150 TL Üzeri Kargo Bedava

Su Yalıtım Malzemeleri

Filtreler
Özellikler
-
Fırsatlar
Fırsatlar

Yalıtımın Önemli Bir Parçası: Su Yalıtımı Malzemeleri

Su yalıtımı malzemeleri hem iç hem de dış mekânlarda kullanılan önemli ürünler arasında yer alır. Su yalıtım malzemesi çeşitlerini incelediğinizde farklı materyallerden üretilen seçenekler olduğunu görebilirsiniz. Evinizi doğru malzemelerle dayanıklı hâle getirmezseniz ileride çok büyük problemler yaşayabilir, zorlu hava şartlarının tahribatını iç mekânlarınızda yaşayabilirsiniz. Bununla beraber su yalıtımı malzemeleri sadece iç mekânlarda kullanılan ürünlerden oluşmaz. Seçenekleri incelediğinizde apartmanların dış duvarları ya da teras gibi yerlerde kullanılacak şekilde üretilen alternatifler olduğunu görebilirsiniz.

İç mekân ya da teras su yalıtım malzemeleri fiyatları arasından aradığınızı bulabilir, ihtiyaçlarınızı kısa süre içinde giderebilirsiniz. Su yalıtımı işlevine sahip olan malzemeler, kullanılacakları yere göre kendi içinde çeşitli kategorilere ayrılır. Böylece dilediğiniz alanı su geçirmez hâle getirmenize yardımcı olur. Ürünler arasında poliüretan, çimentolu kaplama, lastikli asfalt, membran ya da PVC su yalıtımı malzemeleri olduğunu görebilirsiniz. Her ürün, kendi içinde bazı avantajlar sunmasıyla birbirinden ayrılır. Farklı alanlarda kullanılacak şekilde özel olarak dizayn edilen malzemeler, her türlü kullanım amacına uyum sağlamayı başarır. Su yalıtım malzemesi fiyatları ve seçeneklerini inceleyerek ihtiyaçlarınız doğrultusunda seçim yapabilir, evlerinizin zorlu hava şartlarına karşı daha dayanıklı hâle gelmesini sağlayabilirsiniz.

Avantajlarıyla Su Yalıtım Malzemeleri

Su yalıtımı malzemeleri sahip olduğu özelliklerle kullanıcılarına birçok farklı avantaj sunar. Ürünlerin genel özellikleri ve olumlu tarafları hakkında daha detaylı bir şekilde bilgi almak istiyorsanız aşağıda bulunan maddelere göz atabilirsiniz:

 • Su yalıtım malzemesinin en önemli avantajı, duvar, zemin ya da çatı gibi alanların su geçirmeme özelliği kazanmasına yardımcı olmasıdır. Su, betonu parçalar ve kötü görünmesini sağlar. Bununla beraber duvar su yalıtımı malzemeleri, dışarıdan suyun içeri girmesini engelleyerek duvarlarda oluşabilecek kötü görüntünün önüne geçer.
 • Su yalıtımı malzemeleri, küfün duvarlardan içeri sızmasının önüne geçer. Böylece yapı içerisinde bir bütünlük elde edilmesini sağlar. Bununla beraber küf oluşumunu engellemesiyle sağlık açısından da bazı avantajlar sunar.
 • Su yalıtımı malzemesi, bakım maliyetlerini ve temizlik için ayrılan emeği azaltır. Su geçirmez yapılarda, şiddetli bir yağmur fırtınası olsa bile iç mekânlara su geçmez.
 • Su yalıtımı malzemesi, teras gibi açık alanlara işlevsellik kazandırır. Özellikle müstakil evlerde bahçeden evin içine su geçmesini istemiyorsanız su yalıtımı malzemeleri sizin için iyi bir seçenek olabilir. Teras su yalıtım malzemeleri seçeneklerini inceleyerek ihtiyaçlarınıza uygun olanı bulabilir, gereksinimlerinizi kısa süre içinde giderebilirsiniz.
 • Poliüretan su yalıtımı malzemeleri, inşaat sektöründe sıklıkla kullanılan ürünler arasında yer alır. Binaların zorlu hava şartlarından etkilenmesinin önüne geçen malzemeler, günlük hayatın konforunu artırır. Poliüretan su yalıtımı fiyatları ve seçeneklerini inceleyerek iç mekânlarınızın kalitesini arttırabileceğiniz ürünlere vakit kaybetmeden erişebilirsiniz.
 • Su geçirmez yalıtım malzemeleri genel olarak zeminleri, duvarları ya da çatıları su geçirmez hâle getiren ürünlerden oluşur. Bununla beraber suya karşı dayanıklılık da sunan malzemeler, yüzeylerin zorlu şartlara karşı direnç kazanmasını mümkün hâle getirir. Böylece su kaynaklı yaşanabilecek hasarları ortadan kaldırarak istenmeyen durumların yaşanmasının önüne geçer.
 • Binalarda su yalıtımı malzemeleri kullanarak temel, çatı ya da duvar gibi sıvıyla direkt olarak temas edebilecek yüzeylerde su geçişini engelleyebilirsiniz. Temelde zeminlerle dış mekân arasında bir bariyer görevi gören malzemeler, işlevselliğiyle birçok alanda kullanılır.
 • Su yalıtımı malzemesi çeşitlerini kullanarak yüzeyleri koruyabilir, yaşanabilecek sorunlara karşı kişisel önleminizi alabilirsiniz. Su yalıtımı malzemesi, binaların dayanıklılığını olumlu bir şekilde etkilemesiyle birçok kişi tarafından tercih edilir. Her bina, uygun önlem alınmadığı takdirde birtakım dayanıklılık sorunlarıyla karşılaşabilir. Hava, su, iklim, rüzgâr ya da nem gibi doğal faktörler binaların dayanıklılığını olumsuz şekilde etkiler. Eğer bir yapı dış faktörler ile gelen sıvalara karşı herhangi bir koruma içermiyorsa yüzeyinde bozulmalar ya da görülebilir zararlar meydana gelir. Su yalıtımı malzemesi çeşitleri ise sıvıların binalara girmesinin önüne geçerek yapıları sağlamlaştırır. Nem kontrolünü daha iyi bir şekilde sağlamanız için binalara iyi bir su geçirmeme özelliği kazandırır. Böylece binayı içinde yaşayan herkes için daha konforlu bir alan hâline getirir.

Renkli ya da şeffaf su yalıtım malzemeleri arasından ihtiyaçlarınıza uygun olanı bulabilir, farklı yüzeyleri sıvılara karşı korunaklı hâle getirebilirsiniz. Su yalıtım malzemesi seçenekleri arasından ihtiyaçlarınıza uygun olanı pratik bir şekilde bulabilirsiniz. Çatı, zemin ya da teras su yalıtım malzemeleri seçenekleri arasından aradığınızı bulabilir, korunaklı hâle getirmek istediğiniz alana özel olarak üretilen malzemeler sayesinde istediğiniz verimi almaya başlayabilirsiniz.

Su Yalıtımı Malzemesi Çeşitleri

Su yalıtımı malzemesi çeşitleri, farklı alanlarda kullanılabilecek şekilde kendi içinde birçok kategorilere ayrılır. Su yalıtımı malzemeleri hakkında daha detaylı bir şekilde bilgi almak istiyorsanız aşağıda bulunan maddelere göz atabilirsiniz:

 • Çatı su yalıtımı malzemeleri her binanın önemli bir parçasını oluşturur. Elostomerik su yalıtımı malzemeleri, UV ışınlara karşı dayanıklı olmasıyla da öne çıkar. Ayrıca esnek bir yapıya sahip olduğu için uygulanması da oldukça kolaydır. Eğimli, eski ve zedelenmiş çatıların izolasyonunun rahat bir şekilde gerçekleştirilmesini mümkün kılar. Membran su yalıtım malzemeleri de çatılarda sıklıkla kullanılan ürünler arasında yer alır. Rulo hâlinde satışa sunulan membran su yalıtımı malzemesi, ateş yardımıyla çatılara uygulanır. Eğimli çatılarda da iyi bir performans ortaya çıkaran ürünler, inşaatlarda da sıklıkla tercih edilir.
 • Duvar su yalıtım malzemeleri de oldukça önemlidir. Duvardaki bozulmaları, nemi ve küflenmeyi ortadan kaldırarak iç mekânların daha iyi hâle gelmesine yardımcı olur. Drenaj levhası, pencere ve binalar arasındaki boşlukların sıvılara karşı dayanıklı hâle getirilmesini sağlar. Duvar astarı ise binalarda küf ya da mantar gibi mikroorganizmaların oluşma olasılığını düşürür. Toksik maddeler içermemesiyle birçok kişi tarafından tercih edilir.
 • Çimento esaslı olan malzemeler de duvarların su geçirmeme özelliği kazanmasına yardımcı olur. Bununla beraber karıştırılması oldukça kolay olan ürünlerin kullanımı da pratiktir. Çimento esaslı olanlar, banyo su yalıtım malzemeleri arasında da yer alır. Nem ya da sıvı kaynaklı duvarlarda oluşabilecek problemlerin önüne geçerek daha iyi ve hijyenik bir ortam elde edilmesini mümkün hâle getirir. Bununla beraber istinat duvarlarına, su depolarına, asansör çukurlarına ya da iç ve dış alanlara uygulanabilen ürünler, fonksiyonelliğiyle dikkat çeker.
 • Zemin su yalıtım malzemeleri hem iç hem de dış mekânlarda kullanılır. Örneğin, poliüretan malzemeler, zeminlere su geçirmeme özelliği kazandırmak için sıklıkla tercih edilir. Tüm kılcal çatlakları doldurabilecek bir yapıya sahip olan poliüretan malzemeler, çok yönlülüğüyle öne çıkar. Zeminlerin yanı sıra havuz gibi suyun yoğun olduğu alanlarda da kullanılır. Poliüretan su yalıtımı seçeneklerini inceleyerek malzemelerin sunduğu işlevsellikten yararlanmaya başlayabilirsiniz.
 • Teras su yalıtımı malzemeleri dış mekânlardaki suyun evin içine girmesinin önüne geçen önemli ürünlerden oluşur. Terasların yanı sıra veranda ya da balkon gibi yerlerde de kullanılır. Poliüretan, teraslarda kullanılan popüler malzemeler arasında yer alır. Şeffaf su yalıtım malzemeleri ile terasların şık görünümü korunarak istenilen yalıtım kolaylıkla elde edilebilir.
 • PVC gibi materyallerden üretilen malzemeler ise genellikle çatılarda kullanılır. Binaların çatılarını su geçirmez hâle getirme konusunda iyi bir performans ortaya çıkaran ürünler, çoğu inşaatta sıklıkla tercih edilir. Suyu dışarıda tutarken buhar geçirgenliği sağlayan PVC, bu özelliği sayesinde bazı avantajlar sunar.

Koçtaş’taki beton esaslı ya da poliüretan su yalıtımı ürünleri arasından aradığınızı bulabilir, ihtiyaçlarınızı pratik bir şekilde giderebilirsiniz. Uygun su yalıtım malzemesi fiyatları arasından bütçenizi zorlamadan iç ve dış mekânlarınızı daha korunaklı hâle getirebilir, Koçtaş’ın avantajlarından yararlanmaya başlayabilirsiniz.

Su Yalıtım Malzemeleri Kategorisiyle İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Su yalıtımı malzemeleri nelerdir?

Ürünler incelendiğinde çimento esaslı, akrilik ya da poliüretan esaslı gibi farklı seçenekler olduğu görülebilir. Su yalıtımını nerede yapacağınıza karar verdikten sonra seçenekleri inceleyebilir, amacınıza uygun olarak özel olarak formüle edilen ürünler arasından aradığınızı bulabilirsiniz.

Su yalıtımı nerelerde kullanılır?

Su yalıtımı hemen hemen her yerde kullanılır. Apartmanların çatılarından duvarlarına kadar geniş bir kullanım alanına sahip olan ürünler, dış mekânlarda da kullanılabilir. Balkon ya da terasların su geçirmeme özelliği kazanmasını sağlayan malzemeler sayesinde evlerinizin duvar ya da zeminlerinde ortaya çıkabilecek problemlerin önüne geçebilirsiniz.

Su yalıtım malzemeleri nasıl uygulanır?

Uygulanma şekli ürün tipine göre farklılık gösterse de su yalıtım malzemeleri pratikliğiyle dikkat çeker. Bazıları inşaat aşamasında betonların arasına uygulanırken bazıları sonradan uygulanabilecek bir yapıya sahiptir. Örneğin, teras için özel olarak üretilen ürünleri zemine sürerek kullanabilir, su yalıtımını kendiniz gerçekleştirebilirsiniz.

En Çok Satan Su Yalıtım Malzemeleri Hangileri?

Koçtaş Su Yalıtım Malzemeleri kategorisinden en çok satan 5 ürün;

 1. Elastikor İzolasyon Malzemesi
 2. Izower Şeffaf Liquid Glass Su Yalıtımı-2kg
 3. Su İzolasyon 20 Kg + 6 Kg
 4. İsonem Liquid Glass Şeffaf Parlak Su İzolasyonu 4 Kg
 5. İzolet Su Yalıtım Malzemesi Beyaz 1 kg
Daha fazla göster
135 Ürün Listeleniyor
Filtrele
Göster: 3'lü 5'li
Sıralama: