150 TL Üzeri Kargo Bedava

Çatı Kaplama Malzemeleri

Filtreler
Özellikler
-
Fırsatlar
Fırsatlar

Farklı Materyallerde Üretilen Çatı Kaplama Malzemesi Çeşitleri

Çatı kaplamaları yapılırken farklı türdeki çatı kaplama malzemelerinden yararlanılabilir. Kil, beton, metal, kiremit, kauçuk, plastik gibi çeşitlerde çatı kaplama ürünleri bulunur. Her bir malzeme farklı özellikler taşır. Kaplama yapılacak çatının görünümünü, bulunduğu iklimi, evin konumunu düşünerek uygun bir çatı kaplama malzemesi seçimi yapabilirsiniz.

Sandviç, metal kiremit, PVC, onduline, şıngıl paneller gibi çeşitler arasından ihtiyaçlarınıza uygun bir seçim yapabilirsiniz. Sandviç paneller, iki kat galvaniz sac çatı kaplama ürünlerine veya alüminyum levha arasına taş yünü ya da poliüretan dolgu uygulanarak elde edilir. Metal kiremit paneller, dayanıklı ve su geçirmez yapısıyla öne çıkar. Renkleri zaman içinde solmaz. Farklı renk seçenekleri arasından dilediğinizi satın alabilirsiniz.

Onduline, hidrokarbon yapıdaki çatı kaplama malzemeleri arasındadır. Olumsuz hava koşullarına karşı sağlam yapıda olmasıyla öne çıkar. PVC çatı kaplamaları, üstün korozyon direnci sağlar ve kolay kırılmaz. Zaman içerisinde sararma oluşturmaz. Sert hava koşullarında bile yapısal bütünlüğünü korumaya devam eder.

Shingle çatı kaplama malzemeleri serttir ve üst düzey dayanıklılığa sahiptir. Yapısal olarak daha hafiftir, hafif olması sebebiyle sıkça tercih edilir. Plastik çatı kaplama malzemelerinden dış cephede yararlanılabilir ve ışık direnci sağlamak için yerleştirilebilir. Evinizin konumuna ve iklim özelliklerine göre çatı kaplama ürünleri arasından uygun bir tercih yapabilirsiniz. Dış görünüş olarak nasıl göründüğüne bakarak renk tercihinde bulunabilirsiniz.

Çatı Kaplama Malzemeleri Arasında Öne Çıkan Şıngıl Çatı Kaplama Ürünleri

Şıngıl çatı kaplamaları, asfalt kiremit yapıdaki eğimli biçimdeki ürünlerdir. Şıngıl çatı malzemeleri; farklı renk, model ve boy seçeneklerine sahiptir. Birçok farklı alternatif sunan şıngıl çatı malzemeleri arasından istediğiniz modelleri edinebilirsiniz. Hafif bir yapısı olan şıngıl çatı kaplama malzemeleri, döşeme esnasında kolaylık sağlar. Bina çatılarının dayanıklı bir forma bürünmesine yardım eden çeşitli çatı kaplamaları, aynı zamanda yalıtım da sağlayabilir.

Shingle çatı kaplama ürünleri, birim malzemeyle geniş yüzeylere uygulandığı için az bütçeyle çok iş yapılmasını sağlar. Şıngıl çatı örtüsü, elastik bir yapıdadır ve kaplandığı alanın üstünde rahatça yürünebilir. Şıngıl çatı kaplama malzemesi, ultraviyole ışınlarına karşı dayanıklı bir yapıda bulunur. İklim değişimleri şıngıl çatı kaplama ürünlerinde değişiklik oluşturmaz. Olumsuz hava koşullarında da yüksek dayanıklılık sunar. Rüzgar, yağmur, kar gibi havalarda da yapısal bozulmalar oluşmaz. Yapısı sayesinde parçaların uçması ya da kalkması gibi durumların yaşanması söz konusu değildir.

Uzun ömürlü kullanım sağlayan şıngıl çatı kaplamaları çeşitlerinden ihtiyaçlarınıza uygun bir tercih yapabilirsiniz. Şıngıl çatı malzemeleri çok fazla ürüne gereksinim duyulmadan yalnızca salumo alevi yardımıyla kolay bir şekilde uygulanabilme avantajına sahiptir. Birçok farklı çeşit ve renk seçeneği barındıran şıngıl çatı kaplamaları arasından istediğinizi edinebilirsiniz. Farklı modellere sahip shingle çatı kaplama fiyatları ürünün özellikleri doğrultusunda değişiklik gösterebilir. 

Shingle Çatı Kaplama Malzemesinin Kullanım Alanları

Shingle çatı kaplamaları, minimum yüzde 20 oranında eğimli yüzeylere yerleştirilebilen türden ürünlerdir. Şıngıl tür malzemeler; çelik, ahşap, beton çatılarda kullanılabilir. Kubbe, kameriye, pergola gibi alanlarda ise çatı örtüsü olarak şıngıl yapıdaki çatı malzemesinden yararlanılabilir. Geniş renk seçeneklerine sahip şıngıl çatı kaplama malzemeleri; yeşil, gri, kahverengi, kırmızı gibi renklerde üretilebilir.

Şıngıl çatı kaplama ürünlerinin formları değişebilir. Petek, parçalı, kare, yuvarlak, çift katlı gibi biçimlerde farklı modelleri bulunabilen shingle çatı kaplama malzemeleri arasından dilediğinizi seçebilirsiniz. Türlü çeşitlere sahip olan şıngıl çatı kaplama ürünlerinden kişisel zevklerinize uygun bir renk ve form tercihi yapabilirsiniz. Görsel olarak estetik duran shingle çatı kaplamaları, işlevsel özelliklerinin yanına dekoratif olmasını da ekler. Farklı tonlardaki ürünler kullanılarak 3 boyutlu bir derinlik etkisi yaratılabilir.

Shingle çatı kaplama malzemeleri, seçenek çokluğu sayesinde alana görsel anlamda zenginlik katan yapısıyla öne çıkar. Şıngıl çatı kaplama ürünleri arasından kullanılacak alana uyumlu bir model tercih edebilirsiniz. Şıngıl çatı fiyatları yapısının kalitesine, rengine, formuna ve boyutuna göre değişiklik gösterir. Çatılarınızı hem görsel olarak zenginleştirebileceğiniz hem de olumsuz dış etkenlere karşı dayanıklı olmasını sağlamak için yararlanabileceğiniz şıngıl çatı kaplamalarından uygun modeli edinebilirsiniz. Bütçenize ve kullanım alanınıza uygun geniş alternatifler arasından tercihinizi yapabilirsiniz. 

Çatı Yalıtım Malzemesi Türleri

Çatı yalıtım malzemeleri arasında PVC membranlar bulunur. PVC membranlar, çatıdaki ısı farklılıkları yüzünden ortaya çıkan ısısal hareketlenmelerden uzun süreler boyu etkilenmeyen yapıdadır. Kaynaklanma işleminden önce alanın temizlenmesine gerek yoktur. PVC membranlar, kaynaklanma uygulaması sırasında erir ve bağlantı yüzeyi katılaşarak düzgün bir biçim alır. Farklı hava şartlarında da kolayca uygulanabilen PVC membranlardan iç ve dış köşelerde yararlanılabilir.

PVC membranlar, uzun ömürlü kullanım sağlaması sebebiyle sıkça tercih edilen çatı izolasyon malzemeleri arasındadır. PVC örtüler, güneş ışınlarına ve olumsuz hava koşullarına karşı dayanıklılık gösterir. PVC yapılı su yalıtım membranı, beton ve hafif metal çatılarda, bahçe teraslarında, kubbelerde kullanılarak su yalıtımı sağlar. Aynı zamanda hafif metal çatılarda, dere ve parapetlerde yenileme ve tamirat amacıyla kullanım alanı bulur.

TPO membran düşük sıcaklık ve hızda kaynaklanmaya imkan veren ürünlerdir. Formülün toksik ham maddeler bulunmayan yapısıyla TPO membranlardan kaynaklanma esnasında duman çıkmaz. TPO membranlar, çatının maruz kalabileceği değişken iklim şartlarına uyumlu malzemeler arasında bulunur.

TPO membranlar, çatıda bulunduğu sürece hiçbir kimyasal salınıma sebebiyet vermediği için çevre dostu bir ürün olma özelliği gösterir. Çatı yalıtım malzemeleri arasından kullanım alanınıza uyum sağlayan modellerden birini tercih edebilirsiniz. Çeşitli yapılardaki çatı izolasyon ürünlerini doğru şekilde uygulayarak maksimum verim alabilirsiniz. 

Çatı Yalıtım Malzemelerinin Kullanımı

Çatı yalıtım malzemeleri, farklı alanlarda kullanılabilen modellere sahiptir. Her alana farklı şekilde uyum sağlayan türleri bulmak ve doğru şekilde uygulamak önem taşır. Beşik, düz, kırma, sundurma çatılarda farklı çatı yalıtım malzemeleri kullanılması gerekebilir. Eğimli yapıdaki çatılarda düz çatılara göre daha fazla izolasyon malzemesi kullanılır.

Çatı yalıtımı esnasında döşeme üzerine yapılan ısı yalıtımı, çatı boşluğunun ısıtılması ihtiyacına sebep olmaz. İzolasyon için çeşitli döşemeler kullanılabildiği gibi çatı örtülerinden de faydalanılabilir. Çatı kirişlerine yerleştirilen çatı örtüleri, yalıtım işlemini gerçekleştirmenize yardımcı olur. Çatı kirişlerinde izolasyon uygulamalarında katmanlar; tavan kaplaması, çatı tahtası, su yalıtımı, hava boşluğu ve çatı örtüsü olarak konumlanır.

Çatı yalıtımı yöntemleri, klasik teras çatı ile ters teras çatı türleri için değişik olabilir. Çatı şilteleri, çatı yalıtımı sağlamak için kullanılan malzemeler arasındadır. Şilteler kolay yırtılmayan niteliklerde bulunmalıdır. Şilteler, farklı çatı yapılarına uyumlu olacak biçimde çeşitli modellerde üretilir. Şilte ile kaplanan yüzeylerin üzerinin herhangi bir örtü benzeri ürünle örtülmemesi gerekir. Isı yalıtım malzemelerini kirden koruyabilmek için üzerine ancak hava geçiren bir madde örtülebilir.

Çatı yalımı için farklı modellere sahip çatı malzemelerinden ihtiyaçlarınıza uygun bir seçim yapabilirsiniz. Çatı yalıtımı işlemlerine başlamadan önce zeminin temiz olmasına özen gösterebilirsiniz. Sonrasında ince şap uygulanarak düzgün bir yüzey sağlanabilir. Şap uygulaması sonrası isteğe bağlı olarak bir kaplama işlemi gerçekleştirilebilir. Kaplamanın ardından havalandırma boşluğu bırakılması gerekmesinin nedeni, yalıtım malzemelerinden geçen su buharının dışarı atılmasını sağlamaktır. 

Çatı Kaplama Malzemesi Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Çatı kaplama malzemeleri seçilirken birçok kritere dikkat edilmesi gerekir. Bina gibi yapılarda tercih edilecek olan çatı kaplama malzemeleri aynı zamanda estetik bir görünüm sunan modeller arasından seçilebilir. Kullanım alanına uygun olarak seçilen çatı kaplama malzemeleri, daha verimli sonuçlar alınmasını sağlar.

Tercih edilen çatı kaplama malzemelerinin uzun süre kullanım sağlayacak kadar dayanıklı yapıda olmasına önem verebilirsiniz. Su geçirmez olması, olumsuz havalarda hasar almayacak yapı bulundurması, güneş ışınlarına karşı dayanıklı olması gibi özelliklere sahip olan modellere öncelik tanıyabilirsiniz. Çatı kaplama malzemeleri; ısı yalıtımı, darbe ve yangın dayanımı açısından farklılaşan nitelikler barındırabilir.

Çatı kaplama malzemelerinde aradığınız özelliklere karar vererek, ihtiyaçlarınıza uyumlu bir malzeme seçimi yapmanız önemlidir. Uzun süreli kullanım isteyenler için dayanıklılığının yüksek olması faktörü ilk sıralarda yer alır. Çatı kaplama malzemeleri alırken uygulama esnasında yaratabilecek masrafları da göz önünde bulundurabilirsiniz. Yerleştirme işlemleri sırasında fazla maliyet gerektirmeyen modelleri seçebilirsiniz. Uygulaması kolay ve pratik olan çatı kaplama malzemelerini tercih ederek yerleştirme için harcanacak zamandan tasarruf edebilirsiniz. Dayanıklı yapıdaki çatı kaplama malzemelerini edinerek sürekli değişim ihtiyacı doğurmayacağı için bütçenizde tasarruf sağlayabilirsiniz.

Çatı malzemeleri fiyatları, sahip olduğu özellikler doğrultusunda değişiklik gösterebilir. Hem işlevsel özelliklerine hem de görselliğine bakarak seçeceğiniz çatı kaplama malzemeleri arasından uygun bir seçim yaparak alanlarınızdaki çatı görünümünü zenginleştirebilirsiniz. 

Plastik, PVC Ve Sac Yapıdaki Çatı Kaplama Ürünleri

PVC levhalar, çatı kaplama malzemeleri arasında bulunan çeşitli özellikler taşıyan ürünlerdir. Dalgalı ya da düz sert PVC yapıda levhalar bulunabilir. PVC levhalar, diğer çatı kaplama malzemeleri ile uyumlu şekilde yerleştirebilir. Olumsuz dış etkenlere karşı dayanıklı yapısı öne çıkar. PVC çatı kaplama malzemeleri, çeşitli kimyasal maddelere ve korozyona karşı sağlam yapıda bulunur. Çatı kaplama malzemelerinde öncelik verilen yanmaya karşı dayanıklı olma niteliğini taşır.

PVC çatı kaplama ürünleri; çatı, dış cephe, balkon, sera gibi çeşitli alanlarda kullanılmaya elverişlidir. Kalınlıkları değişen PVC çatı kaplama malzemeleri arasından ihtiyaçlarınıza uygun bir seçim yapabilirsiniz.

Galvaniz boyalı ya da boyasız sacdan üretilen çatı kaplama ürünleri mevcuttur. Rulo çelik ve trapez oluklu sac levhalar, farklı kullanım alanlarına yönelik üretilir. Kalınlık ve şekilleri değişebilen sac çatı kaplamaları arasından uygun modeli tercih edebilirsiniz. Sac levhalar, yalıtımsız tek kat ya da yalıtımlı malzemelerle birlikte kullanılabilir.

Plastik çatı kaplama malzemeleri, darbelere ve çatlamalara dayanıklı olacak yapıda üretilir. Plastik çatı kaplama ürünleri kolay işlenir ve montajlanır. Suya karşı dayanıklı olmalarıyla öne çıkan plastik çatı kaplama malzemeleri, olumsuz dış etkenlere rağmen uzun süre dayanıklıdır. Plastik çatı kaplama ürünleri aynı zamanda ısı izolasyonu sağlanmasında etkilidir. Farklı yapılardaki çatı kaplama malzemelerini Koçtaş'tan inceleyebilirsiniz. İhtiyaçlarınıza uygun çatı kaplama malzemesi modellerinden dilediğinizi Koçtaş'tan kolayca sipariş edebilirsiniz. 

Çatı Kaplama Malzemeleri Kategorisiyle İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Çatı kaplama malzemesi alırken nelere dikkat edilmelidir?

Çatı kaplama malzemesi seçiminde kullanım alanına dikkat etmek önemlidir. Değişen materyallerde çeşitleri bulunan çatı kaplama ürünleri arasından uygun yapıda bulunanları seçebilirsiniz. Çatı kaplama ürünlerinin; su geçirmezlik, yangına ve darbelere dayanıklılık gibi özellikleri bulundurup bulundurmadığına bakabilirsiniz. Kalınlıkları, ebatları ve ağırlıkları değişim gösterebilen çatı kaplama ürünleri arasından seçim yapabilirsiniz.

Şıngıl çatı nedir?

Şıngıl çatı, asfalt kiremit yapıdaki bulunan eğimli biçimdeki çatı kaplama malzemeleridir. Gri, kahverengi, yeşil, kırmızı gibi renk seçenekleri bulunur. Esnek ve dayanıklı bir yapıdadır. Shingle çatı, uzun ömürlü kullanım sağlar. Kaplama malzemeleri arasında estetik yanı yüksek olan modeller arasındadır. Şıngıl çatı ürünlerinden farklı kullanım alanlarında yararlanılabilir.

Çatı izolasyon malzemeleri nelerdir?

Çatı izolasyon malzemeleri arasında; çatı döşemeleri ve çatı levhaları bulunur. Aynı zamanda çeşitli çatı örtüleri ve çatı şiltelerinden yararlanılabilir. Çatı yalıtım malzemeleri farklı özellikler barındırabilir. Uygulama yapacağınız alana, uygun çatı izolasyon malzemelerini belirleyerek doğru şekilde yerleştirebilirsiniz.

En Çok Satan Çatı Kaplama Malzemeleri Hangileri?

Koçtaş Çatı Kaplama Malzemeleri kategorisinden en çok satan 5 ürün;

  1. Ustam Princo Membran
  2. Penguen 40 AR Kırmızı
  3. Sim Shingle
  4. Sim Shingle
  5. Penguen 40 AR Yeşil
Daha fazla göster
13 Ürün Listeleniyor
Filtrele
Göster: 3'lü 5'li
Sıralama: