750 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA

Nipeller

Filtreler
Özellikler
İlgili Kategori
16 Ürün Listeleniyor
Filtrele
Göster: 3'lü 5'li

Nipeller

Nipelleriki boruyu veya benzer nitelikte iki bağlantı parçasını birbirine bağlamakta kullanılan parçalardır. Tesisat işlerinde yararlanılan bu parçaların ortasında anahtar ile tutulmasını sağlayan çıkıntılı bir bölüm bulunuyor. Boyut olarak 1/2, 3/4, 1 gibi çaplarda ve yaklaşık 5, 10 cm ebatlarında üretilen nipellerde uzunluk, çapa göre değişiyor. Çap büyüdükçe, nipelin boyu da uzuyor.

İhtiyacınız Olan Tüm Nipel Çeşitleri

Birçok türü bulunan nipeller, farklı malzemelerden imal ediliyor. Paslanmaz çelik, çelik, pirinç ve plastik yani PPRC ve U-PVC malzemelerden üretilen nipeller, ihtiyaçlara uygun şekilde farklı alanlarda kullanılıyor. Paslanmaz çelikten üretilen nipel ürünleri siyah renkte iken, pirinç malzemeden üretilen nipel ürünleri sarı rengi sayesinde ayırt ediliyor. Siyah malzemenin elektrolizle çinko kaplanmış haline galvaniz deniliyor. Kullanım alanına göre farklı nipel çeşitleri olmakla beraber belli başlı nipel türleri arasında; kilitli nipel, çift taraflı dişli nipel (iç dişli, dış dişli), tek taraflı dişli nipel, hortum uçlu nipel, heksagon nipel bulunuyor. Heksagon nipel, ürün ortasındaki tutma alanının, kolay çevrimi için köşeli yapısı ile göze çarparken bu özelliğinden dolayı bu ürüne altı köşeli nipel de deniliyor. Farklı çaplardaki boruları birbirine bağlamak için orantılı nipel kullanılıyor. Orantılı nipelde ürünün iki farklı ucu, farklı çapta olduğu için farklı çaptaki borular birbirine kolayca bağlanabiliyor. Redüksiyon nipel de benzer şekilde farklı çaptaki parçaları birbirine bağlamayı sağlıyor. Üretilen malzemenin cinsine, boyutuna ve markasına göre nipeller farklı fiyatlar ile sunuluyor. Ürünler genel olarak çok büyük parçalardan oluşmadığı için nipel fiyatları da ulaşılabilir sevilerde oluyor.

Püf Noktası: Nipelleri Nerelerde Kullanabilirsiniz?

Nipel seçerken uygulama basıncına uygun nitelikte bir ürün seçimi yapmalısınız. Küçük çaplı hatlarda pislik tutucu, vana, çekvana bağlantılarında nipeller büyük işlev görür. Benzer biçimde büyük çaplı hatlarda ölçme enstrümanları, vana ve emniyet vanası gibi parçaların bağlantısı için de destek sunar. Çelik malzemeden imal edilen siyah nipeller, doğalgaz bağlantılarında fayda sağlar. Kaynak makinesi kullanılmadan boru montajı yapılmak istendiğinde ise rekorlar ve dişli borular ile birlikte kullanılır.

Tesisat tamir ve bağlantı malzemeleri konusunda farklı seçenekleri görmek ve özelliklerini incelemek için Koçtaş'a gelin. Nipeller arasında küçük bir araştırma yapın ve işiniz için en doğru ürüne kolayca kavuşun.

Daha fazla göster