150 TL Üzeri Kargo Bedava

Raf Ayakları

Filtreler
Özellikler
-
Fırsatlar
Fırsatlar

İşlevsel Raf Ayakları

Raflar dolap içi ve duvar alanında tek başına kullanabilir şekilde dizayn edilir. Yaşam alanlarının tümünde dekorasyona farklı bir hava kazandıran raf modelleri raf ayağı ile kullanışlılık kazanır. Kullanılan her alanda düzeni sağlayan, dağınıklığı toplayan ve sahip olduğu tasarım özellikleriyle alana dekoratif kullanım avantajı sağlayan raf ayağı modelleri kitaplık, dekoratif süs, banyo, mutfak eşyalarında da kullanılabilir. Rafları duvara monte şeklinde kullanmak istiyor ve alandan tasarruf elde etmek istiyorsanız işlevsel çelik raf ayağı kullanarak alana estetik görünüm kazandırabilirsiniz. Dar alanların tümünde yer kaplamadan hoş bir görünüm elde etmenize olanak sağlayan duvara monte raf modelleri sahip olduğu ayak yapılarıyla estetikliği ve şıklığı bir arada sunar.

Birbirinden farklı tasarım özellikleriyle üretilen raf ayak modelleri kullananlara kolaylık kazandırır. Raf tutucu olarak da yer alan bu ürün sahip olduğu vida ve malzemeler ile kolay bir şekilde montajlanabilir. Bu ürünü sadece duvara monte ederek değil dolap içinde de kullanabilirsiniz. Rafların sağlam bir şekilde durmasına olanak sağlayan metal raf ayağı modelleri rafın sahip olduğu şekil özelliklerine, çeşidini, türüne, boyutuna, rengine ve tasarım özelliklerine uygun olarak birçok seçenek sunar. Bu noktalara dikkat ederek alternatif modeller arasından seçim yapabilirsiniz. Rafın kullanım amacı, kullanım yeri seçimleri doğrudan etkiler. Raf üzerine konumlandıracağınız malzemenin ağırlığı seçimleri etkileyebilir. Dolap içinde kullanım yapacaksınız raf ayakları modelleri içinde dolabın tasarımına uygun olarak dizayn edilen modeli tercih edebilirsiniz. Rafın türü, kaldıracağı ağırlık seçimleri etkileyen etmenlerin başında yerini alır. Farklı boyut ve tasarımlardan yararlanarak dekoratif ferforje raf ayağı modellerini inceleyebilir, değerlendirebilirsiniz.

Kullanışlı Raf Ayakları

Yaşam alanlarında geniş kullanım alanına sahip olarak üretilen kullanışlı ayak modelleri genel olarak banyo, mutfak, şifonyer, kitaplık gibi mobilyalarda yerini alır. Duvarda da kullanım alanı bulan ürün modelleri tek başına da kullanılabilir. Rafın yer aldığı alan ve rafın özellikleri seçimleri doğrudan etkiler. Ek bir dolaba gerek kalmadan bu ürünü tek başına kullanabilir, rafların sabit durması için tercih edebilirsiniz. Raf ayağı modellerini kullanarak raf üzerine yerleştirdiğiniz eşyaları rafların taşımasına destek olabilirsiniz. Duvara monte edilerek de kullanım sergileyen raf altı demiri modelleri sabitlenerek uzun yıllar dayanıklılığını korur. Duvara sabitleme işlemi sırasında vida, dübel, sim ve pul gibi aparatlardan yararlanabilirsiniz.

Farklı tasarlanan raf altı ayak modelleri metal, çinko, plastik gibi malzemelerden de elde edilebilir. Silikon materyalin kullanımı son zamanlarda yaygınlık gösterir. Rafların kaymasını önleyen silikon materyal kırılma ve olası kazaların önüne geçmek için tercih edilebilir. Kullananlar tarafından genellikle krom ve metalik kaplamaya sahip olarak üretilen raf altı ayak modelleri tercih edilir. Siyah, beyaz, gri, şeffaf, renk tonlarında üretilen ürün modellerini inceleyerek alanla uyumlu renk seçimi yapabilirsiniz. Raf ayağının görünmesini istiyorsanız sahip olduğunuz rafın modeline ve monte elenecek alan özelliklerine uyumlu renk seçimi yapabilirsiniz. Raf ayağı modelleri ihtiyacınıza yönelik olarak tek parça, ikili, sekizli ve farklı parça sayılarıyla satışa sunulur. Kullanım yapacağınız alan özelliklerine bağlı olarak ürün model sayısını belirleyebilirsiniz. 

Raf Ayakları Çeşitleri 

Farklı markalar tarafından üretilen duvar raf ayağı çeşitleri çok sayıda özellik taşır. Geniş çeşitlilikte satışa sunulan ürün modelleri kullananlara birden fazla seçim şansı sunar. Seçim yaparken dikkate almanız gereken noktalar yer alır. Bu noktalardan ilki rafın sahip olduğu özellikler olur. Cam, metal, ahşap, sunta, mdf gibi materyalden elde edilen rafa sahipseniz kullanıma uygun seçenekleri değerlendirmeniz tavsiye edilir. Cam materyalden elde edilen raflar için camın kalınlığı siyah raf ayağı açısından önem taşır. Ortalama olarak 8 mm kalınlığa kadar camlar için uygunluk gösteren modeller son zamanlarda sıkça tercih edilir. Metal raflar için mıknatıslı ayak modellerini tercih edebilirsiniz. Gizli bir şekilde raf ayağı monte edebilir, estetik görünümü alana yansıtabilirsiniz.

Ayak yapılarının görünmesini istemiyorsanız gizli ahşap raf ayağı çeşitlerini tercih edebilirsiniz. Çubuk şeklinde tasarlanan ürün modelleri uçan raf görüntüsü yaratır. İnce, kalın ve farklı boyutlarda satışa sunulan gizli katlanabilir raf ayağı modelleri 8 mm ile 16 cm arasında farklı kalınlıklarda üretilir. Ayak görünümünden rahatsız oluyorsanız farklı geometrik şekiller, renkler ve tasarımlara sahip olarak üretilen ürün çeşitleri arasından da seçim yapabilirsiniz. Modern bir hava elde etmek istiyorsanız geometrik şekillerden elde edilen ürün modellerini kullanabilir, kare, daire, küp, yuvarlak, oval şekillerini tercih edebilirsiniz. Farklı kullanım ve boyut için uygunluk gösteren geometrik şekilli ürün modelleri rafların alt kısmına sabitlenebilir. Uzun yıllar dayanıklılık sergileyen ahşap raf ayağı çeşitleri rafların kullanımında işlevsellik kazandırır.

Raf Ayakları Montajı

Sahip olduğunuz rafa uyumlu olarak seçim yaparken ayak montajı da önemli yer tutar. Montaj yaparken birçok malzemeye ihtiyaç duyulur. Bu malzemelerin başında vida parçaları gelir. Raf ayağı modelleri farklı montajlama aşamaları gerektirebilir. Tek vida ile montajlama gerektiren modeller olduğu gibi birden fazla vidalama ile de montaj gerektiren ürün modelleri bulunur. Pelikan ve penguen gibi modeller çift vidaya ihtiyaç duyar. Vidaların gevşemesi ve olası kazaları engellemek adına vida pullarını kullanabilirsiniz. Rafları belirli bir yüksekliğe sabitlemek istiyorsanız sabitleme işlemi sırasında filmlerden destek alabilirsiniz. Filmler rafların kaymasının önüne geçerek olası kaza durumlarında engeller.

Nikel, krom materyalden elde edilen pin malzemeleri metal, şeffaf görünümlü olarak seçenekler sunar. Vantuzlu olarak da yer alan pim çeşitleri satışa sunulur. Kendiliğinden filmi olan plastik raf ayağı modelleri son zamanlarda sıkça tercih edilir. Sabitlemeye gerekli olan bağlantı parçasından bir diğeri ise dübel olarak yer alır. Dübel plastik malzemeden elde edilir. Montaj için gerekli parçalara sahip olduktan sonra rafı kolay bir şekilde montaj edebilirsiniz. Cam rafı montajlamak istiyorsanız dekoratif raf ayağı pim ve dübel ihtiyaçlarınızı karşılamak için yeterli olur. Gizli bir şekilde ayak montajı yapmak istiyorsanız dübel kullanmanız gerekir. Rafın yüksekliğini verimli bir şekilde belirledikten sonra bu alana ayağı yerleştirebilir, sabitleyebilirsiniz. Cam rafları sabitlerken ayar vidasından yararlanabilir, 30 mm ile 40 mm kalındığında camları sabitleyebilirsiniz.

Raf Ayağı Fiyatları

Yaşam alanları içerisinde raf modelleri geniş kullanıma sahip olarak yer alır. Raflara görsel olarak estetik değer kazandırmak, işlevsel ve kullanışlılığını arttırmak istiyorsanız raf ayağı modellerinden yararlanabilirsiniz. Farklı markalar tarafından üretilen ürün modelleri markadan markaya farklı tasarım özellikleri ele alır. Sahip olduğunuz mobilya parçasına uyumlu olarak model tercihinde bulunabilir, alanın tarzı ile bütünlük sağlayacak ürünü kolay bir şekilde satın alabilirsiniz. Raf ayağı fiyatları uygun etiket avantajlarıyla satışa sunulur. Koçtaş mağazası üzerinden farklı markaların ürün modellerinin satışı yapılır. Koçtaş mağazası ve online Koçtaş mağazasını kullanarak ürün seçeneklerini değerlendirebilir, size uygun ürün modelini kolay bir şekilde bulabilirsiniz. Online Koçtaş mağazası üzerinde filtreleme özelliği bulunur. Filtreleme özelliğinden yararlanarak fiyatı artan ve azalan şeklinde listeleyebilir, uygun raf ayağı fiyatlarını inceleyebilirsiniz. Aynı zamanda bu alandan raf ayağı fiyatlarını karşılaştırabilir, seçimlerinizi kolayca yapabilirsiniz.

Koçtaş mağazası güvenli alışveriş deneyimi sunar.. İhtiyaç ve beklentilerinizi karşılayan ürün modellerini bu alandan güvenle satın alabilirsiniz. Raf üzerine yerleştireceğiniz ağırlık, materyal türü seçimlerinizi etkiler. Genel olarak raf modellerinin taşıma kapasitesi 20 kg olarak belirlenir. Bu ağırlık birimi materyalin türü, model uzunluk, kalınlık gibi nedenlere bağlı olarak da değişim gösterir. Birbirinden farklı tasarım özellikleriyle üretilen ürün modellerinin değerlendirerek seçiminizi yapabilir, ürün modellerinin sunduğu avantajlardan yararlanmaya başlayabilirsiniz. Farklı markalar tarafından farklı tasarım özellikleriyle üretilen ürün modelleri geniş kullanım alanına sahip olmasıyla kullananlar tarafından beğeniyle karşılanır. Ürün modellerini inceleyerek beklenti ve kişisel zevkinize uygun olarak tasarlanan modeli kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

Raf Ayakları Kategorisiyle İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Raf ayağı modelleri nelerdir?

Gizlenebilir ve farklı tasarım özellikleriyle üretilen ürün modelleri geniş ürün model seçenekleri sunar. Birbirinden farklı tasarım özellikleri ve renk seçenekleriyle satışa sunulan ürün modellerini inceleyebilir, seçim yapabilirsiniz.

Raf ayağı nasıl takılır?

Farklı tarzda üretilen ürün modelleri farklı takım aşamaları gerektirir. Vida ve montajlama aparatları kullanarak uygun bir şekilde ayak modellerini alana monte edebilirsiniz.

Raf ayağı fiyatları ne kadar?

Farklı markalar tarafından üretilen ürün modelleri farklı fiyat avantajlarıyla satışa sunulur. Seçimini yaptığınız ürün modelini uygun fiyat avantajlarıyla Koçtaş web sitesi üzerinden satın alabilirsiniz.

En Çok Satan Raf Ayakları Hangileri?

Koçtaş Raf Ayakları kategorisinden en çok satan 5 ürün;

  1. Kütük Masa Ayağı Metal Mobilya Sehpa Ayağı 5417
  2. Ucgen Konsol 190/190 Siyah
  3. Masa Ayağı 4 Lü Metal Mutfak Masası Ayağı 6047
  4. Aspen Lüks Mobilya Kanepe Sehpa Tv Ünitesi Koltuk Ayağı 15 Cm Kahverengi Ahşap Desenli Baza Ayak (4 Adet)
  5. Çift Delikli Ray
Daha fazla göster
119 Ürün Listeleniyor
Filtrele
Göster: 3'lü 5'li
Sıralama: