150 TL Üzeri Kargo Bedava

Ecza Dolabı

Filtreler
Özellikler
-
Fırsatlar
Fırsatlar

Her Evin İhtiyacı: Ecza Dolabı

Ecza dolabı her evde bulunması gereken önemli ürünler arasında yer alır. Özellikle evde düzenli bir şekilde ilaç kullanan biri yaşıyorsa ecza dolapları sayesinde ilaçların muhafaza edilebileceği düzgün bir alan elde edilebilir. Bununla beraber ürünler, ilaç, hap ya da vitaminlerin yanı sıra çeşitli eşyalarınızı saklayabileceğiniz ek alanlar da elde etmenizi sağlar. Banyoda kullanılan modeller, tezgahların üstünün daha düzenli bir şekilde kullanılmasını mümkün hale getirir. Genel olarak dolaplar, ilaç, banyo malzemeleri ya da diğer küçük eşyaların saklanması için özel olarak tasarlanan ve duvara monte edilerek kullanılan ürünlerden oluşur. Havluları ya da daha büyük banyo gereksinimlerini saklayabileceğiniz dolaplarla kıyaslandığında daha küçük bir yapıya sahip olmasına rağmen ecza dolapları önemli bir ihtiyacı karşılar. Bütün ilaçların, ilk yardım malzemelerinin ya da yara bantlarının aynı yerde bulunmasını sağladığı için acil durumlarda hızlı bir şekilde müdahale işlemlerinin gerçekleştirilmesini mümkün hale getirir. Önemli ihtiyaçların yanı sıra makyaj malzemeleri ya da bakım ürünlerinin de saklanabileceği bir alan elde edilmesini sağlayan ürünler, kompakt boyutlarına rağmen sundukları işlevle önem kazanır. Ecza dolabı fiyatları ve seçeneklerini inceleyerek ihtiyaçlarınızı karşılayacak olan modele kısa süre içinde erişebilirsiniz. Uygun ecza dolabı fiyatı ve modelleri arasından aradığınızı kısa süre içinde bulabilir, evlerinizin önemli bir parçasını kısa süre içinde tamamlayabilirsiniz.

Ecza Dolabı İçine Konulabilecek Ürünler

Ecza dolapları bir evde bulunması gereken önemli eşyalar arasında yer alır. Bununla beraber ürünleri işlevine uygun olacak şekilde kullanmak önemlidir. Ecza dolabında olması gerekenler hakkında bilgi edinmek ve ürünlerin işlevselliğinden daha iyi bir şekilde faydalanmak istiyorsanız aşağıdaki listeyi inceleyebilir, dolapların kullanım amaçları hakkında fikir edinebilirsiniz:

 • Ecza dolapları isminden de anlaşılabileceği gibi ilaçların saklanması için uygun bir eşyadır. Bununla beraber ilaçları muhafaza etmek için doğru koşulların sağlanması gerekir. Ürünleri çok fazla güneş almayan ya da çok soğuk olmayan yerlere yerleştirerek ilaçlarınızı daha iyi koşullar altında saklayabilirsiniz.
 • İlk yardım çantası ve bakım malzemeleri de dolapların içinde bulundurması gereken eşyalar arasında yer alır. Mutfakta yemek hazırlarken ya da günlük bir işlemi gerçekleştirirken parmağınızı keserseniz anında müdahale etmek için dolaplarda bakım çantaları bulundurmanız gerekir. Ecza dolapları, ilk yardım çantası için ideal bir yerdir ve tüm malzemelerinize tek bir yerden ulaşmasını kolaylaştırır. İyi bir kit içerisinde bandaj, antibiyotik krem, anında ısıtma ve soğutma paketleri, kaşıntı önleyici krem ya da gazlı bez gibi malzemeler bulundurulmalıdır. Bununla beraber malzemeleri kullandıkça yenilemeyi unutmamalısınız.
 • Dijital termometre de önemli ürünler arasında yer alır. Termometreler, ısıya dayanacak şekilde özel olarak tasarlanır. Bundan dolayı ecza dolabı banyoda tutulacaksa termometreler içine güvenle yerleştirilebilir.
 • Güneş kremlerinizi de ecza dolabı içinde muhafaza edebilirsiniz. Bununla beraber kremlerin kapaklarının tamamen kapalı olduğundan emin olmalısınız.
 • Cımbız ya da tırnak makası gibi aletler de dolapların içine yerleştirilebilir. Sıklıkla kullanılan bu ürünleri özel bir dolaba yerleştirerek yaşanabilecek dağınıklığın da önüne geçebilirsiniz. Ayrıca kıymık batması gibi durumlar yaşandığında dolap içerisinden ilk yardım malzemeleriyle beraber cımbız gibi el aletlerini de kolay bir şekilde alabilirsiniz.
 • Her ne kadar genellikle parfümler için başka yerler tercih edilse de ecza dolapları parfümler için de iyi bir alan olabilir. Dolabı banyonuza yerleştirmeyi planlıyorsanız hazırlık yaparken parfümünüzü de kolaylıkla kullanabilirsiniz.
 • Bakım ürünlerini de dolapta muhafaza ederek alandan tasarruf sağlayabilirsiniz. Aynalı ecza dolabı modelleri, banyoya yerleştirildiğinde aynı zamanda kişisel bakım ürünleri için ek bir alan elde edilmesini sağlar.
 • Birçok farklı ürünü muhafaza etmek için değerlendirebileceğiniz dolaplar sayesinde evde istediğiniz düzeni daha kolay bir şekilde elde edebilirsiniz.

Ecza dolabı fiyatı ve alternatiflerine göz atarak ihtiyaçlarınıza uygun olanı bulabilirsiniz. Bütçe zorlamayan ecza dolabı fiyatı ve modelleriyle gereksinimlerinizi vakit kaybetmeden giderebilirsiniz.

Ecza Dolabı Kullanmanın Sunduğu Avantajlar

Ecza dolapları kullanıcılarına birçok farklı avantaj sunar. Ürünlerin fonksiyonelliği hakkında detaylı bir şekilde bilgi almak isterseniz aşağıdaki listeyi inceleyebilir, ecza dolabı malzemeleri ve avantajları hakkında fikir edinebilirsiniz:

 • Ecza dolabı evlerin yanı sıra işyerlerinde de kullanılan önemli ürünler arasında yer alır. İşyerlerinde ecza dolabı kullanmanın da birçok farklı avantajı bulunur. Çalışanların sağlığını koruma altına alırken yaşanabilecek acil durumlara karşı da tedbir alabilirsiniz. Ayrıca ecza dolapları işyerlerine fonksiyonel bir dekor katmak amacıyla da kullanılabilir. Bununla beraber işyerlerinin içindeki ilaçların tamamen kapalı olduğundan ve dikkatli bir şekilde sağlandığından emin olunması gerekir.
 • Evinizde küçük bir çocuğunuz varsa kilitli olan dolaplardan satın alarak ilaçları çocuğunuzun ulaşamayacağı bir yerde saklayabilirsiniz. Böylece çocuklarınızın ilaçlara erişemeyeceğinden emin olabilirsiniz.
 • İlaçları dolapların içinde uygun sıcaklıkta muhafaza ederseniz malzemelerin ömrünü korursunuz. Güvenli ve emniyetli bir saklama çözümüyle ilaçların doğrudan güneş ışığına maruz kalmasının önüne geçebilirsiniz. Isının yanı sıra ilaçları nemden koruyarak ömürlerinin erken bitmesinin önüne geçebilirsiniz. İklim değişikliklerine karşı hassas olan ilaçları dolaplarda saklayarak güvenliğinizi koruma altına alabilirsiniz.
 • Ecza dolapları daha fazla depolama alanının elde edilmesini mümkün hale getirir. Diş macunu, diş fırçası, gargara sıvıları, tarak ya da krem gibi malzemeler için güvenilir ve düzenli bir alan oluşturulmasına imkan tanır.
 • İşlevselliği şık detaylarla bir araya getiren ürünler, birçok farklı tasarım seçeneğine sahiptir. Böylece evlerinize işlevsel bir şekilde dekor katabilirsiniz.
 • Önemli malzemeleri ecza dolabı içinde depolayarak erişim kolaylığı elde edebilirsiniz. Lens solüsyonu gibi her gün kullandığınız malzemeleri dolaplarda saklayarak daha düzenli bir kullanım elde edebilirsiniz. Ayrıca dolapların sunduğu düzen sayesinde ihtiyaç duyduğunuz malzemelere kısa süre içinde erişim sağlayabilirsiniz.

Ecza dolabı fiyatları ve seçeneklerini inceleyerek ürünlerin sunduğu avantajlardan faydalanmaya başlayabilirsiniz. Birbirinden farklı ecza dolabı fiyatı ve modeli arasından sizin için uygun olan modele kısa süre içinde erişebilirsiniz.

Ecza Dolabı Modelleri

Ecza dolapları kullanım şekillerine göre kendi içinde çeşitli kategorilere ayrılır. Modeller hakkında daha detaylı bir şekilde bilgi almak istiyorsanız aşağıda bulunan maddelere göz atabilir, sizin için hangi ürünün daha uygun olduğunu öğrenebilirsiniz:

 • Ürünler genel olarak gömme, sıva üstü ve ayaklı olmak üzere kendi içinde üç kategoriye ayrılır. Her model, bazı avantajlar sunmasıyla öne çıkar.
 • Çok sık tercih edilen ve üretilen modeller arasında sıva üstü olarak bilinen modeller bulunur. Duvara monte olarak da bilinen ürünler, banyo gibi alanlarda duvara kolay bir şekilde monte edilecek biçimde dizayn edilir. Pratik kurulumuyla öne çıkan ürünler, pek çok kişinin ilk tercihleri arasında bulunur.
 • Genellikle vida yardımıyla duvara monte edilen sıva üstü modeller, herkes tarafından rahatlıkla kullanılabilir. Yüzeye monte dolaplar, bol miktarda depolama alanı sunmasıyla öne çıkar. Banyoya yerleştirmeyi düşünüyorsanız aynalı olan modeller arasından seçim yapabilir, hem işlevsel hem de şık bir görünüm elde edebilirsiniz.
 • Gömme dolaplar daha az tercih edilse de ecza dolabı çeşitleri incelendiğinde bu tip tasarımlara sahip olan ürünler de olduğu görülebilir. Yerleşik bir tasarıma sahip olan ürünler, isminden de anlaşılacağı gibi dolabın içine gömülecek biçimde dizayn edilir. Duvara monte modellerle kıyaslandığında daha az depolama alanı sunmasına rağmen işlevselliğiyle öne çıkar. Ankastre tarzında olan ürünler, dışarı çıkıntılı bir dolabın görüntüsünden hoşlanmayan kişiler için iyi bir seçenek haline gelir.
 • Bununla beraber gömme dolapları kullanmak için duvar içinde bir miktar delik açılması gerekebilir. Ayrıca bu ürünler yerleştirildikten sonra yerinin değiştirilmesi çok mümkün olmadığı için etraftaki eşyalarla uyumlu olacak biçimde seçilmelidir. Duvara monte edilen modellerle karşılaştırıldığında gömme ecza dolabı çeşitlerinin montajı daha fazla planlama gerektirir.
 • Ürünler genellikle duvara monte edilecek şekilde tasarlansada seçenekleri incelediğinizde normal bir dolap görünümünde olan alternatifler de olduğunu görebilirsiniz. Genellikle iki kapılı olacak şekilde tasarlanan ürünler, herhangi bir yere yerleştirilerek kullanılabilir. Vintage tasarımlara sahip olan modeller, yerleştirildiği ortama hoş bir görünüm kazandırır. Ayaklı modellerin camlı bölmesine kişisel bakım malzemelerinizi ve kapalı olan bölümüne ise ilk yardım malzemelerini yerleştirebilirsiniz. Hem ilaçlarınız hem de bakım ürünleriniz için bir mobilya arıyorsanız ayaklı modeller de iyi bir seçenek olabilir.

Ev için ecza dolabı arayışı içindeyseniz farklı kullanım şekillerine sahip olan modeller arasından sizin için uygun olanı bulabilir, ihtiyaçlarınızı kısa süre içinde giderebilirsiniz.

Popüler Ecza Dolapları

Ecza dolabı fiyatları ve modellerini incelediğinizde birçok farklı tasarım olduğunu görebilirsiniz. Kullanım şekillerinin yanı sıra dizayn bakımından da birbirinden ayrılan ürünler, herkesin ihtiyaçlarına yanıt verecek şekilde özel olarak tasarlanır. Aşağıdaki listeyi inceleyerek popüler ecza dolabı modelleri hakkında bilgi edinebilirsiniz:

 • Aynalı ecza dolabı modelleri çok sık tercih edilen tasarımlar arasında yer alır. Özellikle dolaplar banyolara yerleştirilecekse genellikle aynalı olan modeller arasından seçim yapılır. Aynalı dolaplar lavabonun bulunduğu tezgahın üzerine yerleştirilerek değerlendirilebilir, aynı anda birden fazla işlevi yerine getirebilir. İçinde kişisel bakım malzemelerini muhafaza ederken dolapların üzerindeki aynadan faydalanabilir, banyolarınıza işlevsel bir parça katabilirsiniz.
 • Çerçeveli modeller de sıklıkla tercih edilen ürünler arasında yer alır. Genellikle iş yeri ya da okul gibi yerlerde tercih edilir. Çerçeveli modellerin ön tarafında şeffaf bir cam bulunur ve içindeki ilaçlar dışarıdan bakıldığında rahatlıkla görülebilir. Toplu yaşam alanlarında herkesin ihtiyaçlarını kısa bir süre içinde gidermesini sağlamak için çerçeveli modeller arasından seçim yapabilirsiniz.
 • Alüminyum ya da metal ecza dolabı çeşitleri, modern görünümüyle dikkatleri üzerinde toplar. Metal, dolabın içindeki havanın ısınmasının önüne geçmesiyle de birçok kişinin beğenisini kazanır. Yaşam alanlarına hem şık hem de fonksiyonel bir ürün kazandırmak istiyorsanız metal modeller arasından seçim yapabilir, ilaçlarınızı muhafaza edebileceğiniz güvenli alanlar elde edebilirsiniz. Ayrıca metal, sağlam ecza dolabı malzemeleri arasında bulunmasıyla da dikkat çeker.
 • Ahşap ecza dolabı hem tasarımı hem de işlevselliğiyle dikkat çeker. Sağlam bir yapıya sahip olan ahşap, dolapların uzun süre boyunca herhangi bir problem yaşanmadan kullanılmasını mümkün hale getirir. Bununla beraber şık görünümüyle de öne çıkan ahşap modeller, banyoların yanı sıra evlerin her yerinde rahatlıkla kullanılabilir. Dekorasyona kolay bir şekilde uyum sağlaması sayesinde şık bir parça arayışında olanlar için iyi bir seçenek haline gelir.
 • Plastik ecza dolabı modelleri, hafifliğiyle dikkat çeker. Ayrıca sahip olduğu renk çeşitliliği sayesinde renkli parçalar kullanmayı tercih edenlere hitap eder. Bununla beraber diğer modellerde de aynı durum geçerli olsa da plastik dolapları güneş ışığına maruz kalacak şekilde duvarlara yerleştirmemeniz gerekir. Aksi takdirde içine yerleştirdiğiniz malzemelerde bozulmalar meydana gelebilir.
 • Kilitli ecza dolabı çeşitleri de okul gibi alanlarda sıklıkla kullanılır. Evinizde küçük çocuklar varsa da kilitli olan modeller arasından seçim yapmayı düşünebilirsiniz. Dolabın içine bilinçsiz kullanımda zarara sebebiyet verecek malzemeler koyacaksanız ürünlerde bulunan kilit daha güvenli bir ortam elde etmenizi mümkün hale getirir.

Birbirinden farklı modele uygun ecza dolabı fiyatı seçeneklerini inceleyerek anında sahip olabilir, ihtiyaçlarınızı kısa süre içinde giderebilirsiniz. Ecza dolabı fiyatları ve modelleri sayesinde işlevselliği şık detaylarla bir araya getiren ürünlere anında erişebilirsiniz.

Renklerine Göre Ecza Dolabı Çeşitleri

Ecza dolapları sahip olduğu renk çeşitliliğiyle de herkesin aradığını bulmasını mümkün hale getirir. Ayrıca farklı renklerde üretildiği için ürünler dekoratif bir parça olarak da değerlendirilebilir. Ürünlerin renkleri genel olarak şu şekildedir:

 • Seçenekleri incelediğinizde ürünlerin beyaz ağırlıklı olduğunu görebilirsiniz. Beyaz, temiz bir görünüm sunması ve hemen hemen her yerle uyum sağlayabilmesiyle öne çıkar. Özellikle toplu yaşam alanlarında kullanılan ürünler beyaz renkli olacak şekilde tasarlanır.
 • Bununla beraber ahşap olan modelleri incelediğinizde kahverengi gibi farklı tonlar da olduğunu görebilirsiniz. Kahverengi tonlarındaki modeller, hem şık hem de zarif bir görünüme sahip olmasıyla dikkat çeker. Yerleştirildiği ortama ayrı bir hava kattığı için dekoratif amaçlarla da değerlendirilebilir.
 • Gri de sıklıkla tercih edilen renkler arasında bulunur. Leke göstermeme özelliğinden dolayı banyolarda kullanılacak dolaplar gri renkli modeller arasından tercih edilir.

Farklı renk seçeneklerine sahip olan ürünleri inceleyerek ihtiyaçlarınıza uygun olanı bulabilir, istediğiniz görünümü kolaylıkla yakalayabilirsiniz. Ecza dolabı fiyatları ve renk seçenekleri arasından kişisel zevklerinize hitap edene kısa süre içinde erişebilir, işlevselliği zarif çizgilerle elde edebilirsiniz.

Boyutlarına Göre Ecza Dolabı Modelleri

Renk, malzeme ya da tasarım gibi özelliklerinin yanı sıra ecza dolapları boyut bakımından da birbirinden ayrılır. Böylece her yere rahatlıkla uyum sağlayabilir. Farklı boyut seçeneklerine sahip olan ürünler, dar alanlardan geniş duvarlara kadar birçok farklı noktada değerlendirilebilir. Bazı modellerin genişliği 13 cm iken bazılarının 47 cm’dir. Bununla beraber uzun ayaklı vitrin benzeri bir tasarıma sahip olan ürünlerle hem şık hem de işlevsel alanlar oluşturabilirsiniz. Yerleştireceğiniz yeri belirledikten sonra birçok farklı boyut seçeneğine sahip olan ürünlere göz atabilir, ihtiyaçlarınızı anında giderebilirsiniz.

Ecza Dolabı Seçimi Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Ecza dolabı seçimini nasıl yapacağınız hakkında bilgi edinmek istiyorsanız aşağıdaki maddeleri inceleyebilir, gereksinimlerinizi pratik bir şekilde gidermeye başlayabilirsiniz;

 • Ecza dolabı seçimi yapmadan önce ilk olarak satın aldığınız ürünü nereye yerleştireceğinizi belirlemeniz gerekir. Eğer banyo ecza dolabı almayı düşünüyorsanız su ve neme karşı dayanıklı olacak şekilde tasarlanan modeller arasından seçim yapmalısınız. Örneğin, ahşap modeller banyolarda çok fazla önerilmezken plastik ya da paslanmaz çelikten üretilenleri banyolarda değerlendirebilirsiniz.
 • Yerleştireceğiniz yere karar verdikten sonra ihtiyacınız olan ölçülerin ne olduğuna karar vermelisiniz. Seçenekleri incelediğinizde birbirinden farklı boyutlara sahip olan modeller olduğunu görebilirsiniz. Küçük ya da büyük ecza dolabı çeşitleri arasından hangi ölçüyü istiyorsanız kolaylıkla bulabilir, gereksinimlerinizi zorlanmadan giderebilirsiniz.
 • Dolap içerisinde hangi malzemeleri saklayacağınıza da karar vermeniz önemlidir. Seçenekler incelendiğinde iki rafa sahip olan dolaplardan üç ya da dört raflı modellere kadar geniş bir ürün yelpazesi olduğunu görebilirsiniz. Örneğin, bakım malzemelerinizle ilaçlarınızı dolapta saklamayı düşünüyorsanız birçok rafa sahip olan modeller arasından seçim yapabilir, eşyalarınız için yeterli alana sahip olabilirsiniz.
 • Ürünler arasında ecza dolabı seti de olduğunu görebilirsiniz. Setler içinde temel ilk yardım malzemeleri ve gazlı bez gibi ürünler yer alır. Dolaplarla beraber setlerden de edinerek ihtiyaç duyabileceğiniz ürünlere kolaylıkla erişebilirsiniz.

Ev tipi ecza dolabı çeşitlerinden büyük ve toplu yaşam alanları için uygun olan modellere kadar geniş bir ürün yelpazesine Koçtaş avantajlarıyla kolaylıkla erişebilirsiniz. Koçtaş fırsatlarını takip ederek uygun ecza dolabı fiyatı seçeneklerine ulaşabilir, bütçenizi zorlamadan istediğiniz kaliteye sahip olabilirsiniz.

Ecza Dolabı Kategorisiyle İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Ecza dolabında neler olmalı?

Ecza dolabı içerisinde gazlı bez, ağrı kesici, antibiyotik krem, sargı bezi, dezenfektan solüsyon ya da pamuk gibi malzemeler olmalıdır. Ayrıca yara bandı gibi günlük yaralanmalar karşısında kullanabileceğiniz ürünleri de edinmeniz gerekir. Ev içinde ihtiyaç duyabileceğiniz malzemeleri belirledikten sonra ecza dolabı içinde saklamaya başlayabilirsiniz.

Ecza dolabı nerede olmalı?

Ürünlerin yerleştirileceği yer kişiden kişiye değişiklik gösterebilir. Bazıları dolapları oturma odası gibi herkesin vakit geçirdiği alanlara yerleştirirken bazıları da banyolarda değerlendirir. Evinizde neresi uygunsa dolapları oraya yerleştirerek kullanabilir, ilaç ya da krem gibi eşyalarınız için ek alanlar elde edebilirsiniz.

İş yeri ecza dolabında olması gerekenler nelerdir?

İş yerinde bulunduracak malzemelerle evlerde olması gereken malzemeler benzerlik gösterir. Bununla beraber iş yerlerindeki dolapların içine acil durumlarda yapılması gerekenler hakkında bilgi veren broşürler de konulabilir.

Ecza dolabı fiyatları ne kadar?

Ecza dolabı fiyatları modelden modele değişiklik gösterse de hepsi kalite standartlarını karşılamasıyla ortak bir paydada toplanır. Her bütçeye hitap eden fiyat seçenekleri arasından istediğinizi zorlanmadan bulabilir, ihtiyaçlarınızı kısa süre içinde giderebilirsiniz.

En Çok Satan Ecza Dolabı Hangileri?

Koçtaş Ecza Dolabı kategorisinden en çok satan 5 ürün;

 1. Ecza Dolabı İçi Dolu İlk Yardım İçerikli Pvc 50x35x16 Cm 159
 2. Ecza Dolabı Çift Kapaklı Kilitli
Daha fazla göster
23 Ürün Listeleniyor
Filtrele
Göster: 3'lü 5'li
Sıralama: