150 TL Üzeri Kargo Bedava

Çarşaf

Filtreler
Özellikler
-

Yatakların Koruyucusu Çarşaf Çeşitleri

Yastıklar gibi çarşaf modelleri de gece uykusuna katkıda bulunan önemli faktörler arasında bulunur. Her yatağa uygun olacak şekilde özel olarak tasarlanan ürünler, aradığınız konforu ve özellikleri elde etmenizi kolaylaştırır. Uyku kalitesini artırmaya yardımcı olan çarşaflar, vücut ısısını düzenlemenize ve kendinizi daha rahat hissetmenize yardımcı olur. Uykunuzu iyileştirmenin yeni yollarını arıyorsanız kaliteli çarşaf modelleri arasından size hitap edeni kolay bir şekilde bulabilirsiniz. İşlevselliğinin yanı sıra şık detaylarıyla da dikkatleri üzerinde toplayan ürünler, kullanıcılarının günlük hayatına zarif detaylar kazandırmasıyla öne çıkar. 

Renk, malzeme, tasarım ve boyut gibi çeşitli özellikler açısından birbirinden ayrılan ürünler, yatak odalarına istediğiniz düzeni kurmanıza yardımcı olur. Bebek, çocuk, genç ya da yetişkin fark etmeksizin herkes için uygun ürün seçeneğine sahip olan ürünler sayesinde evlerinizin eksiklerini pratik bir şekilde kapatabilir, aradığınız ürünlere vakit kaybetmeden sahip olabilirsiniz. Birçok özellik bakımından kendi içinde çeşitli kategorilere ayrılan ürünler, herkesin istediği çarşaf modeline pratik bir şekilde ulaşmasını mümkün hale getirir. Lastikli, lastiksiz, düz, desenli ya da renkli gibi farklı özelliklere sahip olan çarşaflar sayesinde yatak odalarınızın eksiklerini tamamlayabilir, gereksinimlerinizi kısa süre içinde giderebilirsiniz. Çarşaf fiyatları ve seçenekleri arasından aradığınız niteliklere sahip olan ürünlere ulaşabilir, yatak odalarınızda istediğiniz konfor elde etmeye başlayabilirsiniz.

Yatak Odalarında Çarşaf Kullanmanın Önemi

Çarşaflar yatak odalarının önemli parçaları arasında bulunur. Ürünlerin özellikleri ve yatak odalarına kazandırdıkları avantajlar hakkında daha ayrıntılı bir şekilde bilgi almak istiyorsanız aşağıdaki maddeleri inceleyebilir, istediğiniz özelliklere kısa süre içinde ulaşabilirsiniz;

 • Sabahları yorgun ve huzursuz bir şekilde uyanıyorsanız bu durumdan kullandığınız yastık kılıfı ve çarşaf sorumlu olabilir. Uyku kalitesini artıran birçok farklı faktör olmasına rağmen yatağınız ve kullandığınız yatak odası tekstil ürünleri kalite üzerinde etkiye sahip olduğunuz ürünler arasında bulunur. Sahip olduğu özellikler sayesinde uyku kalitenizi artırma konusunda önemli bir etkiye sahip olan çarşaflar, ihtiyacınız olan konforlu uyku alanını elde etmenizi kolaylaştırır. Pek çok farklı malzemeden üretildiği için herkesin ihtiyaçları doğrultusunda seçim yapabileceği alternatiflere sahip olan ürünler, herkesin uyku kalitesini artırabilir. Pamuklu ya da saten gibi pek çok farklı alternatif arasından size hitap edeni bulabilir, uygun çarşaf fiyatları sayesinde kaliteye pratik bir şekilde erişebilirsiniz.
 • Ürünlerin bir diğer önemi ise stres ve endişenizi azaltmada etkili bir performans sunmasıdır. Rahat bir yatakta uyumak pek çok insanın kendini rahat hissetmesini ve gün içinde yüklendiği stresten uzaklaşmasını sağlar. Kaliteli malzemeyi başarılı detaylarla bir araya getiren çarşaf çeşitleri ise stres seviyesini azaltmanıza yardımcı olan bu konforlu alanı elde etmenizde önemli bir rol oynar. Her ne kadar seçilen yatak ve kullanılan yastık konforunuz üzerinde önemli bir etkiye sahip olsa da çarşaflar da benzer şekilde rahat bir uyku deneyimi elde etme konusunda başarılı sonuçlar ortaya çıkarır. Teninizle direkt temas halinde olan ürünleri doğru bir şekilde tercih ederek istediğiniz rahatlığı elde edebilir, hem kendinizin hem de çocuklarınızın uyku kalitesini pratik bir şekilde artırabilirsiniz.
 • İhtiyaçlarınıza uygun ürünler arasından seçim yaparak alerjinizi önleyebilir, geceleri yaşayabileceğiniz olumsuz durumlara karşı kendi önleminizi alabilirsiniz. Ürünlerin çoğu alerjinizin tetiklenme olasılığını ortadan kaldıracak şekilde özel olarak tasarlanır. Mikrofiber benzeri hipoalerjenik yapıya sahip olan ürünler, geceleri yaşayabileceğiniz alerji ataklarını azaltma konusunda başarılı sonuçlar ortaya çıkarır. Özellikle hasta ya da hassas bir yapıya sahip olan kişilerin kaliteli ürünler ile gece uykularını düzenlemesi gerekir. Çok hassas bir cilde sahipseniz gereksinimlerinizi giderecek şekilde dizayn edilen ürünler sayesinde ihtiyaçlarınızı giderebilir, geceleri yaşadığınız problemleri ortadan kaldırabilirsiniz.
 • Toz akarlarını önleme konusunda verimli sonuçlar elde edilmesini sağlayan ürünler, kullanıcılarının daha iyi bir uyku deneyimi elde etmesinde önemli bir yere sahiptir. İyi bir çarşaf, böceklerin yaşaması için zor bir ortam sağlayacağı için geceleri daha sağlıklı ve rahat bir ortamda uyumanızı mümkün hale getirir. Bakteri, mantar ya da toz akarlarına karşı dayanıklı olacak biçimde tasarlanan ürünler, yaşayabileceğiniz alerjik reaksiyonları önleme konusunda da iyi sonuçlar ortaya çıkarır. Böylece ürünler genel sağlığınızı iyileştirme konusunda size yardımcı olabilir.
 • Yataklarınızda uyku sırasında optimum sıcaklığı elde etmek için çarşaf modellerinin sunduğu avantajlardan yararlanabilirsiniz. İyi bir çarşaf, aynı zamanda ısı düzenleyici olmasıyla öne çıkar. İyi bir kumaş nemi emerek gece boyu terleseniz bile bunun etkilerini azaltır. Nem emici kumaşlar, özellikle sıcak yaz akşamlarında daha rahat bir şekilde uyumanıza yardımcı olur. Özellikle bebek çarşafı küçük yaştaki kullanıcıların gece boyunca yaşayabileceği olumsuzlukları ortadan kaldıracak şekilde özel olarak üretilir. Bebeklerin uyurken ihtiyaç duyabileceği havayı almasını sağlayacak şekilde tasarlanan ürünler, nem dengesini sağlama konusunda oldukça başarılı sonuçlar ortaya koyar. Doğru ürün seçimi yaparak çocuklarınızın geceleri daha rahat olmalarını sağlayabilir, havanın olumsuz etkilerini ortadan kaldırabilirsiniz.
 • Sıcak havaların yanı sıra kaliteli modeller soğuk havalarda da daha rahat bir ortamda uyumanızı mümkün kılar. Hava geçirgenliği sunmasının yanı sıra ısı yalıtımı söz konusu olduğunda da başarılı bir performans ortaya çıkaran ürünler, soğuk havalarda üşüme kaynaklı yaşayabileceğiniz problemleri minimuma indirir. Çocuklarınızın geceleri üşütmesini ve grip benzeri rahatsızlıklara uğramasını istemiyorsanız yataklarını kaliteli çarşaf çeşitleri ile kaplayarak onların daha güvenli bir ortamda uyumasını sağlayabilirsiniz.
 • Kaliteli bir yapıya sahip olan ürünler, çarşaf modellerinin cildinize yapışmasını engeller. İyi bir ürün, nemi yüksek seviyede emerek daha konforlu bir ortam oluşturulmasını mümkün kılar. Havanın daha fazla delikten geçmesini izin vererek oluşan nemin buharlaşmasında etkili olarak rol oynar. Böylece yatağınızın daha az nemli olmasını sağlayabilir. Nem, toz akarı benzeri istenmeyen durumların oluşmasının da nedenleri arasında yer aldığı için kaliteli ürünlerle uyku deneyimini bir üst seviyeye taşıyabilir, kendiniz ve çocuklarınız için daha rahat bir ortam oluşturabilirsiniz.

Çarşaflar hem konfor hem de temizlik bakımından günlük hayatın önemli bir parçası olduğu için birçok kişi tarafından tercih edilir. Çarşaf fiyatları ve seçenekleri arasından gereksinimlerinizi giderecek parçalara kısa süre içinde erişebilir, yatak odalarınızı daha fonksiyonel hale getirebilirsiniz. Belirli bir kalite standardının üzerinde olan ürünler sayesinde konforlu ve rahat bir uyku deneyimi yaşamaya başlayabilir, çocuklarınız için de daha güvenli bir uyku ortamı oluşturabilirsiniz.

Herkese Hitap Eden Çarşaf Çeşitleri

Herkesin ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde özel olarak üretilen çarşaflar, kullanıcılarının günlük hayatını kolaylaştırır. Çarşaf modelleri hakkında daha detaylı bir şekilde bilgi almak istiyorsanız aşağıdaki listeyi inceleyebilir, aklınızdaki parçalara kısa süre içinde ulaşabilirsiniz;

 • Ürünleri incelediğinizde her yaştaki kullanıcının uyku alanını düzenleyebileceğiniz modeller olduğunu görebilirsiniz. Tek ya da çift kişilik modellerin yanı sıra bebekler için de özel olarak tasarlanan ürünler arasından aradığınız nitelikleri karşılayacak parçalara kolaylıkla erişebilirsiniz.
 • Tek kişilik çarşaf çeşitleri, çocuk odalarından misafir yataklarına ya da öğrenci evlerine kadar geniş bir kullanım alanına sahiptir. Farklı boyut seçeneklerine sahip olan ürünleri koltukların üzerine örtü olarak da kullanabilir, misafirlerinizi oturma odası ya da salonlarda ağırlayabilirsiniz.
 • Çift kişilik çarşaf çeşitleri de tek kişilik olanlarla benzer şekilde pek çok model seçeneğine sahiptir. Farklı ölçülerdeki yataklara uyum sağlayacak biçimde tasarlanan ürünler, hemen hemen her yerle eşsiz bir şekilde uyum sağlayabilir.

Ürünleri nerede kullanacağınızı belirledikten sonra seçenekler arasından tercihte bulunabilir, gereksinimlerinizi kısa süre içinde giderebilirsiniz. Geniş bir ürün yelpazesine sahip olan ürünleri istediğiniz yerde kullanabilir, yatak odalarınıza hayalinizdeki görünümü kazandırabilirsiniz.

Türlerine Göre Çarşaflar

Yataklarınızı daha konforlu hale getirmek ve istediğiniz gibi koruma altına alabilmek için aralarından seçim yapabileceğiniz birçok farklı çarşaf türü bulunur. Ürünlerin türleri hakkında daha detaylı bilgi almak için aşağıdaki maddelere göz atabilirsiniz;

 • Çarşaflar genel olarak lastiksiz ve lastikli olmak üzere iki kategoriye ayrılır. Her tür, kendi içinde kullanıcılarına bazı avantajlar sunmasıyla öne çıkar. Böylece seçenekler arasından kişisel ihtiyaçlarınızı karşılayacak ürünlere kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz.
 • Lastikli çarşaf çeşitleri pratik kullanımlarıyla birçok kişi tarafından tercih edilir. Fitted çarşaf olarak da nitelendirilen ürünler, yatakların daha rahat bir şekilde yerleştirilmesini mümkün hale getirir. Lastikli modeller genel olarak köşe dikişleri yerine elastik kenarlara sahip olan ürünlerden oluşur. Ürünlerin kenarları, yatağınızın üzerine rahatça oturacak şekilde özel olarak tasarlanır. Böylece lastikli modelleri yataklarınızın üzerine kolay bir şekilde serebilir, kısa süre içinde istediğiniz nizami görünümü elde edebilirsiniz.
 • Lastikli modeller, çıkarması ve değiştirmesi lastiksiz olanlara göre daha kolay olmasıyla öne çıkar. İçeri sokulmalarına gerek olmadığı için ürünleri istediğiniz zaman rahat bir şekilde çıkarabilirsiniz. Nazik bir çekme hareketinin sonucunda yatakların üzerinden kolaylıkla çıkarak günlük hayata pratiklik katar. Aynı zamanda elastik yapıları sayesinde yatakların etrafını rahat bir şekilde sarabilirsiniz.
 • Lastikli modeller üzerinde yatarken kolay bir şekilde bozulmadığı için daha konforlu bir ortamda uyumanızı mümkün hale getirir. Ayrıca uyku sırasında kayma ya da katlanma benzeri durumlar oluşmadığı için sabahları yatağınızı daha rahat bir şekilde toplayabilir, örtüleri kolaylıkla yerleştirebilirsiniz. Gece boyunca üzerinde dönseniz bile sabit bir şekilde kalmayı başaran ürünler, sıkılığı ve pürüzsüz yapısıyla birçok kişinin beğenisini kazanır.
 • Lastiksiz çarşaf çeşitleri ise lastikli olanlarla kıyaslandığında daha rahat bir şekilde katlanabilmesiyle öne çıkar. Ürünleri dolaba kaldırmanız gerektiğinde lastikli olanları daha kısa süre içinde toplayabilir, dolaplarınızı istediğiniz gibi düzenleyebilirsiniz. Her ne kadar lastikli olan modellerin de katlanması için bazı yöntemler geliştirilmiş olsa da hız ve pratiklik açısından lastiksiz olanlar kadar rahat değildir.
 • Lastiksiz modelleri yatakların yanı sıra koltuk benzeri alanlarda da değerlendirebilirsiniz. Yatıya misafiriniz geldiği zaman onları koltukta ağırlayacaksanız lastiksiz modelleri koltuğa uygun bir şekilde serebilir, misafirleriniz için rahat ve konforlu bir alan oluşturabilirsiniz.

Her biri kendi içinde bazı avantajlar sunan çarşaf modelleri arasından sizin için uygun olanı bulabilir, gereksinimlerinizi zorlanmadan gidermeye başlayabilirsiniz. Farklı kullanım şekillerine sahip olacak biçimde özel olarak dizayn edilen ürünler arasından aradığınızı bulabilir, uygun çarşaf fiyatları sayesinde yatak odalarınızın eksiklerini tamamlayabilirsiniz.

Boyutlarına Göre Çarşaf Çeşitleri

Çarşaf ölçüleri incelendiğinde farklı alanlara uyum sağlayabilecek özelliklere sahip olan ürünler olduğu görülebilir. Ürünlerin ölçüleri genel olarak şu şekildedir:

 • Tek kişilik modelleri incelediğinizde 165 x 270 cm, 165 x 280 cm ya da 180 x 280 cm gibi farklı ölçüler olduğunu görebilirsiniz. Yatağınızın ebadı 90 x 190 cm, 90 x 200 cm ya da 100 x 200 cm ise bu modeller arasından seçim yapabilir, ürünleri verimli bir şekilde değerlendirebilirsiniz. Bebeklerinizin yatakları için ürün satın almak istiyorsanız daha küçük ebatlı olanlar arasından da seçim yapmayı düşünebilirsiniz.
 • Çift kişilik modeller incelediğinizde 240 x 270 cm, 240 x 280 cm, 260 x 280 cm ya da 280 x 280 cm gibi farklı boyutlarda üretilen modellerle karşılaşabilirsiniz. Yataklarınızın ölçüsü 140 x 190 cm, 160 x 200 cm, 180 x 200 cm ya da 200 x 200 cm ise bu ölçüler arasından seçim yapmayı düşünebilirsiniz.

Yataklarınızın ölçülerini aldıktan sonra seçenekler arasından tercihte bulunabilir, aradığınız modele kısa süre içinde ulaşabilirsiniz. Çarşaf fiyatları ve ebat alternatifleri sayesinde yataklarınızı başarılı bir şekilde koruyabilir, istediğiniz verimi kısa süre içinde alabilirsiniz.

Renklerine ve Malzemelerine Göre Çarşaflar

Çarşaf çeşitlerini incelediğinizde renk, tasarım ve malzeme gibi özellikler bakımından kendi içinde çeşitli kategorilere ayrılan modeller olduğunu görebilirsiniz. Böylece istediğiniz tasarımı kolaylıkla bulabilir, hayalinizdeki görünümü yataklarınıza vermeye başlayabilirsiniz. Ürünlerin renkleri ve malzemeleri genel olarak şu şekildedir:

 • Yatak çarşafı çeşitleri arasında farklı renk detaylarına sahip olan ürünler bulunur. Gri, beyaz, pembe, mavi, yeşil, sarı, mor, siyah, bej, kahverengi, kırmızı, lacivert ve turuncu gibi renk alternatifleri olduğunu görebilirsiniz. Farklı renk seçenekleri arasından hayalinizdeki parçayı bulabilir, yatak odalarınıza dilediğiniz görünümü kazandırabilirsiniz.
 • Beyaz ya da krem gibi açık tonlara sahip olan modeller, yatak odalarına ferah detaylar kazandırmak isteyen kişiler için iyi bir seçenek haline gelir. Açık renkli modelleri koyu mobilyalarla bir araya getirerek kontrast oluşturabilir, hayalinizdeki görünümü pratik bir şekilde yakalayabilirsiniz.
 • Siyah, antrasit ya da koyu gri tonlarına sahip olan modeller, yatak odalarına mistik detaylar kazandırmak isteyen kişilere hitap eder. Koyu tonları açık renkli aksesuarlarla bir araya getirerek farklı renkler yakalayabilir, aklınızdaki modeli rahat bir şekilde yakalayabilirsiniz.
 • Beyaz, siyah ya da antrasit gibi klasik renklerin yanı sıra pembe, lacivert, kırmızı, turuncu ya da mor gibi seçenekler arasından aradığınızı bulabilirsiniz. Yatak odalarınıza canlı ve hareketli detaylar kazandırmak istiyorsanız hayalinizdeki görünümü yatak odalarına kazandırabilirsiniz. Çocuk odalarına farklı ve eğlenceli bir görünüm kazandırmak istiyorsanız renkli modeller arasından seçim yaparak yaşam alanlarınıza farklı bir görünüm katabilirsiniz.
 • Renk seçeneklerinin yanı sıra ürünler arasında farklı kumaşlardan üretilen modeller de olduğunu görebilirsiniz. Bambu, pamuk, saten, polyester ya da keten gibi farklı kumaşlardan üretilen modeller arasından herkesin istediği özelliklere sahip olan modeli kolay bir şekilde bulabilir.
 • Pamuklu yatak çarşafı çeşitleri, doğal yapısı ve nefes alabilme yeteneğiyle pek çok kişi tarafından tercih edilir. Hem yaz hem de kış aylarında kullanılabilmesi de pamuklu modellerin avantajları arasında bulunur. Saten çarşaf ise parlak ve canlı görünümüyle kullanan kişilerin beğenisini kazanır. Yataklara parlak bir hava katmasıyla öne çıkan saten, misafirlerinize sermek için de kullanabileceğiniz ürünler arasında bulunur.
 • Çarşaflar genellikle tek renkli olacak biçimde tasarlansa da ürünler arasında desenli tasarımlar da olduğunu görebilirsiniz. Puantiye ya da çiçek gibi desenlere sahip olan ürünler, yataklara canlılık kazandırmasıyla öne çıkar. Bununla beraber çocuk odaları için bir parça satın almayı düşünüyorsanız hareketli modeller arasından seçim yapmayı düşünebilirsiniz. Çizgi film karakterlerinin yer aldığı modeller, çocuk odaları için ideal olabilir.

Farklı özelliklere sahip olan ürünler arasından kişisel zevkleriniz doğrultusunda seçim yapabilir, istediğiniz detayları yatak odalarınıza kazandırabilirsiniz. Renk, malzeme ve tasarım detaylarıyla birbirinden ayrılan ürünleri inceleyerek istediğiniz özellikleri sunan parçalara kısa süre içinde ulaşabilirsiniz. Farklı detaylara sahip farklı çarşaf fiyatları ile bütçenizi zorlamadan kaliteye erişebilir, yatak odalarınızın eksik parçalarını tamamlayabilirsiniz.

Çarşaf Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Çarşaf modelleri arasından tercih yaparken bazı özellikleri önceden belirlemeniz önemlidir. Aşağıdaki maddeleri inceleyerek seçiminizi nasıl yapmanız gerektiği hakkında fikir edinebilirsiniz:

 • İlk olarak yataklarınızın ölçüleri doğrultusunda seçim yapmanız gerekir. Farklı boyut seçeneklerine sahip olan ürünler arasından yataklarınıza uyacak parçaları tercih etmeniz önemlidir.
 • İstediğiniz boyutları belirledikten sonra hangi malzemenin sizin için daha uygun olduğuna karar vermelisiniz. Pamuk, keten, mikrofiber, polyester ya da saten gibi farklı kumaşlara sahip olan ürünler arasından istediğiniz nitelikleri karşılayan parçalara kısa sürede erişebilirsiniz.
 • Malzemenin yanı sıra renk de dikkat edilmesi gereken kriterler arasında yer alır. Siyah, kahverengi, gri ya da beyaz çarşaf çeşitleri arasından istediğiniz tasarımı sunan parçalara kısa süre içinde ulaşabilirsiniz. Hayalinizdeki görünümü belirledikten sonra ürünler sayesinde aradığınız detaylara anında erişebilirsiniz.
 • Çarşaf ile beraber yastık kılıfı ya da nevresim almak istiyorsanız takım halinde satışa sunulan ürünler arasından seçim yapabilirsiniz. Çarşaf takımı içerisinde birçok farklı parça barındırması sayesinde yataklarınızın eksiklerini tek seferde karşılamanıza yardımcı olur. Çarşaf seti almaya ihtiyacınız yoksa tekli bir şekilde satışa sunulan ürünler arasından da seçim yapabilirsiniz.

Çarşaf fiyatları ve çeşitliliği sayesinde aradığınız parçalara anında ulaşabilir, yatak odalarınızı başarılı bir şekilde tamamlayabilirsiniz. Koçtaş’ın fırsatlar dolu dünyasını takip ederek istediğiniz ürünlere uygun fiyatlarla sahip olabilirsiniz.

Çarşaf Kategorisiyle İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Çarşaflar kaç derecede yıkanır?

Ürünlerin kaç derecede yıkanacağı üretildikleri malzemelere göre değişiklik gösterir. Ürünlerin kullanım talimatlarında yazanlar doğrultusunda nasıl yıkamanız gerektiği hakkında fikir edinebilir, ürünlerin kalitesinden uzun süre istifade edebilirsiniz.

Çarşaf ölçüleri nelerdir?

Ürünlerin ölçüleri tek ya da çift kişilik olmasına göre birbirinden ayrılır. 90 x 190 cm, 140 x 190 cm, 180 x 200 cm ya da 200 x 200 cm gibi farklı boyut seçeneklerine sahip olan ürünler, herkesin aradığını bulmasını kolaylaştırır.

Çarşaf alırken nelere dikkat edilmeli?

Ürün seçiminde bulunurken ilk olarak yataklarınızın boyutlarını dikkate almanız gerekir. Ardından renk, malzeme ya da desen seçenekleri arasından size hitap edeni bulabilir, istediğiniz detayları yataklarınıza kazandırabilirsiniz.

Daha fazla göster
60 Ürün Listeleniyor
Filtrele
Göster: 3'lü 5'li
Sıralama: