150 TL Üzeri Kargo Bedava

Soğutucular

Isıtıcılar

Su Isıtıcılar

Soba

Boyler

İlgili Blog İçerikleri

Isıtma ve Soğutma

Soğuk kış günlerinde ya da bunaltıcı yaz günlerinde yaşam alanınızda daha güzel vakit geçirebilmeniz için size uygun birçok ısıtma ve soğutma seçeneği vardır. Ev, ofis, restoran ve iş yerinizde kullanım tercihinize göre her özellik ve boyutta ürünü bulabilirsiniz. yaşam alanınıza en uygun ısıtma soğutma sistemleri seçmeniz size hem tasarruf hem de konfor sunar.

En Çok Tercih Edilen Isıtma ve Soğutma Sistemleri Nelerdir?

Evlerde sıklıkla kullanılan ısıtma ve soğutma ürünleri genellikle hem kış ayları için ısıtma görevi görür, hem de yaz aylarında soğutucu olarak kullanılabilir. Isıtma soğutma kombi ile sağlanıyorsa birçok konuda kazançlı olduğunuz söylenebilir. Kombi ev ile birlikte su sistemleri için de tercih edilebilir. Isıtma sistemleri çoğunlukla elektrikli, fanlı ve buharlı olarak ortam ısısını arttırıcı yönde kullanılır. Kombiler sayesinde ısıtma ürünleri aynı zamanda suyunuzu da ısıtır. Böylece kış günlerinde hem oda ısınmış olur, hem de banyo ve mutfakta rahatlıkla sıcak su kullanılabilir. Kış günlerinde ısıtmada ısıtma ürünleri olduğu gibi sıcak havalarda da soğutma ürünleri tercih edilir. Isıtma ve soğutma ürünü olarak klima modelleri, elektrikli cihazlar, vantilatör, kombi ve elektrikli şömine modelleri kullanılmaktadır. Bunların yanında termosifon ve şofben seçenekleri de banyoda ısıtıcı amaçlı kullanılmaktadır.

Evinizi ve bulunduğunuz her türlü ortamı ısıtmak için elektrikli ısıtıcılar kullanabilirsiniz. Elektrikli ısıtıcı sobalar üçlü, beşli ve daha fazla LED ya da İnfrared özellikli borularla ısı sağlarlar. Bunlara ek olarak evlerinizde taşınabilir radyatörler, fanlar, buharlı sobalar, elektrik özellikli şömineler ve klimalar da kullanabilirsiniz.

Ekonomik ve Pratik Ev Isıtma Yöntemleri

Evinizi ısıtmak için odanıza göre bir sistem seçmeniz daha ekonomik ve faydalı olacaktır.  Odanızın büyüklüğüne göre seçeceğiniz ısıtıcı ile kısa sürede evinizi istediğiniz şekilde ve derecede ısıtabilirsiniz. Eğer çok soğuk olmayan bir şehirde yaşıyorsanız ev ısıtma yöntemi olarak salon tipi klima kullanarak evinizi kolayca ısıtabilirsiniz. Odanızın metrekaresine göre klimanızın kapasitesini seçebilirsiniz. Klima yerine daha hızlı ve kısa süreli ısıtma yöntemi arıyorsanız elektrikli infrared ısıtıcıları seçebilirsiniz. Günümüzde ısıtma ve soğutma işlemleri için farklı seçeneklere sahip buharlı ısıtıcılar da tercih edilmektedir. Bu ürünler sıcak ya da soğuk buhar verebilmektedir. Nemli bir ısıtma olacağı için odanızdaki kuru havayı mobil klima seçeneğine göre daha iyi sağlayabilmektedirler. Doğalgaz kullanılan evlerde ise ısınma yöntemi olarak radyatör tercih edilmektedir.

İhtiyacınıza Cevap Verecek En İdeal Soğutma Cihazları Nelerdir?

Evlerde kullanılan soğutma seçenekleri için genelde vantilatör ya da portatif klima tercih edilmektedir. Oda büyüklüğünüze göre seçeceğiniz klimaları isterseniz odadan odaya da taşıyabilirsiniz. Bu şekilde taşınabilir / mobil klimalar (seyyar klima) tercih ederseniz boyutu da biraz daha uygun olacaktır. Yaz aylarında hem yatak odanızda hem de diğer odalarınızda tek bir klima kullanabilirsiniz. Ayrıca klima fiyatları değerlendirildiğinde daha uygun bir seçenek arayanlar için buharlı ve buharsız vantilatör seçenekleri de bir alternatif olarak göz önüne alınmalıdır.

Kombi Seçimine Dair Faydalı Püf Noktaları

Eviniz ya da ofisiniz için kombi almayı planlıyorsanız en uygun kombi fiyatları ile size uygun her türlü ürün seçeneğini önünüze seren Koçtaş radyatör çeşitlerine de kolayca ulaşma imkanı sunar. Evinize ya da iş yerinize uygun olan ısıtma ve soğutma sistemleri arasından yoğuşmalı kombi seçeneğini de değerlendirebilirsiniz. Kombi kullanımı oldukça önemli olduğundan evinizin metrekaresine, güneş alıp almama durumuna ve yalıtımına göre kısaca kullanacağınız alana uygun bir kombi seçimi yapmalısınız.

Quartz ve İnfrared Isıtıcı Arasında Ne Fark Vardır?

İnfrared ısıtıcı sistemleri genel olarak hızlı ve daha çok tek bir alanı ısıtmak için kullanılmaktadır. Isıtma ve soğutma sistemleri arasında genelde kısa süreli ısınma ya da takviye amaçlı kullanılmaktadır. Genelde yatay ya da dikey biçimde ince uzun olarak sunulan bu ısıtıcılar iş yerlerinde de sıkça tercih edilmektedir. Quartz ısıtıcılar ise bulunduğu ortamın tamamını ısıtabilme özelliğine sahiptirler. Odanız için quartz ısıtıcı ya da klima kampanya olanaklarını, dahası ısıtma ve soğutma ihtiyaçlarınıza dair tüm ürünleri Koçtaş Online alışveriş sitesi üzerinden takip ederek en doğru ve bütçenize en uygun ürünü tek tıkla sepetinize atmanın keyfini yaşayabilirsiniz.

Daha fazla göster