150 TL Üzeri Kargo Bedava

Dedektörler

Filtreler
Özellikler
-
Fırsatlar
Fırsatlar

Dedektörler

Dedektörler, genellikle yer altını görüntülemek amacıyla kullanılan, elektromanyetik dalga yaymak suretiyle toprak altında bulunan metallerin yerlerinin ve cinslerinin tespit edilmesini mümkün kılan elektronik aygıtlardır. Dedektörler, tespit edilmek istenen metallerin bulunduğu bölgede elektromanyetik bir alan oluşturarak metallerin enerjisini saptamak için düzenli bir şekilde radyo sinyalleri gönderirler. Gönderilen bu radyo sinyallerinin çarpma şiddeti ve geri dönüş yolu dedektör bobini tarafından hesaplanarak aranan metalin hem derinliği hem de ebatı tespit edilebilir. Gelişen teknolojiyle birlikte, sadece toprak altındaki metallerin değil ev duvarlarının içindeki metallerin ya da ahşap malzemelerin yerlerini tespit edebilen çok işlevli dedektörler üretilebilmektedir. Özellikle bina restorasyonu için rahatlıkla kullanılabilecek dedektör modelleri mevcuttur. Örneğin ahşap dedektörü, ısı nem dedektörü ve metal demir dedektörü bu iş için ideal dedektörler arasında yer almaktadır.

Dedektörlerin Çalışma Prensipleri Nelerdir?
Elektrikli el aletleri arasında yer alan dedektör çeşitleri, demir içeren veya demir içermeyen metalleri algılanmak, akım ileten kabloların tespit etmek, hafif yapıda duvarların altında bulunan ahşap yapıları tespit etmek, yapının iç kısmındaki nemi ya da ısıyı tespit etmek gibi özellikleriyle farklılık gösterebilmektedir. Dedektörlerde genel olarak güç kaynağı için lityum piller kullanılmaktadır. Ancak piyasada şarjlı çalışabilen dedektörler de yer almaktadır. Dedektörlerde iletilecek sinyalin oluştuğu, alınan sinyalin çözümlendiği ve bir cevaba dönüştüğü bir kontrol kutusu bulunur. Elektromanyetik alanın meydana geldiği, radyo dalgalarının yayıldığı, arama bobininin geri dönüş yaptığı alana iletim elektromanyetik alan adı verilir. Dedektöre, istenildiği bir hedef belirtilebilir. İstenmeyen hedefleri görmezden gelmesi de sağlanabilmektedir. Kabul edilen bir hedef tespiti yapıldığında dedektörler farklı hedef tepkiler meydana getirebilir. Dedektörler cinslerine göre, kimi sesli, kimi görüntülü, kimi de üç boyutlu görüntü şeklinde tepki meydana getirebilirler.
 

Dedektör Çeşitlerinin Sağladığı Kolaylıklar Nelerdir?

Herkes yaşadığı evin konforlu bir ortam sunmasını ister. Herhangi bir küf oluşumu ya da evdeki bir yapı bozukluğu gibi evin içinde oluşabilecek aksaklıklar huzurunuzu kaçırabilir. Bu tür sorunları giderebilmek için öncelikle sorunun sebebinin sağlıklı tespit edilmesi gerekir. Bu tespiti yapmak için teknoloji yardımınıza koşabilir. Son teknolojiyle geliştirilen dedektörler ev içi kullanım için gayet kullanışlı ve faydalıdır. Bu dedektörler, sorunun tespitinde ve çözüm aşamasında evinize en az zararla tadilat yapabilmenizi sağlayabilir. Örneğin ısı nem dedektörü gizli ısı köprülerinin rahatça ortaya çıkarılmasını ve küf oluşumuna elverişli yerlerin kısa sürede tespit edilmesini sağlayabilir. Bu dedektör, sadece mekanın ve yüzeyin nemini ve hava sıcaklığını ölçmekle yetinmeyip aynı zamanda nemin ve hava sıcaklığının uygunluğuyla ilgili yorum yapabilmektedir. Ev içi kullanımda fayda sağlayabileceğiniz bir diğer dedektör çeşidi de metal demir dedektörüolabilir. Sadece metal demir arama özelliği olan dedektörler bulunabildiği gibi metal demir ve ahşap arama özelliği olan dedektörler de bulmak mümkün olabilmektedir. Aradığınız maddenin çeşidine göre ayarlanabilme özelliğine sahip olan bu dedektör tipi, akım ileten kabloların yerini tespit etme konusunda da gayet başarılıdır. Yapmanız gereken herhangi bir delme işlemi esnasında ahşap altyapılara zarar vermekten çekinmenize gerek kalmayacaktır. Aynı şekilde akım ileten kabloların tahribatını da önlemeniz mümkün olacaktır. Bu dedektör, ışıklı led halkası sayesinde rahat ve alınabilen bir delme önerisi sunma özelliğine sahip bir dedektördür. Duvar içindeki demir, çelik ve bakır gibi metalleri kolayca tespit etmeniz sağlayacak bu dedektör, küçük ya da büyük çaplı tadilatlarınızda en büyük yardımcınız olabilir.
Her an ihtiyaç duyabileceğiniz ahşap dedektörü, ısı nem dedektörü ve metal demir dedektörü gibi dedektörler, sizi kaliteli malzemelerin adresi olan Koçtaş’ta bekliyor. Yapmanız gereken tek şey, Koçtaş'ı ziyaret ederek beğendiğiniz ürünleri sepetinize eklemek!

 

En Çok Satan Dedektörler Hangileri?

Koçtaş Dedektörler kategorisinden en çok satan 5 ürün;

  1. Truvo Detektör
  2. Pır Dedektör
Daha fazla göster
6 Ürün Listeleniyor
Filtrele
Göster: 3'lü 5'li
Sıralama: