200 TL Üzeri Kargo Bedava

Mutfak Seti

Filtreler
Özellikler
-
Fırsatlar
Fırsatlar

Dekorasyonda Önemli Parçalar Mutfak Setleri

Yaşam alanlarınızda dikkat çeken bölümlerden biri de mutfaktır. Yemek hazırlarken ve sevdiklerinizle enfes sofralar kurarken ihtiyaç duyduğunuz tüm malzemelerinizi mutfak setlerinde saklayabilirsiniz. Birbirinden farklı  mutfak set modelleri her dekorasyona uyum sağlar. Duvara monte edilen raflar, askılı baharatlık seçenekleri, folyoluk modelleri ile mutfağınızı daha konforlu hale getirebilirsiniz.

Hem işlevsel hem modern duruş sergileyen mutfak setleri modelleri yemek hazırlama sürecini kolaylaştırır. Tezgah üstü baharatlık standı sayesinde yemeğinizi daha lezzetli hale getiren tüm çeşnilere tek bir yerden ulaşabilirsiniz. Ahşap, metal, krom gibi farklı malzemelerden üretilen baharatlık takımı standı çeşitleri mutfak dekorasyonuna anında uyum sağlar. Baharatlık rafı ise duvara monte edildiği için yerden tasarruf etmenize yardımcı olur. Eğer mutfağınız küçükse ve tezgahınız darsa askılı baharatlık modellerini tercih edebilirsiniz.

Mutfak Setleri Modelleri Nelerdir?

Yemek hazırladığınız ve günün büyük bir çoğunluğunu geçirdiğiniz mutfakların konforlu olması önemlidir. Birbirinden enfes yemekler yaparken ihtiyaç duyduğunuz tüm malzemelere kolayca erişmek zamandan tasarruf etmenizi sağlar. Baharatlık setleri, kepçe ve süzgeç askıları, folyoluk içeren mutfak gereçleri seti yemek hazırlama çalışmalarında size avantaj yaratır. Mutfağınızın yapısına ve kullanım alışkanlığınıza göre ihtiyaç duyduğunuz mutfak setleri arasından estetik görünüme sahip olanları seçebilirsiniz.

Baharatlık Setleri

Mutfakların olmazsa olmazları arasında yer alan baharat takımlarını bir arada tutmak için tezgah üstüne veya duvara monte edilen mutfak setlerinden faydalanabilirsiniz. Ahşap, paslanmaz metal veya krom malzemeden üretilen bu raflar dayanıklı yapısı sayesinde uzun süreli kullanım sunar. Tuz, karabiber, kekik, nane, tarçın, pul biber gibi farklı baharatları tek bir rafa toplayarak yemek hazırlama sürecinizi daha konforlu hale getirebilirsiniz. Mutfak setleri sevdikleriniz için enfes bir sofra hazırlarken ihtiyaç duyduğunuz tüm çeşnilere tek bir hareketle ulaşabilmeniz mümkün hale gelir.

Baharatlık Setlerini Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Baharatlık setleri ve rafları mutfağın işlevsel bir dekorasyona sahip olması için önemlidir. Mutfağınızın yapısına ve kullanım alışkanlığınıza göre seçim yapmanız gerekir:

 • Baharatlık setleri rafı hem duvara hem tezgah üstüne monte edilen tasarımları ile çeşitlilik gösterir. Eğer ocağınız tezgah üstü veya ankastre ise tezgah üstü baharatlık rafı uygun bir seçim olur. Bu sayede ocakta pişen yemeğinize zahmetsiz şekilde gereken çeşnileri ekleyebilirsiniz.
 • Fırıncı ocakların olduğu mutfaklarda ise duvara monte edilen raflar daha uygundur. Ocağın yakınında bulunan bir duvar veya kolona mutfak setleri içinde yer alan baharatlık rafını monte ederek işlevsel bir kullanım alanı yaratabilirsiniz.
 • Baharatlık setleri pişen yemeklerin yanında bulunduğu için çabuk kirlenir. Kolay temizlenebilen ve pürüzsüz yüzeye sahip olan baharatlık takımlarını mutfak setleri üzerine yerleştirmek için tercih edebilirsiniz. Üst kısmı fazla süslü olan baharatlık modelleri temizleme aşamasında zorluk yaşamanıza neden olabilir.
 • Mutfaklar yemek piştiği için sürekli buhardan dolayı nemli olan alanlardır. Bu sebeple mutfak setleri seçerken paslanmaya karşı dayanıklı olan malzemeleri değerlendirmeniz önemlidir. Uzun süreli kullanım için paslanmaya dirençli metal ve ahşap rafları tercih edebilirsiniz.
 • Duvara monte edilen mutfak setlerinin sağlam ve güvenilir olması gerekir. Üstüne cam ve porselen baharatlıklar konulacağı için olası kazaları önlemek adında rafların güvenli şekilde monte edilmesi kritik önem taşır.

Folyoluk

Her mutfakta yer alan folyo, streç ve havlu kağıt için kullanılan folyoluk standları işlevsel özellikler taşır. İhtiyaç duyduğunuz bu araç gereçlerin düzenli durmasını sağlarken aynı zamanda düzgün şekilde kesilmesine yardımcı olur. Özellikle streç filmleri kullanırken düzgün kesmek verim almak için önem taşır. Mutfağınızda bu mutfak setlerini kullanıyorsanız folyoluk standı ile daha minimalist bir dekorasyon stili elde edebilirsiniz. Kaliteli ve paslanmaz malzemelerden üretilen mutfak setleri yemek hazırlama aşamasında size pratik bir kullanım sunar.

Çöp Kutuları

Yemek artıklarının ve gıda parçalarının atıldığı  mutfak çöpleri yaşam alanlarında hijyen sağlamak için önemlidir. Dünyanın daha yaşanabilir bir yer olması için geri dönüştürme çalışmalarına destek olmak gerekir. Evinizde, iş yerinizde ve okulunuzda sürdürülebilir kaynakları ayırmak, uygun çöp alanlarına atmak ve bilinçli olmak fark yaratır. Mutfağınızda yemek artıkları ve gıda parçaları diğer çöplerden ayrı şekilde toplamanız önemlidir. Mutfak setleri içinde bulunan çöp kutuları ufak yapısı ve işlevsel tasarımı ile öne çıkar. Tezgah üstünde, dolap kapaklarında, tezgah altında yer alan mutfak çöp kutuları yemek hazırlama işleminde çıkan çöplerinizi biriktirip atmanız için uygundur.

Mutfak için Çöp Kutusu Seçerken Önemli Detaylar

Mutfaklar hijyenik olması hem sağlık hem estetik açısından büyük önem taşır. Mutfağınızı temiz ve kullanışlı hale getirmek için fonksiyonel parçalar içeren setlerden faydalanabilirsiniz. Mutfak setleri içinde yer alan çöp kutuları doğru seçildiği takdirde yaşam alanlarınızı daha temiz hale getirir;

 • Mutfak için çöp kutusu tercih ederken kullanılan alanın ölçülerini dikkate almanız gerekir. Tezgah altında kapak üstüne takılan, tezgah üstünde kullanılan mutfak çöp kovaları daha küçük ebatlara sahip olmalıdır.
 • Mutfak çöp kutusunda kapağın çabuk ve kolay açılması gerekir. Yemek artıklarını hızlı bir şekilde ortadan kaldırmak için pratik kullanım sunan çök kutularını tercih edilmelidir.
 • Dayanıklı ve kolay kırılmayan mutfak setlerinin parçası olan çöp kutuları mutfakta hijyen sağlamak için önemlidir. Yemek hazırlarken kullandığınız sebze ve meyve artıklarının sulu parçaları akmalara neden olabilir. Kötü koku ve bakteri içeren çöp sularının dışarı akmasını engelleyen tasarıma sahip çöp kovaları seçilmelidir.

Mutfak Gereçleri

Mutfak setleri arasında önemli parçalardan biri malzemeler ve gereçlerdir. Kepçe takımı, bıçak standı, kaşıklık, kupa askısı gibi araç ve gereçler mutfağın dekorasyonunda önemli bir yer tutar. Kaşıklık ve kepçe takımları, yemek yaparken pratik bir kullanım sunar. Yaptığınız enfes yemekleri konuklarınıza ve ailenize sunarken kepçe takımlarından faydalanabilirsiniz. Kahve vakitlerinde ihtiyaç duyduğunuz kupaları ahşap askı üzerinde sergileyebilirsiniz. Mutfağınızın dekorasyonuna ve yapısına göre bu araç ve gereçleri farklı alanlarda konumlandırmanız mümkün. Küçük ve dar alana sahip mutfaklar için askılı araç gereç takımları daha uygun bir seçim olur.

Mutfak Setleri Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Mutfağın daha konforlu hale gelmesi ve pratik bir yemek hazırlama alanı sunması için tercih edilen setler farklı tasarımlara sahiptir. Sizin ve mutfağınız için uygun olanı bulmanız adına bazı kriterlere önem vermeniz gerekir;

 • Mutfak setleri seçerken önemli nokta, malzemesidir. Yemek hazırlama aşamasına dahil olan setlerin kaliteli ve güvenli malzemeden üretilmiş olması gerekir. Yiyeceklerle doğrudan temas eden ve çeşnilerin içinde saklandığı mutfak setleri sağlığa uygun malzemelerden hazırlanmalıdır.
 • Yaşam alanlarının çok sık kirlenen bölümlerinden biri mutfaktır. Hijyenik bir ortam oluşturmak mutfak dekorasyonunda önem taşır. Mutfak setleri arasından seçim yaparken kolay temizlenebilen tasarımları değerlendirmeniz sizin için avantaj yaratır.
 • Yemek hazırlama süreci karmaşık ve telaşlı olabilir. Hızlı hareket etmeniz gereken mutfak çalışmalarında kolaylık sunan mutfak setleri zamandan tasarruf etmenizi sağlar. Pratik kullanım sunan parçaları tercih edebilirsiniz.
 • Kolay monte edilen ve sağlam bir yapıya sahip olan mutfak setleri yaşam alanlarınızın daha konforlu görünmesi için önemlidir. Özellikle duvara monte edilen standlarda güvenli bir kullanım olması gerekir.
 • Yaşam alanlarınızın estetik ve şık görünmesi için doğru parçaları bir araya getirmeniz gerekir. Mutfak dekorasyonunuza uygun baharatlık takımlarını seçebilirsiniz. Mutfak setleri her zevke hitap eden seçenekleri ile geniş ürün alternatifi sunar.

Mutfak Setleri Nasıl Temizlenmeli?

Mutfak temizliği yemek hijyeni ve sağlık açısından önem taşır. Mutfağınızda kullandığınız tüm araç ve gereçlerin temiz olması gerekir. Mutfak setleri temizliğinde yoğun kimyasal içeren deterjanlar yerine doğal kaynaklı ürünleri tercih edebilirsiniz. Yiyecekler ile doğrudan temas eden setlerin temizliğinde yüksek kimyasal içeren deterjanlar kullanmak sağlığınızı olumsuz etkileyebilir. Mutfağınızda hijyen sağlamak için bu alana özel hazırlanan temizlik malzemelerinden destek alabilirsiniz.

Mutfak setleri temizliği belli aralıklar ile yapıldığı zaman daha iyi sonuç verir. Baharatlık takımları, duvar rafları, mutfak dolapları, çöp kutuları mutfakta pişen yemeğin buharından kısa sürede yağlanabilir. Sık temizleme işlemi yaptığınız takdirde mutfak araç ve gereçlerinizi yağ ve kir kalıntılarından arındırmak için güçlü kimyasallar yerine doğal kaynaklı deterjanlar yeterli olur.

Mutfak temizliğinde dikkatli olmanız gerekir. Ağzı açık bırakılmış yemekler, tezgah üstünde duran yiyecekler temizleme işlemi sırasında deterjan sıçramalarına maruz kalabilir. Sağlığınız için risk oluşturmaması adına açıkta yiyecek bırakmamaya özen göstermelisiniz.

Mutfak dolapları, rafları, baharatlık takımları temizlendikten sonra mutlaka kurulanmalıdır. Kurulama işlemi araç ve gereçlerinizin daha parlak görünmesini sağlar. Mutfak setlerinin ilk günkü gibi etkileyici ve kusursuz görünmesi için temizleme adımlarını doğru uygulamanız gerekir. Metal ve ahşap rafları temizlerken yıpratıcı sert fırçalar yerine yumuşak bezleri kullanabilirsiniz.

Ahşap baharatlık raflarını belli aralıklarla boyamak önemlidir. Ahşap malzemenin dayanıklılığını arttıran boyama işlemi mutfak setinizin daha doğal görünmesine yardımcı olur. Mutfakta kullanılan ahşap raflar zamanla yıpranabilir. Pürüzleri zımparalamak, çukurları doldurmak, aralıklı olarak ahşap boyası ile boyamak, son aşamada vernikleme yapmak rafların kullanım ömrünü uzatır.

Metal baharatlık raflarını sabunlu su ile silebilir ve sonrasında kurulayabilirsiniz. Paslanmaya karşı dayanıklı metalden üretilen rafları kurulamazsanız su izleri oluşabilir. Uzun süre nemli kalan metal raflar zamanla aşınabilir. Metal boyası ile baharatlık ve folyoluk raflarınızı yenileyebilirsiniz.

Mutfakta Düzen Oluşturmak için Önemli İpuçları

Mutfağınızda dağınıklık oluşmaması için bazı ipuçlarından faydalanabilirsiniz. Bu sayede hem yemeklerinizi kısa sürede pişirebilir hem de daha konforlu bir deneyim yaşayabilirsiniz:

 • Mutfak setleri etrafta bulunan dağınıklığı toparlamak için idealdir. Baharatlık takımları özel raflar ve standlar yardımıyla bir arada durur. Kupa askıları ve kaşıklıklar sayesinde araç ve gereçlerinizi düzenli şekilde saklayabilirsiniz.
 • Mutfak robotları gibi küçük ev aletleri sayesinde yemek hazırlama aşamasında hız kazanmanız mümkün hale gelir. Rendeleme, doğrama, soyma, karışma gibi işlemler için farklı araçlar kullanmak yerine çok fonksiyonlu robotlar tercih edilmelidir. Bu sayede mutfağınızda daha az eşyaya sahip olabilirsiniz.
 • Duvara monte edilen mutfak setleri, mutfak dolaplarının kapaklarına takılan, asılan raflar yerden tasarruf etmenizi sağlar. Özellikle küçük  ve dar bir tezgaha sahip olan mutfaklarda duvarları işlevsel kullanmak önemlidir.
 • Büyük tencereler ve tavalar yerine işlevsel kullanım sunan pişirme araçlarını değerlendirebilirsiniz. Uzun sap kısımları olan tava ve tencereler mutfak dolaplarınızda gereksiz yer kaplar. Bu estetik olmayan görüntü dağınıklığa yol açabilir. Fırın ve ocak kullanımına uygun saklama kapları hem pişirme ısıtma işlemlerinde hem de saklama zamanlarında yiyeceklerinizin ideal şekilde kalmasını sağlar.
 • Pratik kullanım sunan mutfak setleri yaşam alanlarınızdaki dağınıklığı azaltır. Birden fazla katı olan folyoluk modelleri streç, havlu kağıt, folyo gibi malzemelerin düzenli görünmesini sağlar. Üstelik bu ürünlerin  düzgün bir şekilde koparılması için uygun tasarıma sahiptir.

Mutfak Tekstil Ürünleri

Mutfak tekstil ürünleri hijyenik bir yemek pişirme işlemi için gereklidir. Bez, havlu, önlük, fırın eldiveni, masa örtüsü, sofra bezi gibi parçalar mutfak tekstil ürünleri içinde yer alır. tezgahın ve ocağın temiz olması için düzenli olarak silinmesi gerekir. Mikrofiber bezler, suyu hızlı emen yapısı ve zorlu kirleri çıkaran dayanıklı dokusu ile konforlu bir temizlik deneyimi sunar. Mutfak havluları bulaşık yıkama ve kurulama anında kullanılır. Mutfak setleri içinde önemli bir parça olan fırın eldiveni, yüksek sıcaklığa dayanan dokusu ile olası mutfak kazalarını önlemek için size yardımcı olur. Fırın ve ocakta pişen yemekleri eliniz yanmadan alabilmeniz için fırın eldiveni kullanmanız gerekir.

Mutfak tekstil ürünleri buharlı ve nemli ortamda kullanıldığı için bakteri oluşumuna uygundur. Bu nedenle sık yıkanması ve belli aralıklar değiştirilmesi gerekir. Mutfak setleri içinde yer alan pamuklu dokuya sahip mutfak tekstil ürünleri ile şık ve enfes görünen sofralar kurabilirsiniz. Çamaşır makinesinde yıkanabilen tekstil ürünleri pratik bir kullanım sunar.

Mutfak Setleri Fiyatları

Mutfak setleri fiyatları; tasarıma, malzemeye, kullanım özelliklerine, ebatlarına göre değişiklik gösterir. Çok katlı folyoluk modelleri ahşap folyo standına göre daha yüksek fiyat aralığına sahiptir. Baharatlık setleri içinde yer alan ve iki üç kattan oluşan ahşap standtlar, tezgah üstü baharatlık takımlarına göre daha fazla fiyata satılır. Mutfak yapısına, tezgah şekline,  kullanım alışkanlıklarına göre seçim yapılabilir. Eğer yemeklerinizde bol çeşni kullanmayı seviyorsanız çok katlı baharat standları sizin için daha uygun olur. Mutfağınızdaki dağınıklığı azaltmak ve düzenli kullanım elde etmek için birden fazla katı olan folyoluk modellerini tercih edebilirsiniz.

İşçilik gerektiren ve dayanıklı doğal ağaçlardan üretilen ahşap mutfak setleri daha yüksek fiyattan sunulur. Mutfağınızda sade ve minimal bir dekorasyon yaratmak için ahşap setleri değerlendirebilirsiniz. Modern ve çağdaş dekorasyon stili için metal standlar daha uygundur. Eğer evde çok fazla yemek yapmıyor, yoğun çalışıyor ama kahvesiz duramıyorsanız tezgah üstünde kahve köşesi oluşturabilirsiniz. Kupa askısı ve metal raf standları gibi mutfak setleri ile kahve araç gereçlerini bir arada sunabilirsiniz.

Koçtaş, yaşam alanlarınızda konfor ve estetik yaratan mutfak setleri sayesinde size geniş ürün alternatifi sunar. Bütçenizi fazla zorlamadan ihtiyaç duyduğunuz tüm mutfak malzemelerine araç ve gereçlerine Koçtaş’ta ulaşabilirsiniz. Güvenli alışveriş deneyimi ve erişilebilir mutfak setleri fiyatları sayesinde hemen satın alabilirsiniz.

Mutfak Setleri ile İlgili Sık Sorulan Sorular

Mutfak setleri seçilirken nelere dikkat etmeli?

Mutfak setleri geniş ürün alternatifi ile her zevke hitap eder. Farklı malzemelerden üretilen tasarımlar arasında karar verirken mutfağın yapısı, tezgah büyüklüğü, yemek alışkanlıkları, dekorasyon stili göz önüne alınmalıdır. Doğru seçimi yapmak için mutfak alışkanlıklarınıza dikkat etmeniz önemlidir. Pratik kullanım sunan ve kolay temizlenen mutfak setleri size günlük yaşamda avantaj sağlar.

Tezgah üstü baharatlık fiyatları ne kadar?

Mutfak setleri içinde yer alan tezgah üstü baharatlıklar malzemesine, tasarımına, sayısına ve ebatlarına göre farklı fiyat aralığı ile satılır. Ahşap standa sahip olan çoklu baharatlık takımları plastik parçalar içeren modellere göre daha yüksek fiyattan sunulur. Duvara monte edilen baharatlıklar kullanım açısından avantajlıdır. Yerden tasarruf etmenizi sağlayan askılı baharatlık modellerini küçük mutfaklarda rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Mutfak setleri nelerdir?

Mutfak setleri yemek pişirme ve sofra hazırlama aşamasında ihtiyaç duyduğunuz tüm araç gereçleri içeren geniş mutfak setleri bulunur. Kepçe takımı, kaşıklık, baharatlık, folyoluk, çöp kutuları, tirbüşon gibi farklı araç gereçler yardımıyla enfes lezzetler hazırlayabilirsiniz. Mutfağınızın daha konforlu bir dekorasyona sahip olması için bu setlerden faydalanabilirsiniz.

En Çok Satan Mutfak Seti Hangileri?

Koçtaş Mutfak Seti kategorisinden en çok satan 5 ürün;

 1. Korkmaz A1824 Vanilya 14 Parça Elektro Set
 2. Stella 9 Parça Mutfak Seti
 3. Balkabağı Tasarımlı Yoğurt Ve Hamur Mayalama Yastığı 40x40 Cm
 4. Li̇der Marka 16 Parça Mutfak Aksesuar Seti
Daha fazla göster
36 Ürün Listeleniyor
Filtrele
Göster: 3'lü 5'li
Sıralama: