150 TL Üzeri Kargo Bedava

Elektrikli Silikon Tabancaları

Filtreler
Özellikler
-
Fırsatlar
Fırsatlar

Kullanışlı ve Pratik Elektrikli Silikon Tabancaları

Elektrikli silikon tabancası çeşitleri, silikonu ısıtmak ve eritmek amacıyla özel olarak tasarlanır. Malzeme eridikten sonra tabancanın ağzından dışarı çıkar ve istenilen nesneye doğru yönlendirilebilir. Alet çantasının önemli malzemeleri arasında yer alan elektrikli silikon tabancaları, farklı malzemeler üzerinde işlem yapmayı kolaylaştırır. Modelleme malzemeleri gibi hobi amaçlı kullanımlarda işlevsel hale gelen ürün, silikona yeniden şekil vermenize imkan tanır. İki malzemenin birbirine bağlanması gerektiğinde temel araçlar arasında yer alan elektrikli silikon tabancaları, pratikliği sayesinde herkes tarafından kullanılabilir. 

Farklı projeler için kullanışlı hale gelen ürünler, güçlü bağlar oluşturması sayesinde kullanıcılarının birçok gereksinimine yanıt verir. Çoğunlukla her türlü malzemeye yapışabilen ürünler, sahip olduğu çeşitlilik sayesinde her türlü işlem için ideal hale gelir. Bir defa uygulandığında yapıştırıcı dayanıklı bir bağ oluşturmak için hızlı bir şekilde soğur ve ardından sertleşir. Uygulanan bölgede bağlayıcı görevi görmesiyle malzemeleri bir araya getirmeyi kolaylaştırır. Elektrikli silikon tabancaları, kağıt, karton, kumaş ve ayakkabı gibi hassas malzemeler üzerinde kullanılabildiği için el işçiliği söz konusu olduğunda herkesin edinmesi gereken ürünler arasında yer alır. Elektrikli silikon tabancaları fiyatları ve seçeneklerini inceleyerek sizin için uygun olanı kolaylıkla bulabilir, farklı malzemeleri pratik bir şekilde bir araya getirmeye başlayabilirsiniz.

Elektrikli Silikon Tabancaları Kullanımı

Silikon tabancası elektrikli olduğu için oldukça pratik bir kullanıma sahiptir. Basit çalışma prensibi sayesinde herkes tarafından rahatlıkla kullanılabilir. Ürünlerin kullanımı hakkında daha ayrıntılı bir şekilde bilgi edinmek istiyorsanız aşağıdaki listeyi inceleyebilirsiniz.

 • Elektrikli silikon tabancalarını kullanmaya başlamadan önce tabancayı doldurmanız gerekir. İlk olarak nozulun eski silikon kalıntıları içermediğinden emin olmanız gerekir. Erimiş silikonun nozuldan iyi bir şekilde geçmesi için açık bir yol olması önemlidir. 
 • Eğer tabancanızın ucu doluysa çıkararak kurumuş yapıştırıcıyı bir parça alüminyum folyoyla silmeniz gerekir. Ucu bir kürdan yardımıyla kalıntılardan arındırarak kullanıma hazır hale getirebilirsiniz. Tabancaların ucunu temizlemeden önce prize takılı olmadığından emin olmanız gerekir.
 • Tabancanın ucunun temizlendiğinden emin olduktan sonra arkasına silikon çubuk yerleştirmeniz gerekir. Silikon çubuğunu aldıktan sonra bir ucunu tabancanın arkasındaki boşluğa sığacak şekilde yerleştirerek kullanıma hazır hale getirebilirsiniz. Eğer tabancanın arkasında önceki kullanımlardan kalan çubuklar varsa onları bitirdikten sonra yenisini yerleştirmeniz önerilir.
 • Çubuğu yerleştirdikten sonra ürünleri prize takarak kullanmaya başlayabilirsiniz. Prize takıldığı andan itibaren otomatik olarak ısınmaya başlayan ürünler, herhangi bir ön hazırlık işlemine gereksinim duymaz. Bununla beraber ürünleri fişe taktıktan sonra ucuna dokunmamanız gerekir.
 • Silikon ısındıktan sonra ürünlerin alt tarafında bulunan tetik yardımıyla silikonu istediğiniz yere uygulamaya başlayabilirsiniz. 

Bazı ürünlerde açma/kapama düğmesi yer alırken bazılarında bulunmaz. Ürünlerin kullanım kılavuzlarını inceleyerek kullanımını ayrıntılı olarak öğrenebilirsiniz.

Elektrikli Silikon Tabancası Kullanım Alanları

El sanatlarıyla ilgileniyorsanız hızlı ve kolay yapama yapmak için elektrikli silikon tabancalarına ihtiyacınız olur. Bununla beraber elektrikli silikon tabancaları birçok farklı amaç için kullanılabilir. Elektrikli silikon tabancaları kullanım alanları şu şekilde özetlenebilir:

 • Ürünleri kullanarak nakliye için hazırladığınız kutuları sağlam bir şekilde kapatabilirsiniz. Koli bandıyla uğraşmak yerine silikon tabancalarını kullanarak kolileri daha iyi bir şekilde kapatabilir, kargoya güvenli bir şekilde teslim edebilirsiniz.
 • Ürünlerle bazı onarım işlerini gerçekleştirebilirsiniz. Yıpranmış kitaplardan oyuncaklara kadar farklı eşyaları silikon tabancası kullanarak bir araya getirebilirsiniz.
 • Ahşap rölyef ya da kağıt rölyef gibi el sanatlarıyla ilgileniyorsanız malzemelerini elektrikli silikon tabancaları sayesinde daha kolay bir şekilde bir araya getirebilirsiniz. Kağıt rölyefte katlar arasını ürünler yardımıyla doldurabilir, kağıtların düzgün bir şekilde üst üste durmasını sağlayabilirsiniz.
 • Temel onarım çalışmaları için ürünlerden yararlanabilirsiniz. Küçük iç mekan onarım işleri yaparken ahşap ve plastik nesneler üzerinde rahat bir şekilde çalışmanıza yardımcı olan ürünler, gevşek panelleri ya da parçaları zorlanmadan bir araya getirmenize yardımcı olur.
 • Elektrikli silikon tabancaları yapıştırma işleminin yanı sıra dekoratif amaçlarla da kullanılabilir. Vazo gibi malzemelerin üzerine tabancalar yardımıyla benekler yapabilir, ardından silikonu boyayarak vazonuza estetik bir görünüm kazandırabilirsiniz.

Elektrikli silikon tabancası fiyatları ve seçeneklerini inceleyerek yapacağınız işleme uygun olan modeli bulabilir, ihtiyaçlarınızı vakit kaybetmeden karşılayabilirsiniz.

Elektrikli Silikon Tabancası Modelleri

Yaratıcı el sanatları projelerinden küçük çaplı tamirat işlemlerine kadar geniş bir kullanım alanına sahip olan ürünler, kullanıcılarına dilediğiniz yapma imkanı tanır. Farklı seçeneklere sahip olan ürünler, işlemlerinizi daha kolay bir şekilde gerçekleştirmenize yardımcı olur. Elektrikli silikon tabancası modelleri şu şekilde özetlenebilir:

 • Ürünler kendi içinde sahip oldukları çalışma sıcaklığı bakımından çeşitli kategorilere ayrılır. Ürünleri incelediğinizde 190 ºC, 200 ºC ya da 500 ºC gibi daha düşük sıcaklıklarda çalışan modeller olduğunu görebilirsiniz. Silikon tabancası ilk defa kullanacaksanız daha düşük çalışma sıcaklıklarına sahip olanlardan birini tercih edebilirsiniz.
 • Bununla beraber ürünler arasında 600 ºC ve 2000 ºC gibi yüksek çalışma sıcaklıklarına sahip olan modeller de yer alır. Yüksek sıcaklığa sahip olanların tecrübe sahibi kullanıcılar tarafından kullanılması önerilir. Silikonu tamamen eriyik kıvama getirmek istediğinizde ve çeşitli şekiller vermeniz gerektiğinde yüksek çalışma sıcaklığına sahip olan modellerden birini tercih edebilirsiniz.
 • Çalışma sıcaklığının yanı sıra elektrikli silikon tabanca modellerini incelediğinizde ısı ayarı özelliğine sahip olan seçenekler olduğunu görebilirsiniz. Genellikle iki kademeli ısı ayarına sahip olanlar, silikonu farklı kıvamda ısıtmak isteyen kişiler için kullanışlı hale gelir.

Sıcak hava tabancası modellerini inceleyerek istediğiniz özelliklere sahip olanı kolaylıkla bulabilir, yaptığınız işlemleri kısa sürede pratik bir şekilde gerçekleştirmeye başlayabilirsiniz.

Elektrikli Silikon Tabancası Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Elektrikli silikon tabancası satın almadan önce bazı özellikleri göz önünde bulundurmanız gerekir. Aşağıdaki listeyi inceleyerek nasıl seçim yapmanız gerektiği hakkında fikir edinebilirsiniz.

 • Ürünler, boyut bakımından kendi içinde çeşitli kategorilere ayrılır. Yükseklikleri 11 cm ya da 28 cm gibi farklı seçeneklere sahiptir. Derinlikleri ise 3 cm ya da 6,2 cm gibi farklı değerler alabilir. İstediğiniz ürünün boyutlarını belirledikten sonra alternatifler arasından kolaylıkla seçim yapabilirsiniz.
 • Ağırlık da ürünleri birbirinden ayıran özellikler arasında bulunur. 160 gr, 240 gr, 470 gr, 650 gr ve 800 gr gibi farklı ağırlıklara sahip olan ürünler arasından rahat bir şekilde kullanabileceğinizi tercih edebilirsiniz.
 • Güç de dikkat edilmesi gereken kriterler arasında yer alır. 30 Watt ya da 72 Watt gücünde olanlar genellikle hobi amaçlı kullanımlar için yeterli bir performans ortaya çıkarır. 1600 Watt ya da 2000 Watt gibi yüksek değerlere sahip olanlar profesyoneller için kullanışlı hale gelir.
 • Ürünleri satın almadan önce kutu içeriklerini inceleyebilirsiniz. Bazı modeller ekstra başlıklarla beraber satışa sunulmasıyla farklı uçlara ihtiyaç duyan kişilerin gereksinimlerine yanıt verir. Farklı şekil ve kalınlıkta silikon ihtiyacı duyuyorsanız ekstra başlık içeren modellerden birini alabilirsiniz.

Koçtaş fırsatlarını takip ederek belirli bir kalite standardının üzerinde olan ürünlere bütçenizi zorlamadan erişebilir, işlemlerinizi pratik bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Elektrikli Silikon Tabancası Kategorisi Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Elektrikli silikon tabancası nerelerde kullanılır?

Elektrikli silikon tabancası çeşitleri çoğu yerde kullanılabilir. Cam kenarlarında ve banyo tezgahlarında tamirat amaçlı kullanıma sahip olan ürünler, çeşitli malzemeleri birbirine yapıştırma konusunda iyi sonuçlar ortaya çıkarır. Ayrıca ev ve işyerlerinde tamirat işleri yapılması gerektiğinde kullanışlı hale gelir. Bununla beraber hobi amaçlı modelleme ya da rölyef benzeri çalışmalar sırasında da ürünlerden yararlanabilirsiniz.

Elektrikli silikon tabancası fiyatları ne kadar?

Elektrikli silikon tabancası fiyatları marka, model, boyut, güç ya da çalışma sıcaklığı gibi çeşitli özellikler bakımından birbirinden ayrılır. Sahip olduğu çeşitlilik sayesinde her bütçeye hitap eden alternatifleri içeren silikon tabancaları, çoğu işlemde kullanılabilecek işlevsel ürünlerdir. İhtiyaçlarınızı belirledikten sonra elektrikli silikon tabancası fiyatları ve modellerine göz atarak aradığınızı bütçenizi zorlamadan bulabilir, ev ya da işyerlerinizde ürünleri kullanmaya başlayabilirsiniz.

En Çok Satan Elektrikli Silikon Tabancaları Hangileri?

Koçtaş Elektrikli Silikon Tabancaları kategorisinden en çok satan 5 ürün;

 1. Hyundai Hhg604 Sıcak Hava Tabancası 2000w - 2 Kademe
 2. Sıcak Hava Tabancası KX1650
 3. 60 Watt Sıcak Silikon Tabancası 5 Adet Çubuk Slikon Çekme Eritme Tabanca Şeffaf Mum Yapıştırıcı
 4. Brio Manuel Silikon Tabancası Metal Std
 5. Profesyonel Sıcak Hava Tabancası 2000 W STXH2000
Daha fazla göster
19 Ürün Listeleniyor
Filtrele
Göster: 3'lü 5'li
Sıralama: