150 TL Üzeri Kargo Bedava

Tilki Kuyruğu Testereler

Filtreler
Özellikler
-
Fırsatlar
Fırsatlar

Çok Yönlülüğüyle Dikkat Çeken Tilki Kuyruğu Testereler

Düz bir düz çizgi kesmek söz konusu olduğunda tilki kuyruğu testere çeşitleri istenilen performansın elde edilmesini sağlar. Farklı malzemelerin kesiminde kullanılan ürünler, el aletleri söz konusu olduğunda çok yönlülüğüyle öne çıkar. Tilki kuyruğu testereler sayesinde temiz kesimler yapabilir, malzemelerinize dilediğiniz şekli verebilirsiniz. Motorlu sistemi sayesinde kesme işlemini kolaylaştıran ve zamandan tasarruf elde edilmesini sağlayan tilki kuyruğu testereler pratikliği sayesinde herkes tarafından kullanılabilir. Hafif yapısı ve ele rahat bir şekilde oturması sayesinde ergonomik kriterleri yerine getiren ürünler, geniş bir kullanım alanına sahip olmasıyla da dikkatleri üzerinde toplar. Hem profesyoneller hem de evde çeşitli tamirat işleriyle ilgilenen kişiler için kullanılan tilki kuyruğu testereler, fonksiyonelliği sayesinde herkese hitap eder. Ürünler genellikle alçı duvarları, ahşap çerçeveleri ya da çıtaları yerinden sökmek için kullanılır. Bununla beraber bazı malzemeleri yeniden şekillendirirken de işlevsel hale gelir. Yıkım ve yeniden modelleme işlemlerinde sıklıkla tercih edilen tilki kuyruğu testere modelleriyle farklı malzemeler üzerinde çalışabilirsiniz. Küçük ağaç dallarını budamaktan ahşap kesmeye kadar farklı kullanım amaçlarına hitap eden ürünler, işlevselliği sayesinde kullanıcılarına birçok avantaj sunar. Evde ya da işyerlerinde kullanılabilecek fonksiyonel bir el aleti arıyorsanız tilki kuyruğu fiyatları ve modellerini inceleyebilir, yaptığınız işlemlere pratiklik kazandırmaya başlayabilirsiniz.

Tilki Kuyruğu Testere Kullanım Alanları

Tilki kuyruğu testereler genel olarak tetik bulunan bir tutma yerine ve testerenin ucundan çıkan yatay bir bıçağa sahiptir. El tipi elektrikli bir el aleti olan ürünler, farklı görevler için değerlendirilebilir. Ürünlerin ucunda bulunan bıçakları yapmak istediğiniz işleme göre değiştirerek istediğiniz performansı elde edebilirsiniz. Çeşitli malzemeleri kesmek için ileri geri hareket eden bir bıçağa sahip olan tilki kuyruğu testereler, kaba kesimleri gerçekleştirmek için idealdir. Tilki kuyruğu testereler, farklı malzemeler üzerinde işlem yapmayı hızlı ve kolay hale getirir. Ürünlerin kullanım alanları şu şekilde özetlenebilir:

 • Kapıların ya da pencerelerin etrafındaki malzemeleri kesmek için tilki kuyruğu testereler kullanılabilir. Ayrıca kirişleri ve alçıpanları sökmek için de kullanabileceğiniz ürünler, ev ortamında tamirat yaparken işlevsel hale gelir.
 • Doğru uçla kullanıldığında ürünler aracılığıyla derzleri temizleyebilir, döşeme yapmak için karoları kolaylıkla yerinden ayırabilirsiniz.
 • Ürünler, alçı levhaları şekillendirmek için de kullanılabilir. Ayrıca herhangi bir sıhhi tesisat işinde plastik boruları kesmek için de idealdir.
 • Kontrplak kaplamayı kesmek istediğiniz tilki kuyruğu testere çeşitlerinden yararlanabilirsiniz.
 • Tadilat sırasında kereste kesme amacıyla da işlevsellik kazanan ürünler, ahşap çerçevelerin kesiminde de kullanılabilir.

Farklı işlemleri gerçekleştirirken kullanabileceğiniz çok yönlü bir el aleti arıyorsanız tilki kuyruğu testereler sizin için uygun olabilir. Kesim işlerinizi pratik hale getirmek istiyorsanız tilki kuyruğu testere fiyatları ve seçeneklerine göz atabilir, tamirat ve yıkım işlemlerinizi pratik hale getirebilirsiniz.

Tilki Kuyruğu Testere Kullanmanın Avantajları

Ahşap, metal, PVC ya da çivi benzeri birçok malzemeyi kesmek için kullanılabilecek ürünler, yıkım ve tamirat işlemlerinin vazgeçilmez parçaları arasında yer alır. Ürünlerin sunduğu avantajlar hakkında daha ayrıntılı bir şekilde bilgi almak istiyorsanız aşağıda bulunan listeyi incelemeye başlayabilirsiniz.

 • Tilki kuyruğu testere modelleri çoğunlukla kolaylıkla taşınabilecek şekilde dizayn edilir. Kompakt yapıları sayesinde küçük alanlarda muhafaza edilebilir.
 • Tilki kuyruğu testere modellerindeki değişken hızlardan ve değişen yörünge hareketinden yararlanabilirsiniz. Ürünü hangi malzeme üzerinde kullanacağınızı belirledikten sonra ayarlamaları yapabilir, istediğiniz performansı elde edebilirsiniz.
 • Tilki kuyruğu testere modelleri çok yönlü olmasıyla öne çıkar. Çoğu inşaat malzemesinin dikey ya da yatay bir şekilde kesilmesine yardımcı olur.
 • Çoğu testerenin tek başına yapamayacağı işlemi gerçekleştirmesiyle öne çıkar. Bir üniteyi yeniden şekillendirirken duvarlarınıza girintiler yapabilir, ağaç dallarını kesebilir, sıhhi tesisat yaparken PVC boruları değiştirebilir ya da çivileri ve pimleri rahatlıkla kesebilirsiniz. Geniş kullanım alanı, ürünlerin önemli avantajları arasında bulunur.
 • Tilki kuyruğu testereler ile herhangi bir işi kolaylaştırmak mümkün hale gelir. Ahşap, tuğla, mukavva, metal ve alçıpan gibi çeşitli inşaat malzemelerinin kesiminde kullanılabilen ürünler, fonksiyonel yapısı sayesinde kullanıcılarına pek çok avantaj sunar.
 • Bıçak hızı sayesinde uzun sürebilecek işlemlerde zamanı kısaltır. Performans açısından kolaylık sunan ürünler, kullanan kişilere pratiklik kazandırır.

Ürünler sayesinde farklı malzemeler üzerinde kesim yapabilir, temiz vuruşlar sayesinde istediğiniz sonuçları elde edebilirsiniz.

Tilki Kuyruğu Testere Uçları ve Özellikleri

Tilki kuyruğu testereler sahip olduğu özellikler sayesinde kesim ve yıkım işlemlerini kolaylaştıran ürünler arasında bulunur. Tilki kuyruğu testere uçları ve genel özellikleri şu şekilde özetlenebilir:

 • Tilki kuyruğu testereler farklı malzemeleri kesme yeteneğine sahip olsa da testereleri kullanmak için uygun uçlara sahip olmanız gerekir. Tilki kuyruğu testere bıçağı çeşitleri modelden modele değişiklik gösterse de genel olarak ahşap, metal, ağır metal, palet, paslanmaz çelik, PVC plastik ve çivili ahşap gibi seçenekleri bulunur. Hangi malzeme üzerinde çalışacaksanız ona uygun olan uçtan edinmeniz gerekir.
 • Bazı modeller kemik kesmek için de kullanılabilir. Özellikle kurban bayramı zamanları geldiğinde tilki kuyruğu testere kullanılarak hayvanlar üzerinde kesim işlemleri gerçekleştirilebilir.
 • Tilki kuyruğu testereleri tipik olarak diğer modellerle kıyaslandığında güçlü bir yapıya sahiptir. Her modelin gücü kendi içinde değişse de genel olarak ürünler güçleriyle dikkatleri üzerinde toplar. Yatay ve uzun bıçaklar, farklı malzemelerin kesimini kolaylaştıracak şekilde dizayn edilir.
 • Hem düz hem de kavisli kesimler yapmak için ideal olan ürünler, çalışma şekliyle dikkatleri üzerinde toplar. İleri geri hareketi yaparak çalıştığı için çok fazla zorlanmadan kalın malzemeler üzerinde de kesim işlemi yapılmasını mümkün hale getirir.

Tilki kuyruğu testere çeşitleri, hemen hemen her malzemeyi kesebilse de genel bir kural olarak 25 cm ile 32 cm arasındaki kalınlıklarda daha iyi sonuçlar gösterir.

Tilki Kuyruğu Testere Kullanımı

Tilki kuyruğu testereler kolay bir kullanıma sahip olmasıyla kullanıcılarının beğenisini kazanır. Kullanım şekli üründen ürüne değişebilse de testerelerin genel kullanımı şu şekilde özetlenebilir:

 • İlk olarak keseceğiniz malzemeyi göz önünde bulundurarak doğru bıçağı taktığınızdan emin olmanız gerekir. Metal bıçağıyla ahşap malzemeyi kesmeye çalışırsanız istediğiniz sonuçları elde edemezsiniz.
 • Tilki kuyruğu testerelere bıçak takarken çalışmadıklarından emin olmanız önemlidir. Pil takımını çıkararak ya da ürünü fişten çekerek çalışmamasını garanti altına alabilirsiniz.
 • Ardından çalışmak istediğiniz malzemenin yüzeyinde kesim yapacağınız bölümleri kurşun kalem ya da tükenmez kalem yardımıyla çizebilirsiniz. Böylece kesiminizi tam olarak nerede ve nasıl yapacağınızı bilirsiniz.
 • Ürünleri kullanmaya başlamadan önce güvenlik önlemleri almanız önerilir. Koruyucu gözlük ve kulak tıkacı takarak korunabilir, malzemeyi keserken sıçrayabilecek parçalara karşı gözlerinizi güvene alabilirsiniz. Ayrıca her ne kadar zorunlu olmasa da çalışırken toz maskesi de takabilirsiniz.
 • Tilki kuyruğu testereyi iki elinizle sağlam bir şekilde kavrayarak kullanmanız önerilir. Baskın olan elinizi testerenin üstünde ya da arkasında tetiği tutacak şekilde kavrayın. Baskın olmayan elinizi ise mandrenin arka tarafına yerleştirin. Kesmeye hazır olana kadar parmağınızı tetikten uzak tutun.
 • Tilki kuyruğu testerelerin ucunu keseceğiniz malzemenin üzerine sabitledikten sonra kesim işlemini başlatabilirsiniz. Düz olmayan yuvarlak bir nesneyi kesiyorsanız testerenin ucunu olabildiğince malzemenin üzerine bastırmanız gerekir.

Ürünlerin kullanım kılavuzunu inceleyerek kullanımı hakkında daha detaylı bilgiler öğrenebilir, birbirinden farklı malzemelere istediğiniz şekli vermeye başlayabilirsiniz.

Tilki Kuyruğu Testere Parçaları

Tilki kuyruğu testereler, onları diğer el aletlerinden ayıran birçok özelliğe sahiptir. Ürünlerin parçaları hakkında detaylı bir şekilde bilgi edinmek istiyorsanız aşağıdaki listeyi inceleyebilir, hangi parçanın ne işe yaradığı hakkında ayrıntılı bir şekilde bilgi edinebilirsiniz.

 • Ürünlerin sap bölümünde daha fazla kontrol sağlamanıza yardımcı olan değişken hızlı bir tetik bulunur. Böylece kesim yaparken hızı değiştirmeniz gerekse bile tetik üzerinden bu işlemi kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.
 • Değiştirilebilir bıçaklar, ürünlerin en önemli parçaları arasında yer alır. Bıçakları değiştirerek farklı malzemeler üzerinde işlem yapabilir, tilki kuyruğu testerelerin kullanım alanını genişletebilirsiniz. Bazı modellerde bıçakları değiştirmek için mandren bulunur. Diğerlerinde ise bıçağı çıkarmanıza yardımcı olan hızlı serbest bırakma mekanizması yer alır.
 • Ürünlerin en dikkate değer özellikleri arasında çeşitli görevleri tamamlamak için bıçakların hızlıca değiştirilebilmesi gelir. Farklı uzunluk ve kalınlıkta olan bıçakları kısa süre içinde değiştirerek istediğiniz işlemi gerçekleştirebilirsiniz.
 • Ürünlerin ucunda, farklı yüzeyleri keserken sabitlemenize yardımcı olan bir parça yer alır. Kesilen malzemeye karşı hareket ettirilebilen pabuç, yuvarlak yüzeylerde de kesim yapmanızı kolaylaştırır.
 • Sapın alt bölümünde güç kaynağı yer alır. Genellikle kablosuz testerelerde bulunan motor, büyük bir güçten ödün vermeden üstün hareketlilik sunabilir.

Başarılı tasarımı sayesinde kullanışlı bir el aleti haline gelen tilki kuyruğu testereler, kesim ve yıkım yapmayı pratik hale getirir. Ürünleri inceleyerek sizin için uygun olanı kolaylıkla bulabilir, ihtiyaçlarınızı karşılamaya başlayabilirsiniz.

Tilki Kuyruğu Testere Modelleri

Profesyoneller için önemli bir ürün olan tilki kuyruk testere çeşitleri, ev ortamında kesim ve tamirat yapan kişilerin de işlemlerine pratiklik kazandırır. Tilki kuyruğu testere modelleri bazı özelliklerle birbirinden ayrılır. Modeller genel olarak şu şekilde özetlenebilir:

 • İpli testere olarak da bilinen kablolu modeller, prize takılarak çalıştırılır. Sabit güç kaynağı, çalışmanız için size sınırsız bir süre sağlar. Çalışması için AC, DC ya da diğer evrensel elektrik motorları kullanılır.
 • Taşınabilirliğiyle öne çıkan akülü tilki kuyruk testere çeşitleri, prizden bağımsız bir şekilde kullanılabildiği için sıklıkla tercih edilir. Akülü tilki kuyruğu testere dış mekanlarda kesim işlemleri için idealdir. Prize bağımlılığı ortadan kaldırdığı için işyerlerinde kullanılır. Bununla beraber kablolu olanlara göre biraz daha ağırdır.
 • Şarjlı tilki kuyruğu testere şarj kapasitesine bağlı olarak bir kullanım süresi sunar. Eğer tek seferde uzun bir işlem yapacaksanız ürünlerin pilinin dolu olduğundan emin olmanız önerilir. Şarjlı tilki kuyruğu hem iç hem de dış mekanlarda rahatlıkla kullanılabilir.

Genel anlamda kablolu ve kablosuz olmak üzere iki farklı tipte üretilen modeller, her türlü kullanım amacına kolaylıkla uyum sağlar. Tilki kuyruğu testere fiyatları ve seçeneklerini inceleyerek ihtiyaçlarınıza uygun olana erişebilir, yıkım ve tamirat işlemlerinizi dilediğiniz gibi yapmaya başlayabilirsiniz.

Yüksüz Devir Hızına Göre Tilki Kuyruğu Testere Çeşitleri

Genel olarak benzer bir çalışma prensibine sahip olsa da ürünler çeşitli özellikleri bakımından kendi içinde kategorilere ayrılır. Yüksüz devir hızı da ürünleri birbirinden ayıran özellikler arasında yer alır. Yüksüz devir hızı hakkında daha ayrıntılı bir şekilde bilgi edinmek istiyorsanız aşağıda bulunan listeyi inceleyebilir, ürünlerin detaylarına ulaşabilirsiniz.

 • Her modelin yüksüz devir hızı dakika bazında ölçülür. Yüksüz devir hızı, genel olarak ürünlerin ulaşabileceği maksimum hız olarak özetlenebilir.
 • Ürünlerin yüksüz devir hızları incelendiğinde 2700 dev/dk, 2800 dev/dk, 3000 dev/dk ve 3200 dev/dk gibi farklı değerler olduğu görülebilir.
 • 2700 dev/dk hıza sahip olanlar ürünleri ilk defa kullanacak olanlar için idealdir. Ayrıca düşük devir hızı, ağaç dallarını ya da ahşap malzemeleri kesmek için yeterli bir hız sunar.
 • 3000 ve 3200 dev/dk hıza sahip olan modeller, metal benzeri sert malzemelerin kesimi kolaylaştırır.
 • Yüksüz devir hızı yüksek olduğunda işlemleri daha kısa sürede bitirebilir, malzemeleri kısa sürede istediğiniz hale getirebilirsiniz. Bununla beraber ürünlerin gücünü tek başına yüksüz devir hızı belirlemez.

Akülü ve elektrikli tilki kuyruğu testere modellerinin devir hızlarını inceleyerek sizin için uygun olanı kolaylıkla bulabilir, malzemelerinizi istediğiniz gibi şekillendirmeye başlayabilirsiniz. Ürün çeşitliliği sayesinde istediğiniz performansı kısa süre içinde elde edebilirsiniz.

Tilki Kuyruğu Testere Tasarımları ve Boyutları

Ürünler, sahip olduğu çeşitlilik sayesinde farklı alanlarda çalışmayı kolaylaştırır. Boyut ve tasarımıyla birbirinden ayrılan ürünler, kullanıcılarının her türlü ihtiyacına yanıt vermeyi başarır.

 • Kompakt ve tek elle çalıştırılabilecek boyutlarda üretilen modeller, tasarımıyla kullanıcılarının dikkatini çeker. Dar yerlerde çalışmak için ideal olan kompakt modeller, hafifliği sayesinde tek elde rahat bir şekilde tutulabilir. Duvar içleri, sıhhi klozetler ya da sürünme alanlarında çalışmayı kolaylaştırır. Kullanımı kolay olduğu için herkese hitap eder.
 • Tek elle çalıştırılabilen modellere ek olarak mini testereler de bulunur. Boruları dar alanlardan daha rahat bir şekilde kesilmesini sağlar. Engelli ortamlarda kesim yapmak için kullanışlıdır.
 • Pnömatik ya da havalı testereler, gücünü hava kompresöründen elde eder. Genellikle endüstriyel uygulamalarda tercih edilir. Motorsuz tasarımı sayesinde daha dayanıklı ve güvenilir hale gelir.
 • Sıhhi tesisatlarda kullanılmak için özel olarak tasarlananlar, dar borularda işlem yapmayı kolaylaştırır. Bıçak doğru yere takıldığında tesisatlarda işlem yapmayı pratik hale getirir. Alçıpan üzerinde çalışmayı da kolaylaştıran modeller, malzemelerin istenilen boyutlarda kesilmesini sağlar.

Tilki kuyruğu testereler, farklı tasarımları sayesinde geniş alanlardan dar yerlere kadar her yerde çalışmayı kolaylaştırır. Bosch tilki kuyruğu testere gibi farklı markaların modellerini inceleyerek size hitap eden ürüne anında ulaşabilir, ihtiyaçlarınızı vakit kaybetmeden giderebilirsiniz.

Tilki Kuyruğu Testere Satın Almadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler

Tilki kuyruğu testereler farklı ihtiyaçları karşılayacak şekilde tasarlanır. Farklı boyut ve tasarımlara sahip olan ürünleri satın almadan önce bazı parametreleri göz önünde bulundurmanız gerekir. Nasıl seçim yapmanız gerektiği hakkında ayrıntılı bir şekilde bilgi edinmek istiyorsanız aşağıda yer alan listeye göz atabilirsiniz.

 • Akülü modellerden birini kullanmak istiyorsanız fırçasız motor içerenler arasından seçim yapabilirsiniz. Fırçasız motorların fiyatı daha yüksek olmasına rağmen daha uzun ömür, verimlilik ve performans optimizasyonları sunar.
 • Farklı malzemeler üzerinde çalışmanıza yardımcı olan ürün, doğru uçlar kullanıldığında işlemlere pratiklik kazandırır. Kesim yapmayı düşündüğünüz malzemelere uygun olan uçlardan satın almanız önemlidir.
 • Ürünleri satın almadan önce güç ve yüksüz devir hızı gibi özelliklerini incelemeniz gerekir. Kullanım sıklığınıza ve yapacağınız işleme göre sizin için uygun olanı tercih etmelisiniz.
 • Testerelerle farklı malzemeler üzerinde kesim yapacaksanız ürünlerin bıçağının kolay bir şekilde çıkarılabilmesi önemlidir. Bıçak değiştirme hızı sizin için önemliyse güvenilir ve aletsiz bıçak değiştirme mekanizmalarına sahip olan modellerden birini seçmeniz önerilir.
 • Boyut da seçim yaparken göz önünde bulundurulması gereken kriterler arasında bulunur. Ürün boyutları ve ağırlıklarını inceleyerek sizin için uygun olanı bulabilirsiniz.

Koçtaş fırsatlarını takip ederek kesim işlemlerinizi kolaylaştıracak ürünlere uygun fiyatlarla ulaşabilir, bütçenizi zorlamadan pratik bir el aletine sahip olabilirsiniz.

Tilki Kuyruğu Testere Kategorisiyle İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Tilki kuyruğu testere ne işe yarar?

Tilki kuyruğu testereler, tamirat ve kesme gibi işlemlerde kullanılır. Metal, ahşap, donmuş gıda, tuğla, paslanmaz çelik, kemik ve çivili metal benzeri malzemelerin kesilmesini kolaylaştırır. İleri geri olarak nitelendirilen özel çalışma prensibi sayesinde kesimi zor olan malzemelerde işlem yapmanıza imkan tanır. Mobilyaları, kapıları, pencereleri, duvarları ya da alçıpanları kesmenizi mümkün hale getirir. Basit bir çalışma prensibine sahip olmasıyla her yerde kullanılabilir.

Tilki kuyruğu testere ucu nasıl takılır?

Tilki kuyruğu testere uç değişimi yaparak ürünlerle farklı malzemeleri kesebilirsiniz. Uç değişimi yapmadan önce testerelerin çalışmadığından emin olmanız gerekir. Aksi halde istenmeyen kazalarla karşılaşabilirsiniz. Testere aynasındaki kilidi bir kol ya da düğme yardımıyla açarak ürünün üzerinde bulunan bıçağı çıkarabilirsiniz. Ardından yerleştireceğiniz bıçağın dişlerini tutma yerine doğru bakacak şekilde konumlandırmanız gerekir. Düğme yardımıyla bıçağın kör kısmını testerenin ucundaki yuvaya yerleştirerek takma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

En iyi tilki kuyruğu testere hangisi?

Hangi tilki kuyruğu testerenin daha iyi olduğu yapacağınız işleme göre değişkenlik gösterir. Kablolu modeller uzun süre çalışacaksanız gücü sabit bir kaynaktan aldığınız için daha işlevseldir. Şarj bitme derdini ortadan kaldırarak zaman sıkıntısı yaşamadan kesme işlemini gerçekleştirmenizi sağlar. Bununla beraber dış mekanlarda çalışacaksanız şarjlı modeller arasından seçim yapabilirsiniz. Prize bağımlılığı ortadan kaldıran şarjlı testereler sayesinde kablosuz bir şekilde kesim yapabilirsiniz.

Tilki kuyruğu testere nerede kullanılır?

Teste kuyruğu testereler geniş bir kullanım alanına sahip olmasıyla öne çıkar. Tesisat işlemlerinde kullanılabileceği gibi kapıların etrafındaki çerçeveleri ayırmak için de kullanılabilir. Ayrıca ahşap ya da metal gibi farklı malzemelerin kesimi için de idealdir. Malzemelerin üzerine kesmek istediğiniz şekli çizerek ürünler aracılığıyla dilediğiniz gibi kesim yapabilirsiniz. Hem işyerlerinde hem de evlerde kullanılabilen ürünler, geniş kullanım alanıyla kullanıcılarına birçok avantaj sunar.

En Çok Satan Tilki Kuyruğu Testereler Hangileri?

Koçtaş Tilki Kuyruğu Testereler kategorisinden en çok satan 5 ürün;

 1. Tilki Kuyruğu 850 watt
 2. PSA 700 E Tilki Kuyruğu Testere
 3. Assur Muhteşem 6'lı Set Taşlama/somun Sıkma/tilki Kuyruğu/dal Budama/havalı Pompa/darbeli Matkap
 4. GSA 1100 E Tilki Kuyruğu Testere 1100 W
 5. Bosch Gop 30-28 Salinim Hareketli Makine
Daha fazla göster
49 Ürün Listeleniyor
Filtrele
Göster: 3'lü 5'li
Sıralama: