150 TL Üzeri Kargo Bedava

Silikon

Filtreler
Özellikler
-
Fırsatlar
Fırsatlar

Silikon Mastikler

Silikon mastikler çeşitli alanlarda dolgu yapmak, malzemeleri bir arada tutmak ve yalıtım sağlamak için kullanılan özel ürünlerdir. Farklı türlerde pek çok çeşit silikon mastik bulunur. Her birinin kullanıldığı alanlar ve işlevleri farklıdır. Evlerde, inşaat alanlarında ve tadilat gibi işlemlerde kullanılan bu ürünler ile hızlı ve etkili şekilde işlem yapmak mümkündür. 

Dolgu, Yapıştırma ve Yalıtım Amaçlı Silikon Mastikler

Silikon mastikler, yalıtım ve yapıştırma malzemesi olarak kullanılır. Pek çok farklı malzemenin bir arada tutulması ve yapıştırılması için kullanılabilir. Kuruması sonrasında esnek bir yapıda kalır. Üzerine boya uygulanmaz. Anti bakteriyel özelliği ile istenilen her alanda kullanılabilir. Genellikle şeffaf seçenekleri kullanılmakla birlikte farklı renkleri de mevcuttur. Mastikler yapıştırma ve dolgu amaçlı olarak kullanılan ürünlerdir. Ahşap, plastik, fayans ve benzeri malzemeler ile birlikte kullanılabilir. Kuruduğunda sertleşir, esnekliği kaybeder ve boyanabilir hale gelir. Beyaz, siyah mastik gibi farklı renk seçeneklerine sahiptir. Akrilik mastik çeşitleri çok daha sert hale gelirken silikon mastikler biraz daha esnek halde kurur. Mastik fiyatları silikon ve benzeri ürünlere göre daha uygundur. 

Isı ve ses yalıtım köpüğü olarak tanımlanan poliüretan köpük ürünleri boşlukları doldurmak için ideal ürünler arasında yer alır. Neredeyse tüm malzeme çeşitlerini yapıştırabilen bu köpükler özellikle inşaat alanlarında pencere ve kapı kenarlarının doldurulması için kullanılır. Genleşerek boşluk alanların doldurulmasını sağlarken ısı ve sesin geçmesini engeller. Sertleşmesi sonrasında işlenebilir, boyanabilir ve üzerine harç uygulanabilir hale gelir. Silikon mastikler arasında özel amaçla kullanılabilen ürünler de bulunur. Şömine mastiği, yüksek ısı dayanımı ile sıcak yüzeylerde kullanılabilir. Ahşap macunu, iç mekânlardaki ahşaplarda bulunan boşlukları doldurmak için üretilmiştir. Akvaryum ve duşakabin silikonu esnek yapısı ile boşlukları doldurarak sıvı akışını engeller. Koçtaş’ta tüm bu silikon ve mastikleri bulabilirsiniz. 

Püf Noktası: Silikon Mastikler Arasında Seçim Yaparken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Silikon ve mastikler arasında seçim yapılırken dikkat edilmesi gereken en önemli şey kullanım amacına uygun ürünün seçilebilmesidir. Bu malzemelerin her biri özellik olarak farklı sonuçlar vermesi sebebi ile kullanılacakları amaç için uygun ürünün seçilmesi istenen sonucun alınması için önem taşır. Ürün çeşitleri arasında renk seçeneklerinin de bulunuyor olması dekoratif amaçlı seçimleri kolaylaştırır. Kullanılacağı yere uygun renklerde ürünler kullanılabilir.
Mastik ve silikon fiyatları her bütçeye uyum sağlar. Aradığınız ve ihtiyacınız olan silikon mastikler şimdi Koçtaş’ta! Onlarca çeşit ürün arasında istediğinizi seçerek hemen kullanmaya başlayın!

En Çok Satan Silikon Hangileri?

Koçtaş Silikon kategorisinden en çok satan 5 ürün;

  1. Silikon 280 gr ŞEFFAF
  2. Genel Amaçlı Silikon 280 gr
  3. Selsil Strafor Ve Süpürgelik Yapiştirici
  4. Silikon 280 gr Beyaz
  5. Pu Köpük 600 Gr
Daha fazla göster
72 Ürün Listeleniyor
Filtrele
Göster: 3'lü 5'li
Sıralama: