150 TL Üzeri Kargo Bedava

Fener ve Işıldaklar

Filtreler
Özellikler
-
Fırsatlar
Fırsatlar

Fener ve Işıldaklar

Fener ve ışıldaklar genellikle elektrik kaynağının olmadığı mekanlarda ve kamp gibi doğayla iç içe olunan zamanlarda kullanılmak üzere temin edilmektedir. Ancak aynı zamanda beklenmeyen elektrik kesintisi ve doğal afet gibi durumlarda da kullanıcıların imdadına yetişmektedir. Işığın kümeleniş ve hareket biçimine göre birbirinden ayrılan fener ve ışıldaklar fonksiyonel ve tasarımsal özelliklerine göre pek çok ürün seçeneğine sahiptir.

Farklı Özellikleriyle İki Aydınlatma Kaynağı: Işıldak ve Fener 

Karanlıkta belirli bir nesne veya alanı aydınlatmak için kullanılan dar ve doğrusal ışık saçan aydınlatıcılar ışıldak olarak isimlendirilmektedir. Kullanım şekline göre ve enerji kaynağına göre çeşitlere ayrılan ışıldak hakkında bilgi edinmek isteyenler ilk olarak ilgili ürün çeşitlerini incelemelidir. Piyasada bulunan ledli ışıldakların yanı sıra uzun süreli kullanıma uygun şarjlı ışıldaklar özellikle kullanıcıların beğenisini çeken ürün grupları arasında yer almaktadır.
Işık kaynağını içinde bulunduran, genellikle dış yüzeyi cam ve benzeri materyallerle kapaklı taşıması kolay ve pil ile çalışan aydınlatıcılara ise fener adı verilmektedir. Pek çok farklı tipte seçeneği bulunan fenerler kullanım şekline göre isimlendirilmektedir.

Fener ve Işıldakların Kullanım Alanları Hakkında Yararlı Bilgiler

Karanlık ortamlarda belli bir hedefi aydınlatmak amacıyla üretilmiş çok sayıda ışıldak fener modelleri bulunmaktadır. Genel olarak kullanım yerine göre isimlendirilen bu aydınlatıcılardan örneğin piknik feneri outdoor aktivitelerde kullanıma uygun olarak tasarlanırken el fenerleri elde kolay kullanım ve taşınabilirlik kriterlerine göre tasarlanmaktadır. Bu tip el fenerleri kısa süreli pratik çözümler oluştururken ledli ışıldak modelleri beklenmedik karanlıkta kalma durumlarında daha etkili olmaktadır. Örneğin evlerde yaşanan elektrik kesintileri, deprem vb. doğal afetlerde bu tip önceden şarj edilmiş cihazlar fenerlere oranla çok daha etkili bir aydınlık sağlamaktadır.

İyi Bir Fener Nasıl Olmalıdır?

Ledli fener ve ışıldaklar kalitelerine göre birbirinden ayrılmaktadır. Özellikle bir kere şarj edildikten sonra kullanım ömrü uzun olan ve kolay taşınabilir cihazlar en iyi ışıldak sınıfına dahil olmaktadır. Benzer şekilde genel olarak pille çalışan fenerlerin yanı sıra nadir de olsa karşılaşabileceğiniz şarjlı fener modelleri pil ömrünün tükenmesi ve aniden fenerin görevini yitirmesi ihtimalinden korunmanızı sağlamaktadır.

Işıldak ve Fener Fiyatları Neye Göre Belirlenir?

Pratik aydınlatıcı olarak tercih edilen fener ve ışıldaklar arasında fiyat farklılıkları kalite ile doğru orantılı olarak değişiklik göstermektedir. Kullanımı ve taşıması kolay fener ve ışıldaklar diğer modellere göre bir adım önde olmayı başarırken sağladıkları aydınlık miktarı da yadsınamaz bir ayırıcı özelliktir.

İhtiyaç duyduğunuz fener ve ışıldak modelleri için Koçtaş’ın sanal mağazasını ziyaret etmeniz ve online alışveriş kolaylığıyla dilediğiniz ürünü sepete atmanız yeterli.

En Çok Satan Fener ve Işıldaklar Hangileri?

Koçtaş Fener ve Işıldaklar kategorisinden en çok satan 5 ürün;

  1. Beyaz-Grey 4V 1500mAh 1+36 Ledli Işıldak SL-3657
  2. Led Işıldak Rl221Su
  3. Kamp Feneri Usb'li
  4. Solar Işıldak + Rl62S Led
  5. Panther Pt-2938 Ledli Kafa Lambasi
Daha fazla göster
23 Ürün Listeleniyor
Filtrele
Göster: 3'lü 5'li
Sıralama: