150 TL Üzeri Kargo Bedava

Uydu Alıcısı ve Aksesuarları

Filtreler
Özellikler
-
Fırsatlar
Fırsatlar

Uydu Alıcısı ve Aksesuarları 

Uydu alıcısı istenilen kanallara ulaşmak için ihtiyaç duyulan cihazlardır. Dünyaya gönderilen sinyalleri toplayan çanaklar bu verileri televizyona bağlı olan uydu alıcılarına gönderir ve cihazlar bu verileri çözerek sevilen kanalların izlenebilmesini sağlar. Bu cihazlar farklı boyutlara sahip olmakla birlikte farklı model ve özelliklere sahiptir. Kablosuz modeller teknolojinin gelişmesine bağlı olarak ortaya çıkarılan cihaz modelleridir. Antensiz modellerin kurulumu da kullanımı da oldukça kolaydır. İnternet bağlantısı ile çalışan bu modellerin yanı sıra internet bağlantısı olmadan çalışabilen modellerde mevcuttur. Cihazlar yerli ve yabancı birçok kanalı kesintisiz bir şekilde izlemeye imkân tanır. Bu cihazlar sahip oldukları görüntü özelliklerine bağlı olarak yayın yapar. Full HD ya da 4K görüntüyü destekleyen cihaz modelleri televizyonlar ile tam bir uyum içerisinde çalışır. Bu modeller yüksek çözünürlük ile TV izleme olanağı sunar. Klasik ve mini modellerin yanı sıra Android yazılama sahip ürün modelleri de mevcuttur. Android cihaz modelleri televizyonları akıllı cihazlara dönüştürerek internete bağlanmalarını sağlar.

Uydu Alıcısı Modelleri

Sevilen dizi ve filmleri kesintisiz bir şekilde izleme fırsatı sunan bu cihazlar farklı boyut ve özelliklere sahiptir. Cihaz özellikleri arasında karşılaştırma yapılarak doğru modele ulaşmak mümkündür. Kolay kuruluma sahip modeller kullanım alışkanlıklarına göre belirlenebilir. Mini cihaz modelleri boyutları ve sahip oldukları özellikleri bakımında genellikle evlerde tercih edilir. Kolay kurulum imkânı sunan bu modeller televizyonların USB, AV ya da S-kart girişlerine bağlanır. Klasik cihaz modellerinin aksine kasaya sahip değildir. Bu özelliği sayesinde yerden tasarruf etmek mümkündür. Mini modellerle uydu alıcı gözü olarak adlandırılan aparatlar kullanılabilir. Bu aparatlar kumandanın görebileceği bir alana takılır.

Geniş bağlantı desteğine sahip cihaz modelleri görüntü kaliteleri ile birbirinden ayrılır. Full HD modeller yüksek çözünürlüklü görüntü yayınına erişim sağlar. Görüntü teknolojisinin gelişimine bağlı olarak 4K çözünürlüğe sahip dizi ve filmler çekilebilir olmuştur. Canlı ve gerçek bir izleyici deneyimi için 4K yayını destekleyen cihaz modelleri tercih edilebilir. 

Cihaz modellerinin yanı sıra seçilen cihazın televizyon ile eşleşmesi oldukça önemlidir. Birçok cihaz modelinde standart girişler kullanılır. Neredeyse tüm cihaz modellerine HDMI kablosu ile bağlanmak mümkünken S-kart girişine sahip bir modele bu girişe uygun olacak şekilde bağlanılmalıdır. Android sistemini destekleyen cihaz modelleri de mevcuttur. İnternet üzerinden yayın yapan içerik platformları da bu cihaz modelleri ile izlenebilir duruma gelir. 

Farklı Görüntü Kalitesi Sunan Uydu Alıcısı Modelleri

Uydu alıcıları sahip oldukları görüntü kalitesi ile de dikkat çeker. Kullanılan televizyon ekran kalitesine bağlı olarak tercih edilebilecek cihaz modelleri kanal yayınlarını çözünürlük kalitesine göre izleme imkânı sunar. Cihazların HD uydu alıcısı, çanaksız uydu alıcı, mini uydu alıcısı, Android uydu alıcı, HDMI uydu alıcı, 4K uydu alıcı, Full HD uydu alıcı gibi modelleri mevcuttur. Görüntü kalitesi seçeneği sunan farklı cihaz modelleri mevcuttur. Bu görüntü seçenekleri HD, Full HD, 4K gibi görüntü kalitesi seçenekleridir. Kullanılan televizyonun satın alınan cihaz görüntü kalitesini desteklemesi ile istenilen kullanıcı deneyimine ulaşılabilir. 

Full HD cihaz modelleri kesintisiz ve canlı görüntü erişimine ulaşmayı sağlar. Geniş görüntü ölçüleri ve canlı renkler sunan cihaz modelleri 1080p görüntü kalitesine kadar bozulma yaşanmadan izleme deneyimi sunar. Bu modeller keyifli kullanım imkanını kullanıcılara yaşatır. Görüntü kalitesi cihazların üzerinde kolaylıkla ayarlanabilir. Basit arayüze sahip modeller herkes tarafından kolaylıkla kullanılabilir. Bazı modellerde bulunan akıllı kullanım özellikleri otomatik görüntü ayarlaması yapar.

4K görüntü kalitesi teknolojinin gelişimine bağlı olarak cihaz modellerinde de bulunur. 4K görüntü kalitesini destekleyen televizyonlarda bu modeller uyumlu olarak kullanılabilir. Bu modellerin televizyon özellikleri ile uyumlu olması gerekir. Canlı renkler ve gerçeğe yakın görüntü kalitesi sunan bu cihaz modelleri televizyon izleme keyfini yükseltir. Bu modellerin fiyatları diğer cihaz modellerine kıyasla yüksek olmakla birlikte evde sinema izleme konforu ve keyfi sunar.

İzleme Deneyimini Yükselten Uydu Alıcısı Aksesuarları

Uydu alıcısı ve televizyon arasındaki bağlantının doğru bir biçimde olabilmesi için cihazlar arasında uyum olması ve her bir aksesuarın sorunsuz çalışması gerekir. Aksi durumda görüntü kalitesi düşük veya bozuk olabilir, ses kalitesi yetersiz olabilir ya da izlenilen yayın kesilebilir. Bu kapsamda ortaya çıkabilecek sorunların çözümleri de farklıdır. Anten kablosu, uydu kablosu, TV anten kablosu, uydu anten kablosu, TV uydu kablosu, uydu kablosu ucu, uydu kablo çoğaltıcı gibi pek çok farklı ürün bu ürünlerle birlikte kullanılabilir.

Kötü görüntü alma ya da hiç görüntü alamama karşılaşılabilecek problemler arasındadır. Bu problemin sebebi kullanılan antenin yanlış pozisyonda olması ya da sinyalleri algılayabilecek seviyede olmamasıdır. Bu gibi durumlarda LNB ek aksesuarından yararlanılabilir. LNB yani Düşük Gürültü Kitlesi sinyallerin algılanabilmesini sağlar. LNB ne kadar iyi biçimde yerleştirilebilirse sinyallerden alınan verim o kadar yüksek olur.

Tek bir çanak antenden alınan sinyaller birden fazla uydu alıcısına yönlendirilmek istendiğinde TV kablosu çoklayıcı cihazlar kullanılmalıdır. TV kablosu çoklayıcı çanak antenden gelen sinyalleri istenilen sayıya böler. Eşit ve doğru bir biçimde sinyal iletimi sağlar. Sinyal birden fazla cihaz arasında paylaştırılırken olası deformasyon engellenir. Sinyal paylaşılmak istenen uydu alıcısı sayısına bağlı olarak TV kablosu çoklayıcı tercihinde bulunulur. TV kablosu çoklayıcı farklı çeşitlerde üretilir. Farklı çeşitler farklı ihtiyaçları karşılayacak düzeydedir. Bununla birlikte anten kablosu edinmek çanak antenden gelen sinyalleri cihaza iletmek adına gereklidir. Anten kablosu fiyatları çalışma prensibi ve metre ölçüsüne bağlı olarak değişik aralıklardadır. 

Uydu Alıcısı Aksesuar Modelleri

İzleme deneyimini yükselten ve görüntü kalitesini artıran uydu alıcısı aksesuar modelleri kullanılan televizyonlar ile uyumlu olarak tercih edilmelidir. Çeşitli markaların ürettiği farklı aksesuar modelleri mevcuttur. Uydu alıcısı modelleri televizyon modellerine bağlı olarak farklılık gösterse de her kullanıcının kolaylıkla kullanabileceği çeşitlere sahiptir.

Kaliteli, güçlü ve güvenli aksesuar çeşitlerine uygun fiyatlarla ulaşmak mümkündür. Satın alınacak aksesuarların kullanılan televizyon ile uyumlu olup olmadığına dikkat edilmelidir. Çanak antenler, TV antenleri, uydu prizleri, santrali ve bölücüler, yön bulucular, switchler, bağlantı kabloları televizyondan daha yüksek verim elde edilmesine olanak sağlar. Kaliteli markaların uydu alıcısı aksesuarlarını tercih etmek daha berrak bir görüntüye sahip olmak için gereklidir. 

İhtiyaç duyulan aksesuarları almak ve televizyon modeline bağlı olarak yenilemek televizyondan istenilen verimi almak için şarttır. Çanak anten, LNB, sinyal güçlendirici, bağlantı kabloları uygun fiyatlı seçenekleri her bütçeye uygun olarak tercih edilebilir. Manuel ve otomatik ayarlama gibi çeşitlere sahip cihaz modelleri birçok kanalı kesintisiz ve keyifli şekilde izlemeyi sağlar. Bazı cihaz modellerinde altyazı ekleme özelliği bulunur. USB’ye kaydetme özelliği bulunan modeller istenilen programlar sonradan izlemek üzere kaydedilebilir. Veri akışı yapılmasına yardımcı olan SAT kablosu önemli aksesuarlardandır. Uydu yayınlarını alıcıya aktaran SAT kablosu görüntü kalitesini artırır ve televizyon özelliklerini genişletir.

Uydu Alıcısı Aksesuar Özellikleri

Uydu alıcıları doğru aksesuar ve ekipmanlarla kullanıldığı takdirde yüksek verim ve performans sunar. Bu aksesuarların her birinin üstlendiği görev farklıdır ve istenilen kalitede yayın alabilmek için televizyonlarla ve benzer cihazlarla uyum içerisinde çalışır. Bu cihazların aksesuarları içerisinde yer alan SAT kablosu gibi bağlantı kablosu modelleri yayınları cihaz modellerine taşır. Veri akışının sağlıklı bir biçim işleyebilmesi adına bu kabloların uzunluklarının yeterli olması ve kaliteli olmaları gerekir.

Yeni nesil cihaz modelleri ile birlikte daha kaliteli görüntü sunan uydu alıcılarına uyumlu kablolar yardımı ile yüksek kalitede yayın izlemek mümkündür. Cihaz sistemlerinin sağlıklı çalışabilmesi adına çanaklar oldukça önemlidir. Kaliteli ve dayanıklı malzemeden üretilmiş, zorlu hava koşullarına dirençli çanak modelleri uzun yıllar boyu kesintisiz bir biçimde görüntü almayı sağlar.

Çanak kısmında toplanan sinyalleri uydu alıcısına aktaran LNB oldukça önemli uydu alıcısı aksesuarlarındandır. Evde ya da ofis gibi işyerlerinde birden fazla televizyon olması durumunda çok çıkışlı modeller tercih edilmelidir. Böylelikle birden fazla çanak kullanmaya gerek kalmaz. Uydu alıcısı aksesuarları içerisinde en önemli konumda olan cihaz kutularıdır. Uzaktan kumandalar ile kontrol edilebilen uydu alıcıları kanalları istenilen şekilde listelemeye yardımcı olur. Çoğaltıcı kablo yayını birden fazla televizyona aktarabilmeyi sağlar. 

Uydu Alıcısı Kullanmanın Avantajları

Uydu alıcısı kullanmak beraberinde birçok avantajı da kullanıcılara sunar. Kullanılan televizyon yerleşik uydu alıcısı özelliğine sahip olmadığında internet ya da anten üzerinden yayın yapan kanallara ulaşmak mümkün değildir. Bu cihazların kullanım avantajları aşağıda listelenmiştir:

 • Cihaz avantajları kurulum aşamasından itibaren başlar. Balkon veya çatı üzerine çanak kurmak zahmetinden kurtaran bu cihazlar ek parçalara ihtiyaç duymaz.
 • Pratik kullanım imkânı en büyük cihaz avantajları arasındadır.
 • Mini modeller özellikle dar alanlarda yerden tasarruf etmeyi ve kolay kullanım imkânı sağlar.
 • Mini modeller aynı zamanda şık görünümleri ile dikkat çeker.
 • Kurulumu çanak antenlere kıyasla pratik ve hızlı olan bu cihazlar uygun fiyat seçenekleri ile her bütçeye uygun ürün çeşitlerine sahiptir.
 • Hızlı kanal geçişine sahip modeller çalışma prensipleri ile avantaj sağlayan ürünlerdir. Kendiliğinden tarama yapabilen bu modeller tak çalıştır çalışma prensibiyle iş yapar ve hem enerjiden hem de zamandan tasarruf etmeyi sağlar.
 • Smart özellikli modeller sundukları arayüz sayesinde pek çok özelliğe kolay erişim imkânı sağlar. Bu özelliklere kullanabilmek adına üretilen özel kumanda set içerisinde yer alır.
 • Smart modeller Android modellerin de içerisinde yer aldığı normal kanalların yanı sıra internet üzerinden yayın yapan kanallara ulaşım imkânı sağlar. Bu modeller izlenen yayının kaydedilebilmesi özelliği ile birlikte televizyonlara multimedya özelliği de kazandırır.

Uydu Alıcısı Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Uydu alıcısı seçerken dikkat edilmesi gereken ilk nokta cihaz modelinin kullanılan televizyon modeli ile uyum içerisinde olmasıdır. Kablo kalabalığından uzak durmak isteyen kişiler küçük pratik modelleri tercih edebilir. Teknik özellikler ve cihazın sunduğu avantajlar seçimi etkileyen faktörlerdir.

Gelişen teknolojiye ayak uyduran cihazlar pek çok boyut ve özelliğe sahip modellere sahiptir. Seçim yaparken cihaz yorumları ve incelemeleri de dikkate alınmalıdır. Popüler markalar teknik servis hizmeti konusunda yeterli olmaları ile öne çıkar. Böylelikle olası problemler kolay bir şekilde çözüme kavuşturulabilir.

Cihaz bağlantı şekli ve ek aparatların da önemi büyüktür. Kurulumu kolay cihazların seçilmesi büyük avantaj sunar. Bazı ürün modellerinde Wifi bağlantısı bulunmaz. Bu durum Wifi aparatı ile çözülebilir. Ek aparatlar ile hem görüntü hem de bağlantı kalitesi artırılabilir. Televizyonun sahip olduğu giriş portları seçimi etkiler. Pek çok televizyon S-kart bağlantısına sahip olduğu için uydu alıcısı bu giriş ile bağlanabilir. Daha iyi ve yüksek kalitede görüntü için HDMI, AV ve USB giriş alternatifleri mevcuttur. HDMI yaygın olarak kullanılan bağlantı modeli olmakla birlikte USB bağlantı modeli teknolojinin gelişmesi ile kullanılmaya başlanmıştır. Bağlantı yöntemine göre yapılan tercih yalnızca kurulum aşamasında değil kullanım esnasında da birçok avantaj sunar.

Uydu Alıcısı ve Aksesuarları Fiyatları

Uydu alıcısı modelleri internete bağlanabilen seçeneklerden geniş multimedya arayüzüne sahip ürünlere kadar pek çok modele sahiptir. Cihaz fiyatları ürün boyutları, çözünürlük biçimi ve özelliği, belleği, kanal kapasitesi, ürün rengi, flaş bellek ve HDMI gibi ek özelliklere bağlı olarak değişiklik gösterir. Smart modeller klasik modellere kıyasla daha yüksek fiyat aralığındadır. Smart modeller sahip oldukları özellikler ile daha kaliteli ve konforlu izleme deneyimi sunar. HDMI girişli modeller klasik modellerle eş değer sayılabilir. Mini modeller özelliklerine göre değişken fiyatlara sahiptir. 

Cihazlar kullanım ihtiyacına göre üretilen aksesuarlar sayesinde daha yüksek kaliteli görüntü elde etmeyi sağlar. Aksesuar fiyatları karşıladıkları ihtiyaçlar doğrultusunda farklılaşır. İstenilen verimi elde etmek için aksesuar özelliklerine dikkat edilmelidir. Aksesuarlar belli ihtiyaçları karşılamak üzere özel olarak üretilerek kullanıcıların beğenisine sunulur.Uydu alıcısı fiyatları desteklediği farklı özelliklere bağlı olarak değişkenlik gösterir. TV uydu alıcı fiyatları çözünürlük biçimi ve özelliği, belleği, kanal kapasitesi, ürün rengi, flaş bellek ve HDMI gibi ek özelliklere göre farklılaşabilir.

Koçtaş, ihtiyaçlarınıza göre tercih edebileceğiniz, teknolojik özellikleri sayesinde pratik kullanım imkânı sağlayan uydu alıcısı ve aksesuar modellerini satışa sunar. Cihaz özelliklerini göz önünde bulundurarak bu modeller arasından kolaylıkla tercih yapabilirsiniz. Ev ya da iş yeri gibi farklı alanlarda pratik bir şekilde yerli ve yabancı kanallara erişmek için Koçtaş mağazalarında ve internet sitesinde avantajlı fiyatlarla sunulan uydu alıcısı ve aksesuar modellerini hemen inceleyebilirsiniz.

Uydu Alıcısı ve Aksesuarları Kategorisi Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Uydu Alıcısı Ne İşe Yarar? 

Uydu alıcısı televizyon ile uydu arasında gerçekleşen yayın trafiğini sağlamak adına üretilen cihazlardır. Bu cihazlar yeryüzüne gönderilen sinyallerin uydu çanağı ucundaki alıcıya ulaşması sayesinde sinyallerin işlenerek ekranda görüntüye çevrilmesine yarayan ürünlerdir. Bu cihazlar sayesinde dünya genelinde yayın yapan çok sayıda televizyon kanalı izlenebilir. Bu cihazlar bazı televizyon modellerinin içerisine gömülü şekilde de bulunabilir.

Uydu Alıcısı Alırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir? 

Uydu alıcısı alırken dikkat edilmesi gereken en önemli nokta cihazın kullanılan televizyon ile uyumlu olmasıdır. Bunun haricinde istenilen özelliklere sahip herhangi bir cihaz seçilebilir. Teknik özellikler kişilere farklı avantajlar sunar. Çeşitli özelliklere sahip ürün modelleri kullanıcıların beğenisine sunulur. Teknik servis hizmeti kullanım esnasında oluşabilecek problemleri kolayca çözebilmek adına dikkat edilmesi gereken noktalardandır.

Uydu Alıcısı Televizyona Nasıl Bağlanır? 

Yeni nesil televizyon modelleri arasında kendinden uydulu özelliğe sahip modeller bulunur. Bunun dışında uydu alıcı televizyona HDMI kablosu ile bağlanır. HDMI kablosunun bir ucu cihaza bir ucu da televizyona bağlanarak bağlantı gerçekleştirilir. Bu işlem gerçekleştirildikten sonra televizyon ve cihaz çalıştırılarak görüntü sağlanmış olur. HDMI kablosu dışında S- kart kablosu, tos girişli kablo ve RF eski anten kabloları ile de bağlantı sağlanabilir.

Android Uydu Alıcısı Nedir?

Android uydu alıcısı uydudan cihazlara gelen sinyallerin belli bir işlemden geçerek görüntüye dönüşmesini ve televizyon, laptop gibi ekranlardan kişilere ulaşmasını sağlayan cihazlardır. Bu cihazların internet aracılığıyla özellikleri çeşitlendirilerek geliştirilebilir. İnternet ağ bağlantısı sayesinde sosyal ağlarla da bağlantı kurmayı sağlar. Sanal marketlerden indirilen uygulamalar kumanda aracılığıyla kullanılabilir. Uygulama yelpazesi oldukça geniştir.

 

En Çok Satan Uydu Alıcısı ve Aksesuarları Hangileri?

Koçtaş Uydu Alıcısı ve Aksesuarları kategorisinden en çok satan 5 ürün;

 1. 2071 Çanakli Çanaksiz Uydu Hd Alicisi
 2. Brother Hd Plus Uydu Alici (analog Hdmi)
 3. Ranger Plus Full Hd Uydu Alıcısı
 4. 4k Tv Stick Lisansli Android Tv
 5. F Konnektör L Tipi
Daha fazla göster
78 Ürün Listeleniyor
Filtrele
Göster: 3'lü 5'li
Sıralama: