150 TL Üzeri Kargo Bedava

Keresteler

Filtreler
Özellikler
-
Fırsatlar
Fırsatlar

İhtiyaçlara Uygun Silinmiş Keresteler

Silinmiş kereste ahşap uygulama ve farklı türdeki işlerde kullanılabilecek kullanım amacı geniş bir ürün çeşididir. Silinmiş kereste ölçüleri değişmekle birlikte kullanım alanına göre 4 x 4 silinmiş kereste, 5 x 5 silinmiş kereste, 10 x 10 silinmiş kereste boyutlarında tercih edilebilir. Ahşap silinmiş kereste çatı yapımı, bahçe düzenlemesi gibi çeşitli ahşap uygulamalarda kullanılabilir. Ceviz silinmiş kereste silinmiş tahta çeşitleri arasında en çok tercih edilenlerdendir. Silinmiş ceviz kereste dayanıklılığı ve uzun ömürlü kullanımı ile dikkat çeker. Silinmiş kereste fiyatları ürün ölçüleri, güncel ekonomik durum ve satış yapan firmaya bağlı olarak değişiklik gösterir. Fiyatları etkileyen diğer unsurlar; ağaç türü, modeli, kalitesi, kullanım alanı, kalınlığı gibi çeşitli ürün özellikleridir. 

Birden fazla defa kullanılabilen ceviz, ladin, çam, kayın gibi ağaçlardan üretilen ürünlerin kullanım alanları farklılaşabilir. Bu ürün zımparalanmış ve pürüzleri giderilmiş kereste çeşididir. Pürüzlerinin giderilmesi ve istenen boyutlarda ürünlere ulaşılabilmesi sayesinde çoğu işte kullanılabilir. Kullanım alanları oldukça geniş olmakla birlikte kapı ve pencere, yemek masası, dolap, mobilya yapımında inşaat sektöründe tavan, yer döşemesi, çatı yapımlarında ve çeşitli ev eşyalarında, aksesuarlarında, oyuncak yapımında kullanılır. Dayanıklı ve sağlam bir yapıya sahip olması nedeniyle bu ürünlerden üretilen eşyalar uzun yıllar güvenle kullanılabilir. Yalnızca uzun ömürlü kullanımı ile değil estetik görünümü ile de oldukça fazla alanda tercih edilir. 

Silinmiş Kereste Modelleri ve Çok Amaçlı Kullanımı 

Silinmiş keresteler en çok tercih edilen ve çok amaçlı kullanıma sahip ürünlerdir. Ağaç yapısına bağlı olarak desen değişikliklerine sahip olan bu ürünler çeşitli boyutlarda satılır. Küçük alanlar için daha küçük boyutlu modeller tercih edilirken büyük alanlar için büyük boyutlu ürünler tercih edilir. Kayın, gürgen gibi ağaçlardan üretilen ürünler isteğe bağlı olarak kalın veya normal ölçülerde satılabilir. 

Kayın veya gürgen ağaçlarda daha açık ve kahvemsi, kırmızımsı bir renk ortaya çıkar ve ürün özellikleri, işlenmeleri ağaçların yetiştirilmesine ya da rutubet alma durumuna göre farklılaşabilir. Kesim anlamında orta zorluğa sahip bu ağaçlar verniklenebilir ve cilalanabilir. Bununla birlikte renklendirme konusunda kolay uygulamaya sahip bu ürünler yapıştırma konusunda da kolaylık sağlar. Türkiye’de çok fazla yetiştirilen kayın ve gürgen ağacından üretilen silinmiş kereste modelleri çok çeşitli kullanım alanına sahip olmakla birlikte başlıca olarak; oyuncak, masa ve sandalye, spor aletleri, masif mobilyalar, müzik aletleri, çeşitli alet sapları ile parke ve döşemelerde sıklıkla kullanılır. 

Ladin gözde ağaç türlerindendir. Daha kahverengi görüntüye sahip bu silinmiş kereste modelleri daha çok bahçe dekoru ve hobi amaçlı olarak tercih edilir. Ceviz silinmiş kereste oldukça tercih edilen modeller arasında yer almakla birlikte doğramacılık ve mobilya gibi alanlarda tercih edilir. Kolaylıkla işlenebilen ve esnek yapıya sahip bu modeller oldukça popülerdir. 

Silinmiş Kereste ile Güçlü Dekorasyon Fikirleri 

Silinmiş kereste modelleri oldukça çeşitli olmakla birlikte bazıları dayanıklı ve sağlam bir yapıya sahipken bazıları daha az dayanıklı olabilir ve tüm modeller desen yönünden farklılaşabilir. Bahçelerde, evlerde ve çoğu alanlarda bu ürünlere rastlamak mümkündür. Müzik aletlerinde ve iç dekorasyonda kullanılan silinmiş kereste modelleri sert yapılıdır. Sert silinmiş keresteler ceviz, meşe, karaağaç gibi ağaç türlerinden üretilir. Yapı malzemesi olarak kullanılan silinmiş kereste modelleri yumuşak yapılıdır. Yumuşak silinmiş keresteler ladin, çam, köknar gibi ağaç türlerinden üretilir. Eski silinmiş kereste ve paletlerden kahve masası gibi dekorasyon ürünleri yapılabilir. 

Genellikle paket halinde satılan bu ürünlerin yumuşak ağaçtan yapılanları çam, ladin, kavak gibi ağaç türlerindendir. Sert ağaç türünde ise daha çok ceviz, meşe ve kayın gibi ağaçlar yer alır. Ortalama silinmiş kereste ölçüleri 6,5 x 12,5 cm olarak bilinse de boyutları ve genişlikleri farklı alanlar için çeşitlenir. Kalın ya da normal boyutlarda olan ürünler tek olarak satılmakla birlikte 5’li, 10’lu gibi paketler halinde de satılabilir. Ahşap ürünlerin içine çeşitli kimyasallar eklenerek böceklenmesi, kurtlanması engellenir. Diğer ağaç türlerine kıyasla daha hassas yapıya sahip ladin ağaçlarından üretilen ürünler için bu uygulama gerçekleştirilir. Ladin silinmiş kereste modelleri iç ve dış mekân dekorasyonunda sıklıkla tercih edilir. Boyalı ürün modelleri genellikle kayın ağacı gibi kolayca renk alabilen ağaç türlerinden üretilir. 

Doğru Kullanım İçin Doğru Silinmiş Kereste Seçimi 

Üzerlerindeki kaba pürüzlerin alınması ile ortaya çıkan silinmiş kereste ürünlerinin sağlam bir şekilde uzun yıllar boyu kullanılması için kullanım amacına uygun olarak doğru ürün modelinin tercih edilmesi gerekir. Bu ürünler insanlığın kullandığı en eski yapı malzemelerindendir. Zamanla kullanım alanı genişlemiş ve çeşitli dekorasyonlarda, mobilyalarda tercih edilmiştir. Ahşap ürünler yüksek taşıma gücüne sahip olma özellikleriyle dikkat çeker. Bu ürünler doğal olduğu için doğa şartların beton gibi yabancı maddelerden daha dayanıklı ve daha uyumludur. Bakımı kolay olan bu ürünler kolay takılabilir ve sökülebilir özelliklerinin yanı sıra kullanılacak alana fazladan yük bindirmez. 

Bu ürünlerin kullanımından en yüksek faydayı sağlamak için ürün çeşidine dikkat edilmelidir. Yapıldıkları ağaç türüne bağlı olarak sert ve yumuşak yapılıdırlar. Ceviz, meşe, huş ağacı gibi ağaçlardan üretilen ürünler sert yapılıdır. Müzik aletlerinin üretimi ve iç dekorasyon gibi ince işler gerektiren alanlarda sert yapılı ürünler tercih edilir. Çam, ladin, sedir, köknar gibi ağaçlardan üretilen ürünler yumuşak yapılıdır. Yapı malzemesi, kutu, kapı gibi eşyaların üretiminde yumuşak yapılı ürünler tercih edilir. Bu ürünler hem inşaat alanında hem de dekorasyon alanında sıklıkla kullanılır. Doğru kullanım için kullanım alanı ve amacına uygun ürünlerin tercih edilmesi gerekir. Hobi amaçlı olarak bireysel kullanıma uygundur. Kişiler kendi koltuklarını, yatak başlıklarını, kahve masalarını, saksılarını bu ürünler sayesinde üretebilir.   

Silinmiş Kereste Fiyatları 

3 x 3 ürün modelleri genellikle Ladin ağacından üretilir ve bu boyutuyla dahi çeşitli alanlarda kullanım kolaylığı sağlar. Çeşitli alanlarda tercih edilebilecek bu ürünler oyuncak yapımında da kullanılır. 5 x 5 ürün modelleri daha çok mobilya ve döşeme gibi alanlarda tercih edilir. Bu ürünlerin fiyatları ağaç türüne, modeline, kalitesine, kullanım alanına, boyutuna, kalınlığına bağlı olarak değişiklik gösterir. Fiyatları belirleyen önemli faktörlerden birisi ağaç türleridir. Masif mobilya gibi alanlarda kullanılacak ürünlerin fiyatları doğru orantılı olarak değişir ve buna bağlı olarak ürün ölçüleri de farklılaşır. 

Satın alma işlemi yapılmadan önce kullanım amacı belirlenmeli ve ona göre gerekli ölçüler hesaplanmalıdır. Tekli ya da paket halinde satılan ürünler ihtiyaçlar doğrultusunda tercih edilebilir. Ortalama boyutlara sahip 10 x 10 bir ürün genellikle çatılarda sıklıkla kullanılır ve fiyat aralığı da bu doğrultuda genişler. İnşaat alanlarında daha çok tercih edilen bu boyutlar enine ve boyuna geniş olması sebebiyle yüksek fiyatlardadır. Bu ürünün en çok araştırılan m3 fiyatları ölçülere göre değişir. Sibirya çamı veya Ukrayna çam bilinen modellerdir. 

Koçtaş, ihtiyaçlarınıza göre tercih edebileceğiniz, çeşitli özellikleri ile pratik kullanım imkânı sağlayan silinmiş kereste modellerini satışa sunar. Ürün özelliklerine ve kullanım alanına dikkat ederek bu modeller arasından kolaylıkla seçim yapabilirsiniz. Çeşitli ahşap uygulamalarda kullanılmak üzere Koçtaş mağazalarında ve internet sitesinde avantajlı fiyatlarla sunulan silinmiş kereste modellerini hemen inceleyebilirsiniz. 

Silinmiş Kereste Kategorisi Hakkında Sıkça Sorulan Sorular 

Silinmiş Kereste Nedir? 

Silinmiş kereste ahşap uygulama ve farklı türdeki işlerde kullanılabilen kullanım amacı oldukça geniş kereste çeşididir. İnşaat için gerekli olan silinmiş kerestelerin farklı ölçülere sahip çeşitleri mevcuttur. Kullanım amaçlarına bağlı olarak çeşitli ölçülerde üretilir ve isteğe bağlı olarak su bazlı ahşap boya uygulanarak da kullanıcıların beğenisine sunulur. Bu ürünler kesme, biçme ve kurutma işlemlerinden geçirilir ve çatı yapımı, kalıp çıkarma gibi pek çok alanda kullanılır. Çeşitli alanlarda kullanılabilecek farklı yükseklik ve genişlikte birçok ürün seçeneği vardır. 

Silinmiş Kereste Ölçüleri Nedir? 

Silinmiş kereste ölçüleri kullanım alanı ve kullanım amacına bağlı olarak değişiklik gösterir ve farklı yükseklik ile genişlikte üretilir. Yapılacak işe göre inşaat, planyalanmış ya da silinmiş kerestelerden faydalanılabilir. Mobilyalar, oyuncaklar, demir yolları, sandıklar, kibrit çöpleri dahi pek çok alanda silinmiş kerestelerden yararlanılır. Ancak kullanılacak ürün ölçüleri ortaya çıkarılmak istenen malzeme doğrultusundadır. 

Silinmiş Kereste m3 Fiyatları? 

Silinmiş kereste fiyatları güncel ekonomik duruma ve satış yapan firmaya bağlı olarak farklılık gösterir. Bu ürünlerin m3 fiyatları ölçülerine bağlıdır. Fiyatlar arasında karşılaştırma yapılarak uygun ölçülerde satın alma işlemi gerçekleştirilebilir. Bu ürünlerin m3 fiyatları ölçülerine bağlıdır bu kapsamda en küçük boyutlara sahip 45 x 95 ürün boyutları uygun fiyata sahipken ölçüler büyüdükçe fiyatlar da artar.

En Çok Satan Keresteler Hangileri?

Koçtaş Keresteler kategorisinden en çok satan 5 ürün;

  1. Silinmiş Çam Kereste
  2. Silinmiş Çam Kereste
  3. Çeyrek Yuvarlak Çam Çıta
  4. Dekoratif Çam Çıta
  5. Yuvarlak Çam Çıta 20X20X2000 mm
Daha fazla göster
5993 Ürün Listeleniyor
Filtrele
Göster: 3'lü 5'li
Sıralama: