150 TL Üzeri Kargo Bedava

Tavan Vantilatörleri

Filtreler
Özellikler
-
Fırsatlar
Fırsatlar

Tavan Vantilatörleri ile Etkili Serinlik 

Tavan vantilatörü sıcak havalarda ferahlamanıza yardımcı iklimlendirme cihazlarındandır. Bu cihazlar ışıklı tavan vantilatörü, kumandalı tavan vantilatörü, aydınlatmalı tavan vantilatörü, uzaktan kumandalı tavan pervanesi, lambalı tavan vantilatörü gibi çeşitleri ile pek kullanıcının farklı ihtiyaçlarını karşılayabilir. Ahşap tavan vantilatörü, hasır tavan vantilatörü, krom, metal gibi farklı malzemelerden üretilen cihaz modelleri mevcuttur. En iyi tavan vantilatörü yüksek verimlilik sunarken düşük enerji harcayan ve kullanılacak alana uygun olan modellerdir. Sessiz tavan vantilatörü bu cihazlarda aranan özellikler arasında olmakla birlikte konforu da beraberinde getirir. Tavan vantilatörü fiyatları; modelleri, tasarımı, teknik özellikleri bakımından değişiklik gösterir. Fiyatı belirleyen kriterler arasında kullanılan malzeme türü, cihaz boyutları, kanat veya pervane sayısı, aydınlatma özelliğinin olup olmaması, kullanılacağı mekân, motor gücü, kumandalı veya manuel olması gibi durumlar da bulunur. 

tavan vantilatör modellleriElektrik bağlantısı ile çalışan tavan pervaneleri güçlü motorları sayesinde bulunulan ortamı kısa sürede serinletir. Doğal bir hava akımı oluşturduğu için kullanılan süre boyunca bambaşka bir konfor deneyimi sunar. Hem dekoratif hem de işlevsel amaçlı olarak kullanılan bu cihazlar farklı marka ve modellerde kullanıcıların beğenisine sunulur. Aydınlatmalı ve aydınlatma özelliği olmayan tavan vantilatörleri özellikle yaz aylarında ihtiyaç duyulan araçlardandır. Tek tuşla serinlemeye yardımcı olan bu cihazlar aynı zamanda dekoratif bir görünüme sahiptir. Çeşitli boyut, tasarım ve renklerde bulunabilen bu cihazlar her bütçeye uygun tavan vantilatörü fiyatları ile tasarlanır. 

Tavana monte edilen bu cihazlar yalnızca evlerde değil ofis, fabrika gibi çeşitli iş yerlerinde de tercih edilir. Geniş alanlarda kullanılmak üzere sanayi tipi modeller öne çıkar. Kullanılacak mekâna uygun boyutlardaki cihazlar dar veya geniş alanlarda kullanım avantajı sunar. Evlerde daha çok salonlarda tercih edilen tavan pervaneleri yatak odası, çocuk odası gibi alanlar için de özel modellere sahiptir. Aydınlatmalı modeller serinletmenin yanı sıra şık bir aksesuar görevi de üstlenir. Doğal görünümden hoşlanan kişiler için hasır ve ahşap modeller mevcuttur. Avizeli tavan vantilatörü modelleri klasik salonlar için ideal olacaktır. Yalnızca serinleme ihtiyacını karşılamak isteyenler tarafından farklı tarzlarda üretilen aydınlatma özelliği olmayan modeller tercih edilebilir. Sade modeller aydınlatmalı modellere kıyasla daha uygun fiyatlara sahiptir. Sessiz çalışma özelliğine sahip modeller huzurlu bir ortam oluşmasına yardımcı olur. 

Tavan Vantilatörü Modelleri 

Tavan vantilatörü modelleri çeşitli tasarım ve özellikleri ile kullanıcıların beğenisine sunulur. Kullanım kolaylığı sağlayan bu cihazlar pratik bir şekilde serinleme ihtiyacını giderir. Çeşitli modeller farklı mekanlar için tercih edilebilir. 

3 kanatlı tavan vantilatörü modelleri küçük oturma odaları ile çocuk odası gibi alanlar için idealdir. Bu modeller hava akımını hafif bir şekilde sağlar. Ahşap görünümlü, siyah, beyaz gibi renkleri mevcuttur. Uzaktan kumandalı ve manuel çeşitleri vardır. 4 kanatlı modeller 3 kanatlı modellere kıyasla daha büyük alanlar için uygundur. Salon, mutfak, antre gibi alanlarda kullanılabilir. Ahşap, hasır, krom, metal modeller mevcuttur. 6 kanatlı modeller geniş salonlar ile kafe, restoran gibi işletmeler için idealdir. Bu modeller teras ve geniş balkon alanlarında da kullanılabilir. 

Kumandalı modeller manuel modellere göre kullanım açısından daha avantajlıdır. Oturduğunuz yerden kumanda sayesinde cihazı çalıştırabilirsiniz. Manuel modellerin çalışma sistemi üzerinde bulunan ip, zincir benzeri aracın çekilerek kullanıma açılmasına bağlıdır. Bu zincirler cihazı açma kapamanın yanı sıra hız kademesi ayarlamaya da yarar. Tavan yüksekliği çok uzun değil yeterli olan odalarda kullanımı kolaydır. Açılır kapanır kanat sistemi ile çalışan modeller kullanılmadığı zaman kanatları kapanarak sadece aydınlatma görüntüsü verir. Aydınlatma özelliği bulunmayan modeller yalnızca serinleme ihtiyacını karşılamak isteyenler tarafından tercih edilebilir. Tüm bunlarla birlikte her model için farklı renk ve tasarım seçenekleri mevcuttur. 

Tavan Vantilatörlerinin Kullanım Alanları 

tavan vantilatör çeşitleriÖzellikle sıcak yaz günlerinde ve yazlık mekanlarda yaygın olarak tercih edilen tavan vantilatörlerinin pek çok alanda kullanıma uygun modelleri mevcuttur. Evlerin tüm oda tavanlarında boyutları göz önünde bulundurularak rahatlıkla kullanılabilir. Balkon ve teras gibi açık alanlarda da kullanıma uygundur. Sıcak havaların oluşturduğu bunaltıcı etki evlerin çeşitli odalarında ve balkon gibi dış mekanlarda tavan vantilatörü modelleri ile giderilebilir.  

Yazın sıcak havanın ve nemin etkisiyle uyku problemleri yaşayan kişiler vardır. Bu cihazlar rahat ve konforlu bir uyku uyuyabilmenize yardımcı olur. Doğal bir esinti oluşturması ve ortamdaki havayı kullanması sayesinde rahatsızlık hissi vermez. Alerjik yapılı bünyeler için de idealdir. Bebek ve çocuk odalarında düşük ayarda çalıştırılarak hafif serin bir ortam oluşturulabilir. Mutfak alanlarında kullanımı ile hem serinlik hem de havalandırma ihtiyaçları giderilebilir. Evler dışında ofis, mağaza, butik işletme, otel, kafe, restoran gibi alanlarda kullanıma uygundur. Bununla birlikte kafe ve restoran gibi işletmelerin bahçe alanlarında da tercih edilebilir.  

Tavan pervanesi yer tipi vantilatör cihazları gibi yer kaplamadığından rahatlıkla tercih edilebilir. Yerden tasarruf sağlayan bu cihazlar yer tipi modellere kıyasla hava akımını tavandan sağladığı için dengeli bir serinlik sağlar. Serinlik etkisi yukarıdan aşağıya tüm alanda hissedilir. Klimaya kıyasla bu cihazlar ortamı soğutmaz. Serinlik verir ve hava akışı sağlar. Klimaların neden olabileceği alerjik reaksiyonlara karşı bu cihazlar kullanışlıdır.  

Fonksiyonel Tavan Vantilatörleri 

Klimalardan farklı olarak sıcaklığın yönünü ve miktarını değiştirip hava akımları oluşturan tavan vantilatörleri bulunulan ortamın doğal bir şekilde serinlemesine yardımcı olur. Farklı hız kademelerinde çalıştırılabilen cihazların açılıp kapanabilir kanatlara sahip versiyonları ile çift yönlü dönme özelliğine sahip fonksiyonel çeşitleri mevcuttur. Bu özellikler sayesinde hava sıcaklığı ve esinti istenilen şekilde kontrol edilebilir. Saat yönünün tersine ve hızlı bir şekilde çalıştırılan modeller bunaltıcı yaz aylarında rahat bir uyku çekmenize yardımcı olur. Düşük kademede ve saat yönünde çalıştırıldığında ise odadaki serinlik eşit miktarda ve oda geneline yayılır. Bu cihazlar verdikleri serinlik hissi ile odadaki nemin azalmasına yardımcı olur. 

Bu cihazlar serinletme ve nem azaltma etkilerinin yanı sıra aydınlatma özelliğine sahip modelleri ile oldukça işlevseldir. Hem serinletme hem de aydınlatma işlevine sahip modeller ekstra aydınlatma, lamba ihtiyacını ortadan kaldırarak bütçeye katkı sunar. Bu cihazlar aynı zamanda dekoratif özellikleri ile de dikkat çeker. Başta geleneksel çalışma prensibine bağlı olarak çalışan tavan pervaneleri tek soketli ve damla gibi pek çok farklı ampul ile uyumludur. Aydınlatma özelliği bulunan tavan vantilatörleri için LED, filament ve tasarruflu ampul çeşitleri ile sarı, beyaz, gün ışığı gibi farklı renk seçenekleri kullanılabilir. Bu cihazlar bulundukları mekâna şık ve estetik bir hava katar. Dekorasyonunuzla uyumlu tavan vantilatörü seçenekleri ile evinizde şık bir bütünlük yakalayabilirsiniz.   

Tavan Vantilatörlerinde Kaliteli Malzemeler ile Konforlu Serinlik 

Konforlu serinlik sunan cihazlar kullanıcılar tarafından oldukça beğenilir ve uzun yıllar kullanılmak istenir. Uzun ömürlü bir kullanımı etkileyen kriterler arasında cihaz üretim malzemelerinin etkisi büyüktür. Çeşitli ana gövde ve ek parçalarla üretilen tavan vantilatörlerinin özellikleri malzeme açısından da farklılaşır. Hareketli bir cihaz olduğundan yıpranma payı yüksek olabilen bu cihazların dayanıklı ve sağlam ana gövde ile güçlü motor tarafından desteklenmesi gerekir.  

Tavan vantilatörlerinin motoru önemli bir parça görevindedir. Gücü pervaneye aktarma işlemini elektrik sayesinde yapabilen cihaz motor uzun süreli kullanıma uygun olarak tasarlanır. Cihazda üretilen hava akımını doğrudan ortama aktaran pervaneler doğal bir şekilde serinlemeye ve temiz havanın oda içerisinde dolaşımına olanak sağlar. 

Cihaz modelleri çift, üçlü, dörtlü ve beşli olacak şekilde kanatlarla donatılır. Orta büyüklükteki bir oda için 4 kanatlı bir model yeterli olacaktır. Pervanelerden herhangi birinin zarar görmesi durumunda cihazdan beklenen performans elde edilemez. Yedek kanat özelliği sunan modelleri tercih etmek sizi sıfır cihaz alma maliyetinden kurtarır. Tavan vantilatörleri askı aparatları ile sağlam bir şekilde monte edilebilir. Güvenlik açısından yıpranan askı aparatlarının değişiminin yapılması oldukça önemlidir. Kumandalı modeller özellikle konforuna düşkün kişiler için idealdir. Bu cihazlar hem iklimlendirme aracı hem de dekoratif bir aksesuar olma özelliği taşır. Kullanılan malzemesine göre çeşitli dekoratif modeller mevcuttur. 

Farklı Tavan Vantilatörü Modelleri ile Çeşitli Alanlarda Şık Görünümler 

tavan vantilatör fiyatlarıTavan vantilatörleri özellikle sıcak yaz aylarında yüksek serinletme etkisi ile kurtarıcı bir cihazdır. En çok tercih edilen modeller ahşap malzemeden üretilen cihaz modelleri olmakla birlikte günümüzde tarzları ve ölçüleri açısından yenilikçi modeller de tercih edilmeye başlanmıştır. Yeni nesil modern ve şık görünümlü cihazlar serinletme aracı olmasının yanı sıra şık görünümü ile de dikkat çeker. Her tarza hitap eden farklı renk ve model seçenekleri evlerin çeşitli odaları ve ofis gibi işyerleri ile tam bir uyum içerisinde olabilir. 

Sade ve minimal bir görünüm için salonlarda daha çok beyaz renkli cihaz modelleri tercih edilir. Bu tarz modellerle aynı zamanda ferah ve geniş bir görünüm oluşturulabilir. Çocuk odası gibi alanlar için renkli, figürlü modeller ideal olacaktır. Ofis gibi işyerleri için ise siyah renkli cihazlar ortamın havasına uygun olur ve şık bir görünüm oluşturur. 

Renkler dışında tavan vantilatörlerinin üretiminde kullanılan materyaller de farklılaşır. Metal cihazlar modern olarak dizayn edilmiş ortamlar için şık bir tamamlayıcı niteliğindedir. Ahşap dokulu veya hasır tavan vantilatörleri ahşap mobilyalarla döşenmiş ortamlar için idealdir. Krom modeller göz alıcı parlak görünümleri ile dikkat çeker. Serinletme dışında aydınlatma özelliği bulunan modeller işlevselliği açısından avantajlı konumdadır. Avizeli şık bir cihaz modeli ev dekorasyonunu güçlendirir. Fiyatları daha uygun olan yalnızca serinletme amaçlı cihazlar hem şıklık hem konfor sunar. 

Tavan Vantilatörü Bakımı ile Uzun Ömürlü Kullanım 

Tavana monte edilebilen tavan vantilatörleri işlevselliği ile ön plana çıkar. Bu cihazlar doğru bir şekilde kullanıldığı ve gerekli bakımları yapıldığı takdirde uzun ömürlü bir kullanım imkânı sunar. Belli aralıklarla avize, lamba tozu temizliği yapıldığı gibi bu cihazların da temizliği yapılmalıdır. Özellikle siyah renkli cihaz modelleri gerekli temizliği yapılmadığı takdirde rengi itibariyle kiri ve tozu fazlasıyla belli ederek çirkin bir görüntü oluşturur. Bununla birlikte uzun süre temizlenmeyen tozlar cihaz motor içerisine kaçarak elektronik parçaları tıkayıp bozulmalara yol açabilir. 

Bu cihazlar elektronik olduğu için temizlik ıslak değil nemli bir bezle hafifçe yapılmalıdır. Metal malzemeden üretilen cihazlar için temizlik daha da önem kazanır. Düzenli temizliği yapılmayan metal matlaşır ve eski bir görünüme kavuşur. Aydınlatma özelliği de bulunan cihazların ampulleri bozulduğu gibi değiştirilmelidir. 

Evde veya ofis gibi işyerlerinde kullanılacak cihaza gelen elektrik tesisatının voltaj ayarının yapılması cihazın doğru bir şekilde çalışması için önemlidir. Bozuk bir tesisat tavan vantilatörünün motorunun hasar görmesine sebep olabilir. Tavana monte edilen cihazın sağlamlığı güvenlik açısından oldukça önemlidir. Hareketli bir şekilde çalışan bu cihazın kullanım esnasında sallanması düşüp bir kazaya yol açmasına neden olabilir. Uzaktan kumandalı modeller kullanım açısından konfor sunar. Işıksız modellerin temizlik ve bakımı aydınlatma sistemine sahip olan modellere göre daha kolaydır. Bu cihazlara kurdele gibi şeyler asılmamalıdır. 

Tavan Vantilatörü Tercihi ve Kullanımında Dikkat Edilmesi Gerekenler 

Tavan vantilatörü seçiminde ve kullanımında dikkat edilmesi gereken bir dizi nokta bulunur. Dikkatli olunması gereken bu noktalar aşağıda listelenmiştir. 

 • Tavan vantilatörü almadan önce kullanılacak alan belirlenmelidir. Mekân büyüklüğü, tavan yüksekliği, ortamda yaşayan kişi sayısı gibi faktörler cihaz özelliklerini belirler. Mekâna uygun olmayan bir cihaz ile beklenen performans elde edilemez. 
 • İç mekân ve dış mekân için tercih edilecek cihaz modeli özellikleri farklılaşır. Kullanılacak alan büyüklüğü ve kanat sayısı farklı alanlar için farklı özelliklerde olmalıdır. 
 • Cihaz hız kademe sayısı, yıl içerisinde sıcak geçen toplam gün sayısı gibi faktörlerin göz önünde bulundurulması sizin için en ideal cihaza ulaşmanızı sağlar. 
 • Özellikle büyük alanlar için salınım özelliği oldukça önemlidir. Büyük alanlarda ısı kontrolünün zor olması nedeniyle salınım özelliği yetersiz olan cihazlar verimsiz olacaktır. 
 • Çalışma ses aralığı bu cihazlar için önemli özellikler arasındadır. Sessiz çalışma prensibine bağlı cihazlar uzun süreler çalıştırılsa da kişileri rahatsız etmez. Konforlu bir serinlik sağlar. Özellikle ofis gibi işyerlerinde sessiz çalışan tavan vantilatörleri idealdir. 
 • Enerji tüketiminin düşük olduğu tavan vantilatörü modelleri çokça tercih edilir. Yüksek enerji harcayan modeller hem çevreye hem bütçenize zararlıdır. Ürün teknik özelliklerine dikkat ederek düşük enerji harcayan tavan pervanesi modeli tercih edebilirsiniz. 
 • Tavan vantilatörleri gerekli temizlik ve bakımları yapılması ile uzun ömürlü bir kullanıma sahiptir. 

Tavan Vantilatöründe Doğru Cihaz Modeli Tercihi 

Tavan vantilatörleri markaları ve çeşitliliği açısından kullanıcılara geniş seçenekler sunar. Kullanılan malzeme türü ve renk gibi farklı model seçeneklerine sahip olan bu cihazlar işlevselliklerinin yanında dekoratif bir görünüm sunar. Her bütçeye ve zevke uygun cihaz modellerine ulaşmak mümkündür. Küçük veya büyük alanlar, odalar için uygun boyutlu cihazlar tercih edilmelidir. 

Tavan vantilatörleri ev tipinden sanayi tipine kadar pek çok modele sahiptir. Klasik çizgilere sahip aydınlatma sistemli modeller ile alanlara şıklık kazandırabilir, renkli ve trend modellerle çocuk odalarını canlandırabilirsiniz. Bu cihazların uzun ömürlü kullanımı için yedek parçaları oldukça önemlidir. Bundan dolayı pervane, askı, motor gibi ek parçalar da ayrı ayrı satılır. 

Tavana monte edilerek kullanılan ve iklimlendirme konusunda etkili olan cihazlar pek çok kişi tarafından tercih edilir. Cihaz alırken dikkat edilmesi gereken bir dizi nokta bulunur. Kullanıcılar uzun ömürlü bir kullanım sunan cihaz almak ister. Tavanın zemine yakın olduğu dar alanlarda mini modeller yardımcınız olur. Geniş alanlara sahip işyeri gibi alanlar için büyük fabrika modelleri ideal olacaktır. Bu cihazlardan maksimum performans ve verim sağlamak aynı zamanda güvenli olmak için cihazlar yerden en az 2,5 metre yüksekte olacak şekilde tavana monte edilmelidir. Sağlıklı hava sirkülasyonu için de tavan ve cihaz arasında 45 cm’lik bir boşluk bulunmalıdır. Çift yönlü modeller odanın her yerine gerekli serinliği ulaştırabilir.  

Tavan Vantilatörü Fiyatları 

Tavan vantilatörü fiyatları modelleri, tasarımı, teknik özellikleri bakımından değişiklik gösterir. Fiyatı belirleyen faktörler arasında kullanılan malzeme türü, cihaz boyutları, kanat veya pervane sayısı, aydınlatma özelliğinin olup olmaması, kullanılacağı mekan, motor gücü, kumandalı veya manuel olması gibi durumlar da bulunur. Fiyatları bir ürünü satın alırken en başta gelen kriterler arasındadır. Kampanyalardan yararlanılarak hem şık hem kullanışlı bir cihaz modeline sahip olunabilir. 

Yeni nesil gelişmiş tavan pervanesi modelleri pek çok özelliği ile avantaj sunar. Bu modeller bütçe sıkıntısı olmayanların tercih etmesi gereken konforlu cihazlardır. Bu tip akıllı tavan vantilatörlerinde LED aydınlatma, bluetooth bağlantısı ile uzaktan bağlanma veya kumandalı olma gibi özellikler mevcuttur. Buharlı modeller hem serinletme hem de soğuk buhar üfleme özelliklerine sahiptir. Bu buhar özelliği özellikle sıcak havalarda imdadınıza koşar. Renk açısından da geniş bir skalaya sahip cihazların işçilik ve renk seçenekleri ile birlikte fiyatlarında da artış görülür. Kullanılan malzeme türüne göre; hasır, metal, krom, ahşap gövdeye sahip cihaz modelleri mevcuttur.  

Koçtaş, ihtiyaçlarınıza göre tercih edebileceğiniz, teknolojik özellikleri ile pratik kullanım imkânı sağlayan tavan vantilatörü modellerini satışa sunar. Ürün özelliklerine dikkat ederek çeşitli modeller arasından kolaylıkla seçim yapabilirsiniz. Ev ya da iş yerinde pratik bir şekilde serinleyebilmek için Koçtaş mağazalarında ve internet sitesinde avantajlı fiyatlarla sunulan tavan vantilatörü modellerini hemen inceleyebilirsiniz. 

Tavan Vantilatörü Kategorisi Hakkında Sıkça Sorulan Sorular 

Tavan Vantilatörü Nasıl Olmalı? 

Tavan vantilatörü etkili serinlik sunan ve düşük enerji harcamasıyla dikkat çeken iklimlendirme cihazlarındandır. Bu cihazların kanat sayısı ve üretim malzemesi ortamı soğuturken alınacak verimi ve performansı etkiler. Bu nedenle pervane sayısı alan büyüklüğü ölçüsünde göz önünde bulundurulmalıdır. Kullanılacak alanın genişliği cihaz boyutlarını belirler. Güvenli bir kullanım için cihaz boyutu oldukça önemlidir. 

Tavan Vantilatörü Alırken Nelere Dikkat Etmeli? 

Tavan vantilatörü alırken dikkat edilmesi gereken bir dizi nokta bulunur. Bunların başında odanın cihaz kullanımına uygun olup olmaması gelir. Güvenlik için tavan yüksekliğinin en az 2,5 metre olması gerekir. Odanın büyüklüğü doğrultusunda cihaz boyutu tercih etmek oldukça önemlidir. Farklı kanat sayısına ve farklı boyutlara sahip pek çok cihaz modeli mevcuttur. Cihazın kaç hız kademesine sahip olduğu da serinletme açısından önemli ve dikkat edilmesi gereken bir noktadır. 

Tavan Vantilatörü Çok Elektrik Yakar mı? 

Tavan vantilatörlerinin harcadığı elektrik miktarı motor güçleri ile doğru orantılı olarak değişiklik gösterir. Yüksek motor gücüne sahip modeller daha fazla elektrik tüketimi gerçekleştirir. Bununla birlikte hangi motor gücüne sahip cihaz modelini kullanırsanız kullanın bu cihazlar klimalara kıyasla her zaman çok daha az enerji harcar. Tavan vantilatörleri düşük enerji tüketimleri sayesinde hem çevreye hem de bütçeye dost cihazlardır.

En Çok Satan Tavan Vantilatörleri Hangileri?

Koçtaş Tavan Vantilatörleri kategorisinden en çok satan 5 ürün;

 1. Kcf280 60w Ahşap 6 Kanatlı Avizeli Tavan Vantilatörü
 2. Asnorm Madrid Tavan Vantilatörü
 3. Lari Tavan Vantilatörü Beyaz Kanat
 4. Tavan Vantilatörü T30 75 cm 6 Kanat Siyah
 5. Tavan Tipi Vantlatör PF56KOSTA
Daha fazla göster
33 Ürün Listeleniyor
Filtrele
Göster: 3'lü 5'li
Sıralama: