150 TL Üzeri Kargo Bedava

Taşlama ve Kesici Diskler

Filtreler
Özellikler
-
Fırsatlar
Fırsatlar

Birçok Taşlama Makinesiyle Kullanılabilen Taşlama Aksesuarı Türleri

Taşlama makinesi, taşlama motoru, el motoru, avuç içi taşlama gibi aletlerle birlikte kullanılan taşlama aksesuarları birçok farklı çeşide sahiptir. Bu ürünlerin kullanım amaçları arasında sert yapıları kesme, aşındırma veya şekil verme vardır. Taşlama makinesinin mekanizması, hızlı dönen özelliktedir ve uygulamalar kolaylıkla yapılır. Plastik, metal, ahşap, beton, çelik ve diğer birçok malzeme türü üzerine taşlama disklerini kullanarak işlem yapabilirsiniz.

Taşlama diski seçerken kullanım alanınıza ve kullanım amacınıza dikkat edebilirsiniz. Taşlama disklerinin üretim malzemesi, boyutu ve kullanım alanı çeşitlilik gösterir. Taşlama diski, spiral makinelerine yerleştirilerek kullanılan malzemelerdendir. Sanayide ve inşaat işlerinde, taşlama disklerinden çokça yararlanılır. Metal yapıları düzeltmek ve kesmek için bu diskler kullanılabilir.

Taş motoru taşı, makinede bulunan taşların eskimesi ve zamanla yıpranmasıyla birlikte değiştirilir. Taş motoru taşı, taş yoğunluklarına göre değişim gösteren opsiyonlar bulundurur. Metal kesme diski, metal yapıda bulunan malzemeleri kesmek amacıyla kullanılan taşlama diski türlerindendir. Bu aletlerde yararlanılan disklerin çap büyüklükleri farklılaşabilir.

Metal kesme diskleri, farklı çeşitlere sahiptir. Elmas diskler; metalin yanı sıra beton, plastik, tuğla gibi malzemeleri de kesebilir. Kesme uygulamalarının dışında yüzeylerin pürüzsüzleştirilmesi için taşlama fırçalarından yararlanılabilir.

Taşlama diskleri arasında bulunan tel fırçalar ile ahşap, metal gibi yüzeylerde düzeltme işlemi kolayca yapılabilir. El motorlarına taşlama aksesuarı çeşitleri takılarak daha fonksiyonel hale getirilebilir. Ele kolayca oturan el motorlarıyla ve üzerine eklenen taşlama diskleriyle kesme ve düzeltme uygulamalarını kolayca yapabilirsiniz. 

Farklı Taşlama Aparatları Yerleştirilebilen Taşlama Makinesi Kullanımı

Taşlama makinesi, spiral makinesi olarak da anılan bir alettir. Spiral makinesi, üzerine yerleştirilen çeşitli aparatlarda farklı işlemler yapılmasına olanak sağlayan çok amaçlı kullanılan bir üründür. Avuç içi taşlama makinesi tek ya da çift elle tutulabilen yapıda bir alettir. Avuç içi taşlama makinesi; ahşap, beton, seramik, metal, taş gibi farklı yapıdaki malzemeleri kesmeye ya da zımparalamaya yarayan aparatlar bulundurur.

Taşlama diski türleri arasında farklı malzemelerden elde edilen kesici diskler ve taşlar bulunur ve taşlama taşı fiyatları bu doğrultuda değişkenlik gösterir. Gereksinimleriniz doğrultusunda edineceğiniz taşlama diski modellerinden uygun boyutlarda olanları tercih ederek kullanmaya başlayabilirsiniz. Taşlama diski türleri arasında bulunan ve farklı boyutlarda olabilen taşlama makinesi aparatları çeşitli ebatlarda üretilebilir. Sahip olduğunuz ürüne uygun boyuttaki malzemeleri edinebilirsiniz.

Spiral makinelerine uyum sağlayan türde taşlama diskleri seçimi yapmak oldukça önemlidir. Kullandığınız makinelere ihtiyaçlarınız doğrultunda farklı spiral aparatları yerleştirebilirsiniz. Spiral aparatlarının arasından yapacağınız seçimler esnasında malzemelerinin yapısının kaliteli olup olmadığını kontrol edebilirsiniz. Taşlama aksesuarı çeşitlerinin kullanım alanı sunmadığı farklı bir alanda kullanılması ürünlere hasar verebilir.

Taşlama disklerinin doğru şekilde kullanılması ve zarar görebileceği bir materyal üzerinde işlem yapılmaması gerekir. Taşlama diskleri içinde tel fırçalar mevcuttur. Tel fırçaları kullanırken düzeltme yapılacak malzemenin yapısının tel fırçanın yapısına uyumlu olmasına dikkat edebilirsiniz. Kullanım alanlarınıza göre doğru bir spiral aparatı edinip uygulamalarınıza hemen başlayabilirsiniz. 

Taşlama Aksesuarları İçerisinde Keskin Yapılarıyla Öne Çıkan Kesici Diskler

Bu ürünlerin sıkça kullanılan parçaları arasında kesici disk çeşitleri bulunur. Kesme, aşındırma işlemlerini yapmanıza yarayan taşlama aksesuarı çeşitleri, kesilecek materyalin türüne göre değişim gösterir. Kesici disklerin kullandığınız spiral makinesine uyumlu olacak şekilde seçilmesi gerekir.

Kesici disklerin birçok farklı çeşidi bulunur. Bakalit disk, taşlama aksesuarları arasında bulunan klasik tarzdaki kesme disklerindendir. Bakalit disk, farklı kullanım amaçlarına ve kesilme yapılacak malzemeye göre farklı çeşitler bulundurur. Metal kesme diskleri, temiz ve hassas kesimler yapılmasını sağlar.

Universal bakalit diskler, metal yapıda olmayan malzemelerin kesiminde kullanılır. Spiral makinesi aparatları içerisinde bulunan universal bakalit diskler; fayans, tuğla, kaldırım taşı gibi malzemelerin kolay şekilde kesilmesine yardımcı olur. Metal çapak alma diskleri, çapak alma uygulamalarında kullanılmasının yanında bütün alaşımlı ve çelik materyalleri kesme ve kaplamak için kullanılabilir. Paslanmaz çelik diskler, paslanmaz çelik yapıdaki yüzeylerde kolaylıkla kullanılabilmesi için özel tasarlanan ürünlerdir.

Elmas diskler, üst düzey dayanıklılığa sahip olan ve beton kesme işlemleri için kullanılan türde ürünlerdir. Özel tasarımlarla üretilen elmas diskler; tuğla, taş, mermer, fayans gibi yapılar üzerinde de kesim yapmaya olanak sağlar. Kullanım alanınızı düşünerek bir kesici disk modeli tercihi yapabilirsiniz. Kullanım amacına uygun bir taşlama diski seçerek işlemlerinizi daha rahat ve kolay bir biçimde yapabilirsiniz. Doğru biçimde yapılan uygulamalar doğrultusunda elde edilen sonuç daha etkili olur. 

Kesme Disklerinin Önemli Parçaları Elmas Diskler

Taşlama disklerinin önemli parçaları arasında bulunan elmas diskler, beton yapıdaki yüzeyleri kesme işlemini sağlar ve yüksek düzeyde dayanıklı bir yapıya sahiptir. Elmas diskler, taşlama makinesi aparatları içinde sıkça tercih edilen disk türlerinden biridir. Fayans, mermer, beton, taş, tuğla gibi maddeleri kesebilmek için özel tasarım elmas diskler mevcuttur.

Standart elmas diskler, bu aletleri kullanmaya yeni başlayanlar için son derece kolay bir kullanım sağlar. Standart elmas disk, türlü malzemeleri kesmek için kullanılabilen ürünlerdendir. Betonarme yapı kesilecekse elmas disk kullanımını bir profesyonelin yapması önerilir. Beton kesme esnasında demirle karşılaşılabilme durumu oluşabilir. Elmas kaplama beton kesme diskleri kullanıldığında demirle karşılaşılsa bile disk değişimi yapmanıza gerek kalmaz.

Bazı diskler kesme işlemi yapmak için değil yalnızca betonu zımparalamak için kullanılabilir. Fayans kesmek için yararlanılan disk modelleri, standart diskler gibidir. Fayansın çeşidi ne olursa olsun hızlı bir biçimde kesebilmenize yardım eder. Diskler arasında seçimi doğru yapmak, işin sonucunun daha verimli olmasını sağlar.

Taşlama aksesuarlarını edinmeden önce hangi alanda kullanım yapacağınız önem taşır. İhtiyaçlarınıza uygun bir disk türü seçimi yapmak uygulamalarına hız kazandırır ve kolaylaştırır. Diskleri yetkin olmadığı malzemeleri kesmek için kullanmak, disklere zarar verebilir ve kullanılamaz hale getirebilir. Disk seçimi yaparken kesme yapılacak malzemenin türüne uygun olan ve hassas kesim yapacak türlere yönelmeniz gerekir. 

Kullanışlı Taşlama Disklerinden Olan Taşlama Taşı Modelleri

Taşlama taşı çeşitleri; malzemelerin türüne, boyutuna, malzeme kalitesine göre değişiklik gösterir. Taşlama taşı, tek ya da birden fazla parçayı içinde bulunduracak şekilde piyasaya sunulabilir. Bu taşlar, ağır sanayide kullanım olanağı tanır. Bu ürünler arasında zımpara taşları bulunur. Metal zımpara taşı ve kum zımpara taşı modellerini metal ve çelik gibi yüzeylerde kullanabilirsiniz. Zımpara taşı, rahat bir kullanım sağlar ve ısınmalara karşı dayanıklı bir yapıya sahiptir.

Paslanmaz çelik yapıdaki zımpara taşı, kırılmalara karşı sağlam yapısı sayesinde uzun süreler boyu çizilmeden kullanım imkanı sağlar. Paslanmaz çelik taşlama taşı türleri, aşındırıcılarının güçlü olması sebebiyle zahmetsiz bir kesim sağlar. İşlem uygulayacağınız malzemenin türüne uygun bir taşlama taşı seçeneğini edinebilirsiniz. Dayanıklılığı yüksek olan taşlama diskleri arasından farklı çeşitlerdeki modellerden birini seçebilirsiniz.

Avuç içi taşlama makinesinde kullanılabilen taşlama taşları çeşitlilik gösterir. Avuç taşlama aparatlarının içerisinde yer alan taşlama taşlarının yapısında farklı maddeler bulunabilir. Alüminyum, metal inox, metal gibi yapılarda olan avuç taşlama diski çeşitleri; döküm malzemelerin taşlanması uygulamalarında kullanılan türdedir.

Avuç içi taşlama aparatlarının önemli parçası olan taşlama taşı fiyatları, yapısında kullanılan materyale ve ürün kalitesine göre değişim gösterir. İhtiyaçlarınıza uygun çeşitli taşlama diskleri arasından gereksinimlerinize uyum sağlayacak olan modelleri Koçtaş'tan inceleyebilirsiniz. Taşlama aksesuarları arasından dilediğiniz çeşidi Koçtaş'tan kolayca sipariş edebilirsiniz.

Taşlama Aksesuarları ve Kesici Diskler Kategorisiyle İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Taşlama aksesuarları nelerdir?

Taşlama diskleri, çeşitli aletlere yerleştirilerek kullanılır. Kesme veya zımparalama gibi işlemleri görmenize yarayan taşlama diskleri farklı yapıdaki malzemeler üzerinde kullanılabilir. Kesici diskler; bakalit, elmas, aşındırıcı, metal gibi çeşitlere sahiptir. Taşlar paslanmaz çelik, alüminyum, metal materyallerden üretilebilir. Metal ve kum yapıda zımpara taşları mevcuttur. Tel fırçalar yüzeylerin düzeltilmesinde kullanılır.

Taşlama aksesuarları seçerken nelere dikkat edilmeli?

Taşlama diskleri seçiminde kullanım alanı belirlemek gerekir. Kullanılan aletin yapısına uygun taşlama diski seçilerek kolayca yerleşme sağlanır. Kesme ya da zımparalama işlemi yapılacak malzemenin türüne uygun şekilde işlem görecek taşlama disklerini edinebilirsiniz. Taşlama disklerinin yapımında kullanılan malzemeler de değişebilir. İhtiyaçlarınız doğrultusunda taşlama taşı fiyatlarını değerlendirerek tercih yapabilirsiniz.

Taşlama taşı nasıl değiştirilir?

Taşlama taşı değiştirme işlemine başlamadan önce makinenin prize bağlı olmadığına emin olmanız gerekir. Mil kilidine basarak kilitlenene kadar diski döndürdükten sonra sıkma flanşını sökebilirsiniz. Söküm işlemi sonrasında ürünü uygun yere yerleştirebilirsiniz. Yerleştirme işlemi bittikten sonra mili kilitlemeniz önemlidir. Son olarak sıkma flanşını sıktığınızda işlem tamamlanmış olur.

En Çok Satan Taşlama ve Kesici Diskler Hangileri?

Koçtaş Taşlama ve Kesici Diskler kategorisinden en çok satan 5 ürün;

  1. Metal Taşlama Diski
  2. Inox Kesme Diski
  3. Dozzer Çok Amaçlı Profesyonel 300 Parça 190 Watt Devir Ayarlı Hobi Kalıpçı Taşlama Gravür Makinesi Seti
  4. Karbosan Metal Kesici Disk 115*3.0mm
  5. Düz Beton Kesme Diski
Daha fazla göster
135 Ürün Listeleniyor
Filtrele
Göster: 3'lü 5'li
Sıralama: