150 TL Üzeri Kargo Bedava

Kıyma Makinesi

Kıyma Makineleri

Kıyma makineleri, et çeşitlerinin aletten geçirilip kıyma haline getirilmesi için mutfaklarda kullanılan küçük ev aletleri arasındadır. Bu makineler manuel ve elektrikli olmak üzere ikiye ayrılır. Kollu kıyma çekme makinesi de denen manuel makineler, bir kolun döndürülmesi ile çalışır ve küçük boyutlarıyla her yere taşınabildikleri için pratik olmalarına rağmen kol gücü gerektirirler. Elektrikli kıyma makineleri ise daha çok tercih edilen ve daha hızlı ve az emekle kıyma işlemini gerçekleştiren aletlerdir. 

Kıyma Makinesi Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Öncelikle et kıyma makinesi ihtiyacınızın manuel mi elektrikli mi olduğunu belirlemeniz işinizi kolaylaştırır. Kıyma makinelerini birbirinden ayıran çeşitli özellikler vardır. Bunlardan ilki motor gücüdür. Kullanım sıklığınız fazlaysa motoru daha yüksek kıyma makineleri ile daha rahat ve kesintisiz çalışabilirsiniz. Yine dakikada işlenen et kapasitesi de makineden makineye değişir ve yoğun kullanımlarda yüksek kapasiteli makineler büyük avantaj sağlar. Et kıyma disklerinin paslanmaz çelik olması ve farklı boyutlarda sunulması ise kıyma makinelerinin kalitesini artıran unsurlardandır. Bu modellerin malzeme kalitesi yüksek olduğundan et kıyma makinası fiyatları da doğru orantılı olacak şekilde diğer modellere nazaran daha fazladır. Bazı kıyma makineleri çekilen ürünü şekillendirmek için içli köfte, sucuk, sosis gibi farklı uç aparatlara sahiptir. Aparatların saklanabildiği özel bölgeler de mutfağınızda yer tasarrufu sağladığı gibi daha derli toplu çalışmanıza imkan verir. Bazı çok amaçlı kıyma makineleri modelleri et dışında sebze, meyve, peynir gibi ürünlerin de öğütülmesine olanak sunar. Bu besinleri kıyma makinesi ile doğramayı tasarlıyorsanız fonksiyon sayısı yüksek makineler tam size göre. Et kıyma makineleri arasından hangisi tercih edilirse edilsin, unutulmaması gereken önemli noktalardan biri bu makineleri kullanırken çok dikkatli olmak ve tüm kullanım talimatlarına uymaktır. Kullanım sonrasında bıçak ve aparatların temizliğine özen gösterilmesi de hem hijyen hem de makinenizin uzun ömürlü olmasını sağlar.
Siz de ihtiyacınıza uygun kıyma makineleri arasından seçim yapmak üzere Koçtaş’ı ziyaret edin. Sahip olduğu özelliklere ve markasına göre değişen kıyma makinesi fiyatları arasından bütçenize en uygununu Koçtaş garantisi ve Online alışveriş ayrıcalığı ile temin etmenin keyfini yaşayın.

En Çok Satan Kıyma Makinesi Hangileri?

Koçtaş Kıyma Makinesi kategorisinden en çok satan 5 ürün;

  1. Steel Proof 1800 Kıyma Makinesi
Daha fazla göster
1 Ürün Listeleniyor
Filtrele
Göster: 3'lü 5'li
Sıralama: