150 TL Üzeri Kargo Bedava

Halı

Filtreler
Özellikler
-
Fırsatlar
Fırsatlar

Her Ortama Uyum Sağlayan Halı Modelleri

uygun halı modelleriÇok sayıda zemin kaplama seçeneği olsa da halılar şık duruşu ve her ortama uyum sağlama yeteneğiyle herkes tarafından tercih edilen ürünler arasında yer alır. Yaşam alanlarınıza farklı bir hava katmak istiyorsanız halı modellerinden yararlanabilir, istediğiniz görünümü pratik bir şekilde elde edebilirsiniz. Halı çeşitleri, iç mekanlardan dış mekanlara kadar her yerde kullanılan önemli ürünler arasında bulunur. Bununla beraber ürünler dış mekanlarda kullanılacaksa üstünün kapalı olması gerekir. İşlevselliğiyle öne çıkan ürünler, zeminlerin iyi bir şekilde korunmasını sağlar. Örneğin, evcil hayvan besliyorsanız zeminlerinizi koruma altına almak için ürünlerden yararlanabilirsiniz. Bununla beraber mutfak gibi alanlarda yere dökülebilecek yiyecekleri daha rahat bir şekilde toplamanıza yardımcı olan ürünler, fonksiyonelliğiyle dikkatleri üzerinde toplar. 

İşlevsel olmasının yanı sıra halı çeşitleri dekoratif olarak da kullanılabilecek parçalar arasında yer alır. Farklı tasarım detaylarına sahip olan halı modelleri, her dekorasyon tarzıyla eşsiz bir şekilde uyum sağlar. Yaşam alanlarınızın tasarımı rustik, klasik, modern, avangart ya da country gibi farklı tarzlara sahip olsa da uygun halı modeliyle istediğiniz detayları yakalayabilir, hayalinizdeki görünümü pratik bir şekilde elde edebilirsiniz. Malzeme, tasarım ve tarz bakımından birbirinden ayrılan ürünler sayesinde zeminlerinizi dilediğiniz gibi kaplayabilir, hayalinizdeki detayları elde edebilirsiniz. Evlerin yanı sıra otel, restoran ya da kafelerde de sıklıkla kullanılan ürünler, işletmelerine farklı bir hava kazandırmak isteyen kişiler tarafından tercih edilir. İşletmenizin değerini artırmak ve farklı bir görünüm elde etmek istiyorsanız ürünlerin sunduğu özelliklerden faydalanabilirsiniz. 2, 4 ya da 6 metrekare halı çeşitleri arasından yaşam alanlarınıza uygun modeli bulabilir, her yerde ürünlerin şıklığından faydalanabilirsiniz. Her bütçeye uygun halı fiyatları arasından size hitap edeni bulabilir, aklınızdaki tasarımı yaşam alanlarınıza taşıyabilirsiniz.

Halı Kullanmanın Sunduğu Avantajlar

Halılar sahip olduğu özellikler sayesinde kullanan kişilere pek çok avantaj sunar. Ürünlerin olumlu yönleri ve fonksiyonelliği hakkında daha detaylı bir şekilde bilgi almak istiyorsanız aşağıdaki maddeleri inceleyebilir, yaşam alanlarınızı nasıl geliştirebileceğinize dair fikir edinebilirsiniz:

şık halı tasarımları

 • Ürünler ilk olarak zeminlerinizin dış etkenlere karşı daha korunaklı hale gelmesini sağlar. Parke zeminlerin çizilmesinin önüne geçmek ve yaşanabilecek istenmeyen durumları engellemek istiyorsanız ürünlerin sunduğu özelliklerden faydalanabilirsiniz. Zeminlerin zarar görmesini önlediği için daha uzun süre sağlamlığını muhafaza etmeyi başaran ürünler, bu yönüyle birçok kişinin beğenisini kazanır.
 • Sahip olduğunuz zeminde hasarlar varsa ve değiştirmek istemiyorsanız ürünler sayesinde hasarların üzerini kolay bir şekilde kapatabilirsiniz. Delikleri ya da çizik benzeri herhangi bir zemin probleminin kapanmasında pratik bir yöntem olan ürünler, yaşam alanlarınızı güzelleştirmenize yardımcı olur.
 • Ürünler restoranlardan evlere, otellerden ofislere kadar pek çok yerde kullanılabilir. Geniş bir kullanım alanına sahip olduğu için hemen hemen herkese hitap eder. Koridorlardan merdivenlere kadar pek çok farklı yerde kullanılabilecek biçimde özel olarak dizayn edilen ürünler, herkesin gereksinimlerine yanıt verir.
 • Halı çeşitleri iç mekanları iyileştirebilir. Ürünler havadaki toz parçacıklarını tuttuğu için iç mekanların hava kalitesini geliştirir. Halı, parçacıkları yakalar ve bir sonraki temizlik işlemine kadar onları içindeki liflerde tutar. Bu nedenle ortamında daha az tozlanmasını sağlar. Tozları içinde tutma yeteneğinden dolayı iç mekanların temizliğini kolaylaştıran ürünler, bu yönüyle birçok kişinin beğenisini kazanır.
 • Ürünler, sesleri zeminden emerek ekstra bir yalıtım elde edilmesini mümkün hale getirir. Böylece ortamdaki gürültü seviyelerini azaltabilir. Bununla beraber ürünlerin yoğunluğu ve yüksekliği ses yalıtımını etkileyen faktörler arasında bulunur. Ayrıca ürünler, oda akustiğini iyileştirerek ses kalitesini de geliştir. Ürünler ile kaplanan odalarda çevresel gürültüler de azaltılır.
 • Ürünler, zeminlerin daha sıcak hale gelmesini sağlar. Özellikle kış aylarında evlerinizde istediğiniz sıcaklığı elde etmekte zorlanıyorsanız ürünlerin sunduğu fonksiyonlardan yararlanabilirsiniz. Örneğin, odanızın zemininin bir bölümü dış cephede açıkta kalıyorsa halı modelleri sayesinde o alanın daha sıcak kalmasını sağlayabilirsiniz. Ayrıca mermer benzeri zeminlerin daha sıcak kalması söz konusu olduğunda da iyi bir performans ortaya çıkaran ürünler, kullanan kişilerin istediği yalıtımı elde etmesini kolaylaştırır.
 • Halı modelleri sıcaklığının yanı sıra yumuşak bir his sunmasıyla da öne çıkar. Davetkar ve samimi bir ortam oluşturmak istiyorsanız yumuşak bir yapıya sahip olan modeller arasından seçim yapabilir, daha konforlu bir ortam oluşturabilirsiniz.
 • Ürünler, kaygan zeminlerin daha güvenli hale gelmesini sağlamada başarılı sonuçlar ortaya koyar. Halı kaydırmazı ile ürünleri kullanarak daha güvenli bir ortam elde edebilir, kaygan zemin kaynaklı düşme problemlerini minimuma indirebilirsiniz. Özellikle evinizde çocuk varsa ve kaygan bir zemine sahipseniz ürünleri kullanmayı düşünebilirsiniz.
 • 4 metrekare halı modelleri gibi ortalama boyutta olan modeller, dar alanlarda işlevsel hale gelir. Küçük bir odada zemini farklılaştırmak istiyorsanız ürünleri incelemeye başlayabilirsiniz.
 • Halı modelleri, lüks ve konforlu bir zemin elde etmenizi kolaylaştıran ürünler arasında yer alır. Zeminle uyumlu modeller arasından seçim yaparak hayalinizdeki detayları pratik bir şekilde yakalayabilir, yaşam alanlarınızın şık alanlar haline gelmesini sağlayabilirsiniz. Modellere göz attığınızda farklı tasarım detaylarına sahip ürünler olduğunu görebilirsiniz. Böylece yaşam alanlarınızın dekorasyon tarzını göz önünde bulundurarak hayalinizdeki görünümü kolaylıkla yakalayabilirsiniz.
 • Kaymaz taban halı çeşitleri, kaygan zeminlerde daha güvenli bir ortam oluşturmanıza yardımcı olur. Böylece evlerinizde daha rahat bir şekilde hareket edebilir, istediğinizi kolaylıkla yapabilirsiniz.
 • Ürünlere ek olarak halı örtüsü çeşitleri arasından da seçim yapabilirsiniz. Satın aldığınız modeli belirli zaman aralıklarıyla değiştirmek istiyorsanız örtüler sayesinde bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Halı modellerinin üzerine sererek kullanabileceğiniz ürünler, yaşam alanlarınızda her seferinde farklı detaylar elde etmenizi mümkün hale getirir.
 • Ürünler, çok yönlü bir kullanıma sahip olmasıyla dikkatleri üzerinde toplar. Birbirinden farklı sayısız alternatife sahip olduğu için hemen hemen her yerde rahatlıkla kullanılabilir. Farklı renk, yapı ve tasarım seçeneklerine sahip olan ürünler, yaşam alanlarını dilediğiniz gibi dekore etmenize yardımcı olur. Farklı tasarımları şık detaylarla bir araya getirmek istiyorsanız halı fiyatları ve seçenekleri içinden sizin için uygun olan modeli kolay bir şekilde bulabilirsiniz.

Ürünler, güzelliği, rahatlığı, sessizliği ve güvenliği nedeniyle çoğu evde kullanılan önemli parçalar arasında yer alır. Fonksiyonelliğiyle beraber şık detaylar sunmasıyla da birçok kişinin beğenisini kazanır. Halı fiyatları ve alternatifleri arasından istediğiniz özelliklere sahip olan modellere kısa süre içinde erişebilir, ev ya da iş yerlerinizin görünümünü iyileştirebilirsiniz.

Halı Modelleri

Halı modelleri incelendiğinde üretim şekline göre kendi içinde çeşitli kategorilere ayrılan modeller olduğu görülebilir. Dokuma şekillerinin ne olduğu ve ne gibi avantajlar sunduğunu merak ediyorsanız aşağıdaki maddelere göz atabilirsiniz:

 • Ürünler kendi içinde el ve makine halısı olmak üzere iki farklı kategoriye ayrılır. Her üretim şekli kendi içinde bazı avantajlar sunduğu için geniş bir kitleye hitap eder.
 • El ve makine halısı nasıl ayırt edilir diye merak ediyorsanız ürünlerin arka tarafına bakarak ayrımını kolay bir şekilde yapabileceğinizi bilmeniz gerekir. El halısı olanlarda dokuma ve düğümler biraz daha pürüzlüdür ve mükemmel bir şekilde bütün değildir. Bununla beraber makinede dokunanların arka tarafında eşit ve düzgün bir görünüm vardır.
 • Ürünlerin saçaklarına bakarak da farkını rahat bir şekilde anlayabilirsiniz. Elde dokunan modellerin saçakları bir uzantı halindedir. Bununla beraber makinede dokunanlarda saçaklar ek bir uzantı şeklindedir.
 • El yapımı olanlar usta zanaatkarların elleriyle liflerin birbirine düğümlenmesi ile beraber tek tek dokunur. Genellikle dokumacı tepeden başlayarak aşağıya doğru dokuma işlemini gerçekleştirir. Sonunda saçaklar elle bağlanır ve ürün ortaya çıkar. Dokunma süresi daha uzun olduğu için el yapımı olanlar genellikle daha yüksek fiyatlara sahiptir. El yapımı olanlar örgü yönteminden dolayı daha uzun süreli bir kullanıma sahiptir. Elde yapıldığı için asimetrik bir görünüme sahip olabilse de ürünlerin her biri kendilerine has bir doku sunar. Böylece orijinal parçalar kullanmayı tercih edenlere hitap eder.
 • Makinede dokunan modeller daha kolay bir şekilde temizlenebilmesiyle dikkat çeker. Genellikle el yapımı olanların özel makinelerde yıkanması gerekse de makinede dokunanlar daha rahat bir şekilde temizlenir. Daha kısa sürede üretilen modeller, elde dokunanlara göre daha uygun fiyatlara sahiptir. Makinede dokunanlar simetrik bir görünüm sunduğu için mükemmeliyetçi olanlar için idealdir.
 • Lazer kesim halı çeşitleri ise makineyle dokunan modellerin sonradan farklı şekiller verilmesiyle üretilir. Yuvarlak halı ya da asimetrik modeller lazer kesim ürünler arasında yer alır.

Farklı üretim yöntemlerine sahip olan modeller arasından sizin için uygun olanı bulabilir, yaşam alanlarınızı dilediğiniz gibi dekore edebilirsiniz. Farklı özelliklere sahip olan ürünler arasından istediğiniz niteliklere sahip olana kısa süre içinde erişebilir, hayalinizdeki detayları elde etmeye başlayabilirsiniz.

Herkese Hitap Eden Halı Çeşitleri

Halı modelleri incelendiğinde farklı tasarım detaylarına sahip olan pek çok model olduğu görülebilir. Böylece seçenekler arasından istediğiniz özellikler sunan ürünlere kolay bir şekilde ulaşabilir, yaşam alanlarınızı dilediğiniz gibi düzenlemeye başlayabilirsiniz. Ürünlerin modelleri hakkında daha detaylı bir şekilde bilgi almak istiyorsanız aşağıdaki maddelere göz atabilirsiniz:

halı fiyatları

 • Patchwork halı çeşitleri yaşam alanlarına nostaljik dokunuşlarda bulunmayı seven kişilere hitap eder. Farklı desenlerin bir araya getirilmesiyle oluşturulan ürünler, yerleştirildiği ortama orijinal detaylar kazandırmasıyla öne çıkar. Geçmiş zamanın çizgilerini modern bir anlayışla bir araya getiren ürünler, retro parçalar kullanmayı tercih eden kişilere hitap eder. Patchwork modeller, genel olarak farklı parçaların harmanlanmasıyla oluşturulan ve ilk bakıştan itibaren dikkatleri üzerinde toplayan ürünlerden oluşur. Heyecan verici renkleri harmanlayan modeller, kendine has görünümüyle farklı modellerden hoşlanan kişilere hitap eder.
 • Patchwork modeller, popüler klasik parçalar kullanmayı seven kişiler için iyi bir seçenek haline gelir. Özellikle country tarzını yaşam alanlarına taşımak isteyen kişiler tarafından tercih edilen modeller, her yerle eşsiz bir şekilde uyum sağlar. Özel desenler oluşturmak için farklı parçaların bir araya getirilmesi sonucunda çarpıcı bir görünüm kazanan ürünler, oturma odalarından salonlara kadar hemen hemen her yerde kullanılabilir. Kişisel stilinizi farklı parçalarla yansıtmak istiyorsanız patchwork modeller arasından seçim yapabilir, hayalinizdeki görünümü kısa süre içinde yakalayabilirsiniz.
 • Shaggy halı çeşitleri ise patchwork modellerle kıyaslandığında farklı bir yapıya sahiptir. Genellikle daha sade bir tasarıma sahip olan ürünler, yaşam alanlarını dengelemek isteyen kişilere hitap eder. Shaggy modeller tüylü bir görünüme sahip olan, derin ve yumuşak ürünlerden oluşur. Tüylü bir yapıya sahip olan ürünler, geçmiş zamandan günümüze kadar popülerliğini korur. Yenilenen teknolojiler sonucunda üstün tekniklerle üretilen shaggy modeller, yaşam alanlarına derinlik kazandırmak isteyen kişiler için iyi bir seçenek haline gelir. Zeminlerinizin yumuşak ve konforlu hale gelmesini istiyorsanız ürünlerden yararlanabilir, hayalinizdeki görünümü rahat dokunuşlarla yakalayabilirsiniz.
 • Shaggy modeller, genel olarak uzun tüylü liflerden üretilen derin bir yapıya sahip olan modellerden oluşur. Ürünlerin üzerine bastığınızda lüks ve yumuşak hissettirmesi, öne çıkan detayları arasında yer alır. Shaggy modeller, hemen hemen her yerde kullanılan önemli parçalar arasında bulunur. Genellikle banyolarda kullanılması önerilmese de bazı modellerin özel olarak banyolar için tasarlandığını görebilirsiniz. Yaşam alanlarınızın her yerinde kullanabileceğiniz bir yapıya sahip olan ürünler sayesinde hayalinizdeki detayları pratik bir şekilde elde edebilirsiniz.
 • Jüt ve hasır halı çeşitleri ise diğerleriyle kıyaslandığında oldukça farklı bir yapıya sahiptir. Natürel bir görünüme sahip olan ürünler, shaggy modellerde olduğu gibi kabarık değildir. Genellikle sade bir yapıya sahiptir ve yerleştirildiği ortama zarafet kazandırır. Restoranlardan evlere kadar geniş bir kullanım alanına sahip olduğu için hemen hemen her yerde değerlendirilebilir. Jüt modeller, ilk olarak dayanıklı bir yapıya sahip olmasıyla öne çıkar. Üstü kapalı balkon ya da verandalarınıza halı sermek istiyorsanız bu modeller arasından seçim yapmayı düşünebilirsiniz. Yoğun kullanımlara karşı dayanıklı olacak şekilde özel olarak tasarlanan ürünler, yaşam alanlarının daha işlevsel bir şekilde değerlendirilmesine yardımcı olur.
 • Jüt ve hasır modeller, doğanın natürel güzelliğini yansıtma konusunda başarılı bir performans ortaya çıkarır. Çoğu model nötr renklere sahip olduğu için her yerle kolaylıkla uyum sağlar. Odalarınızdaki mobilyalarla eşsiz bir şekilde uyum sağlayan ürünler, sade ve zarif parçalar kullanmayı tercih eden kişilere hitap eder. Evinize hem rahat hem de şık bir görünüm kazandıran ürünler, yaşam alanlarınızı istediğiniz gibi dekore etmenize imkan tanır. Ek olarak ürünlerin temizlenmesi de oldukça kolaydır. Jüt ve hasır modeller, kiri ve tozu kolayca yakalayan liflerden oluşur. Böylece ürünleri silkeleyerek ya da süpürerek kolaylıkla temizleyebilirsiniz.

Farklı tarzlara sahip olan ürünler arasından sizin için uygun olanı bulabilir, yaşam alanlarınızın eksik parçalarını kolaylıkla giderebilirsiniz. İstediğiniz görünümü belirledikten sonra seçenekler arasından tercih yapabilir, uygun halı fiyatları ile yaşam alanlarınızın kalitesini artırabilirsiniz.

Kullanım Yerlerine Göre Halılar

Ürünler farklı yerlerde kullanılabilecek biçimde özel olarak dizayn edilir. Böylece yaşam alanlarınızın her birinde değerlendirebileceğiniz parçalara pratik bir şekilde ulaşabilirsiniz. Ürünlerin nerelerde kullanılabileceği hakkında fikir edinmek istiyorsanız aşağıdaki maddelere göz atabilir, ihtiyaçlarınız doğrultusunda seçim yapabilirsiniz:

 • Mutfak halısı lekelere karşı dayanıklı bir yapıya sahip olmasıyla öne çıkar. Üzerine yağ sıçrama ihtimaline karşın daha sağlam bir yapıya sahip olan ürünler, mutfakların daha şık bir görünüm kazanmasına olanak tanır. Lekelense bile genellikle çok fazla göstermemesiyle birçok kişinin beğenisini kazanır. Farklı detayları ve şık dokunuşlarıyla öne çıkan mutfak modelleri, evlerinin her alanında halı çeşitlerinin fonksiyonelliğinden yararlanmak isteyen kişiler için idealdir.
 • Banyo halıları ise neme karşı dayanıklı olacak şekilde özel olarak dizayn edilir. Nem tutmama özelliği sayesinde üzerinde küf ya da mantar benzeri istenmeyen durumların oluşmasına izin vermez. Islanmaya meyilli olan banyonun ihtiyaçlarını giderecek şekilde tasarlanan ürünler, yaşam alanlarına renk katmak isteyen kişiler için iyi bir seçenek haline gelir. Banyoların ihtiyaçlarını karşılayan tasarımıyla pek çok kişi tarafından tercih edilir. Ayrıca banyoların daha steril ve hijyenik bir ortam haline gelmesine yardımcı olur. Tozu çektiği için ortalığın daha az kirlenmesini sağlar.
 • Yolluk modelleri ise koridor benzeri uzun ve dar alanların kaplanması için idealdir. Koridorlarınızda ya da evlerinizin girişinde halı kullanmak istiyorsanız yolluklar sizin için iyi bir seçenek haline gelir. Genellikle boyuna uzun olacak şekilde tasarlanan ürünler, dar alanlarda halı kullanmak isteyen kişiler için iyi bir seçenek haline gelir.
 • Çocuk odası halıları ise hareketli desenleri ve eğlenceli tasarımlarıyla öne çıkar. Çocukların vücutlarının hassasiyeti göz önünde bulundurularak tasarlanan ürünler, güvenle kullanabileceğiniz seçenekler arasında bulunur. Ayrıca çocuk odalarında halı kullanarak tozlanma olasılığını azaltabilir, temizliğini daha kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Sürekli hareket halinde olan çocukların odalarında ürünleri değerlendirerek daha hijyenik bir ortam oluşturabilirsiniz.

Farklı yerlerde kullanılabilecek biçimde özel olarak dizayn edilen ürünler arasından istediğiniz parçalara ulaşabilir, evlerinizin her alanında şık bir görünüm yakalayabilirsiniz. Farklı seçenekleri inceleyerek aradığınız ürünlere kısa süre içinde erişebilirsiniz.

İplik Türlerine Göre Halı Modelleri

Ürünler, iplik türlerine göre de kendi içinde çeşitli kategorilere ayrılır. Böylece özel olarak istediğiniz bir malzeme varsa pratik bir şekilde bulabilir, istediğiniz detayları yakalayabilirsiniz. Aşağıdaki listeyi inceleyerek iplik türleri ve özellikleri hakkında daha detaylı bir şekilde bilgi alabilirsiniz:

 • Seçenekler arasında deri, bambu, mikrofiber, viskon, pamuk, şönil, polyester, akrilik, kadife ya da yün gibi farklı alternatifler yer alır. Böylece ürünler arasından istediğiniz görünümü sunanı pratik bir şekilde bulabilir, hayalinizdeki detayları yakalamaya başlayabilirsiniz.
 • Deri halı çeşitleri kendine has parlak görünümü ve zarif duruşuyla dikkatleri üzerinde toplar. Bakımının son derece kolay olması da ürünlerin öne çıkan detayları arasında bulunur. Ara sıra fırçalayarak üzerlerindeki tozu alabilirsiniz. Bikirken kir ve toz, açık havada iyice silkelenerek temizlenebilir. Genellikle suya dayanıklı bir yapıya sahip olan ürünler, leke tutmadığı için de pek çok kişinin beğenisini kazanır. Üzerine bir şey döktüğünüzde hızlı bir şekilde silerek temizliğini sağlayabilirsiniz.
 • Bambu halı çeşitleri, doğallığıyla öne çıkar. Yaşam alanlarınızda cilt dostu ürünler kullanmak istiyorsanız bambudan üretilen modeller arasından seçim yapabilirsiniz. Natürel bir görünüme sahip olan bambu modeller, yaşam alanlarında doğal detaylar elde etmek isteyen kişilere hitap eder. Rustik ya da country tarzı bir dekorasyon yakalamak istiyorsanız bambudan üretilen modeller arasından seçim yapabilir, istediğiniz görünümü yakalayabilirsiniz. Hafif, yumuşak ve esnek olmasıyla öne çıkan bambu, yaşam alanlarının bütün ihtiyaçlarını tek seferde karşılamayı başarır. Kolaylıkla yıkanabilir halı modelleri arıyorsanız bambudan üretilenlere göz atabilirsiniz.
 • İplik türü viskon olan modeller, farklı şekil ve desenlerde olmasıyla bilinir. Şık görünümüne rağmen sıvılara karşı bambu kadar korunaklı değildir. Viskon modelleri mutfak ya da banyo gibi alanlar haricinde dilediğiniz yerde kullanabilir, ürünlerin şık detaylarından yararlanabilirsiniz. Ayrıca ürünleri yıkadıktan sonra ters çevirerek kurutmanız önerilir.
 • Şönil ipliklere sahip olan ürünler genellikle makine yapımıdır. Kumaşı sağlam ve dayanıklı hale getirmek için viskon ile beraber dokunabilir. Hem doğal hem de sentetikten üretilen şönil modeller, doğal özellikleri sayesinde yumuşak bir yapıya sahiptir. Bununla beraber naylon benzeri sentetik malzemelerle karıştırıldığında sağlam bir yapıya bürünür. Karışık ipliklerden üretilen şönil, şık detaylarıyla da dikkatleri üzerinde toplar.
 • Polyesterden üretilen modeller dayanıklı bir yapıya sahip olmasıyla öne çıkar. Esnekliğiyle de dikkat çeken ürünler, hemen hemen her yerde kullanılabilir. Diğer modeller kadar dayanıklı bir yapıya sahip olmasa da özenli bir şekilde bakıldığında uzun bir kullanım ömrü sunar. Özellikle lekelere ve tüylenmeye karşı dayanıklı bir yapıya sahip olduğu için polyester modeller evcil hayvan sahipleri tarafından tercih edilir.

Farklı iplik türleri arasından ihtiyaçlarınız doğrultusunda seçim yapabilir, yaşam alanlarınıza istediğiniz detayları kazandırabilirsiniz. Halı fiyatları ve modelleri arasından aradığınız iplik türüne kısa süre içinde erişebilir, ürünlerin sunduğu avantajlardan yararlanabilirsiniz.

Boyutlarına Göre Halılar

Ürünler, boyut çeşitliliğiyle her yere rahat bir şekilde uyum sağlayabilir. Halı ölçüleri genel olarak şu şekildedir:

 • 4 metrekare halı ölçüsü sıklıkla tercih edilen ürünler arsında yer alır. İdeal boyutu, her yere uyum sağlayabilmesi ve kullanışlı olmasıyla iş yerlerinden evlere kadar geniş bir alanda kullanılır. 4m2 halı çeşitleri arasından istediğiniz detaylara sahip olanı bulabilir, yaşam alanlarınızı daha şık hale getirebilirsiniz.
 • 5m2 halı ölçüsü de özellikle salonların yemek bölümlerinde tercih edilen ürünler arasında yer alır. Masa ve sandalyeleri başarılı bir şekilde kaplayacak şekilde dizayn edilen ürünler, istenilen şık detayların elde edilmesini kolaylaştırır.
 • 6 metrekare halı ölçüsü ise biraz daha büyüktür. Salonlarda sehpaların altında geniş bir alanı kapatmak isteyen kişiler tarafından tercih edilir. Sunduğu model çeşitliliği sayesinde yaşam alanlarında farklı detaylar elde edilmesini sağlar. 6m2 halı modelleri arasından geniş alanlarınız için özel parçalara ulaşabilirsiniz.

Farklı ölçülere sahip olan ürünler arasından yaşam alanlarınıza uygun olanı bulabilir, Koçtaş’ın sunduğu ürün çeşitliliğinden yararlanabilirsiniz. Uygun halı fiyatları ve alternatifleri sayesinde aradığınız modellere kısa süre içinde erişebilirsiniz.

Halı Kategorisiyle İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Halı temizliği nasıl yapılmalı?

Ürünlerin temizliği özel makinelerle gerçekleştirilebildiği gibi ev ortamında da yapılabilir. Halı yıkama makinesi kullanarak ürünlerinizi temizleyebilir ya da nemli bir bezle üstlerini silebilirsiniz.

Halı nasıl silinir?

Ürünlerin nasıl silinebileceği iplik türüne ve dokuma şekline göre değişiklik gösterebilir. Satın aldığınız ürünün talimatlarını inceleyerek nasıl silmeniz gerektiği hakkında fikir edinebilirsiniz.

Odalarınıza uygun halı boyutları nasıl seçebilirsiniz?

Odalarınıza uygun boyutu seçmeden önce ürünleri yerleştireceğiniz yerlerin ölçülerini almanız gerekir. Ölçüleri aldıktan sonra pratik bir şekilde ürünler arasından seçim yapabilirsiniz. En ve boy bakımından birbirinden ayrılan modeller arasından uygun olanı kolaylıkla bulabilirsiniz.

Halı alırken nelere dikkat edilmeli?

Ürünler arasından seçim yaparken boyut, renk, malzeme ve tasarım detaylarına dikkat etmeniz gerekir. Ayrıca ürünleri yerleştireceğiniz ortamın genel renklerini ve mobilyaların tasarımını da dikkate almalısınız. Kriterlerinizi belirledikten sonra alternatifler arasından seçim yapabilirsiniz.

Halı fiyatları ne kadar?

Halı fiyatları dokuma şekline ve ipliğine göre geniş bir aralıkta dağılır. Bu sayede herkesin rahatlıkla ulaşabileceği alternatifler içerir. Bütçenizi belirledikten sonra seçenekleri inceleyebilir, size uygun olanı bulabilirsiniz.

Daha fazla göster
9505 Ürün Listeleniyor
Filtrele
Göster: 3'lü 5'li
Sıralama: