150 TL Üzeri Kargo Bedava

Oyuncak Kutuları

Filtreler
Özellikler
-
Fırsatlar
Fırsatlar

Kullanışlı ve Şık Oyuncak Kutuları

Oyuncak kutusu, çocukların zihinsel gelişimini destekleyen, eğitici ve eğlendirici oyuncakları depolamaya yarayan düzenleyici eşyadır. Kutu, sepet, çanta gibi farklı formlarda olabilen bu kutular sayesinde oyun sonrasında yaşam alanının dört bir yanına dağılan oyuncakların pratik bir şekilde toplanması sağlanır. Modelden modele değişen estetik ve fonksiyonel özellikleri ile birbirinden ayrılan kutu seçenekleri, hem yetişkinlerin hem de çocukların kullanımına uygun olacak şekilde tasarlanır. Oyuncakların bulunduğu yaşam alanını düzenlemek istediğinizde hızlı bir şekilde bu kutuları kullanarak oyuncakları toplayabilir ya da çocuklarınızı bu iş için teşvik ederek oyuncak toplama işini eğlenceli bir aktivite haline getirebilirsiniz. Bunun için çocukların ilgisini çekecek, farklı renk ve desenlerdeki oyuncak kutularını tercih edebilir, oyuncakların renkli dünyasına kutularını da dahil edebilirsiniz.

Oyuncak kutusu çeşitleri farklı boyut ve kapasite özelliklerine sahip olabilir. İhtiyacınıza göre tercih edebileceğiniz küçük, orta ve büyük boy kutu çeşitleri mevcuttur. Mekân içindeki boş alanların ölçülerine, oyuncak sayısı ve boyutlarına bağlı olarak istediğiniz kutu modelinden istediğiniz sayıda satın alabilirsiniz. Farklı modelleri birbiriyle kombinleyerek dekorasyonda renkli bir görünüm elde edebilir, büyük oyuncaklar için geniş hacimli oyuncak kutusu modellerini, küçük oyuncaklar için ise sepet görünümlü küçük düzenleyicileri tercih edebilirsiniz. Bütüncül bir görünüm yakalamak için set halinde satılan kutu takımlarına göz atabilir, aynı desene sahip küçük, orta ve büyük oyuncak kutusu seçeneklerinin bir arada bulunduğu bu setleri kullanarak yaşam alanınızı düzene sokabilirsiniz.

Oyuncak Kutusu Kullanım Alanları

Oyuncak kutusu aslında düzenleyici bir araç olduğundan sadece oyuncakların değil diğer eşyaların da düzenlenmesinde kullanılabilir. Bu sayede birçok farklı yaşam alanında kullanıma uygun ürünler arasında yer alır. Oyuncak kutusu ile düzen sağlayabileceğiniz bazı yaşam alanları şunlardır:

 • Genç, Çocuk ve Oyun Odası: Esas amacına uygun olarak farklı oyuncak kutusu tasarımlarını genç, çocuk ve oyun odalarında kullanabilirsiniz.
 • Çalışma Odası: Çalışma odasına renk katan bir düzenleyici olarak oyuncak kutusu modellerinden beğendiklerinizi tercih edebilir, çeşitli araç ve gereçlerinizi bu kutular içinde düzenli bir şekilde saklayabilirsiniz.
 • Giyinme Odası: Giyinme odası, düzenleyicilere sıklıkla ihtiyaç duyulan yaşam alanlarından birisi olduğundan bu tarz mekânlarda da kutu modellerini kullanabilirsiniz. Çorap, kemer, atkı, bere, şal, çanta, ayakkabı gibi ürünleri saklamanıza yardımcı olacak birçok farklı oyuncak kutusu tasarımı bulabilirsiniz.
 • Yatak Odası: Yatak odasında da dağınıklığa neden olan çeşitli eşyalarınız için oyuncak kutusu çeşitlerine başvurabilirsiniz.
 • Mutfak: Mutfakta fazla poşetleri, kuru gıdaları, atıştırmalıkları ve bazı araç gereçleri depolamak için renkli kutu modellerini tercih edebilirsiniz.
 • Çamaşır Odası: Çamaşır odasında oyuncak sepeti kirli sepeti olarak kullanılabilir; deterjan, yumuşatıcı, tüy toplayıcı, toz bezi gibi malzemeleri saklamak için de değerlendirilebilir.
 • Banyo: Ebat seçenekleri oldukça fazla olan oyuncak kutularından kullanım amacınıza uygun olan modeli tercih edip; tuvalet kağıdı, kağıt havlu, sabun, fazla diş macunu, bakım ürünleri ve diğer araç gereçlerin depolanmasında oyuncak sepetleri ve kutularına yer verebilirsiniz.
 • Antre: Evinizin giriş kısmında şemsiye, çorap, terlik gibi eşyaların kolay ulaşılabilir bir yerde muhafaza edilmesini istiyorsanız dekoratif açıdan mekân ile uyumlu kutular ile antrede düzen sağlamayı deneyebilirsiniz.

Oyuncak Kutusu Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Oyuncak kutusu seçiminde ihtiyaca göre temel olarak ihtiyaç doğrultusunda hareket etmenizde fayda vardır. Oyuncak miktarı, türü ve boyutlarına göre farklı hacimlerdeki kutu seçeneklerine yönelmekle işe başlayabilirsiniz. Ardından şu noktalara dikkat ederek oyuncak kutusu seçimini tamamlayabilirsiniz:

 • Mekânın dekorasyonuna ve çocuğunuzun ilgi alanına uygun desenlerdeki oyuncak kutuları tercih edebilirsiniz.
 • Kolay taşınabilir olması için tekerlekli ve hafif modellere göz atabilirsiniz.
 • Oyuncak kutusunun üretiminde kullanılan materyallerin sağlığa duyarlı olup olmadığını kontrol edebilirsiniz.
 • Bölmeli modeller sayesinde oyuncakları kategorize ederek birbirinden ayırabilirsiniz.
 • Kullanım kolaylığı ve ömrü açısından ürünün kolay temizlenebilir materyallerden üretilmiş olmasına özen gösterebilirsiniz.
 • Bütçenize uygun bir seçim yapmak için belli bir fiyat aralığındaki ürünleri değerlendirebilirsiniz.
 • Üst üste konulduğunda birbirini taşıyabilen modelleri tercih ederek dekorasyonda daha fazla alan kazanabilirsiniz.
 • Oyuncak kutusu modellerini ilerleyen zamanlarda farklı amaçlarla değerlendirebileceğinizi düşünerek tasarım açısından zamansız ve uzun ömürlü malzemelerden üretilmiş ürün seçeneklerine yönelebilirsiniz.

Renk ve Desen Seçeneklerine Göre Oyuncak Kutusu Modelleri

Oyuncak kutusu seçeneklerinde hemen her renk tonunda farklı alternatife ulaşmanız mümkündür. Sarı, kırmızı, yeşil, mavi gibi ana renklerin haricinde pembe, turuncu, mint gibi ara renkler ve bu renklerin sayısız farklı tonlarının kullanıldığı tasarımlar arasından seçiminizi yapabilirsiniz. Desen olarak da çocukların renkli dünyalarına hitap eden birçok farklı alternatif bulunur. Geometrik şekiller, puantiye, çiçek, hayvan motifleri, çizgisel desenler sıkça tercih edilen tasarımlar arasında sıralanabilir. Bunların yanı sıra üstünde harf, sayı ve şekillerin bulunduğu oyuncak kutusu tasarımları çocuklarınızın görsel zekasını etkileyerek temel kavramları öğrenmelerini destekleyebilir.

Doğa temalı renk ve desenlerdeki kutular da sıkça tercih edilen alternatiflerden bazılarıdır. Bulut, yıldız, güneş, ay desenleri bu tarz modellerde kullanılabilir. Uzay teması, araba, uçak, bisiklet gibi taşıtlara ait desenler, farklı şehirlere ait konsept tasarımlar kutularda kullanılan desenlerdendir. Bu tarz renk ve desenlere sahip ürünleri tercih edebilir ya da daha farklı desen seçeneklerinin bulunduğu ürünlere göz atabilirsiniz.

Çizgi Film ve Animasyon Dünyasının Kapılarını Aralayan Oyuncak Kutusu Tasarımları

Oyuncak kutusu modelleri arasında çocukların en sevdiği çizgi film karakterleri ve animasyon sahnelerine ait desenlerin bulunduğu alternatifler mevcuttur. Bu tarz ürünler çocukların ilgisini çekerek eşyalarını toplama ve düzenli olma konusundaki motivasyonunu artırabilir. Çocuk ve genç odalarında düzen sağlamak adına kendi zevkinize uygun olarak tercih edebileceğiniz kutu modellerine ek olarak, onların ilgi duyduğu çizgi film ve animasyon öğelerinin yer aldığı ürünlere yer verebilirsiniz. Dış yüzeyleri düz renkli veya sade desenlere sahip olan kutuları çocuğunuzun sevdiği karakterlere, şekillere ve figürlere ait stickerlar ile süsleyerek, hazır olarak satın aldığınız kutu modellerini kendiniz de görsel açıdan zenginleştirebilirsiniz.

Tekerlekli Oyuncak Kutusu Modelleri

Tekerlekli modellerin en büyük avantajı bir yerden bir yere kolayca taşınabiliyor olmasıdır. Bazı modeller iki bazıları ise dört tekerlekli olarak tasarlanır. Küçük, orta ve büyük boyutlardaki modellerde tekerlekli ürün seçenekleri bulunabilir. Bu kutuların bir kısmı kısa saplı olup bazılarında uzayabilen çek – çek sapı bulunur. En az yetişkinler kadar çocuklara da oyuncakları toplama konusunda kolaylık sağlayan tekerlekli modeller aynı zamanda çocuklar için yeni bir oyuncak anlamına gelebilir. Özellikle dış görünümü itibariyle onların ilgisini çekecek renk ve desenlerle bezenmiş tekerlekli oyuncak kutusu çeşitleri, çocuklar için yeni bir oyuncaktan farksız olup, oyuncak toplama serüvenini eğlenceli hale getirme konusunda ebeveynlere büyük bir katkı sağlayabilir. Tekerlekli ürünlerin en büyük avantajlarından biri, oyuncakları toplarken her seferinde oyuncakları tek tek kutuya taşımak yerine kutuyu gezdirebiliyor olmanızdır. Bu sayede daha hızlı ve kolay bir şekilde oyuncakları toplamanıza yardımcı olur.

Tekerlekli oyuncak kutusu modellerinin bazılarında tekerlek detayı direkt olarak zemin ile temas halindeyken bazı modellerde ürünün taban kısmına saklanabilen tekerlekler kullanılır. Bu modeller tekerleğin istenildiği zaman kullanılıp, diğer zamanlarda ürünün sabit bir şekilde konumlandırıldığı alanda durmasına yardımcı olur. Benzer şekilde bazı ürünlerde ürünün kontrolsüz bir şekilde kaymasını önleyen stoper veya kilit mekanizmalarına yer verilebilir. Bu tarz detayların bulunduğu oyuncak kutuları kolayca sabitlenebildiğinden, çocukların başına gelebilecek olası tehlikeli durumların önüne geçmenizde yardımcı olur.

Sert Plastik Oyuncak Kutusu Çeşitleri

Sert plastikten üretilen oyuncakların depolandığı düzenleyiciler yumuşak bir dokuya sahip ise düzenleyicinin üstüne gelen herhangi bir eşya, ağırlık ve şiddetli bir darbe oyuncakların zarar görmesine neden olabilir. Bu durumun önüne geçmek için sert ve kapaklı modeller tercih edilebilir. Sert kapaklı ürün seçiminde BPA içermeyen ve sağlığa zararlı bileşenlerden oluşmayan malzemelerin kullanılmış olması önem taşır. Ayrıca ürünün renklendirilmesinde kullanılan boya ve kaplama malzemeleri özellikle çocukların cildiyle direkt olarak temas halinde olacağından, sert ve kapaklı modeller arasında seçim yaparken bu malzemelerin sağlığa duyarlı olmasına dikkat edebilirsiniz.

Sert ve kapaklı modellerin bazılarında kolay açılabilen bir kapak bulunur. Bu sayede çocukların oyuncaklara erişimi kolaylaşır. Bazılarında ise kilitli kapak sistemine yer verilir. Bu da oyuncakların sıklıkla dökülmesi ve kaybolması gibi sorunların önüne geçmenize yardımcı olur. Ayrıca kapaklı modellerde kutu içinde yer alan oyuncakların hava ile teması kesilerek tozlanma sorunu da kolayca aşılabilir. Çocuk oyuncakları bu tarz kutular içinde hijyenik ve düzenli bir şekilde güvenle depolanabilir. Çocukların oyuncaklara kendi başına kolay bir şekilde erişmesini sağlamak amacıyla kapak kısmı hafif ve kullanışlı modelleri tercih edebilirsiniz.

Bölmeli ve Çekmeceli Oyuncak Kutusu Modelleri

Çocuklar farklı kategorilerdeki oyuncaklar ile bir arada oynamak için tüm oyuncakların aynı anda ellerinin altında olmasını isteyebilirler. Ancak bu durum bütün oyuncakların tek bir kutu içinde, karışık bir şekilde saklanması gerektiği anlamına gelmez. Bütün oyuncakları her seferinde döküp toplamak yerine, depolama alanlarını da oyuncak kategorilerine göre bölümlendirip organize ettiğinizde düzen sağlamanız kolaylaşabilir. Bunun için özel olarak tasarlanmış çekmeceli modeller mevcuttur. Bu kutular sayesinde eğitici oyuncaklar, küçük taşıtlar, bebekler, yapbozlar ve daha birçok farklı oyuncak çeşidini kategorize ederek farklı bölmelerde depolayabilirsiniz.

Bölmeli kutu modellerini kullanmak çocuğunuzun daha düzgün oyun kurmasına da yardımcı olabilir. Hangi bölmede hangi oyuncakların olduğunu bilen çocuklar sırası ile oynayacakları oyuna uygun olan oyuncakları bölmeden çıkarıp kullanabilir. Bu sayede ilgisi diğer oyuncaklara kaymayacağından, daha konsantre ve uzun süreli oyun oynama imkanına sahip olabilir. Bazı modellerde ürün gövdesi ve çekmeceler aynı renk ve malzemeden üretilmiş olabilir. Bazılarında ise her bölme ve çekmece için farklı bir renk tonu kullanılabilir. İki veya daha çok renk tonunun kullanıldığı oyuncak kutusu çekmeceli modellerinde oyuncakları organize etmek ve yerlerini hatırlamak hem ebeveynler hem de çocuklar için daha kolay ve pratik hale gelebilir.

Çocuk Oyuncak Sepeti Seçenekleri

Sepet şeklindeki oyuncak kutusu modellerinde kumaş, hasır, bambu, halat gibi farklı malzemelerden üretilmiş ürün seçenekleri bulunur. Bunlardan kumaş oyuncak sepeti modellerinde renk ve desen seçeneği oldukça fazladır. Ayrıca boyut olarak da sepet şeklindeki modellerde farklı ebat seçenekleri bulunur. Hasır görünümlü oyuncak sepetlerinde ise örgü biçimine ve kullanılan malzemenin renk tonuna bağlı olarak estetik açıdan farklı tasarımlar ortaya çıkabilir. Mekânın dekorasyonunu göz önünde bulundurarak istediğiniz materyalden üretilmiş, herhangi bir renk tonundaki sepet oyuncak kutusu seçeneklerinden birini tercih edebilirsiniz.

Çocuk ve bebek oyuncak sepeti modellerinin bir kısmı kapaklı olarak tasarlanır. Bazılarında ise sepeti kolayca taşımanızı sağlayan saplar bulunur. Sap olmayan modellerde ise ürünü her iki tarafında elinizin sığabileceği boşluklar bırakılarak bu boşlukların kulp görevi görmesi sağlanabilir. Oyuncak sepetlerini elinizde taşıyarak oyuncakları toplayabilir, mekân içinde serbest bir şekilde konumlandırabilirsiniz. Dilerseniz bu sepetleri açık raflara veya dolap içlerine yerleştirerek oyuncak dolaplarının ve mekân içinde bulunan açık rafların daha düzenli bir görünüme sahip olmasını sağlayabilirsiniz. Kapaklı modellerin bazılarında kapak, sepetten tamamen ayrılabiliyorken bazılarında sadece açılıp kapanabilir olacak şekilde sepetin kendisine yapışık bir halde olabilir. Bazı modellerde kapağı sabitlemek için cırt cırt, düğme, çıt çıt gibi aksesuarlar kullanılır. Kumaş düzenleyiciler arasında fermuarlı alternatiflere de ulaşabilirsiniz. Birbirinden farklı açma – kapama detayına sahip ürünler arasından sizin için en kullanışlı olanı hangisiyse onu belirleyip istediğiniz ebat ve renkteki ürünü hızlı bir şekilde sipariş edebilirsiniz.

Oyuncak Kutusu Temizliği

Oyuncak kutusu temizliği oyuncak kutusunun malzeme özelliklerine göre pratik bir şekilde yapılabilir. Sert plastikten üretilen ürünler ıslak ve sabunlu bir bez yardımıyla silinerek kolayca lekelerden arındırılabilir. Toz almak için ise kuru bir bez veya süpürgenin fırça ucundan yararlanabilirsiniz. Sert oyuncak kutularının iç kısmını temizlemek için ise oyuncakları boşaltıp, ürünün içi tamamen boş iken detaylı bir temizlik yapabilirsiniz. Kapaklı modellerde tozlanma ve kirlenmeyi minimuma indirmek için kapağı kapalı tutmaya özen gösterebilir; kapaksız modellerde ise oyuncak kutusunun üstüne temiz bir örtü sererek oyuncakların hava ve tozlarla temasını kesebilirsiniz.

Kumaş içerikli oyuncak kutularının temizliğinde ise kumaş özelliklerine göre hareket edebilirsiniz. Seçtiğiniz oyuncak kutusu kumaş olarak yıkanabilir özelliğe sahip ise ürünün kullanma talimatlarında belirtilen ideal yıkama koşullarına uygun olarak çamaşır makinesinde veya elinizde kumaş oyuncak kutunuzu kolayca yıkayabilirsiniz. Yıkanmaya uygun olmayan kumaş ürünlerde ise yine süpürge ve sabunlu bez yardımıyla temizlik yapabilirsiniz. İnatçı lekeler için kumaş türüne uygun olarak çeşitli leke çıkarıcı ürünlerden destek alabilir, ihtiyaç halinde kumaş oyuncak kutusu ürününüzü kuru temizlemeye vererek temizletebilirsiniz.

Oyuncak Kutusu Fiyatları

Oyuncak kutusu fiyatları ürünlerin özelliklerine göre değişebilir. Oyuncak kutularının sahip olduğu ekstra donanımlar ve fonksiyonlar ile doğru orantılı olarak fiyatlar da artıp azalabilir. Ürünlerin boyutları ve depolama kapasiteleri de fiyatlandırma konusunda belirleyicidir. Farklı markalara ait, aynı tarzdaki kutu modellerinde de fiyat farklılıkları görülebilir. Bir diğer parametre ise kullanılan malzeme ve tasarımdır. Malzemenin kalitesi fiyat konusunda etkili olabilir. Bunun haricinde tercih edilen renk ve desenler, oyuncak kutusu üstünde yer alan popüler simgeler, çizgi film karakterleri, ürünlerin lisanslı olup olmaması gibi etmenler oyuncak kutusu fiyatları konusunda belirleyici rol oynayabilir.

Estetik açıdan oldukça zengin bir skalaya sahip olan oyuncak kutusu tasarımları arasında her bütçeye uygun, farklı ebatlarda ve görünümde ürün seçeneği bulmanız mümkündür. Bu anlamda ürünleri fiyat performans oranına göre değerlendirerek uzun vadede ekonomik bir seçim haline gelebilecek, birbirinden şık ve kullanışlı modeller arasından seçiminizi yapabilirsiniz. Tercih ettiğiniz modelleri çeşitli yaşam alanlarında düzenleyici olarak kullanabilir, uygun boyutlardaki ürünleri baza altı ve dolap içi düzenlemelerinde de değerlendirebilirsiniz.

Oyun alanı ve çocuk odasının yanı sıra birçok farklı yaşam alanında organizer olarak kullanabileceğiniz oyuncak kutusu tasarımları arasında ihtiyacınıza uygun birçok farklı ürün seçeneğine ulaşabilirsiniz. Farklı oyuncak kutularını birbirleri ile kombinleyerek kullanabilir, daha çok düzenleyici ile daha düzenli ve kullanışlı bir yaşam alanına sahip olabilirsiniz. Çeşitli boyut seçenekleri ve estetik özellikleri ile her mekâna kolayca uyum sağlayabilen sayısız oyuncak kutusu modeli Koçtaş’ın zengin ürün gamında mevcut. Diğer ev dekorasyon ürünleri ve çocuk odası aksesuarlarında olduğu gibi birbirinden kullanışlı kutular için de Koçtaş’ın sunduğu fonksiyonel alternatifleri değerlendirebilirsiniz. Bütçenize uyan, işlevsel ve dekoratif oyuncak kutularına istediğiniz her an Koçtaş güvencesiyle hızlı bir şekilde sahip olabilirsiniz.

Oyuncak Kutusu Kategorisi Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Oyuncak kutusu alışverişi sırasında ürünler arasında kıyaslama yaparken aklınıza takılan bazı sorular olabilir. Ürün özellikleri, kullanım şekli ve ömrüne ilişkin olarak oyuncak kutusu hakkında sıkça sorulan sorulardan bazıları şunlardır:

En Ucuz Oyuncak Kutusu Hangisidir?

Oyuncak kutusu fiyatları için belirleyici olan unsurlar arasında malzeme, ebat, ekstra donanımlar, kapak detayı, marka, renk ve desen seçenekleri sıralanabilir. Bu kriterlere uygun olarak farklı fiyat aralıklarında birçok ürün seçeneği bulabilirsiniz. En ucuz oyuncak kutusu için küçük boyutlardaki sade tasarımlı ürünlere göz atabilirsiniz.

En Kullanışlı Oyuncak Kutusu Hangisidir?

Kullanışlılık anlamında ürünün taşınabilirlik, temizlik ve kullanım kolaylığı açısından sunduğu avantajlar değerlendirilir. Bu unsurları göz önünde bulundurarak sizin ihtiyacınıza en çok uyan ve depolama ihtiyacınızı en verimli şekilde karşılayacağını düşündüğünüz oyuncak saklama kutusu modellerini tercih edebilirsiniz.

En Çok Satan Oyuncak Kutuları Hangileri?

Koçtaş Oyuncak Kutuları kategorisinden en çok satan 5 ürün;

 1. Favore Casa Sweety Oyuncak Sepet
 2. Favore Casa Star Oyuncak Sepet Pembe
 3. 4 Sepetli Oyuncak Dolabı Çok Amaçlı Mutfak Dolabı Sebzelik Beyaz - Beyaz
 4. 4 Sepetli Oyuncak Dolabı Çok Amaçlı Mutfak Dolabı Sebzelik Atlantik Çam - Beyaz
 5. 4 Sepetli Oyuncak Dolabı Çok Amaçlı Mutfak Dolabı Sebzelik Atlantik Çam - Beyaz&pembe
Daha fazla göster
14 Ürün Listeleniyor
Filtrele
Göster: 3'lü 5'li
Sıralama: