150 TL Üzeri Kargo Bedava

Yer Sifonu

Filtreler
Özellikler
-
Fırsatlar
Fırsatlar

İşlevsel Yapılarıyla Farklı Alanlarda Kullanım Olanağı Sağlayan Yer Sifonları

Banyo, tuvalet, banyo gibi zeminleri ıslak kalabilen alanlarda suların gidere aktarılması için yer sifonu kullanılır. Yer sifonları, sık sık nemli kalan yüzeylerde su birikmesini önleme amacı taşır. Yer sifonları farklı materyallerde üretilebilen ürünlerdir. İşlevsel yapılarının yanında farklı modellere sahip yer sifonları arasından dilediğiniz seçimi yapabilirsiniz. 

Yer sifonları çeşitleri, farklı maddelerden elde edilebilir. Krom, plastik, paslanmaz çelik gibi yer sifonu modelleri çeşitli zeminlerde kullanılabilir türdedir. Paslanmaz çelik yer sifonu, dayanıklı materyallerden üretilmesi sayesinde kolayca yıpranmaz. Paslanmaz çelik yapıdaki yer sifonlarını uzun süreler boyu değişim gerekmeksizin kullanmaya devam edebilirsiniz. 

Yer sifonları yerleştirileceği bölgeye göre farklı özellikler barındıran türlere sahiptir. Küvetlerde kullanılmak için özel tasarlanan sifonlar farklılaşabilir. Küvetlerde yer alan gider bağlantısı, körüklü bir yapıya sahip olan körüklü yer sifonları ile sağlanır. Kumandalı küvet sifonu, küvetin alt bölgesine temas gerektirmemekle birlikte yukarı kısımdan gideri açabilme fırsatı tanır. Duşakabin ya da daha farklı duş alanları için uzun ve büyük yer sifonları yerleştirilerek kullanılabilir. 

Körüklü otomatik küvet trobleni, küvetlerde tercih edilebilen sifon modellerindendir. Suyun küvetten iyi derecede tahliye edilmesine yardım eder. Suyun birikmesini engellemek ve gidere doğrudan ulaşabilmesini sağlamak için uygun yer sifonları arasından seçim yapmak önemlidir. Çeşitli yer sifonu fiyatları ile piyasaya sunulan modeller arasından ihtiyaçlarınız doğrultusunda uygun yapıdaki bir yer sifonunu tercih edebilirsiniz.

Çeşitli Özelliklere ve Tasarım Farklılıklarına Sahip Yer Sifonu Modelleri

Islak yüzeylerde çokça kullanılan yer sifonlarının üstündeki süzgeç parçası suyun birikmesini önler. Yer sifonları oldukça etkili ürünler olup; tuvalet, banyo, balkon, çamaşırhane ve bulaşıkhane gibi yerlerde faydalanılır. Yer sifonu çeşitleri arasında bulunan alttan çıkışlı yer sifonu, sık kullanılan türler arasındadır. Gider tesisatının alt kısımda bulunduğu ortamlarda, alttan çıkışlı yer sifonlarından yararlanabilirsiniz. 

Yapım materyalleri pirinç, paslanmaz çelik, krom, plastik gibi farklı çeşitlerde olabilir. Yer sifonlarının montajı oldukça kolay şekilde yapılabilir. Yer sifonunda yer alan süzgeç delikleri, suyun gidere doğru şekilde iletilmesini sağlar ve tozların birikmesinin önüne geçer. Yandan çıkışlı yer sifonu, sisteminde özel koku engelleme özelliğine sahiptir. Sistem yandan çıkışlı yapıdaysa tercih edilir. 

Tuvalet, banyo gibi çeşitli alanlarda uzun ömürlü olarak kullanılacak şekilde üretilir. Alanlarda kullanılan kimyasal maddelere ve suya karşı dayanıklı yapıdadır. Kare, üçgen gibi formlarda bulunan ve farklı materyallerde üretilen yandan çıkışlı yer sifonlarından kullanım alanınıza uygun bir seçim yapabilirsiniz. 

Yıkama alanları için yer sifonları, dikdörtgen biçimde ve uzun yapıda bulunur. Suyun birikmesini engellemek üzere tercih edilir. Tesisatı standart olan ortamlarda kullanılan yer sifonlarından ayrışan biçimdedir. Yıkanma alanlarında bulundurulacak yer sifonlarının süzgeçlerindeki delikler geniş yapıdadır. Geniş süzgeç delikleri sayesinde suyun hızlı biçimde akmasını sağlayarak gider borusuna iletir. Giderde oluşabilecek kokuyu engeller ve pratik bir kullanım alanı yaratır.

Fonksiyonel Yer Sifonlarının Kullanım Alanları

Yer sifonları, ıslaklık barındırabilen tüm yüzeylerde kullanılması gereken ürünlerdir. Yer sifonları, ev içerisinde birçok alana yerleştirilerek kullanım imkanı sağlar. Uzun sohbetler gerçekleştirilebilen ve misafirlerin ağırlanabilen, evlerin bir parçası olan balkonlar zamanlar kirlenir. Kir toplayan balkonların belli aralıkları yıkanması ve biriken kalıntıların temizlenmesi gerekir. Balkonlar temizlenirken ortaya çıkan pis suyun içerisinde çöp, saç ya da yabancı cisimler bulunabilir. 

Yer sifonları, pis suyun gidere doğru şekilde ulaşmasını sağlar. Yer süzgeçleri, suyun arasında kalan ve gider borularını tıkayabilecek yapıdaki maddeleri ayrıştırır ve toplar. Bu ürünün üstünde biriken kirleri kolay bir şekilde temizleyebilirsiniz. 

Banyolarda bulunan duş kabini ve küvetlerde de akan suyun gidere tahliye edilmesi gerekir. Uygun yapıdaki yer sifonları sayesinde duş sırasında akan sular gidere ulaştırılır. Duş esnasında dökülen saç ya da sabun parçaları gibi kalıntılar, bu ürünler yardımıyla tutulur ve borularda sıkıntı oluşturmasını önler. 

Çamaşırhane, bulaşıkhane gibi suyun zemine birikme ihtimali barındırdığı alanlara da uygun yapıdaki yer sifonlarının döşenmesi gerekir. Büyük duş alanlarında, standart boyutlarda üretilen yer sifonları yeterli gelmeyebilir. Büyük alanlara, daha geniş ve uzun yapıdaki yer sifonları yerleştirilerek suyun düzgün şekilde akmasına imkan tanıyabilirsiniz. İşletmelerde kullanılacak yer sifonları, dayanıklı malzemelerden üretilen ve uzun ömürlü kullanım sağlayan tipte olan ürünlerden seçilebilir. 

Çeşitli Mekanlarda Kullanılmaya Uygun Yer Süzgeçleri

Yer süzgeci; mutfak, banyo, bulaşık ve çamaşır makinelerinin bulunduğu alanlarda kullanılır ve yerlerde su birikmesini önlenmesine yardım eder. Bu ürün, birçok farklı çeşitlere sahip ürünlerdir. Klasik formdaki modelleri, yüzeydeki ıslaklığı ve suyu kolayca zeminden uzaklaştırabilir. 

Üretilen ürünlerin standart modelleri her ortama uyum sağlayamayabilir. Her zemin farklı yapısal özelliklere sahip olabilir. Her alan için ayrı türde modelin üretilmesi, ürünün farklı alanlara yerleştirilebilmesine fırsat verir. Değişen kullanım alanlarına göre farklı biçimlerde bulunan ürün türleri üretilir. 

Zeminde çöp bulunması ya da tıkanma gibi durumlar yaşanabiliyorsa yağ tutucu süzgeç, avlu süzgeci veya döşeme süzgeçlerinden faydalanabilirsiniz. Kafe, restoran gibi yeme içme alanlarında da şekilde bu ürünler bulundurulur. Yer süzgeçleri modelleri arasından evinizde ya da işletmenizde kullanacağınızı düşünerek uygun bir tercih yapabilirsiniz. 

Yer süzgeçleri farklı materyallerde üretilir. Demir, krom, paslanmaz çelik, krom, plastik gibi çeşitli malzemeler içeren seçeneklerden gereksinimlerinize uyan modeli seçebilirsiniz. Farklı modellerin içerisinde işlevine uygun olacak şekilde fazladan aksesuarlar bulunabilir. Bazı yer süzgeci çeşitleri arasında kapak bulunduran ürünler mevcuttur. Yer süzgeci kapağı, kullanım alanına göre modellere dahil edilebilen bir parçadır. Yer süzgeçleri parçacıkları uzaklaştırma ya da yağ tutma gibi çeşitli fonksiyonlar barındırabilir.

Yer süzgeci fiyatları; yapımında kullanılan materyallere, maddelerin kalitesine, sağladığı özelliklere bağlı olarak değişimler gösterir. Uzun ömürlü kullanılabilen ürünler, fiyat değişimine yol açabilir.

Yer Süzgeci Modelleri ve Özellikleri

Yer süzgeçleri, kullanım alanına ve yapım materyallerine göre farklı çeşitlerde üretilir. Yer süzgeçlerine parçacık uzaklaştırma, yağ tutma gibi işlevleri gören parçalar eklenebilir. Üretiminde kullanılan materyaller arasında beton, plastik, dökme demir, krom, paslanmaz çelik gibi maddeler bulunur. Kullanacağınız alana uygun olacak şekilde ihtiyaçlarınız doğrultusunda bir ürün seçimi yapabilirsiniz. 

Paslanmaz çelik ve krom yapıdaki yer süzgeçleri ev banyolarında, bulaşıkhanelerde yararlanılabilen türlerdendir. Plastik yer süzgeçleri; evlerin tuvalet, banyo, balkon gibi alanlarında sıkça tercih edilen modeller arasındadır. Paslanmaz çelik yapıdaki modeller, yüksek dayanıklı yapıya sahiptir. Uzun süreli kullanım isteği duyuyorsanız paslanmaz çelik yapısındaki yer süzgeçlerini tercih edebilirsiniz. 

Dökme demir maddesi, rögar gibi ebat olarak geniş yer süzgeçlerinin yapımında yararlanılan bir materyaldir. Evdeki ortamlara göre üretilen ürünlerin ebatları çeşitlilik gösterebilir. Alanın sistemine uygun boyutlarda bir ürün seçmeniz gerekir. Döşeme süzgeci, evlerde sık kullanılır ve özel sifon yapısı ile yüzeyde yıpranma oluşumunu ve kötü kokuları önleyici özelliktedir. Üst akıntılı banyo, yan girişli banyo, alçak tip, yer, bodrum gibi farklı modelleri bulunur. 

Yer süzgeçlerinin yağ tutucu türleri mevcuttur. Mutfaklardaki lavabolarda akıtılan yağlar soğuk su etkisiyle beraber donar ve boruların için kısmını sarar. Sürekli biriken yağ, boruların tıkanmasına sebep olur. Yağ tutucu yer süzgeçleri, yağ kalıntılarını filtreleyerek oluşabilecek problemleri gerçekleşmeden engeller. Farklı modeldeki yer süzgeci fiyatları ürünün özelliklerine göre değişiklik gösterebilir.

Farklı Modelleri Bulunan Yer Süzgeçlerini Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Seçim yaparken öncelikle kullanım alanınızı belirleyebilirsiniz. Ev banyosu ya da tuvalette ihtiyacınız olacak model ile işletme çamaşırhanesinde kullanılan model farklı olabilir. Yer süzgecini kullanacağınız alana iyi şekilde uyum sağlayacak türleri inceleyebilirsiniz. 

Paslanmaz çelik, krom ve plastik gibi maddelerden imal edilen modeller arasında, sunduğu dayanıklılık seviyesi arasında farklılıklar bulunabilir. Yapımında kullanılan her bir materyalin kaliteli ham madde kullanılıp kullanılmaması da sağlamlık derecesini değiştirebilen faktörlerdendir. Uzun süre kullanabileceğiniz bir ürün arıyorsanız dayanıklılık seviyesi yüksek ve kaliteli maddelerden üretilen modelleri tercih edebilirsiniz. 

İşlevsel yapısının yanında aynı zamanda dekoratif olarak da hoş durmasına öncelik veriyorsanız farklı modellere yönelebilirsiniz. Çerçeveli yer süzgeçlerini edinerek hem ihtiyaçlarınızı karşılayıp hem de estetik duran bir modeli edinmiş olursunuz. Bulaşıkhaneler gibi büyük alanlarda seçeceğiniz modeller, ek parçalar yardımıyla süzme işlemini güçlendiren çeşitlere sahiptir. Geniş alanlar aynı zamanda daha fazla suya ve daha fazla kire maruz kalacağı için çok daha sağlam yapıdaki türleri edinmeniz gerekir. 

Yaşam alanlarınız için ise endüstriyel alanda kullanılan yer süzgeçlerine ihtiyacınız yoktur. Gider tesisatına uygun yer süzgeci modellerini edinerek kolayca montajlayabilirsiniz. Ürünün ebatlarına dikkat ederek uygun ölçüdeki türleri satın alabilir ve pratik şekilde yerleştirebilirsiniz.

Tıkanmaların Önüne Geçen Gider Kapakları

Gider borularının tıkanmaması için gider deliklerine uyacak gider kapağı çeşitlerinden yararlanılır. Gider kapakları seçerken gider deliğine uygun boyutlarda olmasına özen gösterebilirsiniz. Bahçe, küvet, duş kabini, banyo, balkon gibi ıslak zeminlere sahip olan ortamlarda sıkça kullanılır. Gider kapakları farklı materyallerde üretilen ürünler arasındadır. Yapımında krom, çelik, plastik, silikon gibi maddeler bulunan gider kapakları, farklı alanlara yerleştirilmek üzere ayrı özelliklerde üretilebilir.

Çeşitli materyallerden elde edilen gider kapakları, uzun süreli kullanım imkanı sunar. Kaliteli ham maddelerden yararlanılarak üretilen gider kapakları, dayanıklı yapıları sayesinde sürekli değiştirme gereği oluşturmaz, uzun ömürlü kullanılabilir. Gider kapaklarının çeşitli materyallerden elde edilen türleri arasından ihtiyacınıza uygun olacak bir seçim yapabilirsiniz. 

Gider kapakları, zemindeki biriken suyu gider borularına kesinti oluşturmadan tahliye eder. Suların içerisindeki tortu, kalıntı ve kirleri ise yapısının getirisi ile süzerek yüzeyde kalmasını sağlar. Gider kapağının türlü kalıntıların gidere ulaşmasını engellemesi, aynı zamanda boruların tıkanma riskini azaltır. 

Gider borularından gelebilecek çeşitli haşerelerin girişini önlemesi, gider kapaklarının önemli işlevlerden biridir. Türlü haşerelerin yaşam alanlarına girişini önlüyor oluşu, alanınızın hijyen seviyesinin daha yüksek olmasına katkıda bulunan bir özelliktir. Gider kapakları, gider noktasını kapatarak kötü kokuları önleyen bir niteliğe sahiptir. Banyo gider kapağı çeşitlerinden alanınıza uygun olanı edinerek sağladığı avantajlardan yararlanabilirsiniz.

İşlevselliğinin Yanında Dekoratif Modeller Bulunduran Gider Kapağı Çeşitleri

Gider kapağı modelleri farklı materyallerden elde edilen ve balkon, banyo gibi ıslak yüzeylerdeki gider ağızlarını kapatan ürünlerdir. Klasik modellerinin yanı sıra bas aç ya da pop up gibi türleri mevcuttur. Bas aç gider kapakları, orta kısmına basıldığında yuvarlak kısım yukarı çıkar ve su geçişini sağlayarak açık konuma gelir. Kapalı durumda bulunduğunda ise giderden gelebilecek kötü kokuların önüne geçmiş olur. 

Lavabo gider kapakları, gider deliklerine yerleştirilebilen ve boyut olarak daha küçük üretilen ürünlerdir. Paslanmaz çelik ya da silikon yapıda üretilebilen gider kapaklarından gereksinimleriniz doğrultusunda tercih yapabilirsiniz. Renkli silikon gider kapağı modelleri, oluşturdukları görünümlerle seçilen ürünlerdir. Silikon gider kapaklarından renkli ve dekoratif olmaları sebebiyle yararlanılabilir.

Esnek bir yapıya sahip olduğu için kolayca bükülebilen silikon yapılı gider kapakları tıkaç olarak da kullanım fonksiyonuna sahiptir. Tıpa olarak kullanılarak kötü kokularının yayılımını önleme görevi üstlenebilir. Gider kapakları arasında, işlevselliğinin yanı sıra dekoratif amaçlı imal edilen modeller bulunur. 

Cam veya plastik malzemelerden üretilebilen gider kapakları, değişik renk seçeneklerine sahiptir ve farklı desen ya da figürlerle bezenmiş olabilir. Duş giderine yerleştirilebilen gider kapakları, farklı yapılarda ve işlevlerde olabilir. Yapışkanlı banyo gider kapakları, tek kullanımlık şekildedir. Yapışkanlı kapak, kuru ve temiz olan gider kapağı üzerine kolaylıkla takılabilir. Duş kabini için üretilen gider kapağı; kirlerin üzerine takılmasına sağlar, aynı yüzeyde toplanan kirleri temizlemek kolaylaşır.

Gider Kapağı Seçiminde Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Gider kapağı seçimi esnasında ilk olarak kullanım alanınızı belirleyebilirsiniz. Çeşitli materyallerden üretilen gider kapağı modelleri arasından ihtiyaçlarınız doğrultusunda bir seçim yapabilirsiniz. Plastik, paslanmaz çelik ya da krom gibi maddeler arasından sağlamlıkları düşünülerek bir seçim yapılabilir. Kaliteli malzemeden üretilen ve çabuk yıpranmayan gider kapakları arasından dilediğiniz yapıdakini tercih edebilirsiniz. 

Ev içerisindeki alanlarda bulundurmak üzere seçeceğiniz gider kapakları, işletmeler gibi büyük ortamlara uygun olanlardan farklıdır. Edinilecek gider kapaklarının ebatlarının, yerleştirilecek gider deliğine düzgün şekilde oturması gerekir. Doğru ölçümler alınarak yapılan seçimler, montaj sırasında da kolaylık sağlar. Kullanacağınız alandaki gider çapını doğru hesaplamak ve ölçüm sonuçlarına göre bir tercih yapmak gerekir. Sipariş öncesi elde edilen değerlere uyumlu gider kapağı seçimi yapmak, işlerinizin aksamasının da önüne geçer. 

Gider çıkışının alttan ya da yandan çıkışlı olması da gider kapaklarının tasarımının değişmesine yol açar. Kullanacağınız alana uygun forma sahip ürünü almak önemli noktalardan biridir. Koku şikayeti yaşadığınız için edinmek istediğiniz gider kapaklarının çeşitli türleri vardır. Koku önleyici işlev gören gider kapakları, yaşadığınız koku sıkıntısını çözer. Özel sistemlerle donatılarak üretilen gider kapakları arasında boyutlarına bakarak uygun bir seçim yapabilirsiniz. 

Çeşitli yer sifonu ve gider kapağı modellerini Koçtaş’tan inceleyebilirsiniz. İsteklerinize ve ihtiyaçlarına cevap veren birçok model arasından dilediğiniz ürünü Koçtaş’tan kolayca sipariş edebilirsiniz.

Yer Sifonları Kategorisiyle İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Yer sifonu seçerken nelere dikkat edilmeli?

Yer sifonları arasından seçim yaparken öncelikle kullanım alanınızı belirleyebilirsiniz. Kullanacağınız alandaki gider çapını ölçerek, uyum sağlayan modeli tercih edebilirsiniz. Geniş alanlardaki büyük hacimli su kitlesini gidere tahliye etmek için seçeceğiniz yer sifonlarının daha uzun ve büyük yapıda olmasına özen gösterebilirsiniz. Krom, paslanmaz çelik, plastik gibi materyallerden üretilen yer sifonları arasından uygun bir seçim yapabilirsiniz. Yer sifonu fiyatları da göz önünde bulundurulabilir.

Banyo gider kapağı nasıl takılır?

Banyoya montajı yapılacak olan gider kapağının öncelikle yerleştirilecek alana uygun ölçülere sahip modellerden biri olması gerekir. Banyo gider kapağının boru girişine tam oturması önemli bir noktadır. Banyo gider borusuna uygun gider kapağını, gerekli alet edevatları kullanarak kolay biçimde monte edebilirsiniz. Doğru şekilde takılan gider kapakları, uzun süreli kullanabilmenize olanak tanır ve sık sık değiştirme ihtiyacı doğurmaz.

Yer süzgeci çeşitleri nelerdir?

Bu ürünler; paslanmaz çelik, plastik, krom, dökme demir gibi yapılarda üretilebilir. Yağ tutucu ve parçacık uzaklaştırma gibi işlevlere sahip parçalar taşıyan modelleri bulunur. Döşeme süzgeci, evin farklı alanlarında sıkça tercih edilen türler arasındadır. Alçak tip yer süzgeci, bodrum süzgeci, alt veya yan çıkışlı süzgeç olarak değişik kullanım alanlarına uygun yapıda üretilen çeşitleri de mevcuttur.

En Çok Satan Yer Sifonu Hangileri?

Koçtaş Yer Sifonu kategorisinden en çok satan 5 ürün;

  1. Telli Körüklü Kada
  2. Twisty Kare Izgara Süzgeç 10x10 Q50
  3. Izgaralı Duş Süzgeci 60 cm Line/4S
  4. Yer Sifonu 1041-1115022
  5. Çelik Çerçeveli Mat Siyah Yer Süzgeci 10x10 Cm
Daha fazla göster
84 Ürün Listeleniyor
Filtrele
Göster: 3'lü 5'li
Sıralama: