150 TL Üzeri Kargo Bedava

Elektrik Malzemeleri

Filtreler
Özellikler
-
Fırsatlar
Fırsatlar

Sistemlerinizi Düzenlemenize Yardımcı Olacak Elektrik Malzemeleri

Aydınlatma ve elektrik sistemlerinin önemli bir parçası olan elektrik sistemleri ile ev ya da işyerlerinizde daha işlevsel alanlar oluşturabilirsiniz. Elektrik malzemeleri, genel olarak eviniz ya da ofisinizdeki eşyaları bir güç kaynağına bağlamak için kullanabileceğiniz temel parçalar ve öğelerden oluşur. Elektrik malzemesi çeşitlerini incelediğinizde evlerden işyerlerine ve fabrikalara kadar kullanılabilecek birçok ürün olduğunu görebilirsiniz. Elektrik malzemesi çeşitleri birçok farklı amaç için kullanılabilir. Örneğin, ürünlerden bazılarını elektrik devresindeki akışı kontrol etmek için değerlendirebilirsiniz. Devre kesici gibi elektrik malzemesi çeşitlerini cihazlarınızı aşırı voltajlardan korumak için kullanabilirsiniz. Cihazlarda kısa devre olduğunda ya da aşırı gerilim oluştuğunda devre kesici otomatik olarak patlar ve cihazlarınıza elektrik gelmesini durdurur. Böylece yaşanabilecek istenmeyen durumların önüne geçer. 

Cihazlarınızın çalışmasını iyileştirmek amacıyla değerlendirebileceğiniz elektrik malzemeleri ile ev ya da iş yerlerinizde daha güvenli bir ortam oluşturabilir, muhtemel sorunlar gerçekleşmeden kişisel önleminizi alabilirsiniz. Şalt malzemeleri ya da düzenleyiciler arasından ihtiyaçlarınıza uygun olanı bulabilir, elektrik sistemlerinizi daha iyi bir şekilde kurmaya başlayabilirsiniz. Güvenliği sağlamak, yaşam alanlarında önemli bir kriterdir ve elektrik malzemeleri ile ortamın daha güvenli hale gelmesini sağlayabilirsiniz. Elektrik malzemeleri fiyatları ve seçeneklerini inceleyerek bütçenizi zorlamadan sistemlerinizi geliştirebilecek elektrik malzemesi çeşitlerine kısa süre içinde erişebilir, istediğiniz düzeni kolaylıkla oluşturmaya başlayabilirsiniz.

Elektrik Malzemeleri Kullanmanın Önemi

Elektrik malzeme çeşitlerini kullanmanın önemi hakkında bilgi almak istiyorsanız aşağıdaki maddelere göz atabilirsiniz;

güvenli elektrik malzemeleri

 • Elektrik malzemeleri yaşam alanlarınızı daha iyi bir şekilde değerlendirmenize yardımcı olur. Örneğin, uzatma kabloları sayesinde priz uzak bir noktada olsa bile elektronik eşyalarınızı pratik bir şekilde çalıştırabilirsiniz. Yaşam alanlarının işlevselliğini artırmak üzere tasarlanan ürünlerle ev içi yaşantınızı daha işlevsel hale getirebilir, konforlu bir ortam oluşturabilirsiniz.
 • Sağladığı konforun yanı sıra elektrik malzemeleri güvenlik açısından da oldukça önemlidir. Devre kesici gibi elektrik malzemeleri, cihazlarınızın ihtiyaç duyduğundan daha fazla enerji kullanmasının önüne geçerek yaşanabilecek kazaları engellemeyi başarır.
 • Elektrik malzemeleri, kullanan kişilerin zamandan ve paradan tasarruf etmesini sağlar. Kaliteli elektrik malzemesi çeşitleri, gereğinden fazla enerji tüketiminin önüne geçerek faturalarınızın olması gerektiğinden yüksek gelmesinin önüne geçer.
 • Elektrik malzemesi çeşitleri, genel olarak elektrik enerjisinin üretilmesi, dönüştürülmesi, iletilmesi ve kullanılması amacıyla özel olarak tasarlanır. İç mekanlarda elektronik cihazlarınızı çalıştırmak için ihtiyaç duyabileceğiniz sistemi pratik bir şekilde kurmanıza yardımcı olan elektrik malzemeleri, yaşam alanlarınızı daha verimli hale getirmenize olanak tanır.
 • Elektrik malzemeleri sayesinde bahçe, teras ya da balkon gibi alanlarda ihtiyacınız olan enerjiyi elde edebilirsiniz. Düzenleyiciler sayesinde dış mekanlara elektrik kablosu çekebilirsiniz. Örneğin, balkon ya da verandanızın tezgahında kahve makinenizi kullanmak istiyorsanız ürünlerden yararlanabilirsiniz. Dış mekanların daha konforlu alanlar haline gelmesini sağlayan elektrik malzemeleri ile günlük hayatınıza konfor katabilirsiniz.

Elektrik elektronik malzemeleri ve seçeneklerini inceleyerek sizin için uygun olanı bulabilir, iç ve dış mekanlarda daha fonksiyonel bir kullanım elde edebilirsiniz. Elektrik malzemeleri fiyatları ve modelleri sayesinde aradığınız ürüne kısa süre içinde ulaşabilirsiniz.

Kullanım Yerlerine Göre Elektrik Malzemeleri

Farklı kullanım amaçlarını karşılayacak şekilde özel olarak tasarlanan elektrik malzemeleri sayesinde günlük yaşantınıza pratiklik katabilir, ihtiyaçlarınızı kısa süre içinde karşılamaya başlayabilirsiniz;

 • Pano elektrik malzemeleri evlerdeki sistemi daha iyi bir şekilde düzenlemenize yardımcı olan ürünlerden oluşur. Seçenekleri incelediğinizde devre kesici, sigorta, ağ anahtarları ya da klemens gibi birçok farklı ürün olduğunu görebilirsiniz. Her ürün, farklı işlevi yerine getirdiği için elektrik panolarında önemli bir yere sahiptir.
 • Devre kesiciler, sistemin önemli parçaları arasında bulunur. Genel olarak devre kesiciler, normal şartların dışında gerçekleşen durumlarda elektriği kapatmanıza yardımcı olur. Kısa devre ya da aşırı yük akımları olduğu zaman sistemi koruyan devre kesiciler, panoların önemli bir parçasıdır.
 • Sigorta da devre kesicilerle benzer bir işleve sahiptir. Elektrik devrelerini koruyan sigortalar, fazla akım oluştuğunda atarak cihazlara zarar gelmesinin önüne geçer.
 • Elektronik devre elemanı direnç, kondansatör, bobin, diyot, transistör, tristör ve transformatör gibi parçalardan oluşur. Yarısı iletken bir madde olan bobin, manyetik akımın oluşması için önemli bir öğedir.
 • Kondansatör, meydana gelen yüklerin depolanmasını sağlayan bir devre elemanıdır. Direnç ise devredeki elektrik yükünü gösterir. Diyot, kendi içinde anot ve katot olmak üzere iki kutba sahiptir. Elektrik akımının tek yönlü olacak şekilde iletilmesini sağlar. Transistör, sinyali yükselterek akım ve gerilim kazancı elde edilmesini sağlar. Tristör, içerisinde dört adet yarı iletken madde içerir. Hızlı anahtarlama işleminde kullanılır. Transformatör ise gerilim seviyesinin dönüştürülmesine imkan tanır.
 • Elektrik tesisat malzemeleri de sistemlerin vazgeçilmez parçalarını içerir. Tesisat boruları, kablo kanalları, kroşeler, sigorta kutuları ya da akım kabloları gibi malzemelerden oluşur.
 • Tesisat borusu, elektriğe ihtiyaç duyulan her yerde kullanılan bir malzemedir. Okul, işyeri ya da ev fark etmeksizin her yerde kullanılır. Bergman, peşel, PVC ve spiral gibi farklı tesisat borusu çeşitleri bulunur. Bergman, farklı renk seçeneklerine sahip olan borulardır. Daha çok eski tesisatlarda kullanılır. Peşel boru, ince çelik saçtan üretilir. Sıva altı tesisatlarda kullanılan peşel boru, paslanma benzeri istenmeyen durumların önüne geçmek için özel olarak üretilir. PVC borular da benzer şekilde sıva altlarında kullanılır. Dayanıklı ve hafif olması, malzemenin öne çıkan tarafları arasında bulunur. Spiral borular ise farklı açılarda kıvrılabilmesiyle zorlu yerlerde tercih edilir. İşçiliği kolaylaştırması da ürünlerin dikkat çeken tarafları arasında bulunur. Galvanizli ve galvanizsiz borular da elektrik tesisatlarında kullanılan önemli ürünler arasında yer alır.
 • Elektronik devre malzemeleri de yaşam alanlarının önemli bir parçasıdır. Devre malzemeleri kendi içinde pasif ve aktif olmak üzere iki kategoriye ayrılır. Pasif devre elemanlarında dirençler, kondansatörler ve bobinler yer alır. Aktif devre elemanlarında ise diyot, transistör ve entegre devreler yer alır.
 • Yarı iletkenli elektronik devre elemanlarını incelediğinizde diyot, zenet diyot, tünel diyot, varikap diyot, LED diyot, fotodiyot, transistör, kondansatör, diyak, triyak ve optokuplörler olduğunu görebilirsiniz. Bütün bu malzemeler, bir devrenin oluşturulmasında kritik bir öneme sahiptir.

Kullanım alanınızı ve amacınızı belirledikten sonra elektrik malzemeleri arasından sizin için uygun olanı bulabilir, sistemlerinizi pratik bir şekilde kurabilirsiniz. Elektrik malzemeleri fiyatları ve seçenekleri arasından aradığınız ürüne vakit kaybetmeden erişebilirsiniz.

Elektrik Malzemeleri Çeşitleri

kullanışlı elektrikli malzemeleri

Elektrik malzemeleri kendi içinde birçok farklı kategoriye ayrılır. Ürünler hakkında daha detaylı bir şekilde bilgi almak için aşağıdaki listeyi inceleyebilir, hangi elektrik malzemesi çeşidinin sizin için daha uygun olduğunu belirleyebilirsiniz;

 • Priz ve anahtarlar her evde kullanılan temel elektrik malzemeleri arasında bulunur. Cihazların ihtiyaç duyduğu elektriğe ulaşmasını sağlayan ürünler, iş yeri, ev ya da fabrika fark etmeksizin her yerde kullanılır. Priz çeşitlerini incelediğinizde bir ya da birden fazla girişe sahip olan modeller olduğunu görebilirsiniz. Prizleri yerleştireceğiniz yerde kullanacağınız cihaz miktarına karar verdikten sonra seçenekler arasından sizin için uygun olanı bulabilirsiniz.
 • Uzatma kablosu çeşitleri, prizin kullanılacak cihaza olan mesafesini önemsiz hale getiren elektrik malzemeleri arasında bulunur. Seçenekleri incelediğinizde tekli, üçlü ya da beşli gibi farklı girişlere sahip olan modeller olduğunu görebilirsiniz. Örneğin, odanızın bir köşesine bilgisayarınızı da kullanabileceğiniz bir çalışma alanı kurmak istiyorsanız birden fazla girişe sahip olan bir ürün seçiminde bulunabilirsiniz. Gece yatarken telefonunuzu yanınızda şarj etmek için prizden elektrik çekmek amacıyla bir ürün satın alacaksanız tekli olanlar sizin için yeterli olabilir.
 • Bu ürün çeşitlerini incelediğinizde kablo uzunluklarının da birbirinden farklı olduğunu görebilirsiniz. 0.7 m, 1.8 m, 2 m, 10 m, 20 m ve 25 m gibi farklı uzunluklara sahip olan ürünler, herkesin ihtiyaç duyduğu modele ulaşmasını mümkün hale getirir. 25 m ve 30 m gibi uzun olan modeller, genellikle fabrikalarda tercih edilir. 2 m ya da 3 m uzunluğundaki ürünler ev ortamında elektronik cihazlarınızı çalıştırmak için ihtiyaç duyabileceğiniz mesafeyi genellikle karşılar. Balkonlarınıza evin içinden elektrik çekmek istiyorsanız da uzun kablolu modeller arasından seçim yapabilirsiniz.
 • Pil ve şarj cihazları da günlük hayatın önemli parçaları arasında bulunur. Piller, duvar saatlerinden kumandalara kadar çeşitli elektronik cihazları çalıştırmanızı kolaylaştıran ürünlerden oluşur. Seçenekleri incelediğinizde tekli ya da çiftli olmak üzere farklı türde piller olduğunu görebilirsiniz. Lithiuım, AA ya da AAA gibi farklı türde piller arasından aradığınızı kolaylıkla bulabilirsiniz. Şarj cihazları arasından da elektronik aletinizin ucuna uygun olana erişebilir, gereksinimlerinizi gidermeye başlayabilirsiniz.
 • Şalt malzemeleri sigorta, buat ya da klemens gibi ürünlerden oluşur. Klemens, birden fazla elektrik iletim kablosunu birbirine bağlamanıza yardımcı olan ve üzerinde birden fazla parça bulunan bir malzemedir. Buat, genellikle plastikten üretilir. İletkenlerin ve kabloların verimliliğini artırmanıza yardımcı olan ürünlerdir.
 • Duy çeşitlerini incelediğinizde aydınlatma sistemlerinizi kurabileceğiniz farklı ürünler olduğunu görebilirsiniz. Elde edilen elektriğin ampullere aktarılmasını sağlayan ürünler, iç ve dış mekanlarda en çok kullanılan elektrik malzemeleri arasında yer alır.
 • Kablo düzenleyiciler ise istediğiniz nizami görünümü elde etmenizi kolaylaştıran ürünlerden oluşur. Özellikle televizyonların etrafında çok fazla kablonun görünmesini istemiyorsanız ürünlerin fonksiyonelliğinden yararlanabilirsiniz. Kabloların düzenli bir şekilde belirli bir noktada toplanmasını sağlayan ürünler, istenmeyen dağınık görüntünün önüne geçer.
 • Kapı zilleri de elektrik malzemeler içinde önemli bir yere sahiptir. Bağlantısını kolay bir şekilde kurabileceğiniz ürünler, evinizde istediğiniz zil sesini elde etmenizi kolaylaştırır. Ayrıca ziliniz eskidiyse de ürünler sayesinde pratik bir şekilde değiştirebilirsiniz.

Elektrik malzemeleri fiyatları ve seçeneklerini inceleyerek aradığınız ürüne pratik bir şekilde ulaşabilirsiniz. Birçok farklı seçeneğe sahip olan elektrik malzemesi çeşitleri sayesinde elektronik cihazlarınızı daha verimli bir şekilde kullanabilir, ev ya da iş yeri fark etmeksizin her yere fonksiyonellik kazandırabilirsiniz.

Elektrik Malzemeleri Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

elektrik malzemelesi modelleri

Elektrik malzemesi seçimi yaparken göz önünde bulundurmanız gereken kriterler vardır. Aşağıdaki listeyi inceleyerek nasıl seçim yapabileceğiniz hakkında bilgi alabilirsiniz;

 • Evinizdeki prizlerin konumundan memnun değilseniz ve onları değiştirmek gibi bir imkanınız yoksa uzun kablolarla bu problemin üstesinden gelebilirsiniz. Odanın uzak noktalarına bu ürünler sayesinde ihtiyaç duyduğunuz elektriği uzatabilir, elektronik cihazlarınızı pratik bir şekilde çalıştırmaya başlayabilirsiniz.
 • Pil ve şarj cihazları, her evde yedek bir şekilde tutulması gereken elektrik malzemeleri arasında bulunur. Kumanda, duvar saati, oyuncak ve küçük ev aletleri, genellikle pil aracılığıyla çalışır. Evinizde birkaç adet yedek pil bulundurarak elektronik aletlerinizin çalışmasını sürekli olarak garanti altına alabilirsiniz. Kumandanızın pili bittiğinde hızlı bir şekilde değiştirebilir, herhangi bir problem yaşamadan yeni pillerinizin keyfini çıkarabilirsiniz. Kullandığınız pilleri sonrasında geri dönüştürerek çevreye de katkıda bulunabilirsiniz.
 • Evinizin genel elektriğinde bir problem varsa sigorta kutusu ya da şalter gibi malzemelere göz atabilirsiniz. Evinizdeki sigorta kutusunda bazı sıkıntılar olduğunu gözlemliyorsanız seçenekleri inceleyerek problemleri pratik bir şekilde ortadan kaldırabilirsiniz. Seçim yaparken evinizde bulunan sistemle uyum sağlayacak bir ürün seçiminde bulunmaya dikkat etmelisiniz.
 • Yaşanabilecek sıkıntılara karşı önceden önlem almak istiyorsanız elektronik tamir seti çeşitlerinden yararlanabilirsiniz. Setler içinde bulunan tornavida, izolasyon bandı ya da kontrol kalemi gibi ürünlerle elektrik sistemlerinizin bakımını gerçekleştirebilir, problemleri daha hızlı bir şekilde tespit edebilirsiniz.
 • Kablo düzenleyicileri, odalardaki dağınık görünümün önüne geçmenize yardımcı olan ürünler arasında bulunur. Çalışma masanızda hoparlör, bilgisayar ya da ses sistemi bulunuyorsa düzenleyiciler sayesinde daha toplu bir ortam oluşturabilirsiniz. Kablo karmaşasının önüne geçmek için düzenleyici kullanmayı düşünebilirsiniz.
 • Grup prizler, günlük hayatı kolaylaştıran ürünler arasında bulunur. Genellikle üç ya da daha fazla girişe sahip olan ürünler, sahip olduğunuz prizi daha işlevsel bir şekilde kullanmanıza yardımcı olur. Uzun kablolara ihtiyaç duymadığınız yerlerde grup prizlerden yararlanabilir, ev ya da iş yerlerinize zorlanmadan fonksiyonellik kazandırabilirsiniz.

Koçtaş’ta bulunan birbirinden farklı elektrik malzemeleri arasından gereksinimleriniz doğrultusunda seçim yapabilir, elektronik cihazlarınızın ihtiyaç duyduğu enerjiyi elde etmesini sağlayabilirsiniz. Birçok farklı amaca yönelik olacak şekilde tasarlanan elektrik malzemeleri arasından aradığınızı bulabilir, Koçtaş fırsatlarıyla bütçenizi zorlamadan istediğiniz sistemi kurabilirsiniz.

Elektrik Malzemeleri Kategorisiyle İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Elektrik malzemeleri nelerdir?

Elektrik malzemeleri, genel olarak evinizde enerjiyi dağıtmanızı, bir noktaya toplamanızı ya da bazı durumlarda kapatmanızı sağlayan ürünlerden oluşur. Enerji kullanımının daha verimli hale gelmesini sağlayan ürünler, her evde olması gereken temel parçaları içerir. Şalt malzemeleri, pil, sigorta kutusu, kablo düzenleyici, duy ya da priz gibi ürünler arasından aradığınızı bulabilirsiniz.

Elektrik tesisat malzemeleri nedir?

Elektrik tesisat malzemeleri temel olarak tesisat boruları, kroşeler, dübel, kablo, priz, sigorta kutuları ya da anahtar gibi ürünlerden oluşur. İç ya da dış mekanlarda elektrik kullanımı için kritik bir öneme sahip olan elektrik malzemeleri, ihtiyaç duyulan enerjinin elde edilmesini kolaylaştırır.

Elektrik malzemeleri fiyatları ne kadar?

Elektrik malzemeleri fiyatları çok geniş bir aralıkta dağılır. Farklı kullanım amaçlarını karşılayacak şekilde özel olarak üretilen ürünler arasından herkes istediğini kolaylıkla bulabilir. Marka, kullanım amacı ya da malzeme gibi özellikler ürünlerin fiyatını belirler. Fiyatları inceleyerek ihtiyaçlarınızı bütçenizi zorlamadan giderebilir, sistemlerinizi dilediğiniz gibi kurmaya başlayabilirsiniz.

Daha fazla göster
3300 Ürün Listeleniyor
Filtrele
Göster: 3'lü 5'li
Sıralama: