150 TL Üzeri Kargo Bedava

Seramik Yapıştırıcılar

Filtreler
Özellikler
-
Fırsatlar
Fırsatlar

Fonksiyonelliği İle Öne Çıkan Seramik Yapıştırıcılar

Seramik yapıştırıcı çeşitleri, yalnızca parçalanmış ya da kırılmış küçük nesneleri bir araya getirmekle kalmaz, aynı zamanda seramik karoları ve tezgahları da tamir etmenize yardımcı olur. Evinizde çok fazla seramik eşya varsa ya da seramikle çalışıyorsanız yapıştırıcılardan edinmeniz önerilir. Uygulama kolaylıkları ve ideal kuruma süreleri sayesinde pratik bir kullanıma sahip olan ürünler, kullanıcılarının farklı ihtiyaçlarına yanıt vermeyi başarır. Mozaik, dekoratif tuğla, doğal taş, traverten, seramik, karo, cam, mozaik ya da granit gibi malzemelerin bir araya getirilmesini kolaylaştıran fayans yapıştırıcılar ile birçok işlemi kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Profesyonellerden ev ortamında tamirat işleriyle ilgilenen kişilere kadar geniş bir kitleye hitap eden ürünler, güçlü yapısı sayesinde kullanıcılarının beğenisini kazanır. Malzemeleri birbirine sağlam bir şekilde yapıştırdığı için tamirat işlemlerinde sıklıkla tercih edilir. Ayrıca yapıştırıcıları yer ya da duvar karolarını istediğiniz yüzeye sağlam bir şekilde sabitlemek için de kullanabilirsiniz. Bazı ürünler, kırık seramikleri doldurmak için özel olarak formüle edildiği için pürüzlü yüzeylerde de işlevsel hale gelir. Birçok uygulama alanına sahip olduğu için seramik yapıştırıcı çeşitleri her evin önemli bir parçası haline gelir. Farklı malzemeler üzerinde işlem yapabileceğiniz, hızlı bir şekilde kuruyan ve pratik bir kullanıma sahip olan bir ürün arıyorsanız fayans yapıştırıcı fiyatları ve seçeneklerini inceleyebilir, gereksinimlerinizi kısa süre içinde karşılamaya başlayabilirsiniz.

Seramik ve Fayans Yapıştırıcı Kullanım Alanları

Fayans yapıştırıcılar geniş bir kullanım alanına sahip olmasıyla öne çıkar. Sağlam ve güçlü yapısı sayesinde farklı malzemeler üzerinde işlem yapmayı kolaylaştırır. Ürünlerin kullanım alanları hakkında ayrıntılı bir şekilde bilgi edinmek istiyorsanız aşağıda bulunan listeye göz atabilirsiniz:

 • Seramik yapıştırıcıları yüksek dayanım güçleri sayesinde hem iç hem de dış mekanlarda kullanabilirsiniz. Bahçelerinizi yer karolarıyla döşeyecekseniz ürünlerden yardım alabilir, yüzeye istediğiniz gibi yapıştırmaya başlayabilirsiniz.
 • Ürünler, duvarları dekoratif bir şekilde döşemek istediğinizde de kullanabileceğiniz yapıştırıcı seçenekleri arasında bulunur. Pratik kullanımı ve sağlam yapısı sayesinde duvar döşemesi yapan kişiler tarafından sıklıkla tercih edilir.
 • Seramik eşyalarınız kırıldığında onları eski haline getirmek isterseniz ürünlerden yararlanabilirsiniz. Parçaların hızlı ve sağlam bir şekilde bir araya getirilmesine yardımcı olan ürünler, tamirat işlemlerinizi kısa süre içinde gerçekleştirmenizi mümkün hale getirir.
 • Ev ve bahçelerin yanı sıra ürünler alışveriş merkezi gibi yerlerde de sıklıkla tercih edilir. Farklı boyuttaki fayansların bir araya getirilmesini kolaylaştıran ürünler, zeminlerin sağlam bir yapıya bürünmesini sağlar. Özellikle alışveriş merkezi gibi üzerinde sıklıkla birilerinin yürüdüğü yüzeylerde istenilen sonuçların elde edilmesini sağlar.

İhtiyaçlarınızı belirledikten sonra en iyi fayans yapıştırıcılar ve seçenekleri arasından tercihte bulunabilir, yüzeylerinizi daha rahat bir şekilde döşemeye başlayabilirsiniz. Seramik yapıştırıcı fiyatları ve opsiyonları arasında size hitap edeni bulabilir, tamirat işlerinizi ya da döşemelerinizi dilediğiniz gibi yapmaya başlayabilirsiniz.

Sunduğu Avantajlarla Seramik Yapıştırıcılar

Fayans yapıştırıcılar fonksiyonelliğiyle kullanıcılarına birçok avantaj sunar. Ürünlerin genel olarak avantajları şu şekilde özetlenebilir:

 • Hava koşullarına karşı dirençli bir yapıda olan ürünlerin çoğu dış mekanlarda rahatlıkla kullanılabilir. Yağmur ve kar gibi dış etkenlere karşı yüksek dayanıklılık sergileyen ürünler, bahçe, veranda ya da balkon gibi yerlerde sıklıkla tercih edilir.
 • Hava koşullarının yanı sıra kimyasallara karşı da dirençli olan ürünler, zorlu şartlara dayanıklılığıyla dikkatleri üzerinde toplar.
 • Suya karşı dayanıklı bir yapıda olduğu için ürünler vazoların yapıştırılmasında da kullanılabilir. Evdeki kırılan eşyaların tamiratında işlevsel hale gelen ürünler, kullanıcılarının günlük hayatını kolaylaştırır.
 • Ürünler, yüzeylere iyi bir şekilde tutunduğu için döşeme işlemleriyle ilgilenen kişiler için iyi bir seçenek haline gelir.
 • Pratik bir kullanıma sahip olan seramik yapıştırıcılar, hem profesyoneller hem de evde tamirat işleriyle ilgilenen kişiler tarafından kullanılabilir.
 • Çok yönlü yapıları sayesinde seramiklerin yanı sıra farklı malzemelerinden bir araya getirilmesinde de tercih edilen ürünler, geniş kullanım alanıyla öne çıkar. Doğal taşlardan travertenlere kadar çeşitli kaplama malzemelerinin döşenmesinde işlevsel hale gelir.

İhtiyaçlarınızı belirledikten sonra fayans yapıştırıcı fiyatları ve seçenekleri arasından sizin için uygun olanı kolaylıkla bulabilirsiniz. Kolay kullanımı, hızlı kuruma süresi ve çok yönlülüğüyle öne çıkan ürünler, yapmak istediğiniz işlemlere pratiklik kazandırır. Suya karşı dayanıklılığa önem veriyorsanız ürünlere göz atabilir, banyolardan mutfaklara kadar her yerde kullanabilirsiniz.

Seramik ve Fayan Yapıştırıcı Kullanımı

Üründen ürüne değişkenlik gösterse de seramik yapıştırıcı çeşitleri benzer bir kullanıma sahiptir. Aşağıdaki listeden ürünlerin genel kullanımı hakkında bilgi edinebilirsiniz:

İlk olarak hangi ürünün sizin için daha uygun olacağını belirlemeniz gerekir. Ahşap, metal, plastik ya da cam gibi çeşitli yüzeyleri yapıştırabilecek şekilde kendi içinde kategorilere ayrılan ürünler arasından size hitap edeni bulmanız gerekir:

 • Kırılan eşyaları bir araya getirmek için yapıştırıcılardan faydalanacaksanız bütün parçaların iyi bir şekilde kuruduğundan emin olmalısınız. Kırılan seramiğin her iki tarafına ince bir tabaka halinde malzemeyi sürdükten sonra yavaş bir şekilde bir araya getirmeniz gerekir.
 • Yapıştırılmış parçaları birbirine bastırdıktan ve bir süre bekledikten sonra işlemi tamamlayabilirsiniz. Bu aşamada parçaları hareket ettirmemeye özen göstermelisiniz.
 • Kırılan parçaları bir araya getirmek için bir ürün arıyorsanız boşlukları doldurma özelliğine sahip olan seçeneklerden birini tercih etmelisiniz. Fayans yapıştırıcı çeşitleri, üstün kaliteleri sayesinde farklı ihtiyaçlarınıza yanıt verecek alternatifler içerir.
 • Fayans yapıştırıcı kullanmaya başlamadan önce yüzeylerin iyi bir şekilde temizlenmesi önemlidir. Yer ya da duvar fark etmeksizin yapıştırıcı kullanımına geçmeden önce tozlardan ve kirden arındırılması gerekir. Aksi halde yapıştırıcı yüzeye iyi bir şekilde oturmayacağı için istediğiniz verimi almakta zorlanabilirsiniz.
 • Yüzeye yapıştırıcıyı döktükten ve iyi bir şekilde yaydıktan sonra üzerine fayansları döşemeye başlayabilirsiniz.

Ürünler hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız satın aldığınız ürünün talimatlarını inceleyebilirsiniz.

Seramik Yapıştırıcı Çeşitleri

Fayans yapıştırıcılar kendi içinde bazı özellikleri bakımından kategorilere ayrılır. Ürünler genel olarak şu şekilde özetlenebilir:

 • Fayans yapıştırıcılar farklı formlarda satışa sunulur. Seçenekleri incelediğinizde toz halinde ve harç şeklinde satışa sunulan ürünler olduğunu görebilirsiniz.
 • Seramik yapıştırma harcı kullanıma hazır olmasıyla öne çıkar. Herhangi bir ön hazırlık aşamasına ihtiyaç duymadığı için herkes tarafından rahatlıkla kullanılabilen ürünler, işlevselliğiyle dikkat çeker.
 • Akrilik esaslı olarak nitelendirilen kullanıma hazır ürünler, işçilikten tasarruf elde edilmesini sağlar. Boyalı yüzeylerde, cam mozaiklerin yapıştırılmasında ya da ahşap gibi yüzeylerin üzerine seramik yapıştırılacağı zaman kullanılabilir.
 • Toz halinde satışa sunulan fayans yapıştırıcılar ise kullanılmadan önce bazı hazırlık aşamalarından geçmelidir. Toz olan ürünleri kullanım talimatlarında yazdığı şekilde suyla karıştırarak kullanıma hazır hale getirebilirsiniz. Bununla beraber hazırlanan karışımın bütün haline gelmesi için birkaç dakika beklenmesi gerekir. Topak kalmadığından emin olunduktan sonra uygulanabilir.
 • Çimento bazlı olarak da bilinen toz halindeki ürünler, hem iç hem de dış mekanlarda rahatlıkla kullanılabilir. Büyük ebatlı seramikleri, mermerleri ya da doğal taşları yapıştırmak için kullanılır.

Seramik ya da fayans yapıştırma harcı farklı formlarda olduğu için herkesin ihtiyaçlarına yanıt vermeyi başarır. Sizin için hangi ürünün uygun olduğunu belirledikten sonra seramik yapıştırıcı fiyat seçeneklerini inceleyebilir, aradığınızı kısa sürede bulabilirsiniz.

Seramik ve Fayans Yapıştırıcı Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Fayans yapıştırıcılar arasından seçim yapmadan önce bazı parametrelerin göz önünde bulundurulması gerekir. Ürünler arasından nasıl seçim yapacağınız hakkında daha detaylı bilgi edinmek istiyorsanız aşağıda bulunan listeyi inceleyebilir, aklınızdaki soruların cevabını bulabilirsiniz;

 • İlk olarak ürünleri nerede kullanacağınızı belirlemeniz gerekir. Bazı yapıştırıcılar hem iç hem de dış mekanlarda kullanılabilirken bazıları sadece birine özel olarak üretilir. Kullanım alanınızı belirledikten sonra seçenekler arasından tercihte bulunabilirsiniz.
 • Mermer yapıştırıcı gibi bazı ürünler sadece yer döşemeleri için özel olarak üretilir. Yer karolarınızı döşemek için bir ürün arıyorsanız ona uygun seçenekler arasından seçim yapmalısınız.
 • Fayans yapıştırıcılardan bazıları küçük ve orta ebatlı seramikler için uygunken bazıları büyük boyutlu fayanslar için özel olarak üretilir. Döşeme işlemi yapacaksanız fayansınızın boyutlarını göz önünde bulundurmanız önemlidir.
 • Ürünleri kullanacağınız yer de oldukça önemlidir. Mutfak ya da banyolarda kullanacağınız yapıştırıcıyla salonların yerini döşerken kullanacağınız ürün birbirinden farklılık gösterebilir. Yapıştırıcıyı uygulayacağınız yerin su alıp almaması da seçim yaparken dikkat etmeniz gereken kriterler arasında yer alır.

Koçtaş’taki gri ya da beyaz fayans yapıştırıcı çeşitlerini inceleyerek sizin için uygun olanı bulabilir, yüksek kaliteli ürünler sayesinde işlemlerinizi kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. Kalekim fayans yapıştırıcı gibi kalite standartlarını karşılamayı başaran ürünlere Koçtaş fırsatlarıyla anında sahip olabilirsiniz.

Seramik Yapıştırıcılar Kategorisiyle İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Seramik yapıştırıcı nerelerde kullanılır?

Ürünler, hemen hemen her yerde kullanılabilmesiyle öne çıkar. Bahçe, banyo, veranda, balkon ya da mutfak gibi çeşitli yerlerde kullanılabilir. Ayrıca tuğla, mozaik, doğal taş ya da granit gibi malzemelerin yüzeylere yapıştırılması sırasında da kullanılabilir. Boyanmış yüzeylerin üzerinde ya da havuzlarda da kullanılabilen ürünler, geniş bir kullanım alanına sahiptir. Böylece seçenekleri inceleyerek ihtiyaçlarınıza uygun olanı kolaylıkla bulabilirsiniz.

Seramik yapıştırıcı kaç saatte kurur?

Fayans yapıştırıcıların kuruma süresi üründen ürüne farklılık gösterir. Yüksek yapıştırma gücüne sahip olan ürünlerin bazıları 4 saatte bazıları 24 saatte kuruyabilir. Dış mekanlarda seramik döşemelerinde kullanılan malzemelerin bütün gece kurumaya bırakılması önerilir. Yapıştırıcıları uyguladıktan sonra yıkamamanız gerekir. Yüzey döşemeleri için kullanılacaksa karoların yarım saat içinde taraklanmış olan harcın üzerine yerleştirilmesi gerekir.

Seramik yapıştırıcı fiyatları ne kadar?

Seramik yapıştırıcıların fiyatları kullanım alanlarına ya da birlikte kullanılabileceği malzemelere göre değişkenlik gösterse de genel olarak herkesin ulaşabileceği aralıklara sahiptir. Ürünleri incelediğinizde 1,5 kg, 5 kg ve 25 kg gibi farklı hacimlerde satışa sunulduklarını görebilirsiniz. İhtiyacınız olan miktara karar verdikten sonra sizin için uygun olanı kolaylıkla bulabilir, bütçenizi zorlamadan kaliteli malzemelere anında erişebilirsiniz.

En Çok Satan Seramik Yapıştırıcılar Hangileri?

Koçtaş Seramik Yapıştırıcılar kategorisinden en çok satan 5 ürün;

 1. 1051 Kalekim Seramik Yap. C1Te Gri 25 Kg
 2. Seramik Yapıştırıcı C2Te Gri 25 Kg
 3. Seramik Yapıştırıcı C1Te Beyaz 25 Kg
 4. Seramik Yapıştırıcı C1Te Gri 25 Kg
 5. Fayser Plus Seramik Yap. C1T Beyaz 25 Kg
Daha fazla göster
26 Ürün Listeleniyor
Filtrele
Göster: 3'lü 5'li
Sıralama: