150 TL Üzeri Kargo Bedava

Köşe Mutfak Dolapları

Filtreler
Özellikler
-
Fırsatlar
Fırsatlar

Şık Bir Mutfağın Olmazsa Olmazı: Köşe Mutfak Dolapları

Daha düzenli ve kullanışlı bir mutfak istiyorsanız depolama konusuna mümkün olduğunca özen göstermelisiniz. Mutfağınızın boyutu ne olursa olsun depolama ile ilgili sorun yaşamamak adına geniş ve rahat bir köşe mutfak dolabı tercih edebilirsiniz. Köşe mutfak dolapları, özellikle küçük bir mutfağınız varsa mutfağınızdan tam verim almanızı sağlar. Aynı zamanda köşe mutfak dolapları sayesinde eşyalarınızı daha düzenli bir şekilde saklayarak mutfağınızı kalabalık ve düzensiz bir görünümden kurtarabilir, ihtiyaç duyduğunuz eşyalara daha kolay erişebilirsiniz. Üstelik, şık görünümü, mutfağınızı tasarım açısından da zenginleştirir.

Mutfağınızı sıradanlıktan uzak, şık ve konforlu bir hale sokmak tamamen sizin elinizdedir. İyi bir dekorasyon, mutfağınızı çok daha sıcak bir yere dönüştürmenizi sağlar. Mutfağınızdaki mobilyaları seçerken belli başlı püf noktaları göz önünde bulundurmak ve kaliteli ürünler tercih etmek, bu konuda dikkat etmeniz gereken en önemli noktalar arasındadır. Kaliteli, güzel ve kullanışlı bir köşe mutfak dolabı seçerek hayalinizdeki mutfağa oldukça kısa bir sürede kavuşabilirsiniz!

Köşe Mutfak Dolabı Satın Alırken Dikkat Edilecekler

Mutfaktan en iyi performansı beklersiniz; bu sebeple mutfak mobilyası satın alırken belli kriterleri göz önünde bulundurup alınacak ürüne ona göre karar vermeniz gerekir. Tıpkı diğer mobilyalar gibi köşe mutfak dolabı satın alırken de dikkat etmeniz gereken belli başlı bazı püf noktalar bulunur. Bu püf noktaları şu şekilde sıralayabiliriz:

Kalite: Seçtiğiniz dolabın kaliteli materyalden üretilmiş olması çok önemlidir. Kaliteli bir ürün seçmek, uzun ömürlü ve konforlu bir kullanım için olmazsa olmazdır.

Tasarım: Seçeceğiniz dolap diğer mobilyalar ile uyumlu olmalıdır. Bu sebeple karar verirken mümkün olduğunca benzer tasarımlara sahip ürünler satın almaya çalışmalısınız. Hatta eğer tüm mobilyaları ayrı ayrı almayı düşünmüyorsanız, bir mutfak dolabı modülü tercih ederek standart mutfak dolapları ile köşe mutfak dolaplarını bir arada satın alabilirsiniz.

Renk: Mutfağınızı tasarlarken mobilyaların renk uyumuna önem vermelisiniz. Zira mutfakta hangi rengin ve tonların hâkim olacağına karar vermek, dolap seçerken önem arz eder.

Temizlik: Mutfak, evin en kolay kirlenebilen bölümlerinden olduğu için satın alacağınız dolabı belli aralıklarla temizlemek zorunda kalacaksınız. Bu sebeple, kolay temizlenen ve daha az kir tutan bir model seçmelisiniz.

Genişlik: Seçim yaparken dikkat etmeniz gereken noktalardan birisi de dolabın genişliğidir. Mutfağınızın boyutuna ve ihtiyaç duyduğunuz alana göre ne kadar geniş bir mutfak dolabı satın alacağınıza karar vererek ürün seçiminizi ona göre yapabilirsiniz.

Köşe Mutfak Dolaplarında Renk Seçenekleri

Mutfağınızla uyum sağlayacak bir köşe mutfak dolabı seçerken doğru renkleri tercih ettiğinizden emin olmalısınız. Renk uyumu, iyi bir tasarımın en önemli püf noktalarındandır.

Mutfak dolabı alırken genel olarak mutfağınıza hâkim olan tonu tercih ederek estetik bir renk paleti oluşturabilirsiniz. Dolabınız, büyük bir yer kaplayacağı için zıt tonların aşırı kullanımı mutfağınızın düzensiz bir görünüme sahip olmasına neden olabilir. Eğer zıt tonlar tercih edilecekse, çift renkli modeller ile daha dikkat çekici bir renk paleti yakalamak mümkündür.

En çok tercih edilen seçenekler arasında beyaz köşe mutfak dolapları yer alır. Bunun sebebi, mutfaklarda çoğunlukla açık tonların tercih edilmesidir. Elbette siyah başta olmak üzere mutfakta sıklıkla tercih edilen başka renkler de bulunur. Özellikle son zamanlarda koyu tonların popülerleşmesi ile antrasit ve lacivert gibi renklere mutfaklarda daha sık rastlanır.

Kahverengi veya ahşap desenli köşe mutfak dolap modelleri ise mutfaklarında doğal tonları tercih eden kişiler tarafından sıkça kullanılır. Özellikle evinizi dekore ederken daha klasik bir tasarım tercih ediyorsanız doğal tonlar kullanabilirsiniz.

Birbirinden Şık Köşe Mutfak Dolabı Modelleri

Köşe mutfak dolabı satın alacaksanız hangi modeli istediğinize karar vermelisiniz. Farklı l köşe mutfak dolabı seçenekleri arasından size en uygun ürünü bulmak biraz zaman alabilir. Seçeceğiniz ürünü uzun bir süre kullanacağınızı düşünürsek seçim yaparken çok sayıda faktörü göz önünde bulundurmanız gerekir.

Mutfak dolabı almayı planlıyorsanız, dolap yaptırmak ile dolap almak arasında kalmış olabilirsiniz. Her ne kadar mutfak dolabı yaptırmak sık tercih edilen bir şey olsa da hazır köşe mutfak dolapları sunduğu ürün çeşitliliği sebebiyle size pek çok avantaj sunar. Üstelik, kendi mutfak dolabınızı tasarlamak gerek maliyet gerek ürünün tatmin ediciliği açısından bazı dezavantajlara sebep olabilir. Yaptıracağınız ürün büyük ihtimalle hazır bir köşe dolabı satın almaktan hem daha maliyetli olur hem de kendiniz tasarlayacağınız için hazır tasarımlar kadar sağlam olmama ihtimali söz konusudur. Bunun yanı sıra hazır köşe mutfak dolapları, birbirinden şık modeller ile hayalinizdeki mutfağı oluşturmanıza yardımcı olur.

Köşe mutfak dolapları modelleri, birbirinden farklı dizaynlara sahiptir. Bu sebeple üzerine düşünmeniz gereken şeylerden birisi de istediğiniz mutfak dolabının nasıl bir tasarıma sahip olması gerektiğidir. Modern bir tasarım mı istediğinize yoksa klasik görünümlü bir dolap mı tercih ettiğinize karar vermeli, satın alacağınız ürünü buna göre seçmelisiniz.

Koçtaş, sunduğu birbirinden şık köşe mutfak dolabı modeli ile mutfağınıza yeni bir soluk getirir. Eğer konforun ve estetiğin bir araya geldiği dolap arayışındaysanız, sayfanın yukarısında yer alan modeller arasından size en uygun olanı seçebilirsiniz.

Köşe Mutfak Dolapları Kategorisiyle İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Köşe mutfak dolabı kullanışlı mıdır?

Size mutfağınızı daha düzenli ve verimli kullanma fırsatı sunar. Aynı zamanda, eşyalarınızı çok daha verimli bir şekilde depolayabilirsiniz. Bu açıdan bakıldığında köşe mutfak dolapları kesinlikle kullanışlı ürünlerdir. Böylelikle mutfakta dağınıklığın önüne geçmiş, tezgâh veya masa üzerinde duran eşyaları dolap içerisinde muhafaza etmiş olursunuz.

Köşe mutfak dolabı alırken nelere dikkat edilmeli?

Satın alırken dikkat etmeniz gereken bazı detaylar vardır. Özellikle uzun ömürlü bir kullanım için kaliteli materyallerden üretilmiş ürünler almaya özen göstermelisiniz. Ek olarak, alacağınız dolabın mutfağınızdaki diğer ürünlerle uyumlu olması için tasarım ve renk uyumuna dikkat etmelisiniz. Köşe mutfak dolapları kolay kirlendiği için kolay temizlenebilir bir ürün seçmek de önemlidir.

Köşe mutfak dolabı fiyatları ne kadar?

Köşe mutfak dolapları fiyatları fazlasıyla değişkendir. Satın almayı düşündüğünüz mutfak dolabının fiyatı; kullanılan materyal, ürünün boyutu ve kalitesi gibi etmenler tarafından belirlenir. Dolayısıyla, satıcıdan satıcıya ve üründen ürüne fiyatlar değişiklik gösterebilir. L köşe mutfak dolapları fiyatları değişken olsa da Koçtaş'ın sunduğu kaliteli ve uygun fiyatlı ürünler ile her daim mutfağınız için en iyi mobilyaları en ekonomik fiyattan edinmeniz mümkündür.

Köşe mutfak dolabı gerekli mi?

Mutfak köşe dolapları, daha estetik ve konforlu bir kullanım sunduğu için tavsiye edilir. Eğer mutfağınız küçükse ya da çok fazla mutfak aletiniz varsa köşe mutfak dolabı satın alarak mutfağınızı daha verimli kullanabilirsiniz. Bunun yanında köşe mutfak dolabı, estetik açıdan göze hitap eden bir ürün olmasıyla da dikkat çeker.

En Çok Satan Köşe Mutfak Dolapları Hangileri?

Koçtaş Köşe Mutfak Dolapları kategorisinden en çok satan 5 ürün;

  1. 160 cm Retro Mutfak Köşe Modülü
  2. 165 cm Lacivert Beyaz Mutfak Köşe Mutfak
  3. Pastel 160 cm Köşe Modülü
Daha fazla göster
4 Ürün Listeleniyor
Filtrele
Göster: 3'lü 5'li
Sıralama: