200 TL Üzeri Kargo Bedava

Saksı Altlığı

Filtreler
Özellikler
-
Fırsatlar
Fırsatlar

Dekorasyonunuza Katkı Sağlayacak Saksı Altlığı Çeşitleri

Saksı altlığı saksıların içinden dökülebilecek toprakların dağılmamasına, sulanan bitkinin altından akan suyun dışarı taşmamasına ve saksıların düzenli durmasına yarar. Çiçek, sebze, meyve gibi çeşitli bitki türlerinin dikili olduğu saksıların altında kullanılabilen saksı altlıklarının birçok türü bulunur. Yapım sürecinde kullanılan malzemenin kalitesi, tabağın şekli, boyutu, rengi gibi birçok değişken özellikler barındırabilirler. 

Plastik saksı tabağı hafif olması sebebiyle pratik bir kullanım olanağı tanır. Plastik seçenekler plastik saksıların altına uyumlu olabileceği düşünülüp tercih edilebilir. Seramik saksı altlığı, yüksek ısıda pişirilerek elde edilir. Sağlamlığının yüksek düzeyde olması, dışarıdan gelebilecek etkilere dayanabilme gücünün fazla olması seramik ürünlerin önemli özelliklerindendir. Dayanıklı ve dış etkenlerden çok etkilenmeyen bir ürüne ihtiyacınız varsa seramik modelleri seçebilirsiniz. 

Bahçenizde bulundurmayı tercih ettiğiniz bu ürünler, yer ile doğrudan teması kestiği için bitki köklerine zarar verebilecek böceklerin içine erişme ihtimalini en aza indirir. Bu ürünler yalnızca üretim malzemesine göre ayrışmaz. Genişlik, derinlik, renk ve şekil olarak birçok farklı çeşidi mevcuttur. 

Saksının rengi ve şekline göre dilediğiniz tasarıma sahip saksı altılığını seçenekleriniz arasında bulundurabilirsiniz. Ürünler farklı şekillere sahip olabilir. Yuvarlak, oval ve dikdörtgen gibi çeşitli modelleri olan modelleri saksılarınıza uygun olacak şekilde seçmeniz size kullanım kolaylığı sağlar. Saksıların kolayca taşınabilir olmalarını sağlamaları en önemli avantajlarıdır.

Saksı Altlıklarının Dekoratif Kullanım Alanları

Bu ürünler çok çeşitli desen ve renklerde tasarımlara sahip olabilen ürünlerdir. Saksı altlığı modelleri içinden saksılarınıza uyum sağlayacak tasarımları bularak evinizde güzel bir görünüm yaratabilirsiniz. Balkonda, bahçede ve terasta dilediğiniz renklerde kullanabilirsiniz. Bitkilerinizin saksısında biriken fazla suyun dışarı atılmayarak bitkiye zarar vermesini önleyen ürünler, bitkilerin sağlıklı büyümesine de yardımcı olur. 

Dekoratif olarak evinize, balkona, terasınıza hareket katan ürünleri, saksınızın boyutlarınıza göre seçmeniz önemlidir. Büyük saksı tabağı, altına oturması bakımından daha geniş saksıların altına tercih edebilirsiniz. Küçük saksılarınızın altında daha güzel durması için daha küçük boyutlardaki saksı altlıkları uygun olur. Üzerine saksı koyulmadan da dekoratif amaçla evinizi, balkonunuzu süsleyebilir.

Bu tabaklar içerisine minyatür bitki çeşitleri ekebileceğiniz ürünlerdir. Yalnızca saksı altlarında kullanmak yerine yapay ya da canlı çiçeklerle birlikte de kullanabilirsiniz. Bahçe işleriyle uğraşmayı hobi edinmiş biriyseniz saksı tablası modellerinden seçiminizi yaparak kendi minyatür bahçenizi oluşturabilirsiniz.

İçerisine çeşitli minyatür hayvan figürleri, evler, çeşitli bitkiler, çitler, ağaçlar koyarak minik bahçenizi zenginleştirebilirsiniz. Minyatür bahçenizi pencere kenarlarınızda, kapı girişlerinizde, balkonunuzda, terasınızda bulundurarak dekorasyonunuza farklı bir hava katabilirsiniz.

Saksı altı tabağı ihtiyacınızı karşılamak için Koçtaş mağazalarına uğrayabilir veya internet sitesinde bulunan çeşitleri inceleyebilirsiniz. İstediğiniz özelliklere uyan saksı altlıklarına birkaç tıkla çeşitli avantajlarla birlikte sahip olabilirsiniz.

Saksı Tabakları Kategorisiyle İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Saksı altlığı ne işe yarar?

İster evde ister bahçede bulunduğu ortam fark etmeksizin saksının altına koyulabilen tabak şeklindeki altlıktır. Bu sayede saksının içerisinde toprak dökülerek çevreyi kirletmez. Sulama suyu saksı dışına akmaz, saksının deliklerinden tablaya doğru akar ve fazla su etrafı kirletmemiş olur. Dağınık görüntüyü önler, bitkiler daha düzenli görünür. Bitkilerin yerini değiştirmek daha kolay bir hâl alır.

Saksı tabağı fiyatları ne kadar?

Fiyatlar ürünlerin sahip olduğu niteliklere göre değişebilir. Yapımında kullanılan malzemelerin farklılığı, tabağın büyüklüğü, içeriğindeki materyallerin kalitesi gibi etkenler fiyatların değişimine sebep olur. Seramik ve plastik altlıkların yapılış aşamaları birbirinden ayrı olduğu için fiyatlarının skalası farklılık gösterebilir. Fiyatlar içeriğindeki bütün özellikler göz önünde bulundurularak belirlenir.

En Çok Satan Saksı Altlığı Hangileri?

Koçtaş Saksı Altlığı kategorisinden en çok satan 5 ürün;

  1. Yuvarlak Ahşap Saksı Altlığı Damacana Tüp Saksı Sehpası
  2. Manolya 20 Basic Krem
  3. 1Saksı Tabağı Beyaz
  4. Tekerlekli Damacana Tüp Altlığı Taşıma Arabası 8099
Daha fazla göster
41 Ürün Listeleniyor
Filtrele
Göster: 3'lü 5'li
Sıralama: