150 TL Üzeri Kargo Bedava

Derz Dolgu

Filtreler
Özellikler
-
Fırsatlar
Fırsatlar

Döşeme Uygulamalarını Kolaylaştıran Derz Dolgular

Derz dolgular, genel olarak fayanslar arasındaki boşluğu doldurmanıza yardımcı olan ürünlerden oluşur. Ayrıca derz dolgu çeşitleri, çatlaklara bakım yapılmasını sağladığı için de birçok kişi tarafından tercih edilir. Boşlukları doldurmaya yardımcı olan özel malzemeler, çatlakların tamirinde, fayanslar arasında boşluğun doldurulmasında ve zemin stabilizasyonunda sıklıkla tercih edilir. Derz kalemi, genleşme ya da büzülme yoluyla istenmeyen problemlerin yaşanmasını önlemek amacıyla döşemelerin arasında uygulanır. Ayrıca derz dolgusu yağmur suyunun uygulanan bölgenin altına sızmasını önlediği için fayansların arasında sıklıkla kullanılır. 

Ürünler, derzin özelliklerine uyacak şekilde hangi malzemenin uygulandığında bağlı olarak bir eritme potası ya da ölçülü bir karıştırma makinesi aracılığıyla uygulanabilir. Bazı uygulamalarda sıcak bazılarında soğuk tercih edilir. Ek olarak eski malzemenin bozulduğu derzleri yenilemek için ek bir sızdırmazlık malzemesi olarak da kullanılabilen ürünler, geniş bir kullanım alanına sahiptir. Korozyona neden olabilecek koşulları sağlayan çevre unsurlarını önlemek için tabakalar arasındaki boşlukların pratik bir şekilde kapatılmasını sağlayan derz kalemi, hava koşullarının olumsuz etkilerine karşı ek koruma elde edilmesini sağlar. Konutlardan kaldırım taşlarına kadar geniş bir kullanım alanına sahip olan ürünler, hem profesyoneller hem de evde bakım işleriyle ilgilenen kişiler tarafından tercih edilir. Fayans derz dolgu çeşitlerini inceleyerek sizin için uygun olanı bulabilir, boşlukları ihtiyaçlarınıza uygun olacak şekilde doldurmaya başlayabilirsiniz.

Derz Dolgu Kullanım Alanları

Derz dolgusu geniş bir kullanım alanına sahip olmasıyla öne çıkar. Derz dolgu kullanım alanları hakkında daha detaylı bir şekilde bilgi almak istiyorsanız aşağıda bulunan listeyi inceleyebilir, ürünlerin işlevselliği hakkında fikir edinebilirsiniz:

 • Derz dolgusu hem iç hem de dış mekanlarda kullanılır. Evlerinizin zemininde fayans kullanmayı tercih ediyorsanız ürünlerden yararlanabilir, fayansları daha düzgün bir şekilde dizmeye başlayabilirsiniz.
 • Özellikle banyo gibi nemin yoğun olduğu ortamlarda fayansların zarar görmesini engelleyen ürünler, hem hoş hem de işlevsel bir görünüm elde edilmesini sağlar.
 • Ürünler, kaldırımlarda, uçak pistlerinde, plazalarda ve endüstriyel zeminlerde de sıklıkla kullanılır. Profesyonel amaçlarla da kullanılan dolgular, kullanan kişilere birçok avantaj sunar.
 • Derz dolgusu havuz döşemelerinde de sıklıkla tercih edilir. Suya dayanıklı olacak şekilde özel olarak üretilen ürünler, havuz taşlarının daha sağlam bir yapıya bürünmesine yardımcı olur. Ayrıca taşların suyun baskısı altında daha dayanıklı kalmasını sağlayan ürünler, havuzların önemli parçaları arasında yer alır.
 • Dış mekanlarda çimlerin arasına yürüme yolu yapılması istendiğinde ürünlerden yararlanılır. Derz dolgusu, bahçelere yerleştirilen taşların arasından çim ya da yabani otların büyümesine izin vermediği için istenilen görünümün elde edilmesini kolaylaştırır.
 • Mutfak tezgahı ya da banyo lavabosu gibi alanlarda da kullanılır. Priz, pencere ve kapı kenarlarında da ürünlerden yararlanılabilir.
 • Derz dolgusu fiyatları ve seçeneklerini inceleyerek sizin için uygun olanı kolaylıkla bulabilirsiniz.

Derz Dolgusu Kullanmanın Avantajları

Derz dolgusu kullanmanın birçok farklı avantajı bulunur. İç ve dış mekanlarda döşemelerin daha düzgün durmasını sağlayan derz kalemi, görselliğinin yanı sıra işlevsel olarak da pek çok avantaj sağlar. Aşağıda bulunan listeyi inceleyerek ürünlerin faydaları hakkında bilgi alabilirsiniz:

 • Yapısal ve termal değişimlere uyum sağlamak amacıyla kullanılan ürünler, dış mekanlarda taşların daha sağlam bir yapıya kavuşmasını sağlar. Böylece yağmur yağdığında ya da kar sonrası buz tuttuğunda zeminlerin zedelenmesinin önüne geçer.
 • Esnek yapılarından dolayı hava değişikliklerine dayanıklı olan ürünler, dış mekanlarda kullanıldığında döşenen taşların sabit bir şekilde kalmasına yardımcı olur. Ayrıca deprem olması durumunda taşların kırılmasını bir dereceye kadar engeller.
 • Taş ya da fayanslar arasındaki boşluğun doldurulmasına yardımcı olan derz kalemi, yaşam alanlarının daha düzenli olmasını sağlar.
 • Yer döşemelerinin yanı sıra derz dolguları duvarlarda da sıklıkla kullanılır. Duvara taş döşenecekse aralarının sıkı bir şekilde doldurulmasını mümkün kılar. Böylece daha sağlam ve dayanıklı bir yapı elde edilmesine imkan tanır.
 • Evlerin ve dış mekanların su sızıntılarına ve hava koşullarına karşı daha dayanıklı hale gelmesine yardımcı olan ürünler, böcekleri uzak tutmasıyla da öne çıkar.
 • Ürünler, çatlakların ve boşlukların büyümesini engellediği için büyük yapısal sorunların önüne geçer.

Kış aylarında ısı kaybını önleyen ve yaz aylarında soğuk havanın dışarı sızmasını engelleyen ürünler, enerji maliyetlerini düşürmenize yardımcı olur.

Derz Dolgusu Kullanımı

Derz dolgusu pratik bir kullanıma sahip olduğu için pek çok kişi tarafından tercih edilir. Aşağıdaki listeyi inceleyerek ürünlerin kullanımı hakkında fikir edinebilirsiniz:

 • İlk olarak derzin uygulanacağı yüzeyin hazırlanması gerekir. Dış mekanlarda dolgu işlemi yapılacaksa ilk olarak yalıtıma ihtiyaç duyulup duyulmadığının göz önünde bulundurulması gerekir. Eğer derzin uygulanacağı alan odalara su sızdırma riski taşıyorsa öncesinde yalıtım uygulamaları yapılması gerekir.
 • Ürünlerin uygulanacağı yüzeyin temiz ve kuru olması oldukça önemlidir. Islak zemine derz uygulamaya çalışırsanız kurumasını engellersiniz. Ayrıca ürünün tutma olasılığını düşürerek istediğiniz verimi alamazsınız.
 • Uygulanacak yüzeyde kırılma ya da çatlama varsa uygulamaya geçmeden önce onarım işlemlerinin yapılması gerekir. Bu aşamada profesyonellerden yardım alınabilir.
 • Ürünlerin hassas bir şekilde uygulanması oldukça önemlidir. Sızdırmazlık elde etmek için derzlerin düzgün bir şekilde yayılması gerekir.
 • Derz uygulamasına geçmeden önce karolar arasında ne kadar boşluk olmasını istediğinizi belirlemelisiniz. Küçük ebatlı fayanslarda 2 ile 3 mm arasında boşluk önerilirken büyük fayanslar arasındaki boşluğun 3 ile 4 mm arasında olması tavsiye edilir.
 • Mala yardımıyla malzemeleri fayansların arasına yayarak boşlukları kapatabilir, uygulama işlemini tamamlayabilirsiniz.

Derz kalemi kullanımı kolay olsa da genellikle dolgu işlemi için profesyonellerden yardım alınır. Dolgu işlemi hakkında tecrübe sahibi olan kişiler uygulamayı kendileri de yapabilir. Derz dolgu fiyatları ve opsiyonlarını inceleyerek sizin için uygun malzemeyi kolaylıkla bulabilir, ihtiyaçlarınızı karşılamaya başlayabilirsiniz.

Derz Dolgu Çeşitleri

Derz dolguları benzer bir kullanım amacına hizmet etse de sahip olduğu özellikler bakımından kendi içinde ayrılır. Derz dolguları genel olarak silikonlu ve epoksi olmak üzere kendi içinde iki kategoriye ayrılır. Ürünler hakkında daha ayrıntılı bir şekilde bilgi almak istiyorsanız aşağıdaki listeyi inceleyebilir, sizin için uygun olanı kısa sürede erişebilirsiniz:

 • Silikon derz dolgu çeşitleri, geniş bir kullanım alanına sahip olmasıyla öne çıkar. İç ve dış mekanlarda kullanılabilen malzeme, müstakil evi olan kişiler için işlevsel hale gelir. Hem evlerinizin içinde hem de bahçelerinizde kullanabileceğiniz silikon ürünler, evinizin her alanını düzenlemenize yardımcı olur.
 • Silikonlu ürünler, çimento esaslı bir malzeme olduğu için farklı parçaların bir araya getirilmesini sağlar. Fayans, granit, taş, mermer ya da seramikleri bir araya getirmek ve aralarındaki boşluğu doldurmak için silikon bazlı ürünleri tercih edebilirsiniz. Kullanıldığı alanı su geçirmez hale getirdiği için sıklıkla tercih edilir.
 • Solvent içermeyen epoksi derz dolgu çeşitleri de sıklıkla kullanılan seçenekler arasında yer alır. Yüksek mukavemete sahip olduğu için oldukça dayanıklıdır. Silikon gibi hem iç hem de dış mekanlarda kullanılabilir. Kimyasallara karşı sağlam kalabilen ürün, cam mozaik, porselen seramik ya da fayans gibi çeşitli yüzeylere uygulanabilir.

Epoksi ya da silikonlu derz dolgu fiyatları ve çeşitlerini inceleyerek aradığınızı bulabilir, taşlarınızın arasına istediğiniz bakımı uygulamaya başlayabilirsiniz.

Renk Çeşitliliğiyle Derz Dolgular

Derz kalemi, silikon ve epoksinin yanı sıra ürünler renk çeşitliliği bakımından da birbirinden ayrılır. Her ne kadar derz dolgusu denildiğinde akla gri renkli bir malzeme gelse de ürünleri incelediğinizde birçok farklı seçenek olduğunu görebilirsiniz. Renk seçenekleri şu şekilde özetlenebilir:

 • Siyah derz dolgu çeşitleri, koyu renkli parçaları bir bütün hale getirmenize yardımcı olur. Siyah, kir göstermemesi sayesinde dış mekanlarda sıklıkla tercih edilir. Bununla beraber iç mekanlara orijinal bir hava kazandırmak isteyen kişilerin de ilk tercihleri arasında bulunur.
 • Gri derz dolgu rengi, en çok tercih edilen tonlar arasında yer alır. Çoğu renkle başarılı bir şekilde uyum sağladığı için fayansların arasını doldurmak için sıklıkla tercih edilir. Özellikle doğal taşların arasında natürel bir görünüm kazanması, gri renkli olanların öne çıkan tarafları arasında bulunur.
 • Krem olanlar, zarif görünümüyle öne çıkar. Genellikle banyo ya da salon gibi iç mekanlarda tercih edilir. Zarif görünümüyle iç mekanlara ayrı bir hava kazandırır.
 • Kahverengi olanlar, taş desenli fayansları bütün hale getirmenize yardımcı olur. Ayrıca krem gibi açık renkli fayanslarda kontrast elde etmek için sıklıkla kullanılır.

Beyaz, sütlü kahve, saten gri ya da bej gibi birçok farklı renk seçeneğine sahip olan ürünler sayesinde hem iç hem de dış mekanlarınıza istediğiniz görünümü kazandırabilirsiniz. Renkli derz dolgu fiyatları ve seçenekleri arasından aklınızdaki tonu kolaylıkla bulabilirsiniz.

Türlerine Göre Derz Dolgu Çeşitleri

Birçok farklı alanda kullanılabildiği için derz dolguları sıklıkla tercih edilen malzemeler arasında yer alır. Bununla beraber derz dolguları kendi için kullanım amaçlarına göre bazı kategorilere ayrılır. Bazı ürünler fayanslar arasında yeni dolgular yapılmasını sağlarken bazıları yıpranmış ya da çatlamış parçaların tamir edilmesinde kullanılır. Kullanım amaçlarına göre derz dolguları şu şekilde özetlenebilir:

 • Çok amaçlı olarak nitelendirilen ürünler, küf ve mantar gibi istenmeyen durumlara karşı dayanıklı olmasıyla öne çıkar. Su geçirmemesi ve çabuk kuruması, ürünlerin öne çıkan yönleri arasında bulunur. Granit, doğal taş, seramik, fayans ve mermerlerde kullanılabilir. Ayrıca mutfak tezgahlarında ve lavaboların kenarlarında da tercih edilir. Banyolarda küvet ve klozet gibi yerlerde de kullanılan çok amaçlı derz dolgusu, geniş kullanım alanıyla dikkat çeker.
 • Tamir dolgusu olanlar ise zarar görmüş derzlerin düzeltilmesinde kullanılır. Derzleri temizlemekten daha kolay bir alternatif olduğu için birçok kişi tarafından tercih edilir.
 • Bazı ürünler, hem iç hem de dış mekanlarda kullanılabilir. Genellikle yüksek miktarda satışa sunulan derzler, evlerinizde ihtiyaç duyduğunuz farklı yerlerde kullanışlı hale gelir.

Yer döşemelerinden duvar karolarına, banyo lavabolarından mutfak tezgahlarına kadar farklı yerlerde kullanabileceğiniz ürünler sayesinde istediğiniz görünümü kolaylıkla elde edebilirsiniz. Derz dolgusu fiyatları ve kullanım amaçlarını inceleyerek sizin için uygun olana kısa sürede erişebilirsiniz.

Kullanım Alanlarına Göre Derz Dolgular

Derz dolgular kullanım amaçlarının yanı sıra farklı yerlerde kullanılacak şekilde formüle edilir. Hazır derz dolgu ya da fayans dolguları, farklı gereksinimlere yanıt vermesiyle öne çıkar. Kullanım alanlarına göre derz dolguları şu şekildedir:

 • Bazı ürünler hem yer döşemelerinde hem de duvara yapılan uygulamalarda kullanılabilir. Odalarınızın duvarlarını ve yerlerini uyumlu bir şekilde döşemek istiyorsanız çok yönlü malzemelerden birini tercih edebilirsiniz.
 • Ürünler kendi içinde yapılacak derz aralığına göre de ayrılır. Seçenekleri incelediğinizde 1 ile 6 mm arası doldurma işlemleri için kullanılabilecek malzemelerden 2 ile 10 mm arası boşlukları doldurabileceğiniz derzlere kadar birçok farklı seçenek olduğunu görebilirsiniz.
 • Üzerinden araba gibi ağır taşıtların geçtiği alanlarda uygulanacak derzler, daha farklı bir formüle sahiptir. Yoğun yaya trafiğinin olduğu alanlarda derz uygulaması yapılacaksa özel olarak üretilen seçenekler arasından seçim yapılmalıdır.
 • Havuzun taşları arasına uygulanacak derzler de farklı bir yapıya sahiptir. Su deposu ya da havuz gibi sürekli olarak nem altında olan alanlara özel derzlerden alarak taşlarınızın daha uzun süre sağlam kalmasını sağlayabilirsiniz.

Farklı uygulama alanlarına özel olarak üretilen ürünler sayesinde hem iç hem de dış mekanlarınıza istediğiniz görünümü katabilirsiniz. Derz dolgu fiyatları ve seçeneklerini inceleyerek kullanım alanınıza uygun olanı kolaylıkla bulabilir, mermer, granit ya da duvar karosu fark etmeksizin her parçayı başarılı bir şekilde bir araya getirebilirsiniz.

Derz Dolgusu Seçimi Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Derz dolguları renk, kullanım alanı ya da tür gibi farklı özellikler bakımından birbirinden ayrılır. Nasıl derz dolgusu seçimi yapmanız gerektiği hakkında bilgi edinmek istiyorsanız aşağıda bulunan listeye göz atabilirsiniz:

 • Alttan ısıtmalı sistemler için daha farklı bir yapıya sahip olan ürünler tercih edilir. Evlerinizde alttan ısıtma varsa o amaca uygun olarak üretilen ürünler arasından seçim yapmalısınız.
 • Ürünler genellikle hem iç hem de dış mekanlarda kullanılabilecek şekilde üretilse de bazı dolgusu çeşitleri iç mekanlarda fayans arası derz aralarını doldurmak için tasarlanır. İşyeri ya da evlerde kullanmak için ürün arıyorsanız iç mekanlar için üretilenlere göz atabilirsiniz.
 • Büyük ebatlı fayanslarla küçük ebatlı olanlar için kullanılacak derzler de birbirinden farklılık gösterebilir. Seçenekleri incelediğinizde fayansınızın boyutuna uygun olanlar arasından seçim yapabilirsiniz.
 • Derz dolgusu seçimi yaparken malzemeyi yerleştireceğiniz fayansların da rengini göz önünde bulundurmanız gerekir. Zıt renkli ya da uyumlu tonlar arasından tercihte bulunarak istediğiniz görünümü kolaylıkla elde edebilirsiniz.
 • Ani ısı dönüşümü olan yerlere özel olarak üretilen dolgular, balkon, bahçe ya da veranda gibi alanlar için idealdir.

Koçtaş’ta bulunan derz dolgu fiyatları ve seçeneklerine göz atarak ihtiyaçlarınızı karşılayan ürünleri kolaylıkla bulabilirsiniz. Her türlü ihtiyaca yanıt veren seçeneklere sahip olan Koçtaş, herkesin aradığını bulmasını kolaylaştırır. Kullanım alanınızı, istediğiniz rengi ve malzeme türünü belirledikten sonra dolgu malzemeleri arasından seçim yapabilirsiniz.

Derz Dolgular Kategorisiyle İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Derz dolgusu nerelerde kullanılır?

Derz dolgusu hemen hemen her yerde kullanılabilen çok yönlü bir malzeme olmasıyla öne çıkar. İç mekanlardan dış mekanlara her yerde kullanılabilen ürünler, kullanıcılarının çoğu ihtiyacına yanıt verir. Banyo, mutfak, balkon, veranda ya da bahçelerde taşların arasını doldurmak için sıklıkla tercih edilir. Ayrıca havuz taşlarının arasında karoların birbirinden ayrılmaması için kullanılması gereken malzemeler arasında yer alır.

Derz dolgu satın alırken nelere dikkat edilmeli?

Derz dolgusu satın alırken ilk olarak satın alacağınız ürünü hangi malzemelerin arasında kullanacağınızı belirlemeniz gerekir. Granit, mermer, taş, seramik ya da porselen gibi ürünlerin arasında kullanılacak derz dolgusu farklılık gösterebilir. Ayrıca renk de dolgunun görünümü etkileyen faktörler arasında yer alır. Doğru ton seçiminde bulunduğunuz zaman taşlarınızın güzelliğini ortaya çıkarabilir, istediğiniz ambiyansı kolaylıkla elde edebilirsiniz.

Derz dolgu nasıl uygulanır?

Derz dolgusu uygulaması yapmak için malaya ihtiyacınız vardır. Uygulamaya başlamadan önce zeminin ya da duvarın iyi bir şekilde temizlenmiş olması gerekir. Eğer dolgular dış mekanlara uygulanacaksa 24 saat boyunca su ile temas etmemesi önemlidir. Kuru kalması gerektiği için dolguların yağışlı havalarda uygulanması önerilmez. Dolgunun uygulanacağı bölgede yalıtım yapılması gerekiyorsa ilk olarak yalıtım yapıldıktan sonra dolgu işlemine geçilmelidir.

En Çok Satan Derz Dolgu Hangileri?

Koçtaş Derz Dolgu kategorisinden en çok satan 5 ürün;

 1. Süper Seri Derz Kalemi Tekli Beyaz
 2. Derz Kalemi Tekli
 3. Derz Kalemi 2'li Beyaz Eco Serisi
 4. Flex Fuga Beyaz 10 Kg
 5. Profesyonel Gri
Daha fazla göster
87 Ürün Listeleniyor
Filtrele
Göster: 3'lü 5'li
Sıralama: