150 TL Üzeri Kargo Bedava

Ocak

Filtreler
Özellikler
-
Fırsatlar
Fırsatlar

Mutfakların Vazgeçilmez Parçaları Arasında Bulunan Set Üstü Ocaklar

Set üstü ocaklar, yaşamak için gerekli olan besinleri alabilmek için kullanılan pişirme araçlarıdır. İçerisinde; sebze, et, balık, bakliyat ve daha birçok türde yemekler pişirilebilir. Tencere, tava gibi farklı pişirme kaplarına hazırladığınız yiyecekleri, çeşitli modellerden yararlanarak lezzetli hale getirebilirsiniz. Yapısında bulunan gözlerin üzerine bırakılan ve kapların içerisinde bulunan yemekler, ısıyı eşit şekilde iletebilme özelliği sayesinde lezzetli olacak şekilde pişer.

Çeşitli yemek türlerini ayrı ayrı kaplar içerisinde, aynı anda pişirebilmenize fırsat tanıyan birden fazla sayıda gözü bulunan modeller kullanılır. Çok göz bulunduran modeller, çok çeşitli yemek yapanlar ya da geniş gruplara yemek hazırlayanlar tarafında tercih edilebilir. Farklı modellere sahip olan ocak türlerinden dilediğini seçebilirsiniz.

Ocaklar, farklı türdeki enerjilerden yararlanarak çalışabilen modellere sahiptir. Elektrikli, doğalgazlı, tüplü olarak çalışma gösteren ocak tiplerinden evinizde kullandığınız sisteme uyumlu olacak bir modeli alabilirsiniz. Gömme türündeki modeller, yer tasarrufu yapılmasına yardımcı olur. Set üstü modeller, kolay kurulum sağladığı gibi pratik bir biçimde de sökülme imkânı sunar.

Geniş renk alternatifleri barındıran ocak türlerinden mutfağınızın dekorasyon stilini düşünerek seçim gerçekleştirebilirsiniz. Siyah, gümüş, beyaz gibi seçenekler arasında ocağı konumlandıracağınız alanın dekorunu düşünerek karar verebilirsiniz. Masa üstü ocaklarını, mutfağınızda uygun bölgelere yerleştirerek lezzetli yemek pişirmeye başlayabilirsiniz. İhtiyaçlarınıza ve kişisel beğenilerine uyumlu bir ürün edinerek, mutfakta geçireceğiniz sürelerin keyif derecesini artırabilirsiniz. Piyasada bulunan farklı ocak fiyatlarına sahip modeller arasından seçiminizi yapabilirsiniz. 

Birçok Farklı Özellik Taşıyan Set Üstü Ocak Modelleri

Set üstü ocaklar, farklı teknik özelliklerde ve çeşitli tasarımlarda üretilebilen modellere sahiptir. Bu ürünler taşıdığı enerji türüne göre de çeşitlenir. Doğalgaz bulunan alanlarda tercih edilmek üzere, doğalgazlı modeller edinilmesi gerekir. Elektrikli modeller ise elektrik gücünden yararlanılan mekanlarda seçilen türdür. Tüplü modeller, tüp bağlantısından enerjisini alan çeşitler arasındadır. Kullanım alanınıza uygun enerji kaynağı bağlantısı taşıyan modelleri edinmek, işlerinizi kolaylaştırır.

Set üstü modeller, farklı materyallerden elde edilmiş olabilir. Inox, emaye, seramik, metal, cam gibi maddelerden imal edilen ürünler arasından ihtiyaçlarınıza uygun bir seçim yapabilirsiniz. Yapımında kullanılan materyallerin değişiklik göstermesi, ortaya çıkan ürünün rengi üzerinde de etkilidir.

Masa üstü türlerin olmasının yanında, gömme biçimindeki modeller de mevcuttur. Gömme ocaklar, tezgâha yerleştirilerek kullanılan ve yer kaplaması bakımından olumsuz etki göstermeyen çeşitlerdendir. Dar alanlarda gömme yapıdaki türlerden yararlanılabilir. Küçük alanlarda, az yer kaplaması adına az miktarda göz bulunduran ocak türlerini satın alabilirsiniz.

Ocağı konumlandıracağınız alan genişse ve yer sıkıntısı çekmiyorsanız, dört veya daha çok göz bulunduran modeller arasından seçim gerçekleştirebilirsiniz. Eş zamanlı olarak birçok yemeği veya çay, kahve gibi içecekleri hazırlamanıza fırsat tanıyacak olan çoklu göz bulunduran ürünleri inceleyebilirsiniz. Uzun süreli kullanım gözetiyorsanız, kaliteli ve dayanıklı yapıda üretilen çeşitleri gözden geçirebilirsiniz. İhtiyaçlarınız doğrultusunda birçok seçenek barındıran ürünler arasından uygun bir seçimde bulunabilirsiniz. Evde ya da ofisinizde bulunduracağınız ocaklar arasından ortamın dizaynına uygun tercih yapmaya özen gösterebilirsiniz. 

Kolay Kuruma Sahip Kullanışlı Set Üstü Ocaklar

Yemek hazırlamak için pişirme ve ısıtma işlemlerini gerçekleştirecek cihazlar edinmek önemlidir. Set üstü ocaklar, pratik kullanım sağlayan ürünlerdir. Set üstü modeller, farklı özelliklere sahip olacak şekilde üretilir. Çeşitli özellikler taşıyan set üstü ürünler, yemeklerin hazırlanma sürecini hızlandırır. Kısa süre içerisinde yemeklerini pişirebilirsiniz. Pratik kullanım sağlayarak çeşitli yiyecekleri pişirebilirsiniz ve zengin sofralar kurabilirsiniz.

Homojen ısı sağlayan set üstü modellerle her bir bölümü eşit derecede pişen leziz yemekler hazırlayabilirsiniz. Çeşitli seçenekler sunan set üstü modeller; farklı boyutlarda, renklerde, özelliklerde üretilebilir. Estetik dizaynlara sahip set üstü modeller, mutfağınızın dekorasyonuna katkı sağlar. Kişisel beğenilerinize uygun renk tercihinde bulunabilirsiniz.

İhtiyaçlarınızı karşılayacak niteliklere sahip set üstü modelleri inceleyerek uygun bir ürün tercihi gerçekleştirebilirsiniz. Set üstü modelleri seçerken kullanım alanınızı düşünerek uygun nitelikleri taşıyan türleri göz önünde bulundurabilirsiniz. Set üstü türler, geniş renk alternatiflerine sahip yapısı sayesinde mutfağınızı dekoratif olarak zenginleştirir.

Pişirme, ısıtma gibi işlemleri gerçekleştirmek için set üstü modellerin farklı enerji kaynaklarını kullanan türlerini inceleyebilirsiniz. Elektrik ya da doğalgaz gibi enerjileri kullanarak çalışma gösteren set üstü modeller arasından ihtiyacınıza göre bir tercih yapabilirsiniz. Set üstü ocak fiyatları, yapısında taşıdığı özelliklere ve dizaynına göre değişim gösterir. 

Elektrikli Set Üstü Ocakların Özellikleri ve Türleri

Set üstü ocakların kullandığı enerji kaynağı değişim gösterebilir. Mutfakta kullanmayı tercih ettiğiniz enerji türüne göre uygun bir set üstü model edinerek hemen kullanmaya başlayabilirsiniz. İçerdiği göz sayısı değişebilen set üstü modellerin elektrik ile çalışan set üstü türleri mevcuttur. Elektrikli set üstü ocak, sunduğu kullanım kolaylığı sayesinde yemeklerinizi pratik biçimde hazırlamanıza yardım eder.

Elektrikle çalışan set üstü modellerini mutfağınız içerisine konumlandırırken prize yakın bir bölge seçebilirsiniz. Set üstü modellerde ısı düğmeleriyle pişirme yaptığınız esnada sıcaklığı artırabilir ya da düşürebilirsiniz. Elektrikli ocak modellerini, evinizin mutfağına yerleştirerek kullanım sağlayabileceğiniz gibi ofisinizde de kullanabilirsiniz. Elektrikli set üstü modellerin üzerine tava, tencere ve benzeri yemek pişirme kaplarını koyarak yemeklerinizi hazırlayabilirsiniz.

Elektrikli set üstü türündeki ürünler, yaydığı ısıyı üzerinde bulunan yemek kabının her bir noktasına eşit derecede iletir. Her kısmına homojen sağlanabilen ısı sayesinde, ortaya çıkan yemekler eşit pişmiş ve lezzetli olur. Elektrikli set üstü modellerin üzerinde bulunan renkli göstergelerle ısı derecesini kontrol edebilirsiniz.

Kısık ateşte pişmesi beklenen yemekler için dereceyi düşürebilirsiniz. Yüksek ısıda pişmesini istediğiniz yemekleri ise maksimum derece ayarını kullanarak hazırlayabilirsiniz. İhtiyaçlarınıza uyumlu olacak bir elektrikli set üstü modeli edinebilirsiniz. Farklı renk seçenekleri sunan elektrikli set üstü ürünler arasından beğenilerinize uygun bir renk tercih edebilirsiniz. Elektrikli set üstü ocak fiyatları gazlı ürünlerden farklı olabilir.

Set Üstü Ocak Seçiminde Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Set üstü modelleri seçerken bazı noktalara dikkat edebilirsiniz. Doğru seçilen set üstü ürünler, işlerinizi daha pratik yapabilmeniz konusunda yardımcı olur. Set üstü ocak seçimi yaparken yerleştirilecek alanın ölçülerinin doğru şekilde alınması önemlidir. Uygun ölçülerle tercih edilen set üstü modeller, mutfağa daha iyi uyum sağlar ve görsel olarak ortamı zenginleştirir.

Set üstü modellerin çalışma şekilleri de değişim gösterebilir. Kullanım alanınızı göz önünde bulundurarak işlerinizi kolaylaştıracak türde bir ürün seçimi yapabilirsiniz. Set üstü modeller arasından seçim yaparken önemli noktalardan biri, sahip olduğu pişirme gözü sayısıdır. Çok fazla çeşitte yemek hazırlayanlar, dört gözlü ocak bulunduran set üstü modelleri inceleyebilir. Birçok yemeği aynı anda ayrı gözlerde pişirmenize olanak tanıyan modeller arasından seçim yapabilirsiniz.

Daha az sıklıkta ve az çeşitte yemek yapanlar için, iki veya bir gözü bulunan set üstü modeller yeterli olur. Set üstü model seçiminde yapımında kullanılan materyaller incelenmelidir. Inox, metal, cam gibi çok çeşitli maddelerden imal edilen seçeneklere sahip set üstü modeller arasından kişisel beğenilerinize ve ihtiyaçlarınıza göre bir seçim yapabilirsiniz. Farklı materyallerden üretilen set üstü modeller, temizleme yöntemleri açısından da farklılaşabilir. Inox set üstü modeller, estetik bir görüntüye sahip olmasıyla sık tercih edilen türler arasındadır. Set üstü model edinmeden önce dikkat ederek yaptığınız seçimler mutfaktaki işlerinizi oldukça kolaylaştırır.

Yaygın Kullanım Alanı Bulan Doğalgazlı Ocaklar

Doğalgazlı ocaklar, birçok farklı modellerde üretilebilen ürünlerdir. Yapımında kullanılan materyallere göre değişim gösteren doğalgazlı modeller arasından ihtiyaçlarınızı uygun bir seçim gerçekleştirebilirsiniz. Emaye, metal, cam gibi farklı maddelerden elde edilebilen doğalgazlı modellerin sahip olduğu göz sayısı değişiklik gösterebilir. İki, üç, dört, altı gözlü olarak üretilebilen doğalgaz ocağı modelleri arasından gereksinimlerinize uyum sağlayacak bir tercih yapabilirsiniz.

Kalabalık gruplara yemek yapıyorsanız çoklu göz tercihi sunan türleri edinebilirsiniz. Kendi başınıza yemek hazırlığı içindeyseniz, ihtiyacınıza yetecek boyutlardaki doğalgazlı modelleri satın alabilirsiniz. Yemek yapma alışkanlığınız mevcutsa ve mutfakta vakit geçirmeyi seviyorsanız gözünüze hitap edecek dizaynlara sahip doğalgazlı modelleri seçebilirsiniz. Birçok farklı tasarım ve renk çeşitliliği gösteren doğalgazlı türler arasından kişisel beğenileriniz doğrultusunda bir tercihte bulunabilirsiniz.

Doğalgaz uyumlu ocakların göz sayısı değişebildiği gibi sahip olduğu ölçüler de farklılık gösterebilir. Mutfağınızda konumlandırmak istediğiniz alanın ölçümlerini doğru şekilde yaparak uygun boyutlardaki doğalgazlı modeli edinebilirsiniz. Doğru boyutlardaki doğalgazlı ürün modelleri, mutfağınızın görünümüne uyum sağlar ve dekorasyona uygun tercih ettiğiniz rengiyle estetik görüntü oluşturur. Gaz emniyetli ocak, mutfakta tehlike oluşturabilecek durumlara önlem almak amacıyla tercih edilebilen modeller arasındadır. Doğalgazlı set üstü ocaklar arasından tercih edeceğiniz uygun modeli pratik şekilde kullanarak lezzetli yemekler hazırlayabilirsiniz.

Farklı Tasarımlarda Üretilen Doğalgazlı Ocak Modelleri

Doğalgazlı ürün türleri arasında seramik, wok, metal gibi materyallerde üretilen modeller mevcuttur. Bazı doğalgazlı modellerin çocuk kilidi bulundurması sayesinde güvenli bir kullanım oluşur. Farklı tasarımlarda bulunan doğalgazlı modeller arasından dilediğinizi seçerek alanınızda istediğiniz yere konumlandırabilirsiniz.

Doğalgazlı tezgâh üstü ocak modelleri, mutfak tezgahında uygun yere yerleştirilerek kullanılabilen özelliktedir. Ankastre doğalgazlı modeller, daha az yer kaplayan türlerdendir. Gaz kullanan ankastre türler, dar mutfağa sahip evlerde tercih edilebilir. Pratik kullanım sunarak çeşitli yemekleri yapmanızı kolaylaştıran ankastre doğalgaz bulunduran modeller arasından farklı tasarım seçeneklerini inceleyerek satın alabilirsiniz.

Doğalgazlı modeller; iki, dört gözlü gibi olma niteliklerini taşıyabilir. Yemek yapma sıklığınızı ve yemek yaptığınız kişi sayısını göz önünde bulundurarak göz sayısı kararını verebilirsiniz. Doğalgazlı modeller arasında cam maddelerden imal edilenler bulunur. Cam maddeden üretilen gazlı modeller, görünüm olarak estetik duruş sergilediği için sık tercih edilir. Seramik yapıdaki doğalgazlı modeller, hızlı yemek yapmanız için seçebileceğiniz türden ürünlerdir.

Doğalgaz ile çalışma sağlayan modellerin, sağlam yapıdaki maddelerden üretilmiş olup olmadığına dikkat ederek seçim yapabilirsiniz. Doğalgazlı indüksiyonlu modeller, kontrol paneli ve sensör gibi ekstra özellikleri bünyesinde barındırabilir. Enerji tasarrufu yapabilmenize fırsat tanıyan indüksiyonlu gazlı modelleri, ihtiyaçlarınız doğrultusunda tercih edebilirsiniz. 

Doğalgazlı Ocak Seçimi Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Doğalgazlı modeller arasından seçim yaparken dikkat etmeniz gereken hususlar bulunur. Küçük ve dar bir mutfak için seçim yapmak istediğiniz doğalgazlı modellerden, daha az gözlü olanlarını tercih edebilirsiniz. Tek başınıza yiyeceğiniz yemekleri hazırlamak adına edinmek istediğiniz doğalgazlı modellerin tek gözlü olanlarını alabilirsiniz. Küçük mutfağınızın boyutlarını düşünerek yapacağınız uygun doğalgazlı ürün seçimleri, çok daha düzgün bir mutfak görünümü oluşmasına yardım eder.

Dörtlü doğalgazlı ocaklar fazla çeşitte yemek yapacaklar için uygun bir modeldir. Çok gözlü ürünler, kalabalık denecek sayıda insanın yaşadığı evler için tercih edilebilen türlerdendir. Doğalgazlı dörtlü ocaklar, aynı anda birden fazla yemek pişirebilmek için kullanılmaya elverişlidir. Birden çok gözü olan doğalgazlı türlerin bir gözünü yemek pişirmek için kullanabileceğiniz gibi diğer gözlerini de çay, kahve gibi içecekler hazırlamak için eş zamanlı olarak kullanabilirsiniz.

Güvenli kullanım sağlayan ürün seçenekleri, çocukların bulunduğu evlerde öncelikli bir kriter olma özelliği gösterir. Çocuklu eve seçilecek doğalgazlı modellerde, sönme emniyeti bulunmasına özen gösterebilirsiniz. Doğalgazlı modellerin dokunmatik ya da ateşlenebilir türleri bulunur. Kullanım şeklinize göre bir model seçebilirsiniz. Gazlı modeller arasından seçim yaparken kaliteli ve dayanıklı malzemelerden imal edildiğini kontrol edebilirsiniz. Uzun ömürlü kullanımlar için sağlam maddelerden üretilen doğalgazlı modelleri satın alabilirsiniz. Seçiminizi yaparken ocak fiyatlarını da inceleyebilirsiniz.

Portatif Kullanımıyla Öne Çıkan Tüplü Ocaklar

Mutfaklarda çokça kullanılan bu ürünler farklı enerji türleri kullanarak çalışma gösterebilir. Doğalgaz bağlı olmayan evlerde tüplü modellerden yararlanılır. Tüp barındıran türler, birçok farklı modelde üretilebilen ürünlerdir. Tüplü modellerin tek gözlü türleri, portatif şekilde kullanılmak üzere tercih edilebilir. Tek gözlü tüplü çeşitler, sık yemek yapılmayan ya da az kişiye yemek yapılan alanlarda sıkça seçilen ürünler arasındadır.

Tüp bağlantısıyla kullanılabilen seçenekler kamp ya da piknik gibi ortamlara kolaylıkla götürülebilen araçlardır. Kolay taşınabilirlik imkânı tanıyan tüplü modeller, kolayca kullanılır. İki, üç, dört göze sahip tüplü modellerden evde yararlanılabilir. Çok gözlü tüplü modelleri, fazla yemek pişiren biriyseniz eş zamanlı olarak birden fazla yiyeceği pişirmek için kullanabilirsiniz. Kalabalık ailelere sahipseniz ya da sık sık misafir kabul ediyorsanız, dört gözlü tüplü modelleri tercih edebilirsiniz.

Tüplü set üstü ocak modellerini mutfağınızda uygun konuma yerleştirerek kullanabilirsiniz. LPG set üstü ocaklar, tezgahların üzerine konumlandırılarak kullanıma elverişli yapıdadır. Farklı tasarımlara sahip tüple çalışan ürünler arasından, beğenileriniz doğrultusunda bir renk tercih yapabilirsiniz.

Dizaynlarıyla geniş alternatif barındıran tüplü modellerden ihtiyaçlarınıza uygun bir ürünü edinebilirsiniz. Tüp bağlantısını düzgün bir biçimde yaptıktan sonra klasik modellerde olduğu gibi, ürünü üzerinde bulunan düğmeleri kullanarak kullanmaya başlayabilirsiniz. Ateşlemek istediğiniz bölmeye ait düğmeyi kullanarak altını açabilirsiniz. İstediğiniz türdeki yemekleri tüplü modellerden yardım alarak pişirmeye başlayabilirsiniz.

Geniş Kullanım Alanı Bulan Tüplü Ocak Çeşitleri

Tüplü ocaklar, farklı modellerde üretilerek piyasaya sunulur. Tüp bağlantısına imkân tanıyan modeller, bulundurduğu göz sayısına göre birbirinden ayrışabilir. Bir gözlü tüplü modeller, tüp bağlantısı ile çalıştığı için ev dışında piknik yapılacak alanlarda da kullanılabilen özelliktedir. Açık havada pişirme işlemlerini, tüplü modellerden yararlanarak halledebilirsiniz. İki gözlü tüplü modeller, iki farklı göz eklentisiyle iki yemeği birden yapabilmenize olanak tanır. Üç ve daha fazla gözü bulunan tüplü modeller kalabalık evler için ideal yapıdadır. Tüm gözlere aynı anda yemek koyarak pişirebilmenizi sağlayan çok gözlü tüplü modeller arasından tercih yaparak kullanıma başlayabilirsiniz.

Tüp bağlanarak kullanılan ürünler, ebat ölçüleri doğrultusunda da değişik modellerde üretilir. Mutfağınızın ölçülerini düşünerek uygun bir tüplü model edinebilirsiniz. Küçük alanlara konumlandırılacak tüplü çeşitleri seçiminde ebatlarının daha minimal olmasını göz önünde bulundurabilirsiniz.

Tüplü modeller, renk olarak da birbirinden farklı seçenekler sunar. Mutfağınızın genel tasarımını göz önünde bulundurarak ortama uygun bir renk seçimi yapabilirsiniz. Siyah, gümüş, beyaz gibi farklı renk alternatifleri bulunan tüplü modeller arasından kişisel zevklerinize göre bir seçim gerçekleştirebilirsiniz.

Set üstü tüplü modellerde, ateşleme işlemi çakmak teknolojisi ile sağlanır. Çakmaklı ateşlemeyi kullanarak ocağınızın istediğiniz gözünü açabilirsiniz. Dilediğiniz çeşitteki yemekleri tüplü modelleri kullanarak hazırlayabilirsiniz. İhtiyaçlarınız çerçevesinde uygun özelliklere sahip olan ve beğendiğiniz renklerde bulunan tüplü modelleri satın alabilirsiniz.

Estetik Görüntüsüyle Tercih Edilen Cam Ocaklar

Ocak modelleri arasında görünümüyle cam türler öne çıkar. Cam ocak modellerinin sıkça tercih edilme sebebi, estetik bir görünümle mutfağın dekorasyonunu zenginleştirmesidir. Cam modeller yerleştirildiği alanlarda parlak görünüm sunar ve temiz bir görüntü yaratır. Cam modellerin temizliği oldukça kolaydır. Düzenli şekilde hijyeni sağlanan camlı türler, her zaman parlak kalmaya devam eder. Doğru şekilde temizlenen cam modeller daha uzun süreli kullanımınıza olanak tanır.

Cam modeller, farklı alternatiflere sahip olabilen ürünlerdir. Edindiğiniz cam yapıdaki modeller, doğrudan alanlarınıza yerleştirebileceğiniz yapıdadır. Cam gömme ocak yerleştirilmeye uygun tezgâha sabitlenerek kullanmanıza fırsat verir. Gömme cam modeller, yerleştirilme şekli düşünüldüğünde aynı zamanda yer tasarrufu yapmanıza yardımcı olur.

Taşınma açısından kolaylık sağlayan cam modelleri tercih edebilirsiniz. Mutfağınızda dizayn değişikliği yaptığınız sırada da set üstü cam modellerini kolaylıkla sökerek farklı noktalara yerleştirebilirsiniz ve ortamın havasını değiştirebilirsiniz. Cam modeller arasında tercih yapmadan önce ürünün boyutlarını inceleyebilirsiniz. Mutfağınızın genişliğine uyumlu olacak şekilde cam yapıdaki ürünlerin ölçülerine dikkat edebilirsiniz. Doğru ölçümler doğrultusunda seçilen cam ürünler alanınıza iyi şekilde uyum sağlar.

Cam modeller arasından seçim yaparken, sahip olduğu göz sayısına dikkat edebilirsiniz. Geniş ve kalabalık aileler için dört veya beş gözlü seçenekleri inceleyebilirsiniz. Sık yemek yapılmayan ortamlarda, tek ya da iki gözlü cam türler arasından seçim yaparak estetik etkisi yüksek ürünleri edinebilirsiniz.

Birçok farklı ocak modellerine erişebileceğiniz Koçtaş'tan ihtiyaçlarınıza uygun türleri ve ocak fiyatlarını inceleyebilirsiniz. İsteklerinize göre dilediğiniz tasarıma ve özelliğe sahip ocakları, Koçtaş'tan birkaç tıklamayla sipariş edebilirsiniz.

Ocak Kategorisiyle İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Set üstü ocak nasıl temizlenir?

Set üstü ürünlerin temizliğinde, yapısında kullanılan materyale zarar vermeyecek temizlik maddeleri kullanılabilir. Inox, cam, emaye, metal, seramik gibi türlerin yapısı farklı olduğu için aynı malzemeleri temizlik esnasında kullanmak, yapısal bozulmalara sebep olabilir. Sahip olduğunuz set üstü modelin materyalini bozmayacak türdeki temizleyici ürünleri kullanarak ocağın hijyenini gerçekleştirebilirsiniz.

Ocak gözleri nasıl temizlenir?

Gözleri temizlemek için, kimyasal ya da doğal maddelerden yararlanılabilir. Yapısındaki gözlere zarar vermeyecek malzemeleri kullanmanız gerekir. Sabun ve kaynar su karışımını kullanarak hijyen gerçekleştirebilirsiniz. Sirke, limon tuzu içeren karışımları hazırlayarak temizlik yapabilirsiniz. Gözlerin temizliği esnasında sünger, tel gibi gereçlerden yararlanabilirsiniz. Sünger ve teli inatçı lekeleri yüzeyden kazımak için kullanabilirsiniz.

Ocak demirleri nasıl temizlenir?

Demirlerini sığabileceği bir kabın içerisine, sıcak su ve beyaz sabun karışımı koyarak bekletebilirsiniz. Gerekli süre beklendikten sonra demirlerde oluşan kir ve yağ kalıntıları yumuşar. Yumuşayan kalıntılar sünger veya tel yardımıyla yüzeyden kazınabilir. Karışımın içine bir miktar çamaşır suyu eklenerek aynı formül kullanılabilir. Farklı temizleyiciler kullanılarak da demirlerin hijyeni sağlanabilir.

Cam ocak nasıl temizlenir?

Cam ocak temizliği sırasında hassas davranılması gerekir. Hijyenini sağlamak için gerekli temizlik ürünlerini edinerek yumuşak temizlik bezleriyle ovabilirsiniz. Cam modellerin hijyenini karbonat kullanarak da gerçekleştirebilirsiniz. Bulaşık deterjanıyla da cam türlerini temizleyebilirsiniz. Temizlik esnasında dikkatli davrandığınız cam modeller, ilk günkü gibi parlak görünüme kavuşur. Düzenli temizlenen cam modelleri, uzun ömürlü kullanılabilir.

Set üstü ocak nasıl sökülür?

Öncelikle set üstü model doğalgazlı ise vanasını kapatabilirsiniz, tüplü modelse tüp bağlantısını kesmeniz gerekir. Sonrasında set üstü ocağın kablolarının bağlantısı, sökülerek kesilir. Set üstü model tezgâha sabitlenmişse, sabitleme aparatlarını tek tek sökebilirsiniz. Set üstü modellerini zarar vermeden doğru biçimde sökmeniz, sorunsuz şekilde istenilen farklı bir alana yeniden takabilme fırsatı oluşturur.

En Çok Satan Ocak Hangileri?

Koçtaş Ocak kategorisinden en çok satan 5 ürün;

  1. Çetintaş 222 İkili Siyah Elektrikli Ocak
  2. Setüstü Ocak Doğalgaz Beyaz
  3. Teka Ibc 64010 Bk Mss İndüksiyonlu Ocak
  4. Setüstü Ocak Lpg Beyaz
  5. Eminçelik Ec-sü 4120 Bg30 Set Üstü Siyah Cam Domino Ocak
Daha fazla göster
76 Ürün Listeleniyor
Filtrele
Göster: 3'lü 5'li
Sıralama: