150 TL Üzeri Kargo Bedava

Beton Harcı

Filtreler
Özellikler
-
Fırsatlar
Fırsatlar

Beton Harcı

Çakıllı bileşenler, kum, su gibi farklı maddelerin bir araya gelmesi ile oluşan yapıya harç denir. Beton harcı, yaşam alanlarında oluşan çatlakları ve olukları kapatmak için sıklıkla kullanılır. Duvar, zemin, tavan, bahçe, teras, balkon gibi farklı alanlarda işlevsel bir kullanım sunan beton tamir harcı dekorasyon için önem taşır. Duvar sıvası ve çatlakları için harcın kalitesi çok önemlidir. Hazır beton harcı uygun su miktarı ile karıştırılarak kullanıma hazır hâle gelir.

Beton harcı kullanarak yaşadığınız ortamda farklı dekorasyon fikirleri deneyebilirsiniz. Duvarlara şekil vermek, çatlayan duvarları onarmak, fayansları yapıştırmak gibi farklı kullanım amaçları için bu ürünleri kullanabilirsiniz.

Beton Harcının Çeşitleri Nelerdir?

Beton harçları içerdiği bileşenlere ve kullanım amaçlarına göre sınıflandırılabilir. Yaşam alanlarında yapılan tamir işlemlerinde zarar gören yapıların onarılması için harcın önemi büyüktür. Çevresel ve mevsimsel koşullara karşı dayanıklı olan beton harcı yapıların daha sağlam olmasını sağlar.

Hızlı Donan Beton Harcı

Hızlı donan beton harcı özel yapısı sayesinde çabuk kalıp hâline gelir. Bu nedenle işlem sırasında hızlı olmak önemlidir. Harç su ile birleştiğinde çok kısa bir sürede sertleşmeye başlar. Tamir sırasında suyla harcı karıştırdığınız anda kalıplara dökmeniz gerekir. Aksi hâlde donan harç beton hâline gelir ve işlem yapılması imkânsız olur. Hızlı donan modelleri hazırlarken toz karışımı ve suyu ölçerek birleştirmeniz önem taşır.

Beyaz Beton Harcı

Agrega, çimento ve sudan elde edilen beyaz beton normal olan çeşitlerine göre farklıdır. İçinde kullanılan maddelerin temizliğinden ve saflığından dolayı beyaz görünür. Kaynağı, şekli, kalitesi ve saflığı yüksek olan maddeler beyaz betonun duruşunu etkiler. Dekoratif ve estetik tamir işlemlerinde sıklıkla kullanılır.

Beyaz Beton Harcının Avantajları

Beyaz betonun gri olana göre bazı avantajları bulunur. Yapı onarım işlemlerinde harç seçerken bu avantajları göz önüne alarak doğru karar verebilir, etkili sonuçlar elde edebilirsiniz;

 • Donma çözülme, ıslanma kuruma, aşınma ve yıpranmaya karşı dayanıklı malzemeden elde edilen beyaz harç uzun süreli kullanım sunar.
 • Şık ve estetik görünümü ile dekoratif amaçlı kullanılabilir. Özellikle sosyal binalarda tercih edildiğin modern bir duruş sergiler.
 • Yeterli hacim sabitliğine sahip olan beyaz modeller çatlamalara karşı duyarlı bir yapıdadır. Modern şehirlerde sık tercih edilir.

Renkli Beton Harcı

Kuru beton harcı suyla karıştırılarak sağlam bir yüzey elde edilir. Yapı inşaatlarında ve onarımlarında dekoratif seçenekler oluşturmak için renkli beton harcı kullanılır. İçine eklenen pigment sayesinde dikkat çeken sağlam yüzeyler oluşturulabilir. Mimaride önem taşıyan renkli çimento uygulamaları farklı dekorasyon stillerini etkili şekilde yansıtır.

Beton Dolgu Harcı

Tamir harcı olarak bilinen beton dolgu harcı merdiven aralıklarında, fayans kenarlarında kullanılır. Yapıştırma, çatlak kapatma, boşluk doldurma görevi gören dolgu harçlar yaşam alanlarının daha şık görünmesini sağlar. Duvar, zemin ve tavanların sağlamlığını yükselten dolgu beton harçları dikkatli şekilde uygulanmalıdır.

Beton Harcının Kullanım Alanları

Bu ürünler farklı kullanım alanları ile inşaat ve dekorasyon sektöründe öne çıkar. Duvarlardaki boşlukları kapatmak ve fayansları yapıştırmak için kullanılan beton harçları yapıştırıcı olarak isimlendirilir. Yapıştırıcı harç çeşitleri gerilmeleri emmeye karşı oldukça etkili bir yapıya sahiptir.

Sıvama harcı ise daha estetik kaygılarla kullanılır. Yüzeyde homojenlik sağlamak için sıva beton harcını değerlendirebilirsiniz. Duvarlara şekil vermek, ince çatlakları kapatmak, derz dolguları onarmak için sıvama beton harçları ideal bir seçim olur.

Beton Harcı Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

İnşaat ve onarım işlemlerinde kullanılan ürünleri seçerken bazı detaylara dikkat etmek önem taşır. Yapının sağlamlığı için son derece önemli olan malzeme seçimi uzman kişiler tarafından yapılmalıdır;

 • Kullanım amacına ve yapının durumuna uygun ürün seçimi yapılmalıdır. Ürünün içinde bulunan maddeler yapının çevresel koşullarına iyi şekilde uyum sağlamalıdır.
 • Kaliteli maddelerden üretilen harçlar daha uzun süre sağlamlığını korur. Binanın dayanıklı olması için birinci sınıf kalitede üretilen ürünler tercih edilmelidir.
 • Harcın iyi korunmuş olması önemlidir. Hava alan, suyla temas eden harçlar sağlamlığını kaybedebilir. seçim yaparken paketin hava almadığından ve ıslanmadığından emin olmanız önemlidir.
 • Harçları kullanım öncesinde ve sonrasında iyi korunan bir yere koymanız gerekir. Çevresel koşullar harcın yapısına zarar verebilir.

Beton Harcı Nasıl Yapılır?

Hazır kuru harçları belli bir miktar suyla karıştırarak hazır hâle getirebilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken önemli nokta, ölçüleri doğru kullanmanızdır. Doldurmak ve onarmak istediğiniz alana göre harcınızı hazırlayabilirsiniz. Fazla su kullanmak harcın dayanıklı olmasını engeller. Az su kullanmak da harcın yapısını bozar. Bu nedenle su miktarını iyi ayarlamanız gerekir. Tamamen homojen hâle gelene kadar karıştırmanız önemlidir. Hızlı donan harçtan ölçüleri hazırlayıp sonrasında karıştırma işlemine başlamanız gerekir. Aksi hâlde siz suyu ayarlayana kadar az da olsa ıslanmış harç donar. Çabuk hareket etmeniz önemlidir.

Beton Harcı Fiyatları

Hazır beton harcı fiyatları; kullanılan maddelerin kalitesine, saflığına, miktarına, dayanıklılığına göre değişebilir. Hızlı donan beton harçları pratik bir kullanım sunduğu için yüksek fiyattan sunulur. Renkli harçlar ve beyaz modeller estetik amaçlarla kullanıldığı için üst fiyat aralığına sahiptir.

Koçtaş, bütçenizi zorlamayan beton harcı fiyatları ile her kesime hitap eder. Ev, ofis, yazlık, bahçe, park gibi alanlarda yapılan inşaat işlemlerinde Koçtaş’ın sunduğu tadilat malzemelerini kullanabilirsiniz.

Koçtaş, erişilebilir beton harcı fiyatları ile yapı onarım işlemlerinizi kolaylaştırır. Yaşam alanlarınızı daha konforlu ve şık hâle getirmek için Koçtaş’ın sunduğu inşaat malzemelerine göz atabilirsiniz. Her ihtiyaca yönelik sunulan, güvenilir markalardan elde edilen yapı onarım malzemeleri yaşadığınız ortamın daha sağlam olmasını sağlar.

Beton Harcı ile İlgili Sık Sorulan Sorular

Beton harcı nasıl yapılır?

Yapı onarım işlerinde önemli bir yer tutan ürün hazır kuru toz hâlinde satılır. Üzerinde yazan ölçülerde suyla karıştırılarak kullanıma hazır hâle gelir. Karıştırma işleminin iyi yapılması ve homojen hâle getirilmesi önemlidir. Yüzeylerde oluşan çatlakları onarmak için dolgu beton harcı modellerini kolayca hazır hâle getirip uygulayabilirsiniz.

Beton harcı nasıl temizlenir?

Yeni binalarda sık rastlanılan beton lekelerini cam, parke, fayans gibi yüzeylerden çıkarmak oldukça zorlayıcıdır. Ispatula gibi araçlarla kazıma işlemi yapmak yüzeye zarar verebilir. Bunun yerine diş fırçası gibi bir aparatı kullanarak temizleme yapabilirsiniz. Ürünü temizleme için özel olarak sunulan solüsyonlardan destek almanız gerekir. Bu sayede yüzeye zarar vermeden lekeyi çıkarabilirsiniz.

Hızlı donan beton harcı nasıl yapılır?

Çabuk donan harçları yaparken dikkat edilmesi gereken önemli nokta zamanın kısıtlı olmasıdır. Ölçülerin ve kalıpların önceden hazırlanması gerekir. Toz harç ve su ölçüldükten sonra kalıplar hazırlanmalı en son karışım yapılmalıdır. Hızlı donan ürünler için acele etmek önem taşır.

Beton harcı alırken nelere dikkat edilmeli?

Karışımda kullanılan maddelerin kaliteli olması, paketin çevresel etkenlerden dolayı zarar görmemesi, yeterli miktarda alınması önemlidir. Bakım ve onarım işlemlerinde betonun kalitesi sağlamlığı büyük oranda etkiler. Özellikle inşaat sektöründe tercih edilen ürünler, birinci sınıf kalitede olmalıdır.

En Çok Satan Beton Harcı Hangileri?

Koçtaş Beton Harcı kategorisinden en çok satan 5 ürün;

 1. Nivello Quattro Şap
 2. Kuru Beton Harç B20
 3. 3001 Su Tıkama Harcı
 4. Duo Contact Sıva Harcı
 5. Tamirart S40 Yapısal Tamir Harcı 25 Kg
Daha fazla göster
9 Ürün Listeleniyor
Filtrele
Göster: 3'lü 5'li
Sıralama: