150 TL Üzeri Kargo Bedava

Kapı Kolları

Filtreler
Özellikler
-
Fırsatlar
Fırsatlar

Şık ve Kullanışlı Kapı Kolları

Kapılar, farklı yaşam alanları arasında hem ayırıcı hem de erişim noktası görevi gören önemli unsurlar arasında yer alır. İç mekan dekorasyonunun önemli bir parçası olan kapı kolları ise evinize temel işlevsellik ve güvenlik kazandırır. Kapılar, doğru kollarla bir araya getirilmeden tamamlanmış sayılmaz ve donanım seçiminiz, zarif ve temel bir bitiş sağlayabilir. Ayrıca kol çeşitleri, iç mekanlarda yaptığınız tasarımları odadan odaya sorunsuz bir şekilde harmanlamanıza yardımcı olur. Farklı tasarım öğelerini birbirine bağlamanıza yardımcı olan ürünler, alandan alana bütün ev boyunca doğal bir akış elde etmenize imkan tanır. Fiziksel olarak küçük bir parça olsa da seçtiğiniz parçanın evinizin genel tasarım şemasına iyi bir şekilde oturması önemlidir. Malzeme, ölçü ve tasarım gibi çeşitli özellikler bakımından kendi içinde kategorilere ayrılan kapı kolu modelleri ile istediğiniz dizaynı kolaylıkla yakalayabilir, evlerinize dilediğiniz görünümü kazandırmaya başlayabilirsiniz. Seçenekler incelendiğinde dış mekanlar için de tasarlanan birçok model olduğu görülebilir. Modern tasarımlardan vintage esintileri taşıyan modellere kadar geniş ürün yelpazesi içinde tarzınıza uygun olanı kısa sürede bulabilir, kapılarınıza istediğiniz havayı katabilirsiniz. İç mekanlarda kapı kolları doğru bir şekilde seçilirse odanızı tamamlayan eşsiz bir parça haline gelebilir. Kapı kolları fiyatları ve seçeneklerini inceleyerek sizin için uygun olana erişebilir, evlerinizi pratik bir şekilde bir bütün haline getirebilirsiniz.

Kapı Kolu Kullanım Alanları

Kapı kolları farklı kullanım amaçlarına uyum sağlayacak biçimde üretilir. Aşağıdaki listeyi inceleyerek ürünlerin nerelerde kullanılabileceği hakkında bilgi edinebilir, ihtiyaçlarınızı vakit kaybetmeden gidermeye başlayabilirsiniz.

 • Oda kapı kol çeşitleri, evlerinizin iç mekanlarına uyum sağlayacak şekilde özel olarak tasarlanır. Yatak odaları ya da salon gibi alanlarda kullanmak için iyi bir seçim olur. Odalarınızda kullanmak için bir kapı kolu arıyorsanız seçenekleri inceleyebilirsiniz.
 • Ahşap kapılar için dizayn edilen ürünler, ahşap dokuya başarılı bir biçimde uyum sağlamasıyla öne çıkar. Şık detayları ahşabın zarafetiyle harmanlayan modeller, ahşap kapıların daha hoş bir görünüm kazanmasına imkan tanır.
 • WC kapısı olarak dizayn edilenler, evlerde ya da işyerlerinde tuvaletlerin kapılarında kullanılır. Banyo kapı kolu modelleri, nem karşısında yüksek seviyede dayanıklı olacak şekilde üretilir. Su kullanımının yoğun olduğu banyolarda sağlamlığıyla öne çıkar.
 • Pencere için tasarlanan kapı kolları da bulunur. Pencerelere şık bir doku kazandıran ürünler, aynı zamanda evinizin genel görünümüne çarpıcı bir hava kazandırmanıza yardımcı olur.
 • Ürünler arasında giriş kapıları için dizayn edilen modeller olduğunu görebilirsiniz. Müstakil evlerde kapılarınızın kolunu değiştirmek istiyorsanız hava şartları karşısında sağlam kalabilen modellerden birini seçmeniz gerekir.

Ürünü nerede kullanacağınızı belirledikten sonra kol fiyatları ve seçeneklerine göz atabilir, ürünlerin geniş kullanım alanı sayesinde istediğiniz mekanın kapısındaki kolu değiştirebilirsiniz.

Kapı Kolu Çeşitleri

Tipik olarak bir kulp ile tasarlanan modeller, monte edildikleri kapının açılması ve kapanması için her iki yönde de döndürülebilir. İşlevselliğinin yanı sıra farklı stillerde tasarlanan ürünler, herkesin aralarından seçim yapabileceği birçok alternatif içerir. Kapı kolları tasarım detayları açısından birbirinden ayrılarak herkese hitap etmeyi başarır. Aşağıdaki listeyi inceleyerek kapı kolu modelleri hakkında daha ayrıntılı bir şekilde bilgi edinebilir, sizin için uygun olanı zorlanmadan bulabilirsiniz.

 • Nostalji esintileri taşıyan ürünler, yerleştirildiği odaya ayrı bir hava kazandırır. Gül esintileri taşıyan antik rozetli çeşitler, dekorasyonda retro parçalar kullanmayı tercih eden kişilere hitap eder. Genellikle beyaz bir arka planın üzerine işlenen çiçek motifleri, ürünlerin çarpıcı bir hava kazanmasına yardımcı olur.
 • Modern ürünler ise minimalist görünümüyle öne çıkar. Sadeliği zarif çizgilerle harmanlayarak ortaya herkesin beğenisini kazanabilecek parçalar çıkaran modern ürünler, evinizin genel havasıyla başarılı bir şekilde uyum yakalamayı başarır.
 • Standart kapı kolları ise uzun ince bir parçanın üzerinde bulunan kollardan oluşur. Her yere uyum sağlayabilmesiyle dikkat çeken ürünler, sıklıkla tercih edilen kapı kolları arasında yer alır.

Evlerinizde elde etmek istediğiniz tasarımı belirledikten sonra kapı kolu modellerini inceleyebilir, aklınızdaki tasarım detaylarını yakalayabilirsiniz. Ürünlerden fiyatları ve modelleri arasında kişisel zevklerinize hitap edeni kısa süre içinde bulabilirsiniz.

Malzemelerine Göre Kapı Kolları

Kapı kolları üretildikleri malzeme bakımından birbirinden ayrılır. Her malzeme, ürünlere ayrı bir görünüm kazandırmasıyla dikkatleri üzerinde toplar. Kapı kolu malzemeleri şu şekilde özetlenebilir:

 • Alüminyum modeller, korozyona karşı dayanıklı yapısıyla öne çıkar. Sağlam olduğu için evlerden işyerlerine kadar geniş bir alanda tercih edilir.
 • Çelik çeşitler, her yere uyum sağlayan eşsiz parçalardan oluşur. Paslanmalara karşı dayanıklı olduğu için uzun süreli bir kullanım ömrü sunar.
 • Ahşap modeller, özel kaplaması sayesinde ağır bir görünüm kazanır. Evin genelinden ayrı olarak salonlar için kullanılabilir. Geçmiş zamanın esintilerini taşıyan bir parça arayışında olanlar ahşaptan üretilenlere göz atabilir.
 • Nikelden üretilen ürünler, parlak yapılarıyla dikkatleri üzerinde toplar. Aynalı olarak da nitelendirilen ürünler, canlı parça arayışında olanlar için iyi bir seçim haline gelir. Alüminyum gibi korozyona karşı dayanıklı olmasıyla öne çıkar.
 • Zamak ve pirinç kollar, şık duruşuyla kullanıcılarının beğenisini kazanır. Dayanıklılığı yüksek olan ürünler, korozyona karşı dayanıklı olduğu için pek çok kişi tarafından tercih edilir. Pirinç, zamakla kıyaslandığında daha kaliteli bir malzeme olsa da iki ürün de dayanıklı olmasıyla dikkat çeker.
 • Plastik ise diğer malzemelerle kıyaslandığında daha hafif bir yapıya sahiptir. Darbelere karşı dayanıklı olduğu için özellikle çocuk odalarında tercih edilebilir.

İstediğiniz malzemeyi belirledikten sonra seçenekler arasında bulabilir, kapılarınızı dilediğiniz gibi süslemeye başlayabilirsiniz.

Modellerine Göre Kapı Kolları

Kapı kolları modellerine göre birbirinden ayrılır. Farklı tasarım çizgilerine sahip olan ürünler, herkesin istediği görünümü elde etmesini kolaylaştırır. Modellerine göre kapı kolları şu şekilde özetlenebilir:

 • Aynalı ürünler, parlak duruşlarıyla dikkatleri üzerinde toplar. Görüntüyü yansıtma yetenekleri sayesinde kapılara ayrı bir görünüm kazandırmayı başarır. Odalarınıza canlı bir hava kazandırmak istiyorsanız aynalı modellerden birini tercih etmeyi düşünebilirsiniz.
 • Barelli olanlar, kaliteli bir kilit sistemine sahip olmasıyla öne çıkar. Genellikle yuvarlak olacak şekilde üretilen barelli modeller, yerleştirildiği ortama zarafet kazandırır. Çoğunlukla alt tarafında kilit için özel bir bölmeye sahip olan ürünler, güvenliğe önem veren kişiler için idealdir.
 • Rozetli modeller, dekoratif bir parça arayışında olanlara hitap eder. Fonksiyonelliği dekoratif özellikleriyle bir araya getiren ürünler, evin her odasında kullanılabilir. Bununla beraber montajının oldukça kolay olması, rozetli modellerin öne çıkan detayları arasında yer alır.
 • Inox modeller, griye bakan tonlarıyla öne çıkar. İdeal renkleri sayesinde her kapıyla başarılı bir şekilde uyum yakalar. Aynalı ürünlerle benzer şekilde parlak bir görünüme sahip olan ürünler, işyerlerinden evlere kadar her yerde kullanılabilir. Bununla beraber genellikle iç mekanlarda tercih edilir.

Satın alacağınız ürünün görünümünün nasıl olmasını istediğiniz belirledikten sonra modelleri inceleyebilir, evinizin tarzına uygun olan parçaya kısa süre içinde erişebilirsiniz.

Kilitleme Tipine Göre Kapı Kolları

Kapı kolu modelleri incelendiğinde kilitleme tipine göre birbirinden ayrılan birçok seçenek olduğu görülebilir.

 • Barelli kilitleme tipine sahip olan diğerleriyle kıyaslandığında daha büyüktür. Alt bölümünde anahtarı yerleştirebileceğiniz bir göbek alanı barındırır. Kilitle kapı kolu bir bütün olduğu için pratik bir şekilde dilediğiniz yere monte edebilirsiniz.
 • Banyo tipi, neme karşı yüksek dayanıklılık sunacak malzemelerden üretilir. Kol ile anahtar bölümü ayrı şekilde monte edilir.
 • Giriş kapısı diğerlerine göre daha sağlam bir yapıya sahiptir. Tasarım bakımından hem barelli hem de banyo tipi olanlarla benzerlik gösterir. Bazı modellerde kilit ayrı iken diğerlerinde kol ile bir bütün halindedir. Uzun bir parçada kol ile anahtar girişinin bulunduğu seçenekler, genellikle işyerlerinde tercih edilir.
 • Mandal kilitleme tipine sahip olan modellerde anahtar kapıya monte şekildedir. Mandal şeklindeki anahtar sayesinde kapılar kolaylıkla kilitlenebilir. Kapı koluyla bir bütün halinde tasarlanan ürünler, pratik montajıyla da kullanıcılarının beğenisini kazanır. Banyo ya da yatak odası fark etmeksizin evin her yerine yerleştirilebilir.
 • Topuzlu kapı kolu kilitleri, genellikle ortasında yer alan tuşa basıldığında kilitlenir. Ardından odadan çıkarken kolu çevirdiğinizde kilit otomatik olarak açılır. Hem işyerlerinde hem de evlerde kullanılabilir.

Kilitleme tipine göre kendi içinde çeşitli kategorilere ayrılan modeller sayesinde kapı kollarınızı dilediğiniz gibi kullanabilirsiniz. Fiyatları ve kilitleme tiplerini inceleyerek sizin için uygun olana erişebilirsiniz.

Kapı Kolu Renkleri

Model ve malzeme gibi detayların yanı sıra ürünler renk seçenekleriyle de kullanıcılarına birçok alternatif sunar. Soğuk, sıcak ve nötr tonların yer aldığı geniş renk yelpazesi arasından sizin için uygun olanı bulabilir, istediğiniz renk detaylarını elde etmeye başlayabilirsiniz. Genel olarak görebileceğiniz renk seçenekleri şu şekildedir:

 • Gold çeşitler, evlerin her odasında kullanılabilecek fonksiyonel bir renktir. Ahşap eşyalarla ya da metal ağırlıklı mobilyalarla başarılı bir şekilde uyum sağlayan gold, dikkat çekici bir kapı kolu kullanmak isteyen kişiler için iyi bir seçim olur.
 • Siyah çeşitler, farklı duruşuyla dikkatleri üzerinde toplar. Ortama mistik bir görünüm kazandıran siyah, çoğu kapı rengiyle eşsiz bir şekilde uyum sağlar. Ayrıca siyah, farklı bir görünüm elde etmek isteyenlere hitap eder.
 • Beyaz renkli olanlar, zarif görünümüyle evlerinde sade bir tasarım elde etmek isteyen kişiler içindir. Siyah ve gold gibi çoğu renkle uyum sağlamasının yanı sıra kullanışlı bir renk olmasıyla da öne çıkar. Beyaz tonları incelendiğinde kırık ya da parlak gibi farklı seçenekler olduğu görülebilir.
 • Antrasit ve bronz da sıklıkla tercih edilen renkler arasında yer alır. Gri ile siyah arasında bir ton olan antrasit, açık renkli mobilyalarla hoş bir görünüm yakalar.

Farklı renk seçenekleri arasından istediğinizi kolaylıkla bulabilir, sarı ya da kahverengi gibi farklı renklerle aklınızdaki ambiyansı yaratabilirsiniz.

Boyutlarına Göre Kapı Kolları

Kapı kollarını incelediğinizde boyutlarına göre birbirinden ayrılan sayısız seçenek olduğunu görebilirsiniz. Derinlik ve yükseklik gibi özellikler bakımından kendi içinde ayrılan ürünler ile herkesin istediği ölçüdeki görünüme erişmesi kolaylaşır. Kapı kollarının boyutları şu şekilde özetlenebilir:

 • Bazı modellerde anahtar bölümüyle kol tek bir parça halinde olduğu için yükseklikleri daha fazladır. Bazı modellerde ise kilit bölümü kapı kolunun üzerindedir.
 • Yükseklik seçeneklerini incelediğinizde 12 mm, 1,5 cm, 18 cm, 22 mm, 22,5 cm ve 23 mm gibi farklı alternatifler olduğunu görebilirsiniz. Kolunuzun yüksekliğinin nasıl olmasını istediğini belirledikten sonra seçeneklere göz atmaya başlayabilirsiniz.
 • Derinlik de 10 mm, 12 mm ve 6,5 cm gibi farklı alternatiflere sahiptir. Kapı kolunuzun çok fazla çıkıntılı olmasını istemiyorsanız derinliği az olan modellerden birini tercih edebilirsiniz.
 • Genişlik de modelden modele değişkenlik gösterir. Ürünler arasında 4 cm, 8 cm, 13,9 cm, 62 mm ve 64 mm gibi farklı genişliklere sahip modeller olduğu görülebilir. Topuzlu olanlar, diğerleriyle kıyaslandığında daha az genişliğe sahiptir. Büyük bir oda için kapı kolu satın alacaksanız geniş olanlar size hitap edebilir.

Sizin için ideal boyutu belirledikten sonra kapı kolu ebatlarına göz atabilir, istediğiniz ölçülerdeki ürüne kısa süre içinde erişebilirsiniz. Farklı boyut seçeneklerine sahip olan modeller sayesinde aradığınız parçayla kapılarınızı bütün haline getirebilirsiniz.

Yönlerine Göre Kapı Kolları

Tasarımlarının yanı sıra kapı kolları açılma yönlerine göre de birbirinden ayrılır. Kapınızın hangi tarafa doğru açıldığını göz önünde bulundurarak seçenekler arasından seçim yapabilir, kapılarınızla uyumlu aksesuarlar sayesinde odalarınıza rahat bir şekilde giriş çıkabilirsiniz. Kapı menteşelerinin bulunduğu yere göre kapıların açılma yönü değişkenlik gösterir. Doğru ürünlerle kapılarınızı bir araya getirerek daha pratik bir şekilde açabilirsiniz. Kapı kollarının açılma yönleri şu şekildedir:

 • Kapı menteşesi sol tarafta yer alıyorsa kapı kolu yönü de sola doğru olmalıdır. Böylece kapılarınızı daha rahat bir şekilde açabilirsiniz. Benzer şekilde kapı menteşesi sağ tarafta yer alıyorsa kolun da sağ tarafa doğru olması önerilir.
 • Bununla beraber hem sağ hem de sol tarafa doğru uyumlu olacak şekilde tasarlanan kapı kolları da bulunur. Her iki yönlü olarak kullanılabilen ürünler, pratikliğiyle dikkat çeker. Sonrasında kolu başka bir kapıya takmanız gerektiğinde yön ayrımına dikkat etmenizi gereksiz hale getirir.
 • Kapı kollarının hangi yöne uyumlu olduğu seçim yaparken oldukça önemlidir. Tasarımın yanı sıra kapı kolunun açılma yönü de dikkat edilmesi gereken önemli kriterler arasında yer alır.

Hem iç hem de dış kapı kolu söz konusu olduğunda farklı yön seçeneklerine sahip olan ürünler sayesinde sizin için uygun olana kolaylıkla erişebilir, gereksinim duyduğunuz parçalara sahip olabilirsiniz.

Kapı Kolu Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kapı kolu seçiminde bulunmadan önce bazı kriterleri göz önünde bulundurmanız gerekir. Seçim yaparken dikkat edilmesi gerekenler şu şekildedir:

 • İlk olarak ürünleri dış kapıda mı evinizin içinde mi kullanacağınızı belirlemeniz gerekir. Kullanılacağı yere göre ürünler farklı özellikler kazanabilir.
 • Stil de seçim yaparken göz önünde bulundurulması gereken parametreler arasında yer alır. Modern ya da vintage esintileri taşıyan ürünler arasından odalarınızın dekoruna göre seçim yapabilirsiniz.
 • Amerikan kapı kolu çeşitleri, genellikle teras gibi açık alanlara açılan yerlerde kullanılır. Dayanıklılığıyla öne çıkan ürünler, balkonlarda kullanılmak için idealdir.
 • Yuvarlak çeşitler daha küçük alan kaplarken dikdörtgen olanlar daha büyük bir yapıya sahiptir. Nasıl bir görünüm istediğinizi belirledikten sonra seçenekler arasından tercihte bulunabilirsiniz.
 • Sürgülü kapı kolu çeşitleri genellikle dışarı açılan yerlerde tercih edilir. Kapıyı içeriden iyi bir şekilde kilitlemenize yardımcı olduğu için güvenlik önlemlerini artırmanıza imkan tanır.
 • Evinizde bulunan bütün odaları aynı şekilde değiştirmek istiyorsanız kapı kolu takımı çeşitleri arasından tercihte bulunabilirsiniz. Evinizi bir bütün haline getirmek istiyorsanız takım olarak satın almanız önerilir.

Malzeme, kilit yönü, tasarım ve ölçü bakımından kendi içinde çeşitli kategorilere ayrılan ürünler arasında istediğinizi kolaylıkla bulabilir, hem iç hem de dış kapılarda kullanabileceğiniz ürünlere kısa sürede sahip olabilirsiniz.

İç ve Dış Kapı Kolları Farkları

Kapı kolları evlerden ofislere, otellerden fabrikalara kadar her yerde kullanılır. Bununla beraber ürünler kullanılacağı yere göre birbirinden farklılık gösterebilir. Dış mekanlarda kullanılabilen kapı kollarının hemen hemen hepsi iç mekanda da kullanılabilse de dış kapı kollarının farklı gereksinimleri bulunur. Kapı kollarının farklılıkları hakkında fikir edinmek için aşağıdaki listeyi inceleyebilirsiniz.

 • Genel olarak dış kapı kolları söz konusu olduğunda nikel, paslanmaz çelik ve krom gibi malzemelerden üretilenler tercih edilir. Cilalı pirinç de sağlam yapısıyla dış mekanlarda kullanılabilir.
 • Lake kaplamalara sahip olan ürünler, dış kapılarda kullanılmak için uygundur. Lake, darbelere ve çizilmelere karşı dayanıklılık kazandırdığı için dış kapılarda kullanılabilir.
 • Müstakil evlerde kullanılacak ürünlerle apartmanlarda kullanılacak parçalar birbirinden farklılık gösterebilir. Müstakil evlerde pirinç ve paslanmaz çelik gibi hava şartlarına karşı dayanıklılığı yüksek malzemeler tercih edilir. Yağış ya da soğuk gibi dış etkenlere karşı dayanıklı ürünler, müstakil evlerin dış kapılarında tercih edilmelidir.
 • Antika ve rustik kaplamalı modeller, dış kapılarda kullanılmak için uygun değildir. Hava değişimi ve yağışlar karşısında pas belirtileri gösterebilecek modeller, genellikle evlerin içinde kullanılır.

Koçtaş’ta yer alan hem iç hem de dış kapılar için özel olarak tasarlanan modeller arasında ihtiyaçlarınıza uygun olanı bulabilir, mekanlarınızda istediğiniz ambiyansı yakalayabilirsiniz. Kapı kolu fiyatları ve modellerini inceleyerek kaliteli ürünler arasından seçim yapabilirsiniz.

Kapı Kolları Kategorisiyle İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Kapı kolu nasıl takılır?

Ürünlerin montajı modelden modele değişiklik gösterse de genel olarak benzer şekilde takılır. İlk olarak kapıda kolun yerleştirileceği bir delik açılması gerekir. Kolun yan taraflarında bulunan yuvalar göz önünde bulundurularak kapı üzerinde delikler açılması önemlidir. Ardından vidalar yardımıyla kolları deliklere yerleştirerek montaj işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Satın aldığınız ürünün kullanım kılavuzunu inceleyerek ayrıntılar hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Paslanmış kapı kolu nasıl temizlenir?

Paslanmış kapı kollarının temizliği farklı şekillerde yapılabilir. Her evde bulunan bir malzeme olan karbonat, temizlik işlemi için tercih edilen ürünler arasında yer alır. Karbonatı paslı alana bol miktarda serptikten sonra bir süre beklemeniz gerekir. Birkaç saatin ardından soda yardımıyla ovalayarak kapılarınızı pastan arındırabilirsiniz. Pas temizleme işlemleri istediğiniz performansı sunmazsa yenisini satın alarak istediğiniz görünümü elde edebilirsiniz.

Kapı kolu fiyatları ne kadar?

Kapı kolları fiyatları incelendiğinde birbirinden farklı seçenekler olduğu görülebilir. Malzeme, marka ve boyut gibi kriterler, ürünlerin fiyatlarını doğrudan etkiler. İç ve dış mekanlarda kullanılan ürünler de kendi içinde farklı fiyat aralıklarına sahip olabilir. Her bütçeye hitap eden fiyat seçenekleri sayesinde aradığınızı kolaylıkla bulabilir, bütçenizi zorlamadan istediğiniz kalitedeki ürünlere sahip olabilirsiniz.

En Çok Satan Kapı Kolları Hangileri?

Koçtaş Kapı Kolları kategorisinden en çok satan 5 ürün;

 1. Merve Kare Rozetli Oda Kapı Kolu Sağa Ve Sola Uygun Saten (1 Takım)
 2. Kumrucan Nikel Saten Oda Kapı Kolu Sağa Sola Uygun Ön Arka (1 Takim)
 3. Nobel Verda Rozetli Oda Kapı Kolu Sağa Ve Sola Uygun Nikel İnox 1 Takım
 4. Kol Seti Çelik Mat Wc DIY-LORAN
 5. Otel Tipi Kapı Kilit Ceviz Renkli Topuzlu
Daha fazla göster
238 Ürün Listeleniyor
Filtrele
Göster: 3'lü 5'li
Sıralama: