150 TL Üzeri Kargo Bedava

Fıskiye ve Damlatıcılar

Filtreler
Özellikler
-
Fırsatlar
Fırsatlar

Fıskiye ve Damlatıcılar

Fıskiye ve damlatıcılar çiçek, çim ya da sebze gibi ekili ürünlerin bulunduğu alanları sulamak için kullanılan sistemlerdir. El ile sulama zor, yorucu, zaman alıcı olduğu için tercih edilirler. Çiçek ve çim gibi bitkilerin solmasını önlemek ve sulama işlemlerini kolayca gerçekleştirmek için en ideal araçlardır. Yağmur şeklinde su akışı sağlandığı için bitkiler için faydalı sulama araçlarıdır. Hortum ucuna takılan fıskiyeler ile birlikte farklı türlerde sulama işlemi gerçekleştirilebilir. 

Çiçek ve Çimleriniz İçin En Fonksiyonel Fıskiye ve Damlatıcılar

Fıskiye ve damlatıcılar, boyutları, suladıkları alanın genişliği ve sulama özelliklerine göre farklı çeşitlere sahiptir. Döner fıskiye, toprağa sabitlenerek ya da zemine konularak kullanılır, üzerinde bulanan döner mekanizma ile etrafını sulamaya olanak tanır. Dairesel hareketleri ile çiçek ve çimlerin tamamının sulanmasını sağlar. Salınımlı fıskiye modelleri ise salınım hareketi ile çok daha etkili sulama yapabilmek için tasarlanmıştır. Salınım hareketinin istediğiniz alana yönlendirerek istediğiniz bölgenin sulanması sağlanır. Darbeli ve yarım darbeli fıskiye çeşitleri etkili, eşit ve hızlı sulama yapmak üzere kullanılır. Döner mekanizmasına uygulanan darbe hareketi ile suyun aralıklı olarak akmasını sağlar. Bu sayede sulanan alanın aralıklı kısımlarına da suyun ulaşımı sağlanmış olur. Toprağa saplanarak kullanılması sayesinde istenilen alana kolay şekilde taşınabilir. Ayarlanabilir olması sayesinde 90 derece ile 360 derece aralığını kolaylıkla sular. Fıskiye ve damlatıcılar içerisinde yer alan çok fonksiyonlu bahçe sulama fıskiyeleri, farklı su çıkış seçeneklerine sahiptir. Suyun akış şekli ve yoğunluğu ayarlanabilir. Bu şekilde farklı türlerde bitkilerin sulanması için farklı sulama şekli belirlenebilir. Evinizin içerisinde ya da terasınızda bulunan çiçekleri sulamak için ise fısfıslar kullanılabilir. Litrelik fısfıs çeşitleri ile kolay şekilde sulama yapabilirsiniz. Damlatıcılar ise zemine yerleştirilen özel borular aracılığı ile istenen yerin sulanmasını sağlayan sistemlerdir. Hortuma takılarak kullanılan borular istenilen yere taşınabilir. Sulama sistemleri ağırlıklı olarak plastik malzemelerden üretilir. Ancak bazı modellerde paslanmaz metal malzemeler de kullanılır. Sulanmak istenen alanın genişliğine göre fıskiye ve damlatıcılar arasından seçim yapılabilir. Fıskiye fiyatları, fonksiyonlarına ve sulama alanı genişliğine göre değişir.

İhtiyacınız olan fıskiye ve damlatıcılar şimdi uygun fiyat aralığı ve farklı seçeneklerle Koçtaş’ta! Sulama aparatları arasında yer alan ürünleri keşfedin, kolayca sepetinize ekleyin. 

En Çok Satan Fıskiye ve Damlatıcılar Hangileri?

Koçtaş Fıskiye ve Damlatıcılar kategorisinden en çok satan 5 ürün;

  1. Salınımlı Fıskiye GS2201
  2. Döner Fıskiye
  3. Dairesel Fıskiye
  4. Metal Saplamalı Fıskiye
  5. B-rain Damlama Sulama Te 16mm
Daha fazla göster
17 Ürün Listeleniyor
Filtrele
Göster: 3'lü 5'li
Sıralama: