150 TL Üzeri Kargo Bedava

Klima Temizleme Sıvısı

Filtreler
Özellikler
-
Fırsatlar
Fırsatlar

Pratik Kullanımıyla Öne Çıkan Klima Temizleme Spreyi

Hem ev tipi hem de araç klimalarınızın temizliğini kolay bir şekilde yapmanıza yardımcı olan klima temizleme spreyi çeşitleri, pratik kullanımıyla dikkatleri üzerinde toplar. Klimalardan çıkan havanın daha temiz olmasını sağlayan ürünler, hem evlerde hem de arabalarda daha steril bir ortam elde edilmesini mümkün hale getirir. Klimaların yüzeyinde oluşan kirleri ve lekeleri temizleyen klima temizleme spreyi, tazelenmiş bir havalandırma sistemi oluşturulmasını sağlar. Klimaların içinde ya da filtrelerinde küf, mantar ya da leke oluşmasının önüne geçerek daha temiz bir kullanım elde edilmesine imkan tanıyan klima temizleme spreyi, düzenli bir şekilde kullanıldığında klimalarınızın performansını da artırır.

Klima temizleme spreyi yardımıyla cihazlarınızı düzenli olarak temizlerseniz ünitenizde biriken tozu ve kiri kolaylıkla ortadan kaldırabilirsiniz. Klimalarda oluşabilecek kir ve lekeler, cihazların verimlerini olumsuz yönde etkileyebilir. Cihazlarınızın verimliliğini artırmak ve daha iyi bir şekilde çalışmalarını sağlamak istiyorsanız klima temizleme spreyi çeşitlerinden yardım alabilirsiniz. Hava filtrelerinin tıkanıp kirlenmelerinin önüne geçen ürünler, normal hava akışının önünü açar. Normalde klimalar temizlenmediğinde hava akışı engellenir ve üniteleriniz istenilen havanın oluşturulmasını sağlamak için gereğinden fazla çalışır. Ev klima ve araç klima temizleme spreyi çeşitleriyse bu tip istenmeyen durumları ortadan kaldırarak cihazlarınızın daha iyi bir şekilde çalışmasını mümkün kılar. Araç ve ev klima temizleme spreyi çeşitlerini inceleyerek sizin için uygun olanı bulabilir, cihazlarınızın performansını olumlu yönde etkileyebilirsiniz. Spreyler yardımıyla klimalarınızı kısa süre içinde temizleyebilir, istediğiniz sonuçları elde etmeye başlayabilirsiniz.

Klima Temizleme Spreyi Kullanmanın Sunduğu Avantajlar

Klima temizleme spreyi kullanmak birçok farklı avantaj sunar. Ürünlerin avantajları hakkında bilgi almak istiyorsanız aşağıda bulunan listeye göz atabilir, klimalarınızın temizliğini pratik bir şekilde yapabilirsiniz:

 • Sprey formunda olan ürünler, pratik bir kullanıma sahip olmasıyla dikkatleri üzerinde toplar. İdeal konsantrasyon seviyesinde olduğu için suyla karıştırılmasına gerek olmaması, ürünlerin öne çıkan tarafları arasında bulunur. Sprey yardımıyla temizleyiciyi klimanın yüzeyine rahatlıkla sıkabilir, istediğiniz performansı zorlanmadan alabilirsiniz.
 • Klima temizleme köpüğü kullanarak klimalarınızın daha verimli hale gelmesini sağlayabilirsiniz. Klimalarınızı spreylerle düzenli olarak temizleyerek yaşanabilecek problemleri ortadan kaldırabilirsiniz. İç hava kalitesinin iyileştirilmesine yardımcı olan ürünler, arabalardan evlere kadar geniş bir kullanım alanına sahip olmasıyla da dikkatleri üzerinde toplar.
 • Klima temizleme spreyi kullanarak gelecekteki pahalı klima onarımlarından ve değişimlerinden kaçınabilirsiniz. Klimaları kirliyken çalıştırırsanız sonunda daha büyük sorunlar ortaya çıkabilir. Ünite tamamen arızalanabilir, filtreleri tıkandığında motorun bile zarar görmesine neden olabilir. Klimaların içinde toz ve kir toplandıkça temizlenmesi de zorlaşır.
 • Cihazlarınızı düzenli bir şekilde klima temizleyici sprey ile temizlerseniz toz ya da kir kaynaklı yaşanabilecek problemleri ortadan kaldırabilirsiniz.
 • Klima temizleme spreyi kullanarak iç mekanlarınızı daha konforlu hale getirebilirsiniz. Zamanla biriken pislik nedeniyle üniteleriniz istenilen soğuk ya da sıcak havayı iç mekanlarınızın içinde eşit bir şekilde dağıtmakta zorlanır. Bununla beraber klimanız tercih edilen sıcaklığa ulaşmak için gereğinden fazla çalışmaya başlayabilir. Her iki durumda da cihazınız yıpranacağı için kullanım ömrü azalır. Sprey formundaki temizleyicileri kullanarak kısa süre içinde temizlik işlemini tamamlayabilir, yaşanabilecek problemlere karşı kendi önleminizi alabilirsiniz.

Klima temizleme spreyi fiyatları ve seçeneklerini inceleyerek araçlarınız ya da evleriniz için ideal ürüne kısa süre içinde ulaşabilirsiniz. Doğru klima temizleme köpüğü ile istediğiniz verimi kolay bir şekilde alabilir, iç mekanlarınızın hava kalitesini zorlanmadan iyileştirebilirsiniz.

Ev Tipi Klima Temizleme Spreyi Kullanımı

Ev tipi klima temizleme spreyi pratik bir kullanıma sahip olduğu için herkes tarafından rahatlıkla kullanılabilir. Portatif, kanal tipi, kaset tipi ya da split klima temizleme spreyi çeşitleri arasından cihazınıza uygun olanı bulabilir, temizleme işlemini kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. Ev tipi klimaların nasıl temizleneceği şu şekilde özetlenebilir:

 • Klimalarınızı temizlemeye başlamadan önce kapalı olduğundan emin olmanız gerekir. Açıkken spreyi kullanırsanız istediğiniz verimi alamazsınız. Ayrıca açık konumda temizlik yapmak bazı problemleri de beraberinde getirebilir.
 • Cihazın kapalı olduğundan emin olduktan sonra kirli filtreleri yerinden çıkarabilirsiniz. Ayrıca klimalarınızın kanatçıklarını elektrikli süpürge yardımıyla süpürebilir, tozları kaldırabilirsiniz.
 • Çıkardığınız filtreleri elde ya da hortum yardımıyla yıkadıktan sonra kurumaya bırakmanız gerekir. Ardından klima temizleme spreyi çeşitlerini kullanmaya başlayabilirsiniz.
 • Ardından cihazın için klima temizleme köpüğü çeşitlerini sıkabilir, istediğiniz temizliği elde edebilirsiniz. Su akarsa bez yardımıyla silerek kiri ortadan kaldırabilirsiniz.
 • Klima temizleyici köpük ve filtreler tamamen kuruduktan sonra filtreleri yerine takarak cihazlarınızı kullanmaya başlayabilirsiniz.

Klima filtre temizleme spreyi ile cihazlarınızın temizliğini gerçekleştirebilir, kısa süre içinde daha temiz bir hava elde edebilirsiniz. Aldığınız ürünün kullanım talimatlarını inceleyerek nasıl kullanılacağını daha ayrıntılı bir şekilde öğrenebilir, ev tipi klimalarınızı kolaylıkla daha steril hale getirebilirsiniz.

Araç Klima Temizleme Spreyi Kullanımı

Ev tipi klimalarla beraber araçların klimalarının da temizlenmeye ihtiyacı vardır. Oto klima temizleme spreyi çeşitleri, bu konuda kullanıcılarına yardımcı olur. Ürünleri arabada nasıl kullanacağınızı merak ediyorsanız aşağıdaki listeye göz atabilirsiniz;

 • İlk olarak aracınızı çalıştırmanız ve belirli bir süre motorun ısınması için beklemeniz gerekir. Motorun ısındığından emin olduktan sonra klimanızı en soğuk ayara getirerek temizlik işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Bununla beraber fan hızını da en yüksekte ayarlamanız gerekir. Aracın içinde dolaşımı sağlayan düğmeye bastıktan sonra klima ayarlamalarını tamamlayabilirsiniz.
 • Araç içinde dolaşımı sağlayan klima düğmesine bastığınızda klimaların içindeki kötü kokulara neden olan etken madde araç içinde dolaşıma başlar.
 • Araçlar için üretilen klima filtre temizleme spreyi çeşitlerini kullanmadan önce çalkalamanız önerilir. Ardından temizlik işlemine geçiş yapabilirsiniz.
 • Klima temizleyici spreyi çeşitlerinin üzerine basarak koku salımını yapmalarını sağlayabilirsiniz. Spreylerin genellikle sabit bir yere, sürücü koltuğunun yanında bulunan bardak tutma yerlerine konulması önerilir. Bu sayede sprey yerinden kıpırdamadan içindeki havayı aracın içine boşaltabilir.
 • Spreyi aktif hale getirdikten sonra aracın kapılarını kapatarak dışarı çıkmanız gerekir. Yaklaşık 5 dakika sonra sprey içindeki bütün kokuyu salarak işlemini tamamlar.
 • Klima temizleme spreyi bittikten sonra aracınızı birkaç dakika havalandırmanız önerilir. Bu işlemi yaptığınızda arabanızın klima sistemi kötü kokuya neden olabilecek kir ve tozdan arınır.

Klima temizleme köpüğü kullanarak arabalarınızın klimalarının daha iyi bir şekilde çalışmalarını sağlayabilir, daha steril bir ortam yaratabilirsiniz. 2 ya da 3 ayda bir bu işlemi tekrarlayarak arabalarınızın her zaman temiz kalmasını mümkün hale getirebilirsiniz. Araç klima temizleme spreyi fiyatları ve seçeneklerini inceleyerek aradığınız ürünü kısa sürede bulabilir, arabalarınızın daha ferah hale gelmesini sağlayabilirsiniz.

Klima Temizleme Spreyi Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Klima temizleme spreyi hakkında bilinmesi gereken bazı şeyler bulunur. Aşağıdaki listeyi inceleyerek ürünler hakkında daha detaylı bilgiler edinebilirsiniz:

 • Klima temizleme spreyi çeşitlerini hangi klima tipinde kullanacağınızı belirledikten sonra seçenekler arasından tercih yapmanız gerekir. Arabalarda kullanılacak spreylerle ev tipi klimalar için üretilen ürünler birbirinden oldukça farklıdır.
 • Arabada spreyi çalıştırırken aracın içinden çıkmalısınız. Spreyden çıkan kokuyla kapalı bir araç içinde baş başa kalmamanız gerekir.
 • Evlerde klima temizleme köpüğü çeşitlerini kullanırken eldiven takabilir, kişisel güvenliğinizi garanti altına alabilirsiniz.
 • Klima bakteri temizleme spreyi ile iç mekanlarınızın daha ferah hale gelmesini sağlayabilir, zararlı mikroorganizmaların oluşmasının önüne geçebilirsiniz. Bunun için temizleme işlemini belirli aralıklarla tekrar etmeniz gerekir. Eğer ev tipi klimalarınızı sadece yaz aylarında kullanıyorsanız ilk kullanımdan önce mutlaka temizlemeniz önerilir. Araçlarınızda ise birkaç ayda bir temizlik işlemini tekrarlamalısınız.

Hem evlerde hem de araçlarda kullanılan klima temizleme köpüğü, oldukça pratik bir kullanıma sahip olmasıyla öne çıkar. Herkes tarafından rahatlıkla kullanılabilecek şekilde tasarlanan ürünler, sprey formunda olması sayesinde temizlik işlemini pratik hale getirir. Koçtaş fırsatlarını inceleyerek klima temizleme spreyi fiyatları ve seçeneklerine kısa sürede ulaşabilir, ihtiyaçlarınızı gidermeye başlayabilirsiniz. Koçtaş sayesinde ev ya da otomobil fark etmeksizin her klima için temizleme malzemesine ulaşabilirsiniz.

Klima Temizleme Spreyi Kategorisiyle İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Klima temizleme spreyi nasıl kullanılır?

Klima temizleme köpüğü rahat bir kullanıma sahip olmasıyla dikkat çeker. Ev tipi klimalarda spreyleri ünitenizin içine sıkmanız ve bir süre beklemeniz yeterlidir. Araçlarda ise spreyi sabit bir yere yerleştirdikten sonra üzerindeki tuşa basarak açabilir, spreyin klimanın içindeki kirleri temizlemesini sağlayabilirsiniz. Bununla beraber arabalarda spreyleri kullanırken klimayı açmanız gerekir.

Klima temizleme spreyi ne işe yarar?

Klima temizleme spreyi cihazlarınızın içindeki kir, leke, toz, bakteri ya da virüs birikintilerini ortadan kaldırır. Klimadan çıkan havanın daha temiz ve ferah olmasını sağlar. Ayrıca ünitelerin içini temizlediği için klimaların daha rahat bir şekilde çalışmasına da yardımcı olur. Böylece klimalarınız istediğiniz sıcaklığa daha verimli bir biçimde çıkabilir, sistemini zorlanmadan çalışabilir.

Klima temizleme spreyi fiyatları ne kadar?

Klima temizleme spreyi fiyatları incelendiğinde geniş bir aralıkta dağıldıkları görülebilir. Araçlar için üretilen spreylerle klimalar için formüle edilen ürünler birbirinden farklı olduğu için fiyatlarında da değişiklik olur. Bütçenizi belirledikten sonra seçenekleri inceleyebilir, sizin için uygun olana Koçtaş fırsatlarıyla anında sahip olabilirsiniz.

En Çok Satan Klima Temizleme Sıvısı Hangileri?

Koçtaş Klima Temizleme Sıvısı kategorisinden en çok satan 5 ürün;

 1. Klima Temizleyici 150 ml
Daha fazla göster
9 Ürün Listeleniyor
Filtrele
Göster: 3'lü 5'li
Sıralama: