Peşin Fiyatına 7 Taksit

Çardak ve Kameriyeler

Filtreler
Özellikler
-
Fırsatlar
Fırsatlar

Açık Alanlarda Şık Tasarım Sunan Çardak ve Kamelyalar

Bahçe, teras, balkon, havuz başı gibi yaşam alanlarınızın açık bölgelerinde dekoratif bir tarz oluşturmak için birbirinden şık çardak ve kamelyaları kullanabilirsiniz. Üstü kapalı şekilde tasarlanan bu alanlar, mevsim koşullarına karşı korunaklı bir mekan yaratır. Yağmurlu, güneşli, rüzgarlı günlerde bile bahçenizin tadını çıkarmak için kameriye modellerinden faydalanabilirsiniz. Şemsiye ve çardaklar, sandalye koltuk ve bank gibi parçalarla bir araya gelerek oturma alanı oluşturur. Bahçe ve teras alanlarınızda konforlu zaman geçirmek için bu modeller iyi bir seçimdir.

Ahşap, metal, kumaş, rattan gibi farklı malzemelerden üretilen bahçe modelleri, bahar ve yaz aylarının keyfini doyasıya çıkarmanız için idealdir. Baharın yağışlı günlerinde çayınızı, kahvenizi alarak sevdiklerinizle bu alanlarda eğlenceli vakit geçirebilirsiniz. Özel kutlamalarınızda çardaklarınızı ışıklarla, çiçeklerle, kurdelelerle süsleyerek romantik bir atmosfer yaratabilirsiniz.

Çardak ve Kamelya Modelleri Nelerdir?

Açık alanları daha konforlu hale getirmek için tasarlanan çardak modelleri, her ihtiyaca yönelik hazırlanır. Piknik yapmak için elverişli olan masa ve bank tasarımları üst kısmında yer alan gölgeliği sayesinde her hava koşuluna kolayca uyum sağlar. Ahşap malzemelerden üretilenler açık alanlarda genellikle sık tercih edilir. Kaliteli ahşaptan ve dayanıklı ağaçlardan elde edilen bahçe modelleri temiz havanın keyfini çıkarmak için idealdir.

Dar ve geniş alanlar için özel olarak üretilen portatif çardak modelleri kısa sürede kullanıma hazır hale gelir. Geniş alanlarda bungalov tarzı ahşap evler, sevdiklerinizle birlikte eğlenceli zaman geçirmeniz için uygundur. Üçgen, kare, yuvarlak gibi farklı şekillerde tasarlanan ahşap bahçe evleri kış günlerinde romantik zaman geçirmek isteyenleri cezbeder. Kış bahçesi olarak kullanılan ahşap evler her mevsimin güzelliğini yaşamanız için idealdir.

Ahşap Çardak Modelleri

Mevsim koşullarına karşı dayanıklı olan ağaç türlerinden elde edilen ahşap ile yapılan modeller sık tercih edilir. Ahşabın doğal görünümü ve uzun süre dayanıklı kalan yapısı açık alanlarda dekoratif bir stil yaratmanıza yardımcı olur. Hazır modeller arasında en sık tercih edilen ahşap modeller yaz ve kış aylarında bahçenizin tadını çıkarmanızı sağlar. Yataklı, oturaklı, salıncaklı seçenekleri olan ahşap kamelyalar her kullanıma uygun olur. Pergola olarak adlandırılan gölgelik tenteler farklı süslemeler ile daha dikkat çekici hale getirilir. Kumaş, ışık, çiçek, ağaç dalları gibi farklı malzemelerle süslenen pergola modelleri yaşam alanlarınıza masalsı bir atmosfer katar.

Çelik Kamelya Tasarımları

Metal iskelet ve çelik malzemelerden hazırlanan modeller modern bir duruş sergiler. Uzun süreli dayanıklılık gösteren çelik modeller ahşaba göre daha kolay bir kullanım sunar. Galvanizli çelik ve polikarbon malzemelerden elde edilen tasarımlar özellikle havuz başında, bahçe etkinliklerinde ideal bir dekorasyon oluşturur. Ahşap şerit tahtalar ile süslenen oturma alanları konforlu bir deneyim sunar.

Kumaş Gölgelik Tente Modelleri

Bahçe, teras, balkon gibi açık alanlarda kullandığınız oturma grupları için kumaş gölgelik modellerini tercih edebilirsiniz. Özellikle yaz aylarında güneşin altında kalmamak, gölgede sıcak günlerin keyfini sürmek için kumaş malzemelerden üretilen tente modellerini değerlendirebilirsiniz. Hafif yapısı, kolay temizlenen dokusu ve pratik kullanımı ile kumaş gazebolar şık bir duruş sergiler. Sandalye, şezlong, bahçe koltuğu, masa gibi eşyalarınızın üstüne kumaş tenteleri yerleştirebilirsiniz.

Ahşap bahçe yatak ve salıncakları üzerinde bulunan tente alanları kumaşlarla daha konforlu hale getirilebilir. Bahçe yatağı ve salıncağı üzerinde uçuşan açık renkli kumaşları kullanarak romantik ve sıcak bir dekorasyon yaratabilirsiniz. Bahçe kamelya modellerini korumak için sunulan kılıfları sezon sonunda kullanabilirsiniz. Sonbahar ve kış aylarında yağışların başlaması bahçe eşyalarınıza zarar verebilir. Çardak ve kamelyalarınızı, bahçe mobilyalarınızı çevresel koşullardan korumak için düzenli bakım yapmalı, koruyucu kılıflardan destek almalısınız.

Bungalov ve Greenhouse Modelleri

Genellikle tek katlı olan ahşap veya farklı malzemelerden üretilen, doğa ile iç içe olan küçük evlere bungalov nedir. Basit bir tasarıma sahip olan greenhouse evler, elektrik ve su tesisatına sahiptir. 8-15 metrelik ufak bir alana sahip olan bu evler, hobi bahçesi ve kış etkinlikleri için tercih edilir. Çocukların oyun evi olarak kullanılan daha sade tasarımları da bulunur. Genel anlamda geniş verandaya ve büyük pencerelere yer verilir. Bu sayede doğayla bütünleşmeye yardımcı olur. Şehir dışında sık tercih edilen bu evler, insanların yoğun ve kalabalık şehir hayatından uzaklaşmasını sağlar.

Ahşap Bungalov Evlerinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bahçe, havuz başı, ağaçlık alan gibi bölgelerde eğlenceli vakit geçirmek, yaz kış demeden doğanın içinde hissetmek için ahşap bungalov evlerini tercih edebilirsiniz. Dar veya geniş arazilerde kullanılan bungalov evlerini seçerken bazı noktalara dikkat etmeniz gerekir.

 • Bungalov evler, küçük ve şirin yapısı ile şehir dışında bir yaşam hayal edenlerin ilgisini çeker. Yaşam alanlarınızın bahçesinde ailenizle birlikte bir kış bahçesi yaratmak için ahşap küçük evleri kullanabilirsiniz. Kullanım amacınıza yönelik seçim yapmanız önemlidir.
 • Kaliteli ahşaptan üretilen bungalovlar uzun süre dayanıklılık gösterir. Kullanılan bölgenin mevsim koşullarına uygun olan ağaçlardan elde edilen ahşap evler daha etkili sonuç verir.
 • Alanın ölçülerine uygun bungalovları seçmeniz önem taşır. Bahçede veya arazide ne kadar bir alanı kaplayacağını önceden hesaplamanız gerekir.
 • Ahşap evin tasarımı, kapı ve pencere planları, ısı ve elektrik tesisatı dikkat etmeniz gereken önemli konuların başında yer alır.

Kamelya Çardak Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bahçenizde etkileyici ve konforlu bir dekorasyon oluşturmak için tercih ettiğiniz ürünlerin belli özelliklere sahip olması gerekir. Yaşam alanlarınız için açık alan mobilyaları ve çardakları seçerken bazı önemli noktalara özen göstermelisiniz.

 • Kullanım amacınıza uygun seçim yapmanız önemlidir. Eğer yağışlı günlerde açık alanlarda vakit geçirmeyi seviyorsanız çelik malzemelerden üretilen modelleri tercih edebilirsiniz. Ahşap modeller aralıklardan su damlamasına neden olabilir.
 • Piknik yapmak için çardak kullanıyorsanız yemek yeme alanı sağlayan masa ve bankları olan tasarımları değerlendirebilirsiniz. Kalabalık aileler için uygun olan banklı modeller piknik yapmanız için idealdir.
 • Sağlam ve dayanıklı yapısı olan modeller uzun süreli kullanım sunar. Ahşabın kalitesi, tasarım özellikleri, montaj detayları bu ürünleri güvenle kullanmanız için önemli noktalardır. Modeller arasından seçim yaparken dayanıklı ve dengeli şekilde tasarlanan seçenekleri tercih edebilirsiniz.
 • Yaşadığınız bölgenin mevsim koşullarına uygun seçim yapmanız gerekir. Yağışlı bölgeler için tercih edilen ahşap kamelyalar uygun ağaç türlerinden üretilmiş olmalıdır.
 • Bakımı ve temizliği kolay olan çardak modelleri tercih edilmelidir. Açık alanlarda ve yağış altında kalan ahşap evler için pratik kullanım sunan modelleri değerlendirebilirsiniz. Ahşap ve metal çardaklar zamanla bakım gerektirir. Doğru bakımı uygulayarak uzun süre etkili şekilde kullanabilirsiniz.

Çardaklar Nasıl Temizlenir?

Bahçe çardak modelleri uzun süre açık alanlarda kaldığı için çabuk kirlenir. Mevsim koşulları ve çevresel etkenler nedeniyle yıpranmaya başlayan bu ürünleri belli aralıklarla yenilemeniz gerekir. Ahşap modeller sezon sonunda ya da başında boyanmalıdır. Ahşap boyası ile boyanan bu ürünler çevresel etkenlere karşı dayanıklı olur. Vernikleme yaparak ahşap modellerin daha etkileyici görünmesini sağlayabilirsiniz.

Çelik çardaklar arasında seçim yaparken kaliteli malzemelerden üretilen modelleri incelemeniz gerekir. Paslanmaz çelikten üretilen modeller yağışlı günlerde bile dayanıklılığını korur. Yine de çardağın uzun süre güvenle kullanılması için uzun süre ıslak bırakılmaması önemlidir. Metal yüzey temizleyicileri ile ürünleri temizleyebilirsiniz. Metal ve ahşap modellerin monte edilen noktalarının bakımını yapmanız gerekir. Cıvata, vida, yay gibi parçaların yağmurdan zarar görmesi kullanım anında risk oluşturabilir. Kameriyelerin belli periyotlarla bakımı yaptırmak sağlıklı kullanım için önem taşır.

Kumaş tenteleri aralıklı olarak yıkayabilirsiniz. Çamaşır makinesinde yıkanabilen kumaşlarda daha pratik bir kullanım sunar. Yağmur geçirmez özelliği olan naylon tenteler çamaşır makinesinde yıkamak için uygun değildir. Bu tarz kumaşlardan üretilen tenteleri geniş bir kabın içinde sabunlu su yardımıyla yıkayıp düz bir alana asarak kurutabilirsiniz. Kumaş gölgelikleri yıkarken dikkat etmeniz gereken en önemli nokta, yıpratıcı deterjan kullanmamak ve sağa sola çekiştirmemektir. Ağartıcı ve yıpratıcı deterjanlar tentenin çabuk yırtılmasına yol açabilir.

Ahşap Kamelya Bakımında Önemli Noktalar

Ahşap çardaklar sık kullanılsa da bakım gerektiren bir malzemeden yapılır. Bu nedenle bahçenizde ahşap modeller kullanırken konumuna, çevresel etkenlere, genişliğine ve bütünlüğüne önem vermeniz gerekir. Ahşap modellerin çok yakınında yetişen bitkiler kök ve dalları ile ahşaba zarar verebilir. Böcek oluşumuna ve yuvalanmasına sebep olabilir. En az 3 metrelik bir mesafe ile bitkilerinizi bu alandan uzakta yetiştirebilirsiniz.

Kamelyalar böceklerden uzak tutulmalıdır. Üzerinde biriken örümcek ağları ve böcek yuvaları düzenli olarak temizlenmelidir. Modellerin sağlam ve dayanıklı olması için temiz olması önem taşır. Ahşap modeller fırınlanmış ağaç parçalarından üretildiği için böcek oluşumuna dirençlidir. Ancak yine de açık alanlarda bulunan kamelyalar zamanla böceklerin yuvalama alanı haline gelebilir.

Olumsuz hava koşullarından sonra ürünü kontrol etmeniz önemlidir. Gevşemiş tahtalar, yerinden oynamış vidalar, hasar almış çatılar güvenliğinizi tehdit edebilir. Yağışlı ve rüzgarlı günlerin sonrasında kameriyenizi detaylı şekilde incelemeniz, gevşeyen noktaları sıkılaştırmanız, yerinden çıkan vidaları takmanız gerekir.

Ahşap Çardak ve Kamelyalar için Boyama

Çardak ve kamelyalar düzenli bakıldığı zaman uzun süre dayanıklılığı korur. Ahşap modeller çevresel etkenlere karşı dirençli bir yapıya sahiptir. Hem dekoratif hem işlevsel özellikler taşıyan ahşap modeller bahçenizin konforunu yükseltir. Genellikle ahşap çardakları 3 yılda bir boyamanız gerekir. Ahşap yüzeyi fırça yardımıyla temizleyebilir, pürüzleri zımparalayabilirsiniz. Sonrasında kaliteli bir ahşap boya ile bahçenizin dekorasyonuna uyum sağlayan bir renge boyayabilirsiniz.

Ahşabın temizliğinde çok fazla su kullanmamanız gerekir. Fazla su, ahşabın çürümesine neden olabilir. Bu yüzden su geçirmez vernik kullanmak önemlidir. Boyama sonrasında ahşap modeli daha dayanıklı hale getirmek için vernikleme işlemi yapabilirsiniz. Yılların ve çevresel etkenlerin oluşturduğu hasarları kapatmak için şeffaf dolgu malzemesini kullanabilirsiniz. Kamelyayı belli aralıklarla elden geçirmek, malzemesine uygun şekilde bakım yapmak, temiz ve bakımlı kalmasını sağlamak dayanıklılığı üzerinde etkilidir.

Ahşap bahçe mobilyaları boyarken bazı hazırlıklar yapmanız gerekir. Öncelikle salıncak, çardak, sandalye, masa gibi ahşap bahçe eşyalarınızı temizlemeniz gerekir. Tozlu ve kirli olan ahşap yüzeyler boyama sırasında istenilen sonucu vermeyebilir. Yumuşak kıllı bir fırça yardımıyla ahşap eşyayı temizlemeli sonrasında hasar alan noktaları tamir etmelisiniz. Çukur, çizik, pürüzlü yüzey boyama öncesinde mutlaka onarılmalıdır. Kaliteli bir ahşap boyası kullanmak eşyanızın ömrünü uzatır. Ahşabı çevresel koşullara daha dirençli hale getirmek için boyama sonrasında bir kat vernikleme işlemi yapabilirsiniz. Bu sayede yağışlı günlerde ahşap çardak ve mobilyanızın güçlü kalmasını sağlayabilirsiniz.

Çardak ve Kamelyalar için Tekstil Ürünleri

Kameriye alanlarında kullanılan tekstil ürünleri bahar aylarının tazeleyici enerjisini sunar. Bu alanı daha konforlu hale getirmek için desenli, çiçekli, fırfırlı minder modellerini tercih edebilirsiniz. Bank ve salıncak tasarımlarında yer alan şilteler, minderler, süslü yastıklar yaz aylarında bahçede vakit geçirirken eğlenceli bir dekorasyon oluşturmanızı sağlar. Ahşap çardak modelleri içinde keten kumaşlardan üretilmiş açık renkli şilteleri kullanabilirsiniz. Bohem bir dekorasyon tarzı yansıtan bu kırlent ve şilteler yaşam alanlarınızın yazlık ev gibi ferah görünmesini sağlar.

Pergole tasarımlarının üstünde açık renkli, püsküllü, boncuklu, işlemeli, nakışlı gölgelik kumaşları tercih edebilirsiniz. Yaz günlerinde güneşten korunmak için bahçe, balkon, teras gibi açık alanlarda bu pergole modelleri idealdir. Dekorasyonu tamamlamak ve şık bir bütünlük yaratmak için şilteleri tenteler ile aynı tasarımda buluşturabilirsiniz.

Çardaklar için Tekstil Ürünleri Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Bahçe ve teras gibi yaşadığınız ortamın açık alanlarında mobilya kullanırken bazı detaylara önem vermeniz gerekir. Konforlu bir deneyim yaşamak için bahçe mobilyalarınızı çeşitli minder ve şilteler ile daha rahat hale getirmeniz önemlidir. Çardaklar için üretilen tekstil ürünleri arasından seçim yaparken bazı detaylara önem vererek uzun süreli kullanım sunan parçaları değerlendirebilirsiniz.

 • Bahçede kullanılan tekstil ürünleri kaliteli ve dayanıklı kumaşlardan üretilmelidir. Güneşe ve çevresel etkenlere karşı dayanıklı olan kumaşlar tercih edilmelidir. Keten, pamuk, polyester gibi kumaşlar bahçe mobilyaları için sık kullanılır.
 • Açık alanlarda bulunan şilte, gölgelik tente, kırlent, yastık gibi kumaşların çabuk temizlenebilmesi gerekir. Rüzgar, toz, polen, yaprak artıkları gibi farklı çevresel etkenlerden dolayı kirlenen tekstil ürünlerini seçerken çamaşır makinesinde kolayca yıkanabilen kumaşlardan tercih etmelisiniz.
 • Bu alanlar için tekstil ürünleri incelerken aynı dekorasyon tarzına hitap eden modelleri kullanabilirsiniz. Ahşap modeller ile keten kumaşlar şık bir uyum yakalar. Portatif modeller için pamuklu açık renk şilteleri değerlendirebilirsiniz.
 • Pergola için kullanılan gölgelik ve tente kumaşları su geçirmez özellik taşımalıdır. Yağmur, kar, dolu gibi yağışlı günlerde çardağın zarar görmesini önlemek için su geçirmez kumaşlardan üretilen tenteleri kullanabilirsiniz.
 • Metal parçalardan üretilen ve paslanmaz çelikten yapılan piknik çardakları için daha minimal tasarıma sahip tekstil ürünleri uygun olur. Düz renk ve koyu tonlarda dikilen şilteler metal modelleri daha konforlu hale getirir.

Çardak ve Kamelya Fiyatları

Çardak ve kamelya modelleri her ihtiyaca yönelik hazırlanır. Farklı tasarımlara sahip bu açık alan mobilyaları fiyat aralığı olarak değişiklik gösterir. Fiyatlar kişi sayısına, malzemesine, genişliğine, kalitesine göre çeşitlilik sunar. Aile bütçenizi fazla zorlamadan bahçenizde konforlu bir dekorasyon yaratmak için ahşap modelleri inceleyebilirsiniz. Koçtaş, kaliteli ve dayanıklı modelleri ile size geniş ürün alternatifi sunar. Hemen beğendiğiniz ve yaşam alanlarınıza uygun olan modeli erişilebilir bahçe çardak fiyatları ile satın alabilirsiniz.

Kalabalık aileler ve geniş araziler için ahşap evler daha uygun bir seçim olur. Kış bahçesi, kamp alanı, doğa evi olarak kullanılan bungalovlar yüksek fiyat aralığı ile satışa sunulur. Eğer siz de doğanın içinde yaşamak, şehrin gürültüsünden kaçmak, sakin ve çevreci bir yaşam sürmek istiyorsanız konforlu bir deneyim sunan bungalov evlerini düşünebilirsiniz.

Çardak ve Kamelyalar Kategorisi Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Hazır kamelya ölçüleri nelerdir?

Kameriye ölçüleri genellikle 3 x 3, 4 x 4, 5 x 5 şeklinde olur. Kare modeller için saçak dahil bu şekilde hazır modeller sunulur. Kişi sayısına, tasarıma, malzemeye göre ölçüler değişebilir. Kalabalık aileler ve ortak kullanım alanında yerleştirilen modeller daha geniş ölçülere sahiptir.

Çardak hangi ağaçtan yapılır?

Çardak modelleri genellikle çam ağacından hazırlanır. Emprenyeli yapılan çam ağaçları böcek ve kurt oluşumuna karşı dirençli hale gelir. Bu sayede rahatlıkla açık alanlarda çardak olarak kullanılabilir.

Çardak fiyatları ne kadar?

Çardak ve fiyatları malzemenin kalitesine, tasarımına, genişliğine ve kullanım alanına göre değişiklik gösterir. Ahşap malzemeler daha fazla işçilik gerektirdiği için metal modellere göre yüksek fiyat aralığında sunulur. Bungalov tarzı küçük ahşap evler çardaklara göre daha fazla fiyatlara sahiptir.

En Çok Satan Çardak ve Kameriyeler Hangileri?

Koçtaş Çardak ve Kameriyeler kategorisinden en çok satan 5 ürün;

 1. Polyester Gazebo 3x3
 2. Ahşap Çardak Pergole 3mtx3mt
 3. Wındow Gazebo 2,95X2,95
 4. Oxford Kumaş Gazebo Koyu Mavi 240 x 240 cm
 5. Ahşap Pergole Çardak Gölgelik File 2,5x2,5 Mt Krem
Daha fazla göster
23 Ürün Listeleniyor
Filtrele
Göster: 3'lü 5'li
Sıralama: