150 TL Üzeri Kargo Bedava

Bebek Karyolaları

Filtreler
Özellikler
-
Fırsatlar
Fırsatlar

İşlevsel Kullanım ve Şık Tasarım ile Bebek Karyolaları

Yenidoğan bebekler günün büyük bir bölümünü uykuda geçirir. Bedensel ve zihinsel gelişim için kaliteli uyku deneyimi önem taşır. Bebek odalarında tercih edilen karyolaların yapısı, tasarımı, kalitesi bebeğinizin uyku düzenini etkiler. Her yaş grubunun ihtiyaçlarına göre özel olarak tasarlanan bebek karyolası modelleri, çocuğunuzun kesintisiz ve huzurlu bir gece geçirmesini sağlar.

Her bebek odasının dekorasyonuna uyum sağlayan karyola modelleri, çocuğunuzun rahat ve kesintisiz bir uyku uyumasına yardımcı olur. Bebeğinizin gün içinde ihtiyaç duyduğu temel bakım malzemelerini bebek karyolası tasarımlarında bulunan çekmece ve dolap bölmelerine kaldırabilirsiniz. Bebek bezi, alt değişme battaniyesi, bebek giysileri, biberon ve süt sağma aparatları gibi özellikle yenidoğan döneminde ihtiyaç duyulan tüm eşyaları geniş saklama alanına sahip karyola modellerine sığdırabilirsiniz.  Bebek karyolaları modelleri arasından yaşam alanlarınıza ve çocuğunuzun uyku alışkanlıklarına en uygun olan seçeneği inceleyebilirsiniz.

Bebek Karyolası Modelleri Nelerdir?

Bebek karyolası modelleri, her evin ihtiyacına yönelik olarak tasarlanır. Yaşam alanlarınızın yapısına, bebek odasının genişliğine ve bebeğinizin eşyalarına göre seçim yapabilirsiniz. Dar bir alana sahip olan bebek odalarında büyüyen bebek karyolası modellerini kullanabilirsiniz. Çekmece ve saklama alanı sunan bu karyola modelleri, bebeğinizin gelişimine göre genişlik sağlar. Beşik ve çekmece kısımlarını yerinden kaldırarak okul öncesi çocuklar için yatak modeline dönüştürebilirsiniz. Bazı büyüyen bebek karyolası modelleri, masaya dönüştürülebilen portatif tasarımı ile ebeveynlerin işlerini kolaylaştırır. Her ihtiyaca yönelik tasarlanan bebek karyola modelleri, bebek bakımını daha konforlu hale getirir.

Sallanan Bebek Karyolası Modelleri

Kolik bebekler ve erken doğan minikler huzurlu bir uyku deneyimi için hafif sallanmaya ihtiyaç duyabilir. Anne karnındaki güvenli ortama hatırlatan sallanma hissi, bebeklerin kolay sakinleşmesine yardımcı olur. Doğumda sonraki ilk aylarda özellikle gaz sancılarını yoğun şekilde yaşayan kolik bebekler için sallanan bebek karyolası, uygun bir seçimdir. Sallanır bebek karyolası sayesinde bebeğinizin gece boyu huzurlu şekilde uyumasına yardımcı olabilirsiniz. Elektrikli özel sistemi sayesinde kendiliğinden sallanan beşikler, ebeveynlerin bebek bakımını daha konforlu hale getirir. Siz kişisel ihtiyaçlarınızı yaparken bebeğiniz farklı sallanma modları bulunan karyola için rahatla uyuyabilir.

Montessori Yavrulu Karyola Modelleri

Bebek ve çocuk gelişiminde önemli yeri olan Montessori ürün tasarımları, büyüme dönemlerinde kendi işini kendisi yapabilen çocuklar yetiştirmek için idealdir. Bebeklerin yaşına uygun özelliklerde tasarlanan Montessori karyola modelleri, yere yakın yapısı ile bebeklerin rahatlıkla yatağa çıkıp inmesini sağlar. Alt tarafında bulunan çekmece görünümlü ekstra yatak alanı, bebeğinizin oyun arkadaşları için iyi bir uyku yeri sunar. Oyun oynamak, kitap okumak, etkinlik yapmak, arkadaşları ile birlikte uyumak için Montessori yavrulu karyola modelleri ideal bir seçim olur.

Ahşap Bebek Karyolası Modelleri

Doğal ahşap malzemeden üretilen bebek karyolaları, şık ve klasik bir görünüm sunar. Bebeğinizin odasındaki dekorasyona anında uyum sağlayan ahşap karyola modelleri, parlak ve pürüzsüz tasarımı ile dikkat çeker. Ahşabın farklı renk tonlarına sahip olan bebek karyolası modelleri, kaliteli ve dayanıklı malzemesi sayesinde bebeğinizin sağlıklı gelişimine destek olur. Siz de bebeğinizin yaşadığı ortama konforlu hale getirmek, rahat bir uyku deneyimi yaşamasını sağlamak, sallanır sistemler sayesinde kısa sürede uykuya geçiş yapabilmesine yardımcı olmak için ahşap karyola modellerini tercih edebilirsiniz.

Anne Yanı Bebek Karyolası

Ebeveynlerine yakın olmak ve onlarla temas etmek, yenidoğan bebekler için çok önemlidir. Doğumdan itibaren özellikle ilk aylar için anne yanı bebek karyolası modelleri tercih edilir. Çift kişilik yataklar ile kolayca birleştirilen anne yanı bebek karyolası modelleri, cibinlik tasarımı sayesinde bebeklerin rahat bir uyku uyumasını sağlar. Gece boyunca bebeğinizle sık sık ilgilenirken yüksek konfor yaşamak için bu tarz karyola modellerini değerlendirebilirsiniz.

Farklı yükseklikte ayarlanabilen, sallanma modları ile bebeğin daha çabuk sakinleşmesine yardımcı olan anne yanı bebek karyolası modelleri ile lohusalık dönemini kolay geçirebilirsiniz. Yeni doğum yapmış anneler bebek bakımında zorlanabilir. Anne yanı bebek karyolası modelleri, anne ve bebeğin güvenli bağ kurması için gereken yakınlığı sağlar.

Bebek Karyolası Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Bebeklerin sağlıklı ve huzurlu bir gelişim dönemi yaşaması için doğru ürünleri seçmeniz gerekir. Uyku kalitesini arttıran, bebeğin kesintisiz bir uyku uyumasına yardımcı olan, güvenli ve pratik kullanım sunan karyola modelleri ile doğumdan sonraki süreci daha rahat hale getirebilirsiniz.

 • Bebek karyolası seçerken dikkat etmeniz gereken en önemli nokta, malzemesidir. Kaliteli ve ideal ağırlıkta olan bebek karyolası doğru bir tercih olur. Hafif beşikler devrilme riski taşır.
 • Ahşap bebek karyolası modelleri, bebeklerin sağlığı için idealdir. Küf, bakteri ve kanserojen madde içermeyen ahşap malzeme bebeklerin odasında sık kullanılır. Yeri değiştirilmeyen bebek karyolası modelleri için ahşap malzemeyi rahatlıkla tercih edebilirsiniz.
 • Bebeğin yaşı ve gelişimi karyola seçiminde önemlidir. Yenidoğan bebekler için sallanabilir ve anne yanı karyola modelleri öne çıkar. Emeklemeye ve yürümeye başlayan bebekler için geniş oyun alanı sunan karyola modellerini inceleyebilirsiniz.
 • Bebeğinizin uyku alışkanlıklarını göz önüne olarak karyola seçimi yapmanız gerekebilir. Hareketli ve uykusunda sık dönen bebekler için korunaklı karyola modelleri uygun olur. Kenarları sivri ve keskin olmayan, güvenlik bariyerine sahip beşik modelleri tercih edilebilir. Karyola parmaklıkları uygun aralıkta olması, bebeğin başının sıkışabilme riskini ortadan kaldırmalıdır.
 • Bebek karyolası içinde gereksiz yastık, pelüş oyuncak, battaniye gibi eşya kullanımı bebekler için tehlike yaratabilir. Boğulma riskini ortadan kaldırmak için bebeğin beşiği içinde herhangi bir nesne bırakmamaya özen gösterebilirsiniz.

Estetik Görünüm ve Fonksiyonel Kullanım 

Bebek odasında alandan tasarruf edebilmek için çekmece ve dolap kısımları bulunan karyola modellerini tercih edebilirsiniz. Beşiğin alt ve yan bölgelerinde yer alan ekstra depolama alanları bebeğinizin eşyalarını güvenle saklamanız için idealdir. 

Birden fazla bebeğe sahip aileler için ikili ranza şeklinde tasarlanan bebek karyolası modelleri iyi bir seçim olur. Montessori ranza yatak modelleri, bebeklerin kendi başına inip çıkabileceği şeklinde tasarlanır. Kaliteli ve dayanıklı ahşap malzemesi, şık tasarımı, pratik kullanımı sayesinde bebek odalarını daha fonksiyonel hale getirir. Bebek ranzalarını kullanırken korunaklı kenarlık olan modelleri tercih etmeniz önemlidir. Uyku sırasında hareketli olan bebekler için kazaları önlemek adına karyola tasarımının doğru yapılması gerekir.

Büyüyen karyola modelleri, bebeğinizin gelişimi ile birlikte farklı şekilde kullanılabilir. Saklama alanlarını ve beşik kısmını sökerek karyola olarak değerlendirebilirsiniz. Okul öncesi dönemde çocuğunuzun odasında düzenleme yapmanız gerekir. Kendi başına hareket etmeye başlayan ve günlük işlerini tek yapabilen çocuklar için karyola tercih edilmelidir. Uyku saatlerinde yatağında rahat bir uyku deneyimi yaşayan çocuklar daha özgüvenli hisseder. Bebeklik çağından çıkan ve çocukluğa adım atan minikleri büyüyen karyolalarda yatırabilirsiniz.

Bebek Karyolası Hangi Ölçülerde Olmalıdır?

Bebek karyolası seçerken ölçülerine dikkat etmeniz gerekir. Doğumdan itibaren ilk aylarda daha ufak ebatlara sahip karyolalar kullanılabilir. Bebekler hareketlenmeye başladıkça rahat etmesi için geniş alan sunan karyola modellerini değerlendirebilirsiniz.

Genellikle kullanılan ölçüler; 70 x 130 cm şeklindedir. Genişlik 186 cm ve yükseklik cm, sık tercih edilen ölçüler arasında yer alır. Yaşam alanlarınızın yapısına, bebek odanızın genişliğine, bebeğinizin ihtiyaçlarına göre farklı ölçülere sahip karyola modellerini tercih edebilirsiniz.

1 yaşında büyük bebekler için geniş ebatlı yataklar daha uygun bir seçim olur. Uyandığı anda oyun oynamaya ve dünyayı keşfetmeye başlayan bebekler, geniş yatak içinde daha rahat hareket edebilir. Oyun alanı sunan büyüyebilen bebek karyolası modelleri, hareketli bebekler için idealdir. Bebeğinizin gün içinde yatağında oynamasını istiyorsanız yeterli genişlikteki beşik modellerini inceleyebilirsiniz.

Bebek Karyolasında Kullanılan Tekstil Ürünleri

Bebek karyolası içinde kullanılan yataklar, bebeklerin sağlıklı bedensel ve zihinsel gelişimi için önemli olan uyku kalitesini etkiler. Bebek yatağı uygun sertlikte ve kaliteli malzemelerden üretilmiş olmalıdır. Karyolanın ebatlarına göre yatak seçimi yapabilirsiniz. Bebeklerin genellikle ilk aylarda yastık kullanması önerilmez. Bebek karyolası kenarlıkları bebeğin uyku sırasında ahşap parmaklıklara çarpmasını engeller. Bu sayede daha güvenli bir uyku deneyimi sunabilir.

Bebek karyola koruyucu modelleri yatak tekstil ürünleri ile takım halinde hazırlanabilir. Çarşaf, battaniye ve yorgan gibi ürünlerin yanında karyola koruyucu alabilirsiniz. Koruyucu tercih ederken yeterli kalınlıkta olmasına, sıkı şekilde bağlanmasına ve bağlama iplerinin bebeğe tehlike oluşturmayacak uzunlukta özen göstermeniz gerekir. 

Bebek karyolasında özellikle yenidoğan dönemlerinde az eşya bulundurmanız gerekir. Yastık kullanımı bebekler için gerekli değildir. Bebeğinizin rahat bir uyku deneyimi yaşaması için ideal sertlikte yatakta yatması önem taşır.

Bebek Yatak Tekstil Ürünleri Nasıl Olmalı?

 Bebek odasında kullanılan tekstil ürünleri bazı önemli özellikler taşımalıdır. Bebeğinizin yatağında kullanmak için battaniye, yorgan, çarşaf, yan koruyucu gibi ürünler seçerken pamuklu malzemeden üretilen seçenekleri değerlendirebilirsiniz. Tüylü, ipli, püsküllü yatak ürünleri bebekler için uygun değildir. Tüy, iplik, püskül gibi detaylar alerjenlerin birikmesi için uygun ortamı hazırlayarak bebeğin sağlığı için risk oluşturabilir. Pamuklu çarşaf, nevresim, yorgan kılıfı gibi ürünler bebeklerin narin cildi için daha uygundur.

Bebek beşiğinde kullandığınız tüm ürünlerin sade tasarıma sahip olması önem taşır. Süslü yastıklar, kurdeleli yorgan kılıfları, boncuklu kenarlıklar gibi ürün tasarımları bebekler için tehlike yaratabilir. Düz ve sade tasarıma sahip yatak tekstil ürünlerini bebek karyolaları içinde kullanabilirsiniz.

Bebek karyolası için nevresim seçerken pastel tonları incelemeniz önemlidir. Canlı ve çok karışık renklerde hazırlanan bebek nevresimleri, uykuya geçiş aşamasında dikkat dağıtıcı olabilir. Düz renklerde ve pastel tonlarda sunulan bebek tekstil ürünleri sayesinde bebeğinizin daha kolay uyumasını sağlayabilirsiniz.

Bebek Karyolasında Hijyen

Bebeğin sağlıklı bir yaşam sürmesi için kullandığı eşyaların hijyenine ekstra özen göstermek önemlidir. Bebek yatak koruyucular, gece uyku sırasında oluşabilen alt ıslatma durumlarında yatağın temiz kalmasını sağlar. Bebeğinizin bezi sızdırdığında, kusma şikayetlerinde yatağın kirlenmemesi için koruyucular kullanmak gerekir.

Bebek yataklarının sık sık havalandırılması ve temizlenmesi, bebeğin sağlığı üzerinde etkilidir. Toz, bakteri ve akar oluşumuna karşı hava sirkülasyonu sağlayan bebek yataklarını tercih edebilirsiniz.  Yatağın hava akışı sağlaması için uygun malzemeden üretilmiş olması önemlidir.

Bebek karyolası seçerken kolay temizlenebilen malzemelerden yapılmış olan modelleri değerlendirebilirsiniz. Ahşap bebek karyolası modelleri pürüzsüz yüzeyi ve farklı renklerde boyanmış tasarımı sayesinde nemli bez yardımıyla kısa sürede temizlenebilir. Bebeğinizin hijyenik bir ortamda büyümesi, sağlıklı yaşam sürmesi için önem taşır. Bebek karyolasını belli aralıklarla temizlemeniz gerekir. Dayanıklı ve kaliteli iplikten üretilen, leke tutmayan ve sık yıkamaya karşı dirençli olan bebek yatak tekstil ürünleri kullanabilirsiniz. Bebeğinizin sağlığı için beşik içinde yer alan tüm ürünleri belli aralıklarla bebek deterjanı ile yıkamanız gerekir. Bebeğinizin eşyalarını yıkarken çok ağır kokusu olmayan ama derinlemesine temizleme işlemi yapan bebek deterjanlarını tercih edebilirsiniz. Yoğun kokulu deterjanlar bebeklerde hassasiyete yaratabilir.

Bebek Yatağı Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bebeğinizin kesintisiz uyuması gelişim aşamalarını sağlıklı şekilde tamamlaması için önemlidir. Bebek yatağı uyku kalitesi üzerinde büyük bir etkiye sahiptir. Bebeğiniz için doğru yatağı seçmeniz gerekir. Bebek yatağı seçiminde bazı noktalara dikkat ederek uygun modeli tercih edebilirsiniz.

 • Bebek yataklarının uygun sertlikte olması önem taşır. Yumuşak ve çok sert olan yatak modelleri bebeklerin fiziksel gelişimi için risk oluşturabilir. Uygun sertlikte ve orta düzeyde bebek yatağı seçmeniz gerekir.
 • Karyolanın ölçülerine uygun ebatlara sahip yatak modellerini tercih edebilirsiniz. Bebeğinizin odası için seçtiğiniz karyola seçeneğine uygun olan yataklar ile huzurlu bir uyku deneyimi sunabilirsiniz.
 • Bebek yatağının yapıldığı malzeme, çocuğunuzun sağlığı için önemlidir. Hava akışı sağlayan, bakteri ve akar oluşumuna karşı dirençli olan malzemelerden üretilmiş yatak modellerini tercih edebilirsiniz.
 • Yatakların koruyucu ve yıkanabilir kılıfı olması gerekir. Bebek yataklarında alt ıslatma ve kusma gibi kazalarla sık yaşanır. Hijyenik bir kullanım için bebeğinize yatak seçerken yıkanabilir kılıfa sahip olan modelleri değerlendirebilirsiniz.
 • Terletmeyen ve üşütmeyen dolgu malzemesine sahip bebek yatakları, ideal kullanım sunar. Pamuklu kumaşa sahip yataklar ile bebeğinizin narin cildine hassas bir temas yapabilirsiniz.

Bebek Karyolası Fiyatları 

Bebek karyolaları fiyatları; kullanılan malzemeye, tasarıma, beşiğin yapısına, yatak tekstil ürünlerini içermesine göre değişkenlik gösterir. Bebek karyolası tercih ederken içinde yatak ve uyku seti bulunan modelleri değerlendirebilirsiniz. Ahşap karyolanın dışında bebeğinizin rahat bir uyku uyuması için kaliteli yatak modellerini kullanmanız gerekir. Bebek yatakları, ideal yumuşaklıkta ve uygun tasarımda olmalıdır. 

Ürünün garanti kapsamı, işlevsel özellikleri, yapım aşamasında kullanılan malzemelerin kalitesi gibi detaylar bebek karyolası fiyatları üzerinde etkili olur. Ölçüler genişledikçe fiyatlar da artabilir. Saklama alanı sunan, sallanabilen, büyüyen bebek karyolaları daha farklı bir fiyat aralığında yer alır. Yaşam alanlarınızın genişliğine, bebeğinizin ihtiyacına ve uyku alışkanlığına, kendi zevkinize en uygun olan modeli Koçtaş'ta bulabilir, bütçenizi fazla zorlamadan erişilebilir bebek karyolası fiyatları ile hemen sepetinize ekleyebilirsiniz.

Bebek Karyolası Kategorisiyle ile İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Bebek Karyolası Kaç Yaşına Kadar Kullanılır?

Bebek karyolasının tasarımına göre bebeğin kullanım yaşı değişiklik gösterir. Küçük ebatlı anne yanı karyolalar bebeklerin emeklemeye ve hareketlenmeye başladığı dönemlerde değiştirilmelidir. Hafif yapılı beşikler hareketlenen bebekler için devrilme riski taşır. Büyüyen karyolaları ise genellikle anaokulu çağında yani 4-5 yaş civarına kadar kullanabilirsiniz. 

Bebek Karyolası Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Bebek karyolası seçimi ebeveynlerin dikkat etmesi gereken önemli konuların başında gelir. Bebeğin uyku kalitesini etkileyen karyola seçiminde kullanılan malzemeye, ürünün yapısına, tasarımına, ölçülerine ve sağlamlığına ekstra özen göstermeniz gerekir. Ahşap malzemelerden yapılan bebek karyolası modelleri, iyi bir seçenek olur. Ahşap, bebeklerin sağlığı için en doğal malzemelerden biridir. İdeal genişlikte ve ağırlıkta olan bebek karyolaları modelleri ile bebeğinizin odasını daha konforlu hale getirebilirsiniz.

Bebek Karyolası Markaları Nelerdir?

Bebeklerin sağlıklı gelişimi için gerekli olan kaliteli uyku, doğru yatak ürünleri ile sağlanabilir. Bebeğinizin rahat bir uyku uyuması için dayanıklı, kaliteli, doğal içerikli ürünleri tercih etmeniz önemlidir. Alanında uzman markaların sunduğu birbirinden farklı tasarıma sahip bebek karyolaları modelleri arasından seçim yapabilirsiniz. Garaj Home, Setay Mobilya, Baby Darling, Tocca Mobilya gibi markaların en çok tercih edilen bebek karyola modellerine Koçtaş'ta ulaşabilirsiniz.

En Çok Satan Bebek Karyolaları Hangileri?

Koçtaş Bebek Karyolaları kategorisinden en çok satan 5 ürün;

 1. Melina 5 Çekmeceli Mdf'li Büyüyen 60x120 Beşik
 2. Sansa Büyüyen Beşik
 3. Elegant Mdfli Çıtalı 60x120 Beşik - Gri
Daha fazla göster
307 Ürün Listeleniyor
Filtrele
Göster: 3'lü 5'li
Sıralama: