150 TL Üzeri Kargo Bedava

PVC Zemin Kaplama

Filtreler
Özellikler
-
Fırsatlar
Fırsatlar

Pratikliğiyle Öne Çıkan PVC Zemin Kaplama Çeşitleri

pvc zemin kaplamaPVC zemin kaplama çeşitleri hem iç hem de dış mekanlarda kullanılabilen ürünlerden oluşur. Modern PVC zemin kaplama çeşitleri, ahşap, metal, cam ya da taş gibi doğal malzemeleri başarılı bir şekilde taklit ederek göze hitap etmeyi başarır. Kendi içinde birçok farklı seçeneğe sahip olan ürünler, zeminlerine şık bir görünüm kazandırmak isteyen kişiler için iyi bir seçenek haline gelir. Polivinil klorürden üretilen PVC yer döşemesi çeşitleri, kamusal ve ticari alanların yanı sıra ev gibi özel yerlerde de sıklıkla kullanılır. Geniş bir kullanım alanına sahip olan ürünler, her türlü mekana eşsiz bir doku kazandırır. Ev, ofis, restoran ya da otel gibi alanlarda şık bir görünüm elde edilmesini sağlayan ürünler, sahip olduğunuz alanı dilediğiniz gibi değerlendirmenize imkan tanır. 

İşlevselliğiyle öne çıkan PVC zemin kaplamaları sayesinde mekanlarınıza aklınızdaki tasarımı kazandırabilir, dekorasyonlarınızı hayalinizdeki gibi şekillendirmeye başlayabilirsiniz. Yüzlerce stil, renk ve model içermesi sayesinde her zevke ve projeye hitap eden ürünler, kullanıcılarının çoğu beklentisine yanıt verir. Dayanıklılığı ve şık detaylarıyla öne çıkan PVC zemin kaplamaları ile sahip olduğunuz alanları daha iyi bir şekilde değerlendirmeye başlayabilirsiniz. PVC zemin kaplama modellerini inceleyerek aradığınız ürüne kısa süre içinde erişebilir, iç ya da dış mekanlarınızda istediğiniz detayları oluşturabilirsiniz. PVC zemin kaplama m2 modelleri arasından alanınızın boyutlarını göz önünde bulundurarak aradığınızı bulabilir, sahip olduğunuz mekanlara tarz kazandırmaya başlayabilirsiniz.

PVC Zemin Kaplama Özellikleri

PVC zemin kaplama özellikleriyle kullanıcılarının birçok beklentisine yanıt vermeyi başarır. Ürünlerin özellikleri hakkında daha detaylı bir şekilde bilgi almak istiyorsanız aşağıdaki maddelere göz atabilir, ürünlerin sundukları hakkında fikir edinebilirsiniz;

pvc zemin kaplama

 • Ürünlerin hammaddesi olan polivinil klorür, genel olarak çevre dostu ve zehirli olmayan bir yenilenebilir kaynaktır. Bazı ahşap zeminlerdeki formaldehit gibi zararlı bileşenlerle kıyaslandığında çevresel performans bakımından daha iyi bir avantajı bulunur. Bu yönüyle çevre hassasiyeti olan kullanıcılar da sıklıkla PVC zemin kaplama çeşitlerini tercih eder.
 • Yüksek elastikiyet ve darbe direnci de ürünlerin sağlamlığını pekiştiren özellikleri arasında yer alır. PVC zemin kaplama, doku olarak yumuşak olduğu için iyi bir esnekliğe sahiptir. Böylece ağır nesnelerin etkisi altında elastik özelliğini korumayı başarır. Ayrıca elastikiyet, üzerine yerleştirilen malzemelerin kayma olasılığını da önemli ölçüde azaltabilir. Özellikle fabrika gibi yerlerde bu güvenlik önem kazanır. Ağır nesnelere karşı darbe hassasiyetine sahip olması da ürünlerin dikkat çeken detayları arasında bulunur. Esnekliği sayesinde kolay toparlanan ürünler, hasar olma olasılığını düşürür. Böylece zeminlerin uzun süre aynı görünümünü korumasını mümkün hale getirir.
 • PVC zemin kaplama ürünlerinin ana bileşeni polivinil klorür olduğu için doğal bir su geçirmeme özelliğine sahiptir. Böylece uzun süre suyla temas halinde kalmazsa herhangi bir problem yaşanmaz. Bununla beraber dış mekanlar için özel olarak tasarlanan modellerde su geçirmeme özelliği daha yüksek derecededir. İşlevselliğiyle öne çıkan ürünler, sahip olduğu özellikler sayesinde her yerde kullanılabilir.
 • PVC zemin kaplamaları sahip olduğu özellikler sayesinde pratik bir şekilde kurulabilir. Basit yapı ve kurulumu, ürünleri herkes tarafından kullanılabilir hale getirir.
 • PVC zemin kaplama m2 ürünleri fiyat açısından uygun seviyelerde olduğu için herkesin rahatlıkla istediği işlemi yapmasına olanak tanır. PVC zemin kaplama geniş bir aralıkta dağıldığı için herkesin alabileceği seçenekler içerir.

Uygun PVC yer döşemesi fiyatları sayesinde istediğiniz görünümü kolaylıkla elde edebilir, iç ve dış mekanlarınızın kaplamasını gerçekleştirebilirsiniz. Birçok farklı seçeneğe sahip olan özellikler sayesinde istediğiniz yerde hayalinizdeki görünümü yakalayabilirsiniz.

Sunduğu Avantajlarla PVC Zemin Kaplama

PVC zemin kaplamaları sahip olduğu özellikler sayesinde kullanıcılarına birçok farklı avantaj sunar. İşlevselliği şık detaylarla harmanlayarak beklentileri karşılamayı başaran ürünler, zemin kaplaması söz konusu olduğunda birçok kişinin ilk tercihleri arasında yer alır. PVC yer kaplama çeşitlerinin olumlu tarafları hakkında daha detaylı bir şekilde bilgi almak istiyorsanız aşağıdaki listeyi inceleyebilir, ürünlerin özelliklerini öğrenebilirsiniz:

 • PVC zemin kaplama m2 geniş bir aralıkta dağılmasıyla öne çıkar. Farklı alanlara hitap edecek seçeneklere sahip olan ürünler, her bütçenin rahatlıkla erişebileceği fiyat seçenekleri içerir.
 • PVC zemin kaplama, birçok farklı durum için eşsiz bir zemin elde edilmesini mümkün hale getirir. Geniş renk ve stil yelpazesi sayesinde herkesin aradığı tasarımı kolaylıkla bulmasına yardımcı olur. Bununla beraber hem klasik hem de modern dekorasyonlarla eşsiz bir şekilde uyum sağlayabilen ürünler, her yerde rahatlıkla değerlendirilebilir.
 • PVC zemin kaplama çeşitleri, güçlü ve dayanıklı olmasıyla da öne çıkar. Bir zeminin sadece güzel görünmesini değil aynı zamanda uzun süre dayanıklı kalmasını da sağlayan ürünler, bu yönüyle her yerde kullanılır. Çekirdek katmanının üzerinde koruyucu PVC katman bulunan ürünler, özel tasarımı sayesinde uzun zaman boyunca dayanıklı kalacak şekilde üretilir. Çekirdek ne kadar sağlam olursa PVC üst katman da o kadar güçlü olur. Kaliteli malzemeyi başarılı işçilikle bir araya getiren ürünler, dayanıklılığı sayesinde uzun süre boyunca güzel görünümünü muhafaza eder.
 • Dayanıklılığını malzemesinin kararlılığından alan ürünler, herkesin güvenle kullanabileceği seçenekler arasında yer alır. İç mekanlardaki sıcaklık dalgalanmalarına karşı dayanıklı kalacak şekilde üretilen PVC zemin kaplamaları, bu yönüyle her yerde rahatlıkla kullanılabilir.
 • Bakımının kolay olması PVC zemin kaplamanın öne çıkan detayları arasında yer alır. Pürüzsüz ve su geçirmez bir yüzeye sahip olan ürünlerin temizliği de oldukça kolaydır. Nem ya da kir üst tabakadan alta doğru geçmediği için pratik bir şekilde temizlenebilir. Zemini hijyenik hale getirmek ve istediğiniz görünümü elde etmek için düzenli aralıklarla paspaslama yeterli olabilir. Bununla beraber özel olarak formüle edilen PVC kaplama temizlik ürünleriyle de zeminlerinizi rahatlıkla temizleyebilirsiniz.
 • Zemin PVC kaplama çeşitlerinin çoğu ortamın sıcaklığıyla uyum sağlama konusunda eşsiz bir yeteneğe sahiptir. Zeminler plastik alt tabakaya sahip olduğu için ısı direnci oldukça düşüktür. Böylece ürünlerin birçoğunu yerden ısıtmalı sistemlerle bir araya getirerek değerlendirebilir, konforlu bir atmosfer oluşturabilirsiniz.
 • Ürünler, ses emici özelliğe sahip olmasıyla da birçok kişi tarafından tercih edilir. Özellikle kalabalık bir apartmanda oturuyorsanız ses yalıtımını iyileştirmek için PVC zemin kaplama çeşitlerinden yararlanabilirsiniz. Farklı katmanlara sahip olan ürünler, ayak seslerini absorbe ederek evin içinde daha rahat bir şekilde yürümenize olanak tanır.
 • Genellikle metrekare başına 2 ya da 3 kg ağırlığına denk gelen ürünler, hafifliğiyle de birçok kişinin beğenisini kazanır. Normal zeminlerle kıyaslandığında yaklaşık %10 daha hafif olması, ürünlerin birçok kişi için tercih sebebi haline getirir.

PVC yer döşemesi seçeneklerini inceleyerek ürünlerin sunduğu avantajlardan yararlanmaya başlayabilirsiniz. Geniş bir yelpazeye sahip olan PVC zemin kaplama fiyatları sayesinde bütçenize uygun olan alternatifi kolaylıkla bulabilir, fonksiyonel ve şık kaplama ürünlerine kısa süre içinde sahip olabilirsiniz.

PVC Zemin Kaplama Kullanım Alanları

PVC zemin kaplama çeşitleri hemen hemen her yerde kullanılabilir. Ürünlerin nerelerde kullanılabileceğini merak ediyorsanız aşağıdaki maddelere göz atabilirsiniz;

zemin kompozit deck

 • Dayanıklılığı sayesinde PVC zemin kaplamalar spor salonlarında rahatlıkla kullanılabilir. Tümsek dokuya sahip olan modeller, sporcular için doğru miktarda çekiş sunar ve ideal egzersiz zemini oluşturur. Ayrıca ağır malzemelere karşı dayanıklı olduğu için spor aletlerinin kullanımı sırasında zemine uygulayabileceği zararları absorbe edebilir.
 • Nem direncine sahip olan PVC zemin kaplama modelleri, banyo gibi alanlar için ideal bir yapıya sahiptir. Bununla beraber nem direnci sayesinde mutfak döşemelerinde de rahatlıkla kullanabilir, iç mekanlarınıza hayalinizdeki havayı kazandırmaya başlayabilirsiniz. Su temasının yaygın olduğu mutfak ve banyo gibi alanlarda direnç sunması, ürünlerin işlevselliğini artırır. Bununla beraber yağ ya da kimyasal gibi malzemelere karşı dirençli seçenekler olduğu için de ürünleri her yerde değerlendirebilirsiniz.
 • Bakımı kolay olduğu için ürünleri evcil hayvan olan evlerde de rahatlıkla kullanabilirsiniz. Leke tutmayan bir yapıya sahip olmasının yanı sıra kolaylıkla temizlenebildiği için kirleri kolaylıkla ortadan kaldırabilirsiniz.
 • PVC zemin kaplamaları, endüstriyel depolarda da rahatlıkla kullanılabilir. PVC zemin kaplama m2 fiyatları uygun seviyelerde olduğu için geniş alanların rahatlıkla döşenmesini mümkün hale getirir. Depolar genellikle forklift ya da küçük araçların kullanıldığı alanlardır. Çok fazla hareketli nesnenin kullanıldığı yerlerde zemin kalitesi önem kazanır. Depolarda normal seramik karolar kullanmak yerine kalitesi ve fonksiyonelliğiyle öne çıkan PVC yer döşemesi çeşitlerinden yararlanabilirsiniz.
 • Sahip olduğu özellikler sayesinde ürünler okul gibi alanlar için de idealdir. Hem güvenlik hem de işlevsellik bakımından öne çıkan ürünleri okulların koridorlarında ve sınıflarında kullanabilirsiniz.
 • Otellerde de benzer şekilde PVC zemin kaplamalardan yararlanılabilir. Otelin geniş alanlarını sağlam bir şekilde döşerken şık bir görünüm kazandırmanıza yardımcı olan ürünler, dayanıklılığıyla da ideal hale gelir.
 • Şık detaylara sahip olan modeller, ofislerde de sıklıkla kullanılır. Kaygan olmayan ürünler, ofis ortamına şık bir görünüm kazandırırken işlevselliğiyle de dikkatleri üzerinde toplar.
 • PVC zemin kaplama çeşitleri evlerin herhangi bir odasında da kullanılabilir. Yatak odalarından salonlara kadar geniş bir kullanım alanına sahip olan ürünler, evlerde istediğiniz görünümü yakalamanıza yardımcı olur.
 • Dış mekanlar için özel olarak dizayn edilen modeller, veranda, balkon ya da teras gibi alanlarda değerlendirilebilir. Su direnci yüksek olan ve şık detaylarıyla kullanıcılarının beğenisini kazanan PVC kaplamalar, iç mekanların yanı sıra dış mekanlarda da kullanabileceğiniz seçenekler içerir.

PVC zemin kaplama fiyatları ve seçeneklerini inceleyerek ürünleri istediğiniz yerde kullanabilirsiniz. Kaplama yapacağınız yeri belirledikten sonra PVC yer döşemesi modellerini inceleyerek istediğiniz niteliklere sahip olan ürünlere kolaylıkla erişebilirsiniz.

PVC Zemin Kaplama Kurulumu

Zemin kaplama PVC çeşitleri pratik kurulumuyla öne çıkar. Ürünler genel olarak şu şekildedir:

 • Yüzey sertliği açısından PVC zemin kaplama taş ve kilim arasında bir noktada konumlandırılır. Esnek ve yumuşak yapısı, ürünleri yer döşemesi yapmak isteyen kişiler için ideal hale getirir. Döşeme çeşitlerinin kaplaması ahşap ya da seramik plakalardan çok daha kolaydır. Bununla beraber ürünleri kesmeniz gerektiği durumlarda dikkatli bir şekilde hareket etmeniz önemlidir.
 • İlk olarak ürünleri döşeyeceğiniz yerin ölçülerini iyi bir şekilde almanız gerekir. Böylece ihtiyacınız olan ebattaki modellere ulaşabilir, istediğiniz görünümü pratik bir şekilde yakalayabilirsiniz. Eğer yanlış ölçülerde ürün alırsanız ekleme ve kesme işlemleri için daha fazla vakit ayırmanız gerekebilir.
 • Ürünlerin döşemesini yaparken doğru araç kullanmanız gerekir. Örneğin, kaplamaları kesmeniz gerekiyorsa kullanacağınız bıçağın keskin olmasına dikkat etmelisiniz. Eğer ürünleri banyoya döşemeyi düşünüyorsanız derzlerden kaçınmalısınız. Eğer derzlerden kaçınamıyorsanız iyi bir dolgu malzemesi ile araları doldurmanız gerekir.
 • Levhaları kurmaya başlamadan 1 gün önce açmanız önerilir. Böylece daha rahat bir şekilde kurulumu gerçekleştirebilirsiniz. Kaplamaları kuracağınız zeminin temiz, kuru, sağlam ve düz olması önemlidir. Böylece montaj işlemini daha rahat bir şekilde yapabilirsiniz. Zemininiz düz değilse daha kalın modeller arasından seçim yaparak istediğiniz görünümü daha kolay bir şekilde yakalayabilirsiniz. Zeminde çatlaklar varsa dolgu karışımı ile doldurmanız önerilir.
 • Ürünleri nasıl döşeyeceğinizi planladıktan sonra montaja geçebilirsiniz. Zeminde birden fazla parça kullanacaksanız önlem amaçlı olarak kaplamaları 10 cm ekstra uzunlukta kesmeniz önerilir. Herhangi bir karışıklık olmaması için parçaları numaralandırabilir, istediğiniz yere kaplama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.
 • Zemini iyi bir şekilde temizledikten sonra PVC zemin kaplama yapıştırıcısı sürerek malzemenin yapışması için tabanı oluşturabilirsiniz. Yapıştırıcıyı sürdükten sonra üzerine kaplamayı yerleştirebilirsiniz. Bununla beraber yapıştırıcılı modellerden birini kullanıyorsanız ürünlerin arkasındaki tabakayı kaldırarak yerleştirme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.
 • Zemine yerleştirdiğiniz bölümlerde boru varsa malzemeleri ona uygun olacak şekilde kesmeniz gerekir. Eğer boruların etrafına kaplama yapmayı düşünüyorsanız sıcak hava tabancası kullanabilirsiniz.
 • Ürünleri döşedikten sonra zemin üzerinde yürümemeye dikkat etmelisiniz. 1 gün boyunca üzerinde yürümekten kaçınarak döşemenin iyi bir şekilde kaplandığından emin olabilirsiniz.

Yapışkansız ya da yapışkanlı PVC zemin kaplama çeşitlerini pratik bir şekilde yerleştirebilir, istediğiniz görünümü elde etmeye başlayabilirsiniz. PVC zemin kaplama çeşitleri ve seçeneklerini inceleyerek kaplama için ihtiyaç duyabileceğiniz malzemelere anında erişebilirsiniz.

PVC Zemin Kaplama Modelleri

PVC zemin kaplama çeşitleri kendi içinde yapışkanlı ve yapışkansız olmak üzere genel anlamda iki farklı kategoriye ayrılır. Ürünler genel olarak şu şekildedir:

 • Kendinden yapışkanlı PVC zemin kaplama çeşitleri, pratik kurulumuyla öne çıkar. Ürünlerin zemine gelen tarafında yapışkanlı bir bölüm bulunur. Bu bölümü çıkararak herhangi bir ekstra yapıştırıcı kullanmadan ürünleri zemine yerleştirebilir, pratik bir şekilde işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.
 • Yapışkansız olan modeller de geleneksel döşemelerle kıyaslandığında oldukça rahat bir kullanıma sahiptir. Yapıştırıcıyı zemine sürdükten sonra ürünleri kolaylıkla yerleştirebilir, istediğiniz görünümü elde edebilirsiniz.

Hangi modelin sizin için daha uygun olduğunu belirledikten sonra PVC yer döşemesi fiyatları arasından seçiminizi yapabilir, ürünleri istediğiniz gibi kaplamaya başlayabilirsiniz. Yapışkanlı ve yapışkansız PVC zemin kaplama m2 modelleri arasından size hitap edene kısa süre içinde erişebilirsiniz.

Tasarımlarına Göre PVC Zemin Kaplama Çeşitleri

Kullanım şekillerinin yanı sıra ürünler tasarımları bakımından da birbirinden ayrılır. Genel olarak ürünler şu şekilde özetlenebilir:

 • Seçenekleri incelediğinizde ahşap görünümüne sahip olan modeller olduğunu görebilirsiniz. Ahşap görünümlü PVC zemin kaplama modelleri, parke benzeri bir görünüme sahip olmasıyla öne çıkar. Hem açık hem de koyu tonlara sahip olduğu için her yere rahatlıkla uyum sağlar. Ofislerden salonlara kadar geniş bir kullanım alanına sahip olan ürünler, şık parçalar arayan kişiler için iyi bir seçenek haline gelir.
 • Seçenekleri incelediğinizde taş görünümüne sahip olan tasarımlar da bulabilirsiniz. Taş görünümlü olanlar, dış mekanlarda kaplama yapmayı düşünenler için iyi bir seçenek haline gelir. Taş detayları, dış mekanlarla eşsiz bir şekilde uyum sağlayarak hoş bir görünüm elde edilmesini sağlar.
 • Karma desenlere sahip olan PVC zemin kaplama modelleri, farklı bir zemin arayışında olanlara hitap eder. Birkaç farklı rengin ya da desenin bir arada kullanıldığı ürünler, orijinal bir görünüm yakalamak isteyenler için iyi bir seçenek haline gelir. Minimal detaylarla dekore edilen odaların zeminlerini karma desenlerle kaplayarak farklı bir hava yakalayabilir, iç mekanlarınızın görünümüne çarpıcı bir doku kazandırabilirsiniz.
 • Renkli modeller çocuk odaları gibi alanlar için idealdir. Birçok farklı rengin bir arada kullanıldığı modeller, çocukların beğenisini kazanır. Çocuk odalarına hareket katmak istiyorsanız seçeneklere göz atabilirsiniz.
 • Renkli modellerin yanı sıra ürünler arasında tek renkten oluşan tasarımlar da olduğunu görebilirsiniz. Zarif ve sade bir zemin istiyorsanız tek renkli modeller arasından seçim yapabilirsiniz.

Koçtaş’taki PVC zemin kaplama m2 fiyatları ve seçeneklerini inceleyerek istediğiniz görünüme sahip olan modele kolaylıkla erişebilir, hayalinizdeki görünümü yakalayabilirsiniz. Koçtaş’taki uygun PVC yer döşemesi fiyatları arasından bütçenize uygun olanı bulabilir, kaliteli ürünlere uygun fiyatlarla sahip olabilirsiniz.

PVC Zemin Kaplama Kategorisiyle İlgili Sıkça Sorulan Sorular

PVC Zemin kaplama nerelerde kullanılır?

PVC zemin kaplama hem iç hem de dış mekanlarda kullanılabilmesiyle öne çıkar. Seçenekleri incelediğinizde okul, alışveriş merkezi, ev, ofis, spor salonu ya da depo gibi farklı yerlerde kullanılabilecek birçok alternatif olduğunu görebilirsiniz. PVC yer döşemesi modellerini inceleyerek istediğiniz yere uygun olan modele anında erişebilirsiniz.

PVC Zemin kaplama nasıl yapılır?

PVC zemin kaplamasını yapmadan önce zemini tozlardan ve lekelerden arındırmanız gerekir. Ardından seçtiğiniz modele göre zemine yapıştırıcı sürmeniz gerekebilir. Kendiliğinden yapıştırıcıya sahip olanları direkt zemine yerleştirebilir, istediğiniz görünümü pratik bir şekilde yakalayabilirsiniz.

PVC Zemin kaplama nasıl temizlenir?

Ürünlerin temizliği de oldukça kolaydır. Elektrikli süpürge ile süpürdükten sonra üzerindeki lekeleri paspas yardımıyla temizleyebilir, kaplama temizliği için özel olarak üretilen malzemelerle istediğiniz canlı ve parlak görünümü elde edebilirsiniz.

PVC Zemin kaplama suya dayanıklı mı?

PVC, suya karşı dayanıklı bir malzeme olmasıyla öne çıkar. Bu sayede banyo ya da mutfak gibi alanlarda da kullanılabilir. Dış mekanlar için tasarlanan modellerde suya dayanıklılık artırılarak daha iyi bir performans elde edilmesi sağlar. Ürünleri dilediğiniz yerde kullanabilir, sağlam ve dayanıklı yapılarından yararlanabilirsiniz.

En Çok Satan PVC Zemin Kaplama Hangileri?

Koçtaş PVC Zemin Kaplama kategorisinden en çok satan 5 ürün;

 1. Nwyp02 Açık Gri Budaklı Yapışkanlı Ahşap Pvc Yer Döşeme Parkesi
 2. Nwyp03 Naturel Bej Yapışkanlı Ahşap Pvc Yer Döşeme Parkesi
Daha fazla göster
4 Ürün Listeleniyor
Filtrele
Göster: 3'lü 5'li
Sıralama: