750 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA

Boya Tabancaları

Filtreler
Özellikler
İlgili Kategori
6 Ürün Listeleniyor
Filtrele
Göster: 3'lü 5'li

Boya Tabancaları

Boya tabancaları, boya işlemlerini kolaylaştırmak amacı ile tasarlanmış olan basit makinelerdir. Boya tabancaları içerisindeki hortum sistemi sayesinde boyanın püskürtülerek uygulanmasını sağlar. Püskürtülmeyi sağlayan aksam sayesinde fırça ve ruloya göre çok daha hızlı şekilde boyama işlemi gerçekleşir. Boya tabancası ile yapılan boya işleminde damlama ve dökülme gibi sorunlar yaşanmayacağı için daha temiz bir boyama sağlanır.

Boya İşlemlerini Kolaylaştıran Boya Tabancası Çeşitleri 

Boya tabancaları özellikleri ve tasarımlarına göre çeşitlere sahiptir. Boyanın koyulduğu haznenin büyüklüğü ve genişliği bu noktada önem taşır. Alttan ya da üstten hazneli makineler, boya makinesinin püskürtme kısmının neresinde bulunacağını belirler. Elektrikli boya tabancası çeşitleri, hazne hacmine göre de farklı seçeneklere sahiptir. 600 ml’lik hazneden başlayarak 2 litrelik modellere kadar seçenek mevcuttur. Doğrudan boya kovasından kullanılabilen modeller ile de hazneye gerek kalmadan pratik boya uygulama işlemi gerçekleştirilebilir. Boya tabancası modelleri, sahip oldukları özelliklere göre de çeşitlenir. Uzatılabilir hortum sistemleri, farklı uç seçenekleri ve ayarlanabilir boya akış hızı gibi özelliklere sahip olan modeller kullanım kolaylığı sunar.

Boya Tabancası Seçiminde Nelere Dikkat Edilmelidir?

Boya tabancaları ile ilgili olarak seçim yapılırken dikkat edilmesi gereken birkaç husus bulunur. Boya tabancası çeşitleri hangi amaçla kullanılacaksa ona göre seçim yapılmalıdır. Profesyonel amaçla kullanılacak olan tabanca seçenekleri araştırılırken özellikleri dikkate alınmalıdır. Püskürtme şeklinin değiştirilebildiği ve uzatılarak istenilen yere ulaşmasını sağlayan boya tabancaları çok daha kullanışlı modeller olarak görülür. Aynı şekilde doğrudan boya kovaları ile birlikte kullanılan modeller hazne doldurma sorununu ortadan kaldırır. Amatör olarak ev ya da benzeri yerlerde kullanılacak olan modeller için uygun fiyatlı daha basit modeller seçilebilir. Boya tabancası fiyatları, makinenin sahip olduğu özelliklere ve modele göre değişiklik gösterir. Açık ve kapalı alanlarda kullanılabilen makine modelleri diğerlerine göre çok daha kullanışlıdır.

Boya tabancaları ve boya ile ilgili tüm ihtiyaçlarınızı Online alışveriş kolaylığıyla hemen şimdi Koçtaş’tan satın alabilirsiniz. Uygun fiyatlı modellerin yanı sıra profesyonel amaçlı olarak tasarlanmış modeller arasından sizin için uygun olan modeli kolayca bulmak için şimdi tıklayın! 

Daha fazla göster