750 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA

Gönye Kesme

Filtreler
Özellikler
İlgili Kategori
10 Ürün Listeleniyor
Filtrele
Göster: 3'lü 5'li

Gönye Kesme

Gönye kesme, hızlı ve kolay kesme işlemi uygulamak için kullanılan tezgah tipi testereler arasında yer alır. Gönye kesme ile açılı kesme dâhil pek çok farklı kesim işlemi kolay şekilde uygulanabilir. Kayabilen kesme mekanizmaları ile daha geniş alanları kesebilen testerelerdedir ve kesim işlemleri hassas şekilde yapılabilir. 

Etkili Kesim İşlemi İçin Gönye Kesme Çeşitleri Nelerdir? 

Gönye kesme makineleri üretim özellikleri ve motor güçlerine göre çeşitlenir. Motor gücü olarak 1000 W ile 1800 W arasında seçeneklere sahiptir. Bu güç seçenekleri testerenin kesme işlemini etkili bir şekilde gerçekleştirebilmesini sağlar. Özellikle sert ve yoğun malzemelerin kesilebilmesi için güçlü testereler ile kolay sonuç alınabilir. Testere bıçağının dönüş hızını da etkileyen motor gücü sayesinde hızlı kesim yapılabilir. 

Gönye kesme makineleri iki farklı model ile üretilir. Birincisi sabit testereye sahip olanlar diğeri ise hareket eden testereye sahip olanlardır. Sabit testereye sahip olanlarda kesme işlemi yapılabilmesi için malzemenin testere üzerinde hareket ettirilmesi gerekir. Özellikle uzun ya da geniş malzemeler için bu tür daha etkilidir. Hareketli testereye sahip olan modeller ise üst kısımda bulunan testerenin malzemenin üzerine doğru indirilmesi ile kesim işlemi yapılır. Bu modellerde daha dar ve kısa malzemelerin kesim işlemi yapılır. Kesme kalınlıklarına göre seçenekler 52 mm’den başlayarak 210 mm’ye kadar çıkabilir.  Gönye testere seçenekleri bıçak çapına göre de farklı şekilde sunulur. 190 mm ile 305 mm aralığında bulunan bıçaklar ile uygun kalınlıktaki malzemeler kesilebilir. Plastik gönye kesme ürünleri ise el ile yapılacak açılı kesimlerde kullanılır. Bu ürünlerin üzerinde istenen açıyı sağlayacak kanallar bulunur. Bu kanalların içerisine konulan testere ile kesim işlemi açılı şekilde yapılabilir.  

Gönye Kesmenin Kullanım Alanları Nelerdir? 

Gönye kesme makineleri kullanılan bıçak türüne göre farklı malzemeler üzerinde kesim yapabilir. Ahşap başta olmak üzere, metal, plastik ve alçıpan gibi malzemelere uygun bıçaklar ile kesim işlemi gerçekleştirilebilir. Taşınabilir bir alet olması sayesinde elektrik kaynağı olan her hangi bir alanda çalışabilir.  Gönye testere fiyatları  ise ürünün özelliğine ve markasına göre farklılık gösterir. 
Bosch, Makita, Dewalt ve Mac Allister gibi alanında uzman markaların bu alandaki güvenilir ürünlerini şimdi Koçtaş'ta bulabilirsiniz. Elektrikli el aletleri arasında yer alan ürünleri hemen keşfedin, fiyat avantajıyla sepetinize ekleyin.  

Daha fazla göster