150 TL Üzeri Kargo Bedava

Çoklu Grup Prizleri

Filtreler
Özellikler
-
Fırsatlar
Fırsatlar

Grup Prizleri ile Elektrik Kaynağı Her An Yanınızda

Grup priz günlük hayatı kolaylaştıran aynı anda pek çok elektronik cihazın bir priz üzerinden kullanılmasını ya da şarj edilmesini sağlayan yardımcı gereçlerdendir. Bu ürünler 2’li priz, 3’lü priz, 6’lı priz gibi farklı giriş sayısına sahip modelleri ile kullanıcıların çeşitli ihtiyaçlarını karşılar. 3’lü priz en çok tercih edilen ve yaygın olarak kullanılan ürün çeşididir. Akım korumalı çoklu priz elektrikli cihazları yüksek miktarda gerilimden koruyan özel malzemelerden üretilmiştir. Akım korumalı 3’lü priz sunduğu yüksek güvenlik özelliği sayesinde pek çok kişi tarafından tercih edilir. Anahtarlı çoklu priz cihazları tek tek fişten çekmeden tek bir tuşla elektrikle bağını kesmeye yaradığı için oldukça kullanışlıdır. USB li grup priz modelleri sayesinde telefon, kulaklık, tablet, bazı bilgisayar modelleri gibi cihazlar adaptöre gerek kalmadan yalnızca kablo ile kolaylıkla şarj edilebilir. USB li 3’lü priz hızlı şarj desteği sağlayan ürün modelleri ile oldukça kullanışlıdır. Sıva üstü 3’lü priz modelleri kablosuz özelliği sayesinde pratik bir kullanıma sahiptir. Priz üzerine takılarak aynı anda üç farklı elektronik cihazın çalıştırılmasını sağlar. Kauçuk 3’lü priz modelleri kapaklı ürün çeşitleri ile üst düzeyde güvenlik sunar ve özellikle ıslak, nemli alanlarda rahatlıkla kullanılabilir. 5 metre 3’lü priz, grup priz, üçlü priz fiyatları ürün marka ve modeline aynı zamanda kablo uzunluğu, kablolu olup olmaması, kapaklı olup olmaması gibi ek özelliklerine bağlı olarak değişiklik gösterir.

Çoklu prizler evlerde, ofislerde ve farklı işyerlerinde günlük hayatı kolaylaştıran konfor sağlayıcı başlıca ürünlerdendir. Bundan dolayı sıklıkla tercih edilir ve farklı alanlarda kullanılır. Çoklu masaların bulunduğu ofis alanlarında ehemmiyeti oldukça fazladır. Farklı boyutlardaki ürün modelleri fazla sayıda kişilerin aynı ortamda bulunmasını ve çalışmasını kolaylaştırıcı etmenlerdendir. Masa yakınlarında priz bulunmayan kişiler bu ürünler sayesinde daha verimli çalışabilir. Bu ürünler işlevsellikleri ile ön plana çıkar. Özellikle bazı evlerde fazla prizin bulunmamasının oluşturduğu probleme pratik bir şekilde çözüm sunar. Evlerin odalarında genellikle bir iki tane priz bulunur. Çeşitli elektronik aletlerin bir arada kullanılmasında izin veren bu ürünler çoğu kişi tarafından sıklıkla tercih edilir. Üçlü priz çeşidi genellikle en çok tercih edilen ve çoğu evde bulunan ürün çeşitlerinden bir tanesidir. Böylelikle kişiler oda düzenini istedikleri şekilde ayarlayabilir ve kendi dekorasyonunu oluşturabilirler. Bu ürünler sayesinde odaların bir ucundan bir ucuna elektrik akışı sağlanabilir. Dolayısıyla elektronik cihazların prizin hemen yanına konumlandırılması zorunluluğu ortadan kalkar. Kablosuz modellerden 1 metre ile başlayıp çeşitli boyutlarda üretilen modeller ile yaşam alanları daha konforlu yerlere dönüştürülebilir. Bu ürünler ile çeşitli teknolojik aletler rahatlıkla kullanılabilir.

Çoklu Prizleri ile Elektronik Cihazları İstenen Alanda Kullanın

Çoklu prizleri ile elektrik akımı evin her alanına ulaştırılabilir ve böylece kişiler elektronik cihazlarını diledikleri yere konumlandırabilir. Gençler ve yetişkinler yattıkları yere yakın priz olmasını oldukça fazla önemser. Bu ihtiyaç çoklu prizler ile kolaylıkla karşılanabilir. 3’lü priz veya 4’lü priz modelleri kullanılabilir. Bu ürünler sayesinde odanın şekli de prize göre ayarlanmak durumunda kalmaz. Bir çoklu priz ile elektrik akımı kaynağı istenilen alana taşınarak kullanılabilir. Böylelikle huzur ve konfor kolaylıkla sağlanmış olur.

Ofis gibi işyerlerinde de çoklu priz pratik bir çözümdür. Birkaç metrelik ürünler genel olarak ihtiyacı karşılar. Sanayi gibi alanlarda kullanılmak için ise 30 metre gibi çeşitli uzunluklarda kabloya sahip ürün modelleri mevcuttur. Evden çalışan ve gün içinde bilgisayar üzerinde fazla vakit geçiren kişilerin çalışma alanlarında bilgisayarlarını şarj edebilecekleri yakın bir priz bulunmuyorsa sanayi tipi modeller rahatlıkla ihtiyaçlarını karşılar. Böylelikle istenilen yerde elektrik akımına ulaşılabilir ve elektronik cihazlar sınırsızca kullanılabilir. 5’li priz veya 6’lı priz modeller uygun olabilir.

Mekanlar, işletmeler de bu tarz ürünlere ihtiyaç duyar. Gelen müşterilerin bulundukları alan ya da masa etrafında yakın bir prizin olması kimileri için oldukça önemlidir. Mekân sahibi veya işletmeciler bu konuyu önemsemeli ve müşterilerin konforlu bir şekilde güç kaynağına ulaşabilmeleri için çoklu prizlerinden yararlanmaları gerekir. Böylelikle müşteri memnuniyeti de sağlanmış olur. Özellikle son dönemde kullanımı artan renkli ürün modelleri kullanıldıkları alan ile tam bir uyum oluşturabilir.

Zaman Ayarlı ve Güç Kontrollü Grup Prizler

Elektrik tasarrufu sağlayabilmek adına elektronik cihazların istenilen zaman dilimlerinde çalıştırılıp durdurulması kullanıcıların istediği durumlar arasındadır. Elektronik cihazların istenildiği zaman çalıştırılıp istenildiği zaman durdurulabilmesi için topraklı zaman ayarlı çoklu priz modellerinin tercih edilmesi gerekir. Zaman ayarlı modeller farklı ürün seçenekleri ile pek çok özelliği bir arada bulundurur. Bu ürünler elektronik cihaz prize takıldığı andan itibaren çalışmaya başlama ve daha sonrasında istenilen zaman çerçevesinde otomatik olarak kapanma özelliğine sahiptir.

Kullanıcı deneyimini olumlu şekilde etkileyen bu özellik sayesinde elektrikli ısıtıcı gibi cihazlar kontrollü bir şekilde çalıştırılarak tasarruf sağlanabilir. Bu çoklu prizler istenilen elektronik cihazın gün içerisinde belli saat aralıklarında çalıştırılması imkânı sunar. Gelişen teknolojiye bağlı olarak geliştirilen zaman ayarlı modeller Wifi ağına bağlanılarak telefon gibi cihazlarla kontrol edilebilme özelliğine de sahiptir. Böylelikle evde olunmayan durumlarda tehlikeli cihazların elektrikle bağlantısı kolaylıkla kesilebilir. Tek tuş ile elektronik cihazların elektrikle bağlantısını oluşturabilen ve kesebilen bu ürün modelleri sayesinde evde olunmayan durumlarda dahi fırın, klima gibi cihazlar çalıştırılabilir. Bu grup priz modelleri yalnızca yaşam alanlarında değil seracılık gibi iş kollarında da kullanıcılara büyük kolaylık sağlar. Haftalık ayarlama seçeneği olan çoklu priz ürünleri mevcuttur. Bu özellik ile uzun bir çalışma planı oluşturulabilir.

Yeni Nesil Grup Prizlerinden Akım Korumalı Modeller

Akım korumalı çoklu priz modelleri ile elektrik akımına bağlı olması gereken elektronik cihazlar üstün koruma ile çalıştırılabilir. Televizyon, buzdolabı, bulaşık ve çamaşır makinesi, bilgisayar gibi elektronik cihazlar bu ürünler sayesinde üst düzey voltajdan korunabilir. Bünyesinde sigorta bulundurmaları üstün güvenlik önlemlerinden bir tanesidir. Böylelikle olası olumsuz durumların önüne geçilebilir.

Akım korumalı modeller teknolojik cihazların güvenliği için kullanımı oldukça önemlidir ve tavsiye edilir. Bilgisayarın bataryasının hasar görmesi, buzdolabının ani bir şekilde bozulması gibi durumlarda kullanıcılar çeşitli zorluklara maruz kalır. Bundan dolayı bu gibi sürekli olarak prize bağlı durması gereken elektronik cihazlar için akım korumalı modellerin tercih edilmesi gerekir.

Çoklu anahtarlı grup priz ve çeşitleri de önleyici özelliklere sahip ürünlerdendir. Kullanılmayan zamanlarda anahtarlı olma özelliği sayesinde kapatılarak gereksiz enerji akışı engellenebilir. Genellikle 5’li priz şekilde satılan bu ürün modelleri hem konfor hem de güvenlik açısından gereklidir. Akım korumalı grup prizler sayesinde hem önleminizi alabilir hem de teknolojik cihazlarınızı dilediğiniz alanlarda kullanabilirsiniz. Bu modeller elektrik dalgalanmalarına ve gürültüye dair problemlere karşı önleyici özelliktedir. Bu modeller kullanıma bağlı olarak işlevlerini yitirebilir. Bu durum LED ışığın sönmesi ile anlaşılabilir. Renkli ürün modelleri sayesinde istenilen alanlar kişiselleştirilebilir ve kişiler kendi tarzlarını yansıtabilir. Çeşitli varyasyonları sayesinde bu ürünler pek çok duruma pratik çözüm sunar ve kişilere özgürlük alanı tanır.

Farklı Tasarımlara Sahip Grup Prizler

Pratik ve kolay bir kullanım sunana çoklu priz modelleri birbirinden farklı işlevlere sahip çeşitlerde üretilir. Bu ürünler geniş ürün skalasına sahip olmaları nedeniyle her türden ihtiyaca pratik bir çözüm sunar. Sıva üstü modeller herhangi bir kablo ihtiyacına gerek duymadan direkt olarak bağlantının kurulmasına ve kullanıma hazır olmasına olanak sağlar. Bu ürün modelleri pek çok farklı renk ve yonca görünümlü tasarımları ile göz doldurur. En çok 3’lü priz çeşidi kullanılmakla birlikte daha fazla giriş sayısına sahip modeller de mevcuttur. Golyat olarak da adlandırılan bu ürün modeli klasik siyah, beyaz renkleri dışında farklı kullanıcılara hitap eden renk seçeneklerine de sahiptir. Üç boyutlu kullanım imkânı sağlayan modeller de farklı alanlar için farklı kullanıcılar tarafından tercih edilir.

Gelişen teknolojiye ayak uyduran bazı ürün tasarımları farklı priz giriş sayılarının yanında DC çıkışı veren USB şarj soketleri bulundurur. USB girişli grup priz modelleri ile elektrik bulunan her yerde telefon, tablet, kulaklık gibi elektronik cihazların şarj edilmesi mümkündür. Tasarımı ile farklılık oluşturan gizli modeller dikkat çekicidir. Bu modeller dışarıdan bakıldığında tek bir priz gibi görünmesine rağmen hafif bir bastırma sonucu farklı sayıda girişin ortaya çıkmasını sağlar. Özellikle siyah renkli ürün çeşitleri şık görünümleri ile pek çok kullanıcı tarafından tercih edilir.

Akım Korumalı Grup Prizlerin Sağladığı Avantajlar

Gündelik yaşamımızda sürekli olarak kullandığımız cep telefonlarından bilgisayarlara, tabletlerden kulaklıklara kadar pek çok teknolojik cihaz bulunur. Kullanılan tüm bu cihazlar sürekli şarj ihtiyacı duyan elektronik cihazlardır. Şarj esnasında voltajda dalgalanmaların oluşması ya da voltajın aniden yükselmesi elektronik cihazların olumsuz yönde etkilenmesine sebep olur. Bu durum kimi zamanlarda yangın çıkmasına dahi sebep olabilir. Akım korumalı çoklu prizler bu gibi durumlarda devreye girerek akımın her zaman sabit kalmasını sağlar.

Akım korumalı çoklu priz modelleri ile sabit akımın verdiği güvence yüksek voltaj gerilimlerini ortadan kaldırır. Korumalı modeller ürün içeriğinde sigorta bulunacak şekilde üretilir. Bu sigorta sayesinde herhangi bir problem karşısında elektronik cihazların zarar görmesi engellenir.

Yangın gibi durumlara karşı oldukça dayanıklı olarak yalıtkan malzemelerden üretilen çoklu priz modelleri uzun ömürlü bir kullanım imkânı sağlar. Olası aşırı voltaja karşı ürünlerin içerisinde bulunan otomatik sigorta gerilimleri minimuma indirerek enerjinin korunmasına yardımcı olur. Evlerde bulunan genel sigorta sistemiyle benzerlik gösteren sigorta paneli aşırı enerji yüklenmesi durumlarında enerjiyi keserek cihazlara ulaşmasını engeller ve cihazları koruma altına alır. Anahtar özellikli akım korumalı modeller ise küçük çocuklara karşı koruma görevi üstlenir. Bu grup priz ürünleri de diğer modeller gibi farklı uzatma kablosu ve model seçeneklerine sahiptir.

Sıva Üstü Prizler ile Kablosuz Estetik Görünüm

Sıva üstü üçlü priz ya da golyat priz olarak adlandırılan grup priz modelleri ile tek bir prizin çoklu bir biçimde kullanılması mümkündür. Aynı anda pek çok elektronik cihazın kullanılmasına imkan veren bu modellerin 4’lü priz ve 10’lu priz dahil olmak üzere pek çok modeli bulunur. Bu modellerde kablo bulunmaz. Bundan dolayı kimi kullanıcılar tarafından çoklayıcı olarak da isimlendirilir. Uzun kablolardan hoşlanmayan kullanıcılar için bu ürün modelleri oldukça idealdir. Böylelikle pek çok elektronik cihaz tek bir priz üzerinden kullanılabilir veya şarj edilebilir. Bu sayede kablo dağınıklığı ve görüntü kirliliği oluşmaz.

Minimalist bir görünüme sahip bu ürün modelleri ile evlere estetik bir görünüm kazandırılabilir. Kimi kişiler ev değiştirme kararlarında bazı evlerden az priz bulundurması sebebiyle vazgeçebilir. Golyat modeller kişileri bu gibi kararsızlıklardan ve zorluklardan kurtardığı gibi gereksiz fazla kablo görüntüsünü de ortadan kaldırır. Mutfakta kullanılacak bir golyat model ile hem buzdolabı hem tost makinesi hem de fırın aynı anda kullanılabilir. Kabloların oluşturduğu dağınık görünüm ortadan kalkar ve farklı cihazlar konforlu bir şekilde kullanılabilir.

Bu ürünler aynı zamanda çeşitli renk seçeneklerine sahiptir. Böylelikle ev geneline hâkim olan renkte bir ürün tercih edilerek tam bir uyum yakalanabilir. Beyaz ve siyah dışında mor, pembe, mavi gibi pek çok renk çeşidinde bulunan modeller evlerin farklı odalarına uygun olacak şekilde seçilebilir.

Her Alana Ulaşmak Grup Prizler ile Mümkün

Kablosuz grup priz modellerinin yanı sıra kablolu modeller de mevcuttur. Kablosuz modellerin alımı sonrası kablo kişiler tarafından eklenir. Klemens yardımı ile kablo kablosuz prize eklenerek ürün kullanılmaya başlanabilir. Ev içerisinde kullanılmayan kablolar kablosuz prizler ile birleştirilip değerlendirilebilir. Klemens bağlantıyı sağlayan parçalardandır. Klemens bağlantı parçası ile kablosuz ürünler kablolu grup priz formuna dönüştürülebilir.

Kablo uzunluğu kişilerin tercihine bağlıdır. İstenilen uzunluktaki kablo yardımı ile gerekli olan her alana elektrik akımının iletimi sağlanabilir. Görünüm olarak golyat modellere benzemekle birlikte bu modeller bünyelerinde fiş bulundurmaz. Kablosuz modellere kablo ekleme işlemi yanlış hamleleri ortadan kaldırmak adına işini bilen birinin tarafından yapılması gerekir.

3’lü priz, 5’li priz gibi modelleri olan kablolu grup prizler ile evdeki veya ofisteki priz sayısının az olması ya da kullanılacak elektronik cihazların konumunun uzak olması problem olmaktan çıkar. Ürün çeşitleri içerisinde 20-30 metrelere kadar uzanan çeşitlilik söz konusudur. Böylece yaşam alanlarında konfor yakalanabilir, işyeri gibi alanlarda işler aksamadan devam ettirilebilir. Evlerin mutfak, salon, yatak odası, çalışma odası gibi alanlarında priz konumundan dolayı oluşabilecek olumsuz durumlar ortadan kaldırılabilir. Bu ürünler anlık memnuniyetinizi artırarak motivasyon kaybı yaşamanıza engel olur. Bu ürünler ile çeşitli eşyaların konumlarını değiştirseniz bile elektrik kaynağına aynı konforda ulaşabilirsiniz. Odalardaki eşyaların yerlerini sıkılma düzeyinize ya da dekorasyon değişiklik ihtiyaçlarınıza göre rahatlıkla değiştirebilir ve konforlu yaşam seviyenizi koruyabilirsiniz.

Grup Priz ve Uzatma Kablosu Satın Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

İstenilen her alanda elektrik kaynağına ulaşma imkânı sunan ürün çeşitlerinin kullanım özelliklerinden boyutlarına kadar pek çok noktaya dikkat etmek gerekir. Grup priz ve uzatma kablosu satın alırken dikkat edilmesi gerekenler aşağıda listelenmiştir:

  • Öncelikle gereksinimlerin tam olarak belirlenmesi gerekir. 2’li priz, 3’lü priz, 5’li priz gibi modeller arasından seçim yapılmalıdır. Ürün çeşitlerinde giriş sayısı değişiklik gösterir. Golyat, kablolu ya da kablosuz gibi farklı pek çok model mevcuttur. Bu ürünler sayesinde prizlere uzak olma durumunda elektronik cihazlar rahatlıkla kullanılabilir. Grup priz çeşitleri aynı anda birden fazla elektronik cihazı kullanmaya olanak sağlar.
  • Buzdolabı, derin dondurucu gibi çalışması için günün her saati elektrik ihtiyacı duyan cihazlar için akım korumalı modelleri tercih etmek faydalıdır. Böylelikle yüksek ve aşırı dozda elektrik akımının cihazlara ulaşması engellenebilir. Böylelikle cihazların kullanım ömrü de uzar.
  • Evde bulunan ve kullanılmayan kabloları değerlendirmek için kablosuz grup priz modelleri tercih edilerek gerekli ihtiyaçlar karşılanabilir. Uzatma kablosu makaralı modeller uzak mesafeler için kullanılabilir.
  • Tek bir priz üzerinden birden fazla elektronik cihazı kullanmak isteyen kişiler için golyat modeller uygun olacaktır. Bu modeller kablo görünümünden hoşlanmayan kişiler için oldukça idealdir. Golyat modeller farklı renk seçenekleri ile kullanıcılara geniş ürün yelpazesi sunar. Uygun renk seçenekleri ile duvarda ayrıksı bir görünümün önüne geçilebilir.
  • USB’li ürün modelleri telefon, kulaklık, tablet, müzik çalar gibi elektronik cihazlarınızı kolaylıkla şarj etmek için ideal olacaktır.

Grup Priz Fiyatları

Grup prizlerin fiyatları markasına, üretimde kullanılan malzemenin kalitesine, ürünün sahip olduğu özelliklere, giriş sayısına ve kablo uzunluğuna göre değişiklik gösterir. Olası elektrik kaçaklarını önleyen ve maksimum güvenlik sunan topraklı modeller sahip oldukları özelliklere göre fiyatlandırılır. Topraklı modeller güvenliği önemseyen kişiler için oldukça önemlidir. Her bütçeye hitap eden ürün çeşitliliğine sahip tüm grup priz modellerine rahatlıkla ulaşılabilir. Ürün çeşitlerinin kısa devre yapmaması ve elektrik kaçağı oluşturmaması önem gösterilen konulardandır.

Yüksek dayanıklılık ve uzun ömürlü kullanım sunan grup prizlerin fiyatları kablo uzunluklarına göre de değişiklik gösterir. Sanayi tipi modeller yüksek akıma karşı dirençli olmaları ve dayanıklı metal kasaları sebebiyle evlerde kullanılan ürün çeşitlerine kıyasla daha yüksek fiyat aralığında bulunur. Yüksek güvenlik testlerinden sonra kullanıma uygun olarak piyasaya sürülen sanayi tipi modeller birden fazla elektronik cihazı aynı anda çalıştırmaya imkân verir. Ürün çeşitlerinin aynı anda kaç elektronik cihaz için ve hangi alanlarda kullanılacağına karar vermek kullanım sırasında yüksek performans elde etmeyi sağlar.

Koçtaş, ihtiyaçlarınıza göre tercih edebileceğiniz, çeşitli özellikleri ile pratik kullanım imkânı sağlayan grup priz modellerini satışa sunar. Ürün özelliklerini göz önünde bulundurarak bu modeller arasından kolaylıkla seçim yapabilirsiniz. Ev ya da iş yerinde pratik bir şekilde elektrik kaynağına ulaşabilmek için Koçtaş mağazalarında ve internet sitesinde avantajlı fiyatlarla sunulan çoklu priz modellerini hemen inceleyebilirsiniz.

Grup Prizleri Kategorisi Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Grup Priz Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Çoklu priz alırken dikkat edilmesi gereken en önemli konularında başında güvenlik gelir. Özellikle çocuklu evlerde güvenliğin üst düzeyde sağlanabilmesi için akım korumalı modeller tavsiye edilir. Akım korumalı modeller elektrik kaçağı ya da ani akım değişimleri gibi durumlarda elektronik cihazları korur. Güvenliği daha da üst seviyeye çıkarmak için kapaklı modeller tercih edilebilir.

Akım Korumalı Üçlü Priz Ne İşe Yarar?

Akım korumalı üçlü priz cihazların elektrik kesintisi durumunda herhangi bir zarar görmemeleri için özel olarak tasarlanmış elektrik ekipmanlarındandır. Elektrikte meydana gelen gel git durumları hassas yapılı cihazlarda kalıcı ya da geçici birtakım problemlere yol açabilir. Bundan dolayı akım korumalı çoklu priz kullanmak gerekir. Bu ürün üzerindeki LED ışıklarla elektrik prizinden geçen akım kuvvetini gösterir. Böylelikle olası kötü durumların önüne geçilebilir.

Grup Priz Çeşitleri Nelerdir?

Genel olarak çoklu prizler üzerlerinde bulunan giriş sayısına göre 2’li, 4’lü, 6’lı, 3’lü priz olmak üzere çeşitlenir. 1, 2, 3, 4, 5, 6 metre kablolu ürün seçenekleri mevcuttur. Büyük alanlarda uzun küçük alanlarda kısa grup priz ürünlerine daha çok ihtiyaç duyulur. USB’li modeller üzerlerinde USB girişi bulundurur ve kullanımı oldukça pratiktir. Kablosuz ürünler akıllı modeller arasında yer alır.

En Çok Satan Çoklu Grup Prizleri Hangileri?

Koçtaş Çoklu Grup Prizleri kategorisinden en çok satan 5 ürün;

  1. 6'lı 2 mt Grup Priz
  2. Akım Korumalı Fiş Priz
  3. Multi Let Üçlü Anahtar 90117300
  4. Akım Korumalı Usb Li Fiş Priz
  5. 3'lü 1.5 mt Anahtarlı Akım Korumalı Usb Li Grup Priz
Daha fazla göster
240 Ürün Listeleniyor
Filtrele
Göster: 3'lü 5'li
Sıralama: