200 TL Üzeri Kargo Bedava

Kalekim

Kalekim Markalı Ürünler

Kale Grubu bünyesinde yer alan Kalekim, gelişmiş üretim tesisleri ve kaliteli ürün seçenekleri ile yapı onarım sektöründe lider konumdadır. Derz dolgu ve yapıştırıcı ile üretime başlayan marka, kullanıcılarının ihtiyaçlarına yönelik olarak ürün yelpazesini geliştirmiştir. Yaşam alanlarınızda tadilat yaparken bu ürünleri rahatlıkla kullanabilirsiniz. Yapı onarım alanında etkili sonuç veren ürünleri yaşadığınız ortamın şık ve konforlu görünmesini sağlar. Derz dolgudan seramik yapıştırıcısına sıvadan izolasyon malzemesine kadar geniş bir yelpazede olan ürünler, özel formüle sahip içerikleriyle uzun süre dayanıklılık gösterir.

Ev ve ofis gibi alanlarınızda rutubete karşı dayanıklı cepheler yaratmak için izolasyon ürünleri kullanmanız gerekir. Seramik yüzeyleri yapıştırmak, fayans arasındaki boşlukları kapatmak, duvarları sıvamak ve rutubeti önlemek için bu ürünleri tercih edebilirsiniz. Yaşam alanlarınızdaki her ihtiyaca yönelik çözümler sunan marka, dayanıklı ve kaliteli malzemeleri ile kullanıcılarından tam not almayı başarır.

Kalekim Yapıştırıcı Çeşitleri

Kalekim yapıştırıcı çeşitleri arasında farklı yüzeyler için üretilen seçenekler yer alır. Tezgâh arasındaki boşlukları doldurmak ve suyun mutfak dolaplarına ulaşmasını engellemek için Kalemastik kullanılabilir. Güçlü tutuş performansı sağlayan bu yapıştırıcı modelleri farklı yüzeylerdeki boşlukları kapatmak için idealdir. Cam ve kapı kenarı, boru çevresi, tezgâh arası gibi yapı onarım alanında doldurulması gereken yerleri ürün çeşitleri ile tamir edebilirsiniz.

Kalekim fayans yapıştırıcı çeşitleri toz veya pasta formunda gelir ve suyla karıştırılarak kullanılır. İlk adım, fayans yapıştırıcının doğru bir şekilde uygulanabilmesi için yüzeyi hazırlamaktır. Yüzeyin temiz, düzgün, kuru ve yağsız olduğundan emin olmanız önemlidir. Fayans yapıştırıcısını ambalaj üzerinde belirtilen oranlarda suyla bir karıştırma kabında karıştırabilirsiniz. Yapıştırıcıyı suya ekleyerek ve bir spatula kullanarak homojen bir kıvam elde edene kadar iyice karıştırmanız gerekir. Önerilen su-yapıştırıcı oranı etkili sonuç almanız için kritik öneme sahiptir.

Zeminlerde kullanılan yapıştırıcılar farklı malzemelerden üretilir. Kalekim 1054, yüksek performans gösteren ve kaydırmaz özelliği sunan çimento bazlı bir yapıştırıcı harçtır. İç ve dış mekânlarda farklı zemin kaplamalarını yapıştırmak için bu harç modelini kullanabilirsiniz.

Banyo, mutfak, balkon ve teras gibi alanları seramik kaplarken 1051 Kalekim yapıştırıcı harcını tercih edebilirsiniz. Seramik, mozaik ve dekoratif tuğla gibi malzemeleri dikey ya da yatay yüzeylere sağlam şekilde yapıştırmak için bu harç idealdir. Kalekim 1051 fiyat olarak uygun aralıklar sunar. Bütçenizi zorlamadan evinizin dekorasyonunu yenileyebilirsiniz.

Kalekim Derz Dolgu

Derz dolgu, fayanslar arasındaki boşlukları doldurmak ve fayans döşemesinin estetik görünümünü tamamlamak için kullanılan bir malzemedir. Fayans döşeme işlemi tamamlandıktan sonra, fayansların arasında kalan boşluklar toz, kir ve suyun sızmasını engellemek için derz dolgu malzemesiyle doldurulur. Ürün, su geçirmez özelliği sayesinde mutfak ve banyo alanlarında rahatlıkla kullanılabilir. Suyun fayanslar arasından sızmasını engeller.

Derz dolgu, zamanla çatlamadan veya kırılmadan uzun süre dayanmalıdır. Ayrıca, kimyasal temizleyicilere ve dış etkenlere karşı da dayanıklı olmalıdır. Derz dolgu, kaliteli içeriği ve özel formülü sayesinde uzun süreli koruma etkisi sağlar.

Özellikle banyo ve mutfak gibi hijyenin önemli olduğu alanlarda, derz dolgunun bakteri ve küf oluşumunu önlemek için anti-bakteriyel özelliklere sahip olması tercih edilir.

Kalekim Sıva Çeşitleri

Yapı onarım alanında en çok kullanılan malzemelerden biri sıvadır. Yapının iç ve dış cephesinde kullanılan sıva çeşitleri yaşadığınız ortamın daha konforlu ve güvenli olmasını sağlar. Kalekim sıva harcı, kaliteli içeriği ile pratik uygulama ve yüksek dayanıklılık sunar. Sıva harcı, uygulandığı yüzeyde iyi bir yapışma ve mekanik dayanıklılık sağlamalıdır. Yüzeye sağlam bir şekilde tutunarak çatlama ve dökülmeye karşı dirençli olmalıdır. Kalekim hazır sıva modelleri iyi bir yapışma performansı gösterir.

Kalekim dekoratif sıva çeşitleri, iç ve dış mekânlarda duvar yüzeylerini kaplamak ve estetik bir görünüm elde etmek için kullanılır. Dekoratif sıva, yalnızca duvarlarda değil, tavan ve diğer yüzeylerde de kullanılarak mekâna özgün bir atmosfer katmaya yardımcı olur.

Sıva harcı, kullanıcı tarafından kolayca uygulanabilen bir kıvamda olmalıdır. Uygulama sırasında pürüzsüz bir yüzey elde etmek için rahatça şekillendirilebilmelidir. Kalekim dış cephe sıvası, kolay uygulanan ve uzun süre dayanıklılığını koruyan yapısı ile zahmetsiz bir tadilat işlemi yaratır. Sıva harcının düşük su emilimine sahip olması, yapı yüzeyinin suyu emerek bozulmasını ve su kaybına bağlı çatlama olasılığını azaltır. Özellikle yapının dış cephesinde suya ve neme karşı dayanıklı olan sıva modelleri tercih edilmelidir. Kalekim izolasyon ürünleri, binanın dış etkenlere karşı dirençli olmasını sağlar. Erişilebilir Kalekim sıva fiyatları bütçenizi zorlamadan yapınızı onarmanız için idealdir. Siz de tadilat işlemlerinde ihtiyaç duyduğunuz sıva ürünlerini Kalekim’de bulabilirsiniz.

Kalekim Elastikor

Akrilik esaslı, tek bileşenli sıvı plastik kaplama ve elastik su yalıtım malzemesidir. Binaların dış cephesinde çevresel etkenlere karşı koruma amaçlı kullanılabilir. İç cephelerde ise baca kenarlarında, çatlaklarda ve saçak aralarında sızdırmaları önlemek amacıyla tercih edilir. Etkin su buharı geçirgenliği vardır. UV ışınlarına yüksek dayanıklıdır. Düşük sıcaklıklarda esnekliğini korur.

Balkon, bahçe, teras gibi yaşam alanlarının dış bölümlerinde Kalekim 3131 elastikor ürününü kullanabilirsiniz. Suya, buhara ve neme karşı dayanıklı yüzeyler oluşturmak için idealdir.

Kalekim İzolatex

Su yalıtımı sağlayan ve betonu koruma görevi gören Kalekim İzolatex, yapınızın yüzeylerinde ekstra direnç oluşturur. Yüksek tutunma gücüne sahip olduğu için yaşam alanlarınızın daha konforlu olmasını sağlar. Donatı veya çelik için korozif değildir. Yatay ve düşey yüzeylerde kolayca uygulanabilir. Betonda karbonatlaşmayı engeller. Donma - çözünmeye karşı dayanıklı yapısı farklı mevsim koşullarına uyum sağlar. Banyo, tuvalet, balkon ve teras gibi suyla temas eden zeminlerde şap uygulamasından sonra kullanılabilir.

Kalekim Çimento

Çimento, temel yapı malzemelerinden biridir ve inşaat sektöründe geniş bir kullanım alanına sahiptir. Genellikle yapıların temel, duvar, sütun, kiriş, döşeme ve diğer yapı elemanlarının yapımında kullanılır. Çimento çeşitli inşaat harçları, beton ve sıva harçlarının ana bileşenlerinden biridir.

Kalekim çimento su, nem, sıcaklık değişimleri, kimyasal etkiler gibi dış unsurlara karşı dayanıklıdır. Yapının sağlam ve güvenli olmasına yardımcıdır. Çimento, uygun sertleşme süresine sahip olmalıdır. Çimento, uygulandıktan sonra belirli bir süre içinde istenilen dayanıklılığa ulaşmalıdır. Çimento uygun sertleşme süresi ile pratik bir uygulama sunar. Çimentonun içeriği ve kimyasal bileşimi, kalite ve performansını etkiler. Çimento üreticileri, belirli standartlara uygun olarak üretim yapar ve farklı tiplerde çimento çeşitleri mevcuttur.

Kalekim 25 kg yapı onarım harç malzemeleri tadilat işlemlerinizde size avantaj sağlar. Dayanıklı ve kaliteli malzemesi, erişilebilir fiyat seçeneği ile bütçenizi zorlamadan yapı onarım işlerinizi tamamlamanıza yardımcı olur.

Kalekim Boya

Yapıların farklı yüzeylerinde seramik, mozaik, taş döşeme gibi işlemlerden önce dayanıklı bir astar oluşturmak için bu boya çeşitleri tercih edilir. Büzülmeden kaynaklanan çatlakları engelleyen akrilik astar boya yapıştırıcıların daha iyi performans göstermesini sağlar. Seramik, brüt beton, kum taşı, mermer, klinker, plywood gibi düz ve parlak yüzeyler ile alçı, beton, sıva, şap, ahşap gibi emici yüzeylerde astar olarak kullanılan dolgulu astar boya suya maruz kalan alanlarda tercih edilmemelidir.

Astar boyalar yapı onarım işlemlerinizin daha verimli olmasını sağlar. Tavan, duvar ve zemin kaplamalarında yapıştırıcıların daha iyi performans göstermesi için yüzeylerin astar boya ile hazırlanması önemlidir. Emici yüzeyler için astarın iyi bir emme özelliğine sahip olması önemlidir. Emici olmayan yüzeylerde ise astarın iyi yapışma sağlayan özelliklere sahip olması gerekir. Kalekim boya seçenekleri tüm yüzeylere uygun şekilde üretilir.

Yapı Onarım Malzemeleri Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Yaşam alanlarınızı daha konforlu ve güvenli hâle getirirken kaliteli yapı onarım malzemeleri kullanmanız gerekir. İnşaat malzemeleri arasında seçim yaparken bazı önemli detaylara ekstra özen göstermelisiniz;

  • Yapıda onarım yapılacak olan sorunun ne olduğunu ve neden kaynaklandığını belirlemeniz ilk yapmanız gerekendir. Buna göre doğru malzemeyi seçmek önemlidir. Örneğin, çatlakları tamir etmek için uygun dolgu malzemeleri veya su sızıntısını durdurmak için su yalıtım malzemeleri tercih edilmelidir.
  • Güvenilir ve kaliteli yapı onarım malzemeleri seçmelisiniz. Kaliteli malzemeler, onarımın dayanıklılığını ve uzun ömürlülüğünü artırır.
  • Yapının türüne ve onarılan yüzeyin tipine uygun malzemeyi seçmeniz gerekir. Beton, ahşap, metal, tuğla gibi farklı yüzeyler için uygun malzemeler farklılık gösterir.
  • Onarım işlemi için yeterli miktarda malzeme satın almanız ve doğru boyutları seçmeniz önem taşır. Malzeme eksikliği veya fazlası, işin tamamlanmasını zorlaştırabilir.
  • Yapı onarım malzemelerinin, mevcut yapı malzemeleriyle uyumlu olmasına dikkat etmelisiniz. Kimyasal reaksiyonlar nedeniyle uyumsuz malzemeler, onarımda sorunlara yol açar.
  • Çevre dostu ve düşük VOC içeren malzemeleri tercih ederek sağlığınızı ve çevreyi koruyabilirsiniz. Aynı zamanda, uygun güvenlik önlemlerini alarak malzemeleri kullanmanız gerekir.

Kalekim Fiyatları

Kalekim ürünleri erişilebilir fiyatları ile öne çıkar. Uzun süre dayanıklılık gösteren ve kaliteli içeriklerden hazırlanan yapı onarım malzemeleri erişilebilir fiyat seçenekleriyle her bütçeye hitap eder. Kalekim fiyat 25 kg seçenekleri geniş alanlarda yenileme çalışmaları yapanlar için uygundur. Kalekim torba fiyatı, dekorasyon ve yenileme çalışmalarında bütçenizi korur. Kalekim yapıştırıcı fiyatı, standart yapıştırıcılara göre yüksek gelebilir. Tadilat işlemlerinde kaliteli ürünler seçmek uzun süreli kullanım sağlar. Kalekim yapıştırıcılar yüksek performans gösterdiği için fiyatını hak eder.

Kalekim satış noktaları arasında yer alan Koçtaş, ihtiyaç duyduğunuz tüm ürünleri uygun ödeme koşulları ve güvenli alışveriş deneyimi ile size ulaştırır. Tadilat işlemlerinde yaşam alanlarınız için en kaliteli yapı onarım malzemelerini Koçtaş’ta bulabilirsiniz. Bu markanın tüm ürünlerine Koçtaş ayrıcalıkları ile hemen sahip olabilirsiniz.

Kalekim Ürünleriyle İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Kalekim ürün çeşitleri nelerdir?

Bu ürünler; astar boyadan yapıştırıcıya çimentodan izolatex malzemesine kadar geniş bir yelpazede sunulur. Yapı onarım işlemlerinizde yüzeylerin pürüzsüz ve güvenli olmasını sağlayan inşaat malzemelerini Kalekim’de bulabilirsiniz. Ev ve işyerlerinizde dekorasyon çalışmaları yaparken konforlu bir deneyim yaşamak, kaliteli ürünleri tercih etmek ve uzun süreli verim almak için doğru malzemeleri seçmeniz gerekir.

Kalekim ürünleri nerelerde kullanılır?

Bu ürünler, yapı onarım işlerinde ve dekorasyon çalışmalarında kullanılır. Yapının iç ve dış cephelerinde, suyla temas eden yüzeylerde ve dış etkenlere maruz kalan zeminlerde tercih edilir. Suya ve rutubete karşı dayanıklı yüzeyler oluşturmak için izolasyon sağlayan malzemeler içerir.

Kalekim fiyatları ne kadar?

Ürün fiyatları; malzemesine, ürün çeşidine, miktarına, kullanım şekline göre değişiklik gösterir. Isı ve neme karşı izolasyon sağlayan ürünler sıradan harçlara göre daha yüksek fiyattan satılır. Yüksek performans ve uzun süre dayanıklılık için yüksek fiyat ödemeyi göz almalısınız. Erişilebilir ürün fiyatları, bütçenizi zorlamadan yaşam alanlarınızı yenilemenizi ve onarmanızı sağlar.

Daha fazla göster
100 Ürün Listeleniyor
Filtrele
Göster: 3'lü 5'li
Sıralama: