ve ana malzeme tercihi önem taşır. 180 ve 90 derece olarak üretilen ürün türleri kullanılan alana göre farklı ölçülerde seçim şansı sunar. 

Menteşe Çeşitleri

2 farklı parçayı açma ve kapama için birleştiren, bağlantı noktalarında kullanılan menteşe çeşitleri geniş ürün yelpazesinde satışa sunulur. Farklı boy  ürün çeşitlerini bularak kullanım alanına uygun olarak tercih edebilirsiniz. Kapak ölçülerine tam şekilde uyum sağlayan deve boynu menteşe çeşitleri kolaylıkla satın alınabilir. Minimal ve hafif yapılarda ürün birleştirilmesi için kullanım yapacaksanız küçük çeşitlerini tercih edebilirsiniz. Geniş alanlarda ürün çeşitleri farklılık gösterir. Menteşe tasarımları ve büyük ürün kalıplarını geniş alanlarda kullanmak için tercih edebilirsiniz. Ev ve işyerinde kullanılan oda kapılarını yaylı ve çift taraflı ürün çeşidi ile birlikte kullanabilir, kolay açılıp kapanmasına destek olabilirsiniz.

Çelik ve alüminyum materyalden elde edilen ürün modelleri dayanıklılık açısından uzun süre kullanım avantajı sunar. Yoğun şekilde görünür ürün çeşidini tercih etmek istiyorsanız farklı renklerden yararlanabilir, görünmesini istemiyorsanız gizli ürün modellerini tercih edebilirsiniz. Fonksiyonel özellik sergileyen çeşitler, bas aç, kilitli, ayarlanabilir, 180 derece, tam açı dönebilen çeşitleriyle dikkatleri üzerine çeker. Farklı yönlere ayarlanabilir seriler farklı derecelerde açılma sergiler. Estetik görünümün yanında kullanım konforu yaratan bu ürün kilitlenebilir yapısıyla güvenliği sağlar. Farklı boyut ve biçimde asma kilit modelleri tercih edebilir, sağlam, doğal görünüm elde edebilirsiniz. Ağaç modeller işlevsel, dayanıklı, plastik materyalden elde edilen modeller bütçe dostu olarak yer alır. 

Menteşe Seçimi

Menteşe seçimi yaparken ürünlerin sahip olduğu özellikler seçimlerinizde etkiler. Menteşelerin ölçüsü, yük kapasitesi, mil özelliği, uygulanacak yüzeyin özellikleri, kullanışlılığı, sistemi seçimlerinizi etkiler. Klasik yaylı ürüne sahip olmak istiyorsanız modelleri inceleyebilir, modeller arasında seçim yapabilirsiniz. Seçim yaparken şu detaylara dikkat etmeniz önem taşır:

 • Ahşap malzemeden yapılan parçaları birleştirme adına aç kapa yapabilen ürün modellerine sahip olabilir, V şeklinde ürün çeşitlerini tercih edebilirsiniz.
 • Hafif güç uygulaması ile kendiliğinden yavaşça sessizce kapanan kademeli  ürün çeşitleri dolap, komidin ve ray mekanizmalı tüm alanlarda kullanılabilir. Kullanım sırasında ses ve gürültü yapmayan bu modeller ev ve iş yerlerinde tercih edilebilir.
 • Sıra dışı ve zarif görünüm elde etmek istiyorsanız alüminyum kapı menteşesi modellerini tercih edebilir, yüksek ısı ile dövülerek oluşturulan motifleri alana yansıtabilirsiniz.
 • Klasik ve geleneksel görünüme sahip olmak istiyorsanız alanla tamamlayıcı görevi üstlenen eski tip ürün modellerine sahip olabilir, eskitme tasarımından yararlanabilirsiniz.
 • Su ile temasın çok olduğu banyo ve tuvalet alanında birleştirme amacıyla kullandığınız ürünlerin çelik ve demir materyalden üretilmiş olmasına dikkat etmeniz tavsiye edilir.
 • 2 tane paneli birleştirmek amacıyla ürün tercihinde bulunmak istiyorsanız şerit çeşitlerini satın alabilirsiniz.
 • Katlanabilir ve açılabilir masa, panellerde kullanım alanı bulunan ürün çeşitleri silindir olarak tercih edilir ve konforlu kullanım imkanı sunar. 

Menteşe Fiyatları

Uzun süre dayanıklılık sergileyen, sahip olduğu mekanik sistem ile dikkatleri üzerine çeken ürün modelleri tek ve set şeklinde satışa sunulur. Menteşe fiyatları belirlenirken ürün modelleri ve sahip olduğu özellikler etkili olur. Çelik ve krom materyali ile üretilen ürünler sağlam ve güvenilir olan modeller arasında yer alır. Uzun ömürlü olarak bulunur. Pirinç ve kaplama pirinç ürünler ekonomik ve avantajlı fiyatlar sunar. Paslanmaz pimapen menteşe fiyatları ile plastik ürün fiyatları arasında fiyat farklılıkları yaşanabilir.

Farklı markalar tarafından üretilen ürün çeşitleri markaların sahip olduğu fiyat politikasına göre farklı fiyatlar sunar. Uygun fiyatlı menteşe fiyatlarına Koçtaş üzerinden ulaşabilir, bu alandan ihtiyaç duyduğunuz ürünü satın alabilirsiniz. Güvenli alışveriş deneyimi sunan Koçtaş mağazası her bütçeye uygun ürün modellerini satışa sunar. Online mağazayı kullanarak filtreleme özelliğinden yararlanabilir, menteşe fiyatlarını artan ve azalan olarak listeleyebilirsiniz. Belirli alan kullanımı için üretilen modeller tek ve toplu şekilde satışa sunulur. İhtiyacınız olan ürünü istediğiniz sayı kadar Koçtaş üzerinden satın alabilirsiniz.

Menteşe Kategorisiyle İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Menteşe Nedir Ne İşe Yarar?

2 parçayı birleştirme görevini üstlenen aletlere menteşe denir. Menteşeler 2 tane farklı parçayı bir araya getirip bağlama görevi görür. Dolap gibi sıkça kullandığınız ürünlerin açılıp kapanmasına olanak sağlayan ürün modelleri geniş kullanım alanına sahip olarak yer alır.

Menteşe Nerelerde Kullanılır?

Menteşe modelleri açıp kapanabilen tüm alanlarda kullanım alanı bulur. Gün içerisinde vakit geçirdiğiniz tüm alanlarda yer alan kapıların açılıp kapanmasında dolap, buzdolabı, komidin gibi ürünlerin açılıp kapanma sistemlerinde ürün kullanımı gerçekleştirilir. Günlük hayatınıza işlevsellik sunan ergonomik tasarımlı ürün modellerine sahip olabilirsiniz.

Menteşe Çeşitleri Nelerdir?

Menteşeler geniş çeşitlilikte satışa sunulur. Kullanılan alan özelliklerine bağlı olarak çeşitleri seçmeniz önem taşır. Bas aç, kilitli, ayarlanabilir, dereceli, tam açı dönen ve farklı birçok çeşidi bulan ürün sahip olduğu özelliklerle işlevsel kullanım sunar. Geniş çeşitlilik ve modellerin sunduğu avantajlardan yararlanabilir, seçimlerinizi yapabilirsiniz.

En Çok Satan Menteşe Hangileri?

Koçtaş Menteşe kategorisinden en çok satan 5 ürün;

 1. Yavaşlatıcılı Menteşe Tam Deve Boynu
 2. Taş Menteşe Yavaş Mekanizma Klipsli
 3. Deveboynu Menteşe İkili
 4. Deliksiz Menteşe 90° 2 li
 5. Taş Menteşe Düz 48/6 mm
Daha fazla göster
47 Ürün Listeleniyor
Filtrele
Göster: 3'lü 5'li
Sıralama: