150 TL Üzeri Kargo Bedava

Kamp Sandalyesi

Filtreler
Özellikler
-
Fırsatlar
Fırsatlar

Kamp Sandalyeleri ile Portatif Rahatlık 

Dış mekanlarda konforlu zaman geçirmek için kullanılan kamp sandalyesi çok amaçlı kullanıma sahiptir. Portatif sandalye olarak da bilinen modeller son dönemde yalnızca kamp sevenlerin değil her evin tercihi haline gelir. Tercih edilmesinde sağladığı birçok avantajın payı vardır. Katlanabilir mekanizması sayesinde yer kaplamaz. Her yere kolaylıkla taşınabilir. Taşırken kolaylık sağlaması açısından elde ya da omuzda taşınabilecek kılıfları vardır. Kılıflar kumaşın deforme olmasının da önüne geçer. Ayrıca, birçok modelde kılıflar çıkartılarak temizlenebilir. Kılıf değişimine de uygundur.

en rahat kamp sandalyeleriKamp sandalyesi bahçede, balkonda ya da terasta kullanılabilir. Rahatlığı sayesinde misafir ağırlamak için uygundur. Güneşe, yağmura, suya karşı dayanıklıdır. Piknik yaparken ya da sahil giderken birlikte götürülebilir. Balık tutmak gibi daha spesifik uğraşlar için de uygun tasarımları mevcuttur. Bir arabanın hatta bir bisikletin arkasında bile taşınabilir. Şehir içinde parklarda zaman geçirmek için de uygun bir ürünüdür.

Katlanır kamp sandalyesi olarak farklı modeller üretilir. Standart kamp sandalyesi kolçaklı tarzdadır. Oturma esnasında yiyecek ve içecek tüketimine uygun şekilde tasarlanır. Çocuk kamp sandalyesi de kolçaklı olarak üretilir. Kullanılan modeller genellikle pastel renklerde ve hayvan figürlerindendir. Sırt bölümü daha kısa olan modeller, daha dik oturmayı gerektirici durumlarda kullanılır. Örneğin, sırtı yüksek olan modeller insanı daha aşağı çektiği için balık tutarken uygun değildir. Kolsuz olanlar genellikle yatar pozisyonda dinlenmek için idealdir. Sahillerde, güneşlenirken rahatlıkla kullanılabilir.

Kamp Sandalyesinin Kullanımı ve Avantajları

Kamp sandalyesi adından da anlaşıldığı gibi temelde kampa ya da bir gezintiye gidildiğinde oturmak üzere kullanılacak ürünlerdir. Kamp sandalyesi 2li set ya da takım olarak kullanılan kamp malzemelerinde, katlanabilen masa ya da sehpa tarzı ürünler de bulunur. Kamp özelinde kullanılanlar için temel fonksiyon dayanıklılık ve hafifliktir. Kamp esnasında konfordan taviz verilebilir. Yarı yolda bırakan bir oturma ekipmanı ise felakettir.

Son dönemde kamp sandalyesi esas kullanım amacını aşmış ve her eve girmeyi başarmıştır. Bahçede, terasta ya da balkonda oturmak için, hafta sonu ufak bir kaçama için ya da mesai sonrası parkta biraz dinlenmek için rahatlıkla kullanılır. Genişleyen kullanım alanları talebi arttırırken yeni modellerin tasarlanmasını da sağlar. Modern yaşamın etkisiyle daha minimal kamp sandalyesi modelleri ortaya çıkar. Bir yandan da şezlong, hamak gibi farklı tasarım modelleriyle farklı ürünlerin alternatifi haline gelir. Gerek kamp sandalyesi fiyatları gerekse portatif yapısı sayesinde son dönemde pazar payı artan ürünler listesindedir.

Sandalye modelleri ile karşılaştırıldığında, kamp sandalyesi kullanmanın önemli avantajları vardır. Bunların arasında en öne çıkan özellik portatif bir yapıya sahip olmasıdır. Portatif yapısı sayesinde aşağıdaki konularda da ön plana çıkar:

 • Katlanır olması sayesinde yer kaplamaz.
 • Hafiftir. Her yere kolayca taşınır.
 • Dış etkilere karşı dayanıklıdır.
 • Nefes alan kumaşların kullanımı ile terleme yapmaz.

Kamp Sandalyesi Modelleri

Kamp sandalyesi ve ekipmanlarının kullanım alanları genişledikçe, ihtiyaç doğrultusunda tasarımları da farklılaşır. Hem uygun kamp sandalyesi fiyatları hem de kullanım kolaylığı sayesinde farklı ürünlere başarılı bir alternatif olarak ortaya çıkar.

Kamp sandalyesi modelleri kullanım açısından üçe ayrılabilir;

 • Gündelik kullanım için tasarlanan klasik modeller,
 • Yürüyüş, seyahat gibi yerlerde gereksinimi karşılayabilecek yeni ve modern tasarımlar,
 • Gün içinde sabit bir yerde uzun süreli kullanılabilecek fonksiyonlar geliştirilen alternatif modeller,

Çocuk kamp sandalyesi modelleri de diğer ürünlerden farklı bir kategori olarak değerlendirilebilir.

Gündelik Kullanım İçin Klasik Kamp Sandalyesi Modelleri

kamp sandalyesi takımlarıKlasik modellerin iki yaygın çeşidi vardır. Bunlardan biri her amaç için kullanılabilecek standart sandalye modelidir. Gövde iskeleti metalden yapılır. Oturma ve sırt bölümünü kaplayan kumaş tek parçadan oluşur. Esnektir. Oturulduğunda aşağı gömülme yapar. Tek parçadan oluşan kumaş sayesinde bel bölümünde rahatsızlık hissi yaratmaz. Genellikle yanlarında da aynı kumaş ile kaplanmış kol koyma yerleri olur. Kol bölümünde bardakların konulmasını ve dökmeden sıvı tüketilmesini sağlayacak bir bölüm bulunur. Ayak bölümleri çarpı n. Kullanılmadığında içe doğru katlanabilir. Katlandığında çok az yer kaplar. Hatta özel olarak hazırlanmış bir sırt çantasında kolaylıkla taşınabilir.

Diğer klasik model ise daha çok piknik ve plajda kullanılır. Piknik sandalyesi daha dik bir şekilde oturmak için kullanılır. Plaj sandalyesi ise biraz daha yataydır.  Kaplanan kumaş iki parçadır. Oturma bölümü ve sırt bölümünde farklı parçalar bulunur. Gövde iskeleti genellikle metal olmasının yanında ahşap modeller de mevcuttur. Kol bölümünde kumaş bulunmaz. ahşap ya da metaldendir. Bardak konulacak bir bölüm yoktur. Kol bölümünden çıkan ayakları pergel gibi açılır. Sandalye ikiye katlanabildiği için daha geniş yer kaplar.

Klasik bir model tercihinde en önemli noktalar kumaş, kol bölümleri ve sandalyenin yüksekliğidir. Kumaşın terletme yapmaması, sıvıları tutmaması ve güneşte solma yapmaması beklenir. Rahatlık açısından kol bölümünün uzunluğu ve genişliği kullanan kişiye uygun olmalıdır. Yükseklik önemli bir değişken olduğu için sandalyenin boy ile orantılı olduğundan emin olunmalıdır.

Modern Kamp Sandalyesi Tasarımları

Modern tasarımlar genellikle yerden daha fazla tasarrufu göz önünde bulundurur. Hem katlandığında hem de açıldığında daha az yer kaplaması sağlanır. Buna ek olarak sandalyenin işlevini arttırıcı kimi düzenlemeler de yapılır. Modern modeller daha çok dağ yürüyüşü, patika gezileri gibi hafta sonu kaçamakları düşünülerek tasarlanır. Yürüyüş sırasında kolda ya da sırtta taşınabilmesi önceliklidir. Bisiklet turlar için de oldukça ideal bir modeldir.

Küçük bir model olan kepçe kamp sandalyesi, yere daha yakın olacak şekilde tasarlanır. İskelet gövdesi metalden üretilir. Ayaklar ve taşıyıcı gövdesi diğer modellere göre biraz daha incedir. Buna rağmen 120 kg'a kadar taşıma kapasitesine sahiptir. Ayak tasarımı X ya da V şeklinde olabilir. Kullanılan kumaş daha az esnek ve sağlamdır. Standart modellerde kol koyacak alan bulunmaz. İkiye katlanarak oldukça küçük bir boyuta getirilir. Çantalı kamp sandalyesi olarak da bilinen modellerde sandalye çanta içinde teslim edilir. Tercihe göre uzun ya da kısa sırt bölümüne sahip modelleri kullanılabilir.

Modern tasarımlarda daha farklı zevklere de yanıt olan modeller bulunur. Askılı sandalye çeşitleri bunlardan biridir. Bu modelde genellikle takılıp çıkarılabilen bir gövde bulunur. Gövdeye bağlı ve normal sandalyeye benzer dört ayağı vardır. Oturma alanı bu gövdeye tutturulur. Bu bölüm ileri geri sallanabilir. Minik bir hamağı andıran askılı kamp sandalyesi oldukça konforludur. Tüm parçalar demonte olabildiği için yerden tasarruf sağlar.

Alternatif Kamp Sandalyesi Modelleri

Yürüyüş ya da seyahat esnasında kullanılabilecek modellerden farklı olarak daha sabit bir alana uygun olarak tasarlanan modeller de mevcuttur. Bunlar sabit bir ortamda dinlenmek amacıyla kullanılır. Konfor ön plandadır. Dış koşullara uygun eklentiler ya da aparatlar kullanılır. Gün içinde kullanım süresi uzun olacağından, kullanılan kumaşın terletmemesi gerekir. Bu tür modellerde fileler sıkça kullanılır.

Kanopili modeller klasik sandalyelere yapılan gölgelik eklentisine sahip ürünlerdir. Baş üzerinde bulunan tente biçimindeki gölgelik, güneşten korunmayı sağlar. Gölgeliğin boyutlarına göre hem baş hem de vücut bölümlerini koruyabilir. Standart modeller gibi tek parça kumaştan ya da plaj modelleri gibi çift parça kumaştan üretilebilir. Kol koyma yerlerdi kumaş ya da ahşap olabilir. Genellikle rahatlık ön planda olduğu için bu bölümler geniştir. Birçok çeşidinde gölgelik bölümü ileri ve geri olarak ayarlanabilir. Böylece güneşin geliş açısına göre değişiklik yapılabilir. Oturma bölümlerinde kullanılan kumaşlar da diz bölümü rahatlığı için biraz uzun dizayn edilmiştir.

Şezlong tipi modellerde bacakları uzatabilmek adına ekstra bir alan konulmuştur. Genelde açılır kapanır bir mekanizmadır. Oturma ya da yatma pozisyonunda kullanılabilir. Yazlık bölgelerde yapılan kamplar için uygundur. Farklı tasarımlar mevcuttur. İskelet yapısı klasik modellere benzer. Standart ya da piknik tipleri temelinde üretilir. Kumaşı ve kol bölümleri de seçilen tipe göre değişiklik gösterir.

Çocuk Kamp Sandalyesi Modelleri

Çocuk kamp sandalyesi modelleri hem boyut hem de tasarım açısından diğer modellerden oldukça farklıdır. Çocuk kamp sandalyesi modelleri yukarıda sayılan tüm model tasarımlarında üretilebilir. Gündelik hayatta bahçede, balkonda, terasta kullanılanlar sade ve hafif olmalıdır. Sürekli taşınma ihtimaline karşı çok fazla aparat güvenlik sorununa sebep olabilir. Çocuk kamp sandalyesi modellerinin çoğunda pastel tonlar ve hayvan figürleri kullanılır. Çocuğun sevdiği renk ve figür tercihi sandalyeyi severek ve özenle kullanmasını sağlayacaktır.

Sandalye seçiminde çocuğun güvenliği ön planda tutulmalıdır. Örneğin, küçük yaş grupları için bardaklık bulunan modeller uygun olmayabilir. Düştüğünde canını acıtmayacak alçaklıkta, kepçe modeller düşünülebilir. 3 yaş itibari ile kollu kamp sandalyeleri modelleri geçilebilir. Sandalyenin arka bölümünün çocuğun tüm sırt alanını kaplaması vücut sağlığı için önemlidir. Kullanım açısından da rahatlık sağlar. Çocuk sandalyeye oturduğunda tüm vücuduyla aşağı gömülmemelidir. Aksi takdirde kalkmaya çalıştığında denge kaybı yaşanabilir. Yere doğru yuvarlanarak bir kazaya sebebiyet verilebilir.

Çocuklar için model seçimi, kullanılacak alana göre yapılır. Gündelik kullanımda küçük çocuklar için kepçe modeller, 3 yaş sonrası ise klasik modeller tercih edilebilir. Yazın dış mekanda kullanılacak sandalyelerin mutlaka güneşlik bölümleri olmalıdır. Takıp çıkarılabilir bir aparatın kullanımı iş görecektir. Ailecek yapılacak gezileri bir eğlenceye dönüştürmek için askılı modeller tercih edilebilir.

Kamp Sandalyesi Seçimi

Kamp sandalyesi tercihinde yalnızca görünüme bakmak hata olur. Fiziksel özellikleri ile modelinin kullanıcı ve kullanım alanı ile uyumlu olması gerekir.

Seçim yapılırken aşağıdaki noktalara dikkat edilmesi gerekir;

çok renkli kamp sandalyeleri

 • Tak çıkar modeller için parçaların tam olmasına, kaybolması durumunda benzer malzemenin bulunurluğuna dikkat edilmelidir.
 • Gövde iskeleti taşıyıcı kısım olduğu için sağlam olmalıdır.
 • Özellikle yürüyüş, gezi gibi amaçlarla kullanılacaksa kurulumunun kolay olması öncelikler arasındadır.
 • Sandalyenin dayanıklılığını belirleyen bir diğer konu kumaş seçimidir. Naylon kumaşlar çabuk deforme olur. Taşıma kapasitesi yüksek değildir. Güneşe, suya, neme karşı dayanıklı taşıma kapasitesi yüksek kumaşlar tercih edilmelidir.
 • Ev dışında kullanımlarda sandalyeye monte edilmiş ekstralar son derece önemlidir. Bardaklık ve çanta en kullanışlı yardımcı ürünlerdendir. Ayrıca takım halinde satılan masalı kamp sandalyesi de vardır. 
 • Taşıma kapasitesi paketlerin üzerinde belirtilir. Bireysel kullanım için kişi kendi ağırlığını düşünebilir. Ortak kullanım için alınan kamp sandalyesi en az 120 kg kapasiteli olmalıdır. Yerden yüksekliği de kullanıcının boyu düşünülerek belirlenmelidir.
 • Kapalı boyutları sandalyenin araç içinde, bisikletle ya da elde taşınacak olması,saklanacak alanın genişliği gibi konular için önemlidir.
 • Fonksiyonu gereği kamp sandalyesi hafif olmalıdır. Yine de doğa içinde kullanılan ürünlerin rüzgardan etkilenmemesi adına minimum bir ağırlığı olması beklenir.
 • Kamp sandalyesi fiyatları performans ve maliyet açısından değerlendirilmelidir. Ürünün fiyatı ve elde edilecek faydanın kullanım sıklığına göre de düşünülmesi gerekir.

Kamp Sandalyesi Özellikleri

Kamp sandalyesi özellikleri aşağıda yer alan malzeme ve kriterlere göre belirlenir;

 • Ürünün Parçaları: Kamp sandalyeleri üretiminde kullanılan her bir parçanın kalitesi kadar kalitelidir. Sandalyenin temel parçaları gövde iskeleti, bağlantı noktaları ve kaplama kumaşıdır.
 • Gövde İskeleti: Genellikle metaldir. Kol gibi bazı bölümlerinde ahşap kullanımına rastlanır. Tamamen ahşap kamp sandalyesi modelleri sık sık taşımaya uygun değildir. Bahçe, teras gibi ev içi dış mekanlarda kullanılabilir.
 • Kumaş: Naylon gibi malzemeler düşük maliyetli olsa da çok kolay yıpranır. Yoğunlukla kullanılan kumaş polyesterdir. İçine belli oranlarda termoplastik polietilen kullanılarak kumaş sağlamlaştırılabilir. Sırt gibi belli yerlerde bölgesel olarak file kullanımı da yapılabilir.
 • Ekstra Malzemeler: Bardaklık, çanta gibi ekstra yardımcı ürünler sandalyenin zorunlu parçaları arasında değildir. Bu parçalar ürüne katma değer katar. Bulunması avantajdır.
 • Taşıma Kapasitesi: Genellikle 90-120 kg arasında değişir.
 • Yükseklik: Yükseklik çok değişken bir ölçüttür. Modele göre standart yükseklik değişir. Lüks ve büyük kamp sandalyesi yüksekliği ise 120 cm'e kadar çıkabilir.
 • Ağırlık: Standart kamp sandalyeleri 2-4 kg arasında ağırlığa sahiptir. 
 • Maliyet: Kamp sandalyesi fiyatları üretimde kullanılan malzemelere göre farklılık gösterir.

Kamp sandalyesi modelleri seçiminde Koçtaş internet sitesinden tüm bu özellikler tek tek filtrelenebilir. Daha kısa sürede daha ayrıntılı bir arama yapılarak, aranılan ürün rahatlıkla seçilebilir. Beğenilen ürün Koçtaş internet sitesinden ya da mağazalardan teslim alınabilir.

Kamp Sandalyesi Kategorisiyle İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Kamp Sandalyesi Kaç Kilo Taşır?

Kamp sandalyesi modellerine göre farklı kiloda ağırlık taşıyabilir. Bunda gövde iskeleti ve kumaşı için kullanılan malzemeler etkendir. Sandalyelerin ayak yapısı da dengenin sağlanması açısından ağırlık kapasitesinde önemlidir. Çocuk sandalyelerinin 60 kiloya kadar taşıma kapasitesi vardır. Standart kamp sandalyeleri 90 kg-120 kg arasında ağırlığı taşıyabilir. İstisnai olarak 150 kg taşıyan kamp sandalyesi modelleri de vardır.

Kamp Sandalyesi Nereden Alınır?

Kamp sandalyesi en çok modele ve en dayanıklı ürünlere sahip kurumsal firmalardan alınır. Diğer kamp malzemelerinin de bulunabileceği mağazalar tercih edilmelidir. Koçtaş bu kategoride en önemli perakende mağaza zincirlerinden biridir. En kullanışlı, en modern ve en uygun modelleri müşterileri ile buluşturur. Gereksinim duyulabilecek yardımcı ürünler de ekstra bir emek harcamadan hızlıca tedarik edilebilir. Kamp sandalyesi seti gibi riskli ürünler için iade koşulları da uygundur.

Kamp Sandalyesi Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Kamp sandalyesi alırken dikkat edilmesi gereken temel noktalar dayanıklılık, kullanacak kişilerin fiziksel özellikleri ve kullanım alanları ile uyumluluktur. Dayanıklılığın belirleyici kriterleri kullanılan malzemeler ve sandalyenin fiziksel yapısıdır. Kullanıcıların fiziksel özellikleriyle uyum taşıma kapasitesi, yerden yüksekliği, ağırlığı, genişliği gibi noktalarda ortaya çıkar. Kullanım alanları ise sandalyenin hangi amaçla ve nerelerde daha çok kullanılacağı ile ilgilidir. Örneğin, yürüyüş parkuru üzerinde konaklamalı bir kamp alanı kurulacak ise yürürken taşınabilecek özelliklere sahip bir ürün seçilmelidir. Sandalyenin ağırlığı ve katlandığındaki boyutu göz önünde bulundurulmalıdır.

Kamp Sandalyesi Nasıl Olmalı?

Kamp sandalyesi katlanabilir olmalıdır. Her yere kolayca taşınabilen portatif bir ürünüdür. Hafifliği önemlidir. Muhafaza edildiğinde ve taşındığında çok fazla yer kaplamamalıdır. Kullanıcının güvenli bir şekilde oturup kalkabilmesi için ayakların dengeli olması gerekir. Tasarımlara kullanım alanı ve gereksinimler yön verir. Yükseklik ölçütleri kullanım alanı göz önünde bulundurularak belirlenir. Örneğin, engebeli alanlarda düşme riskini azaltmak için alçak modeller tasarlanabilir.

Kamp Sandalyesi Nasıl Temizlenir?

Kamp sandalyesi dış etkilere maruz kaldığı için çabuk tozlanır ve kirlenir. Çamur ve diğer lekeler de olağandır. Öncelikle sandalyenin metal bölümleri sıvı deterjanlı bir nemli bezle silinir. Ahşap bölümleri var ise ahşaba zarar vermeyecek bir ürün kullanılmalıdır. Temizlemede en zorlayıcı bölüm ise oturak ve sırt bölümlerindeki kumaşlardır. Kenarlıklarda birikmiş kırıntılar süpürge makinesi ile alınır. Hafif lekeler yine nemli bir bezle silinir. Birçok model giydirilebilir formatta olduğundan, kumaş belli periyotlarda çıkartılarak derinlemesine temizlenir ve havalandırılır. Kullanılan çoğu kumaş çamaşır makinesinde deforme olabileceğinden el ile temizlik tercih edilir.

En Çok Satan Kamp Sandalyesi Hangileri?

Koçtaş Kamp Sandalyesi kategorisinden en çok satan 5 ürün;

 1. 2li Kamp Sandalyesi
 2. Kamp Sandalyesi
 3. Büyük Kamp Sandalyesi Mavi Siyah
 4. Gravity Sandalye Gri
 5. 2'li Kamp Sandalyesi
Daha fazla göster
130 Ürün Listeleniyor
Filtrele
Göster: 3'lü 5'li
Sıralama: