150 TL Üzeri Kargo Bedava

Su Tasarruf Aparatı

Filtreler
Özellikler
-
Fırsatlar
Fırsatlar

Hayatınızı Kolaylaştıracak Su Tasarruf Aparatı

Su tasarruf aparatı su akışını kontrol ederek su tasarrufunda yardımcı olan bir cihazdır. Bu aparat, musluklar, duş başlıkları ya da diğer su kaynaklarına takılarak su akışını azaltarak, su tasarrufu yapmaya yardımcı olur. Su tasarruf aparatı su akış hızını düzenlemek için farklı teknolojiler kullanabilirler, ancak genellikle su akışının yoğunluğunu ve hızını azaltmak için bir restriktör kullanırlar.

Su insanın hayatında oldukça önemli bir yere sahiptir ve canlı yaşamının devamı için olmazsa olmazdır. Bu nedenle su kaynaklarının verimli bir şekilde kullanılması gerekir. Kaynakların verimli bir şekilde kullanılması için yapılması gerekenlerin başında suyu tasarruflu bir biçimde kullanma gelir. Su tasarrufu sağlayan aparat evlerdeki su tasarruf etkisi üzerinde büyük bir rol oynar ve aynı zamanda çevreyi koruma konusunda da önemlidir. Su tasarruf aparatı suyun boşa gitmesini önler ve enerji tasarrufu yapmak gibi faydaları bulunur. Ayrıca, bu ürünlerin kurulumu ve kullanımı da kolaydır ve çok uygun fiyatlarda bulunabilir.

Su tasarruf aparatı seçimi, evin su ihtiyacına ve su kullanım alışkanlıklarına göre yapılmalıdır. Verimlilik oranı yüksek olan su tasarruf aparatı modelleri daha fazla su tasarrufu yapmaya yardımcı olur. Ancak, daha pahalı modeller daha verimli ve dayanıklı olmasına rağmen, belirli bir verimlilik oranına sahip olan daha uygun su tasarruf aparatı modelleri de yeterli olabilir.

Su Tasarruf Aparatı Modelleri

Su tasarrufunda oldukça etkili olan su tasarruf aparatı modelleri oldukça çeşitlidir. Krom malzemeden üretilmiş 360 derece dönebilme özelliğine sahip filtreli modeller ürün çeşitlerinden bir tanesidir. Bu ürün modelleri %30- %40 ila %70- %80 arası oranında su tasarrufu sağlar. 360 derece dönebilme özelliği suyun tüm lavaboyu kaplamasına olanak verir. Bu ürünler paslanmaz çelik malzemeden üretilir ve montajı oldukça kolaydır. Ürünlerin fonksiyonel düğmesinin bulunması sayesinde su normal akışta ve basınç altında olarak akar. Montajı oldukça kolaydır. Parçayı musluğa takarak çevirmek yeterlidir.

Başka bir su tasarruf aparatı modeli Swann PCA donanımlı malzemedir. Kompansatörlü PCA akış işlevi tasarrufa katkı sağlar. Bu modeller dış geçişli musluklar için uygun olacaktır. Bu modeller su akış hızını artırabilmek ve havalandırmak için venturi etkisini kullanır. Böylelikle su akış miktarı azaltılabilir. Bu sistemde basınç dengeleyici kartuş su akış hızını azaltır ve sıçratmayı engeller. Kireç önleyici özelliğinin bulunması sayesinde kireç oluşumuna engel olur ve uzun ömürlü kullanım sağlar.

Sensörlü su tasarruf aparatı PCA fonksiyonludur ve bir başka ürün modelidir. Özellikle duş alırken ve bulaşık yıkarken su tüketimi yüksek olur. Bundan dolayı bu ürünlerin musluğa takılması gerekir. Su tasarruf aparatının önemli özelliklerinden bir tanesi akış hızını sabit tutmasıdır. Önemli ölçüde tasarruf sağlayan pek çok ürün modeli piyasada mevcuttur ve her bütçeye uygun olarak ulaşmak mümkündür.

Su Tasarruf Aparatı Çeşitleri

Günlük su ihtiyacı pek çok alanda karşımıza çıkar ve bu su kullanımı esnasında suyun boş yere akıtılmaması için musluğa takılan su tasarruf aparatı kullanılması oldukça önemlidir. Bu ürünler mutfak, banyo su tasarruf aparatı olarak kullanılabilir. Pek çok farklı model ve ürün çeşidi mevcuttur. Ürün çeşitleri arasında en çok tercih edilenlerden bir tanesi sensörlü modellerdir. Sensörlü modeller musluk altına tutulan el, ayak gibi vücut bölümlerinin algılanması ve su akıtılması şeklinde çalışır. Bu sistem sayesinde su kullanılmadığı anlarda boş yere akıtılmaz ve kullanım esnasında da tasarruf edilerek kullanılır. Bu modeller daha çok alışveriş merkezleri, oteller, kafe ve restoranlar gibi ticari işletmelerde tercih edilir. Günümüzde bu sistem bazı evlerde de tercih edilir. Böylelikle diş fırçalama, el, yüz yıkama gibi eylemler esnasında fazla suyun akıtılmasının önüne geçilebilir.

Batarya su tasarruf aparatı evin musluklarına takılarak su akışını kontrol eder. Musluk adaptörleri, su akışının düzenlenmesi suretiyle su tasarrufu sağlar. Lavabolarda kullanılan ürün modelleri ile birlikte duş başlıklarında da kullanılan modeller mevcuttur. Banyo esnasında akıtılan suyun boşa gitmemesine yarayan banyo başlıklarına uygun modeller musluk başlıklarına uygun modeller gibi kolaylıkla monte edilebilir. Su tasarrufu dışında masaj etkisi fonksiyonu bulunan ürün çeşitleri de mevcuttur.

Su Tasarruf Aparatı Tercihi Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Su tasarruf aparatı tercihi yaparken dikkat edilmesi gereken bazı noktalar mevcuttur. Bu noktalar aşağıda listelenmiştir;

 • Bu ürünler evdeki musluklar ya da duş başlıklarıyla uyumlu olmalıdır. Aksi halde parça takılırken zorluk çekilebilir ya da uyumlu olmayan bir ürün alındığında etkisi olmayabilir.
 • Musluk su tasarruf aparatı verimliliği, su akışını azaltması ve su tasarruf etkisi üzerinde önemlidir. Bu ürünlerin verimlilik oranı, üreticisi tarafından belirlenir ve genellikle paket içinde yer alır. Daha yüksek verimlilik oranına sahip olan ürünler daha fazla su tasarruf etkisi gösterir.
 • Bu ürünler, dayanıklı ve kaliteli olmalıdır. Aksi halde, zaman içinde bozulabilir ve etkisini kaybedebilir. Bu ürünlerin dayanıklılığı, malzeme kalitesi, üreticinin güvenilirliği ve ürünün yapısı ile ilgilidir.
 • Bu ürünlerin fiyatları değişebilir ve daha pahalı olanlar genellikle daha verimli ve dayanıklıdır. Ancak, pahalı bir su tasarruf aparatı satın almanıza gerek olmayabilir, çünkü evinizin su ihtiyacına ve su kullanım alışkanlıklarınıza göre belirli bir verimlilik oranı yeterli olabilir.
 • Bu ürünlerin kolay kurulup, kullanımı kolay olması önemlidir. Aksi halde, zaman içinde zorluk çekebilir ya da ürünü kullanmayı bırakabilirsiniz. Bu ürünlerin kurulum ve kullanım kolaylığı, ürünün tasarımı, malzeme kalitesi ve üreticinin talimatları ile ilgilidir.
 • Üreticinin teknik destek ve müşteri hizmetleri gibi ek hizmetleri hakkında bilgi edinmek de faydalı olabilir.

Su Tasarruf Aparatı Fiyatları

Su tasarruf aparatı fiyatı her bütçeye uygun bir aralıkta seyreder. Böylelikle pek çok kullanıcıya ekonomik açıdan kolaylık sağlar. Tercih edilen cihazın marka ve modeli, fonksiyonlarına bağlı olarak fiyatlarında değişiklikler görülür. Su tasarruf aparatları fiyatları üretim malzemesinden de etkilenir. Çeşitli markalar birbirinden farklı tasarruf miktarlarına sahip ürün modellerini ve tasarımlarını kullanıcıların beğenisine sunar.

Su tasarruf aparatı uygun fiyatları ile dikkat çekmesinin yanı sıra uzun vadeli su tasarrufu sağlar ve böylelikle bütçe dostudur. Su ev temizliğinde, içmek için, yemek pişirirken, banyo yaparken gibi pek çok alanda kullanılır. Dolayısıyla su tasarrufu yapmak ev ekonomisine oldukça katkı sağlayan bir durumdur. Su tasarrufu musluk aparatı olmadan kullanılan musluklar su israfına yol açar. Günümüzde içerisinde yerleşik olarak su tasarruf aparatı bulunan musluklar bulunur. Bu musluk modelleri standart modellere kıyasla biraz daha yüksek fiyatlıdır. Bununla birlikte elektronik modeller de bulunur ve bu modeller standart modellere kıyasla yüksek fiyat aralığındadır.

Koçtaş, ihtiyaçlarınıza göre tercih edebileceğiniz, musluklar, duş başlıkları gibi su kullanılan yerlerde pratik bir şekilde su akışını kontrol etme imkânı sunan su tasarruf aparatı modellerini satışa sunar. Ürünlerin tasarımsal ve fonksiyonel özelliklerine dikkat ederek bu modeller arasından kolaylıkla seçim yapabilirsiniz. Su akışını kontrol etmek ve tasarruf sağlamak için Koçtaş mağazalarında ve internet sitesinde avantajlı fiyatları ile sunulan su tasarruf aparatı modellerini hemen inceleyebilirsiniz.

Su Tasarruf Aparatı Hakkında Sık Sorulan Sorular

Su Tasarruf Aparatı Ne İşe Yarar?

Su tasarruf aparatı, su tüketimini azaltmaya yardımcı olan bir cihazdır. Bu aparat, musluklar, duş başlıkları gibi su kullanılan yerlerde su akışını kontrol eder ve boşa harcanan suyu minimize eder. Bu sayede su faturasını düşürmeye yardımcı olur ve aynı zamanda çevre için de dost ürünlerdir. Su tasarrufu ile su kaynaklarının kullanımı azaltılabilir.

Su Tasarruf Aparatı Nasıl Takılır?

Su tasarruf aparatı, genellikle musluklar ve duş başlıkları gibi su kullanılan yerlere takılır. İlk olarak su kaynağını kapatılır ve musluk boşaltılır. Eski su başlığı çıkarılır. Yeni su tasarruf aparatı eski başlık yerine takılır. Son olarak su kaynağı açılır ve aparatın doğru şekilde takılıp takılmadığı kontrol edilir.

Su Tasarruf Aparatı Ne Kadar Tasarruf Sağlar?

Su tasarruf aparatının sağladığı tasarruf miktarı, kullanılan modele, su tüketim alışkanlıklarına ve diğer faktörlere bağlı olarak değişebilir. Ancak, ortalama olarak, su tasarruf aparatları evin su faturasında yıllık %10 ila %30 arasında tasarruf sağlayabilir. Bu da yaklaşık olarak günlük su tüketim miktarının %30 ila %70 oranı arasında azaltılabilmesini sağlar.

Su Tasarruf Kartuşu Nedir?

Su tasarruf kartuşu, evlerdeki musluklar ve duş başlıklarına takılan bir aparattır. Bu ürünler, su akışını düzenleyerek, su tüketimini azaltır ve bu sayede su faturasında tasarruf sağlar. Bunun yanı sıra, perlatör su tasarruf kartuşu su akışının hızını ve şiddetini kontrol ederek, suyun verimli ve etkili kullanımını sağlar.

En Çok Satan Su Tasarruf Aparatı Hangileri?

Koçtaş Su Tasarruf Aparatı kategorisinden en çok satan 5 ürün;

 1. Sardıcı 1080 Derece Dönen Musluk Ucu Batarlar İle Uyumlu
 2. Su Sayacı Su Saati
 3. BS Su Tasarruf Kartuşu ve M24 Gömleği 10110898
 4. Mutfak Musluğu Başlığı Fleks 10111698
 5. İkili Su Tasarruf Kartuşu 10110498
Daha fazla göster
23 Ürün Listeleniyor
Filtrele
Göster: 3'lü 5'li
Sıralama: