750 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA
Filtreler
Özellikler
0 Ürün Listeleniyor
Filtrele
Göster: 3'lü 5'li
Aradığınız kriterlerde ürün bulunamadı.

Caraskallar

Caraskallar

Diferansiyel palanga olarak ifade edilen caraskal, zincirlerden, makaralardan ve kancadan oluşan ve ağır bir yükün kaldırılarak sabitlenmesini veya bir yerden bir yere taşınmasını kolaylaştıran mekanik bir araçtır. Caraskallar sayesinde kaldırılmak istenen yükün ağırlığına nazaran harcanan güç çok daha az olur. Farklı ağırlıktaki yükleri kaldırma kapasitesine sahip çeşitli carascallar mevcuttur.

Caraskallar Nasıl Çalışır Ve Nerelerde Kullanılır?

Caraskallar, eş zamanlı ve aynı yöne dönen iki makaranın uç kısmında yer alan kancaya bağlanmış ağırlıkları istenilen yere taşıyabilirler. El zinciri olarak adlandırılan çekme zinciri çekildiğinde, bir çembere bağlı olan sonsuz vida ve sonsuz dişli eş zamanlı olarak hareket eder ve böylece caraskallar zincirin ucunda yer alan kancaya takılmış yükü kaldırıp indirerek belirli bir noktaya götürmek suretiyle taşıyabilirler. Emniyetli caraskal, aşırı yük koruması sağladığından dolayı güvenli bir taşıma yapılmasına olanak tanır ve zincirin bükülmesini ve devrilmesini önler.
Basit yapıları ve kolay tamir edilebilir oluşları ve çok yer kaplamayan küçük boyutları ile caraskallar, pek çok atölye ve işletmede tercih edilmektedir. Şantiyeler ve ağır makinelerin kullanıldığı sahalar ile depolar, tersaneler ve fabrikalarda da yaygın şekilde kullanılmaktadırlar. Bu pratik araçlara, küçük tamir atölyelerinde de rastlayabilirsiniz. Caraskal kullanırken dikkat edilmesi gereken en önemli nokta, taşınacak yüklerin ağırlıkları göz önüne alınarak kapasitesi yeterli olan bir caraskal türü seçmek olacaktır. Zincir uzunluklarına ve taşıma kapasitelerine göre farklı caraskal çeşitleri mevcuttur. Bu araçlar, üzerlerinde yazan yük miktarlarını rahatlıkla taşıyabilecek sağlam araçlardır.
En uygun caraskal fiyatları şimdi Koçtaş'ta! Sağlam ve kullanışlı caraskallar arıyorsanız mutlaka Koçtaş’a uğrayın, Online alışveriş olanağıyla anında sepetinize ekleyin.

Daha fazla göster