750 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA
Filtreler
Özellikler
İlgili Kategori
22 Ürün Listeleniyor
Filtrele
Göster: 3'lü 5'li

Çatı Kaplama Malzemeleri

Shingle Çatı Kaplama

Yapıları inşa etme ve yalıtım sürecinde yararlanılan inşaat ve izolasyon malzemeleri, binaların dayanıklı ve sağlıklı olmasına yardımcı oluyor. Eğimli çatı kaplama ürünü olarak bilinen asfalt kiremit yani shingle çatı kaplama malzemesi ise; son yıllarda kiremit ve benzeri sert ve kırılgan çatılara göre hafifliği ve farklı avantajları ile öne çıkan inşaat malzemeleri arasında yer alıyor. Pek çok farklı boy, renk ve modelde satışa sunulan shingle çatı kaplama malzemesi, çeşit çokluğu sayesinde farklı çatılarda kolayca uygulanabiliyor. Shingle çatı kaplama ürünü oldukça hafif bir malzeme olduğu için taşıyıcı sisteminin iskelet maliyetini azaltıyor. Ayrıca birim malzeme ile geniş alanlar kaplanacağı için hem zamandan, hem de işçilik maliyetinden tasarruf sağlıyor. Shingle çatı kaplama malzemesi ilave aksesuarlara ihtiyaç duyulmadan salumo alevi ile kolayca uygulanıyor. Elastik yapıdaki shingle çatı örtüsü üzerinde rahatlıkla yürünebiliyor. Üzerindeki mineral taslar sayesinde ultraviyole ışınlara karşı dayanıklı olan shingle çatı kaplama malzemesi, iklim farklılıklarından etkilenmiyor, rüzgara ve kötü hava koşullarına karşı mukavemet gösteriyor; kalkma ve uçma yapmıyor. Bu sayede yıllar boyunca güvenli bir şekilde kullanılabiliyor.

Shingle Çatı Kaplama Malzemesinin Kullanım Alanı

Shingle çatı kaplama ürünleri en az  yüzde 20 oranında eğimli olan tüm alanlarda uygulanabiliyor. Shinle malzeme, ahşap ve çelik konstrüksiyon çatılar ile eğimli beton çatılar başta olmak üzere pergola, kubbe ve kameriye gibi alanlarda çatı örtüsü olarak tercih ediliyor. Shingle malzemeler kırmızı, yeşil, gri ve kahverengi gibi renklerinin yanı sıra çift katlı, petek, parçalı, yuvarlak ve kare gibi farklı modelleri ile yapılara estetik ve dekoratif görüntü kazandırıyor. Uygulama esnasında farklı renk ve tonlar kullanılarak, 3 boyutlu derinlik etkisi ile görsel zenginlik sağlanıyor. Kullanılan mekan, metrekare ile ürünün model ve markasına göre çatı kaplama fiyatları değişiyor. Ancak geniş ürün yelpazesi ile her bütçeye hitap eden seçenekler vadediyor.
Siz de ekonomik ve avantajlı shingle çatı kaplama çeşitleri için Koçtaş ayrıcalıklarından yararlanın. Koçtaş'ta sunulan kaliteli shingle ürünler ile yapılara renk katın.

Daha fazla göster