150 TL Üzeri Kargo Bedava

Çadırlar

Filtreler
Özellikler
-
Fırsatlar
Fırsatlar

Şık ve Kullanışlı Kamp Çadırı Modelleri

Şehir yaşamından kısa bir süreliğine uzaklaşmak ve yoğun iş temposuna ara vermek isteyenler doğada kamp yapmayı tercih edebilirler. Kamp sırasında konaklama ihtiyacını karşılayan çadır çeşitleri bu noktada kullanıcılara büyük kolaylık sağlar. Kişi sayısına, mevsimine ve modeline göre değişen çadırlar, fonksiyonel özellikleriyle dikkatleri üzerine çeker. Doğada keyifli vakit geçirebileceğiniz ve yeşilin tadını çıkarabileceğiniz çadır modelleri arasında 2 kişilik, 3 kişilik ve 4 kişilik seçenekler ön plana çıkar.

büyük çadır modelleriÇevresel faktörlere ve mevsimine göre değişen çadırlar nefes alan yapılarıyla konforlu kullanım sağlar. Kolay kuruluma sahip 2 kişilik çadırlar, polyester kumaştan üretilir. Su geçirmez özelliğiyle öne çıkan bu ürünler iki adet uyku tulumunun rahatlıkla girebileceği büyüklüğe sahiptir. Ayrıca ürünlerin tasarımına göre değişen giriş sayıları ve havalandırma delikleri bulunur. Giriş kısmı sayesinde giriş ve çıkışlar kolay bir şekilde yapılabilir.

Kalabalık bir grupla kamp yapacaksanız daha çok eşyayı alabilecek 4 kişilik çadır modellerine yönelebilirsiniz. 4 kişilik kamp çadırları çanta, lamba, sandalye, termos gibi farklı kamp malzemelerini yerleştirebileceğiniz büyüklükte bir üründür. Yırtılmalara karşı son derece dayanıklı olan bu modellerin yapımında polyester kullanılır. Dört mevsim kullanıma uygun bu parçalar ile tırmanış, dağcılık, avcılık ve yürüyüş gibi sevdiğiniz outdoor faaliyetlerini güvenilir ve konforlu bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Ev Konforuna Sahip Kamp Çadır Çeşitleri

Mevsimsel koşullar dikkate alınarak tasarlanan çadır çeşitleri, kişi sayısına, kullanılan malzemeye ve ebatına göre değişen geniş bir ürün yelpazesi sahiptir. Olumsuz hava koşullarının hesaba katılarak imal edilen çadırlar, üçgen, tünel ve dome modellerine sahiptir. 4 mevsim kullanılan seçenekler arasında aile çadırı, 2+1 kişilik çadır, 3+1 kişilik çadır çeşitleri ön plana çıkar. 

Yaz aylarında ince ve esnek kumaşlı, kış aylarında ise kalın kumaşlı alternatifler tercih edilebilir. Soğuğun ve rüzgarın girişi engelleyen ürün çeşitleri yırtılmaz modifikasyonu ile uzun süreli kullanımlara karşı oldukça dirençlidir. Arabanızda istediğiniz yere taşıyabileceğiniz bu parçaların birçoğunda iki farklı giriş sistemi bulunur. Giriş sistemleri sayesinde dışarıdan ihtiyaçlarınızı kolaylıkla çadırın içerisine yerleştirebilirsiniz. 

yeşil çadır modelleriFarklı tasarımlara sahip Falcon, Burton, Pavillo Coolquick, Pavillo Cooldome, Floransa Fantasy, Brıght, Felen, Boyard Plus ve Bızam Army çadır çeşitleri ile ihtiyaçlarınızı büyük ölçüde karşılayabilirsiniz. Kırmızı, yeşil, siyah, mavi, sarı ve turuncu renkleriyle öne çıkan bu ürünler, çift yüzlü bir tasarıma sahiptir. Dış ve iç materyali değişiklik gösteren çadırlar ile her mevsim doğanın keyfini çıkarabilirsiniz. 

Doğada geçirdiğiniz zamanı uyku tulumu, yastık, kamp lambası, perde, sineklik gibi çeşitli eşyalarla daha konforlu hale getirebilirsiniz. 2 kişilik çadır çeşitleri arasında plaj çadırları ön plana çıkar. Yaz tatillerinde kullanılan bu ürün, zararlı UV ışınlarına karşı sizi korur. Esnek yapıdaki bu modelleri festivallerde ve plajlarda dinlenirken rahatlıkla kullanabilirsiniz. 

Mevsimine Göre Kamp Çadırı Seçenekleri

Kamp yaparken doğada konforlu ve keyifli vakit geçirmek için çadır seçimlerinizi mevsimine göre yapabilirsiniz. Mevsimsel koşullara göre değişen kamp çadırları hava koşullarından minimum düzeyde etkilenmenizi sağlar. 

Su geçirmez özelliğiyle öne çıkan 4 mevsim kamp çadırı modelleri, yağmurlu havalarda bile kamp yapmanızı sağlar. Geniş iç hacimli bu ürünler birden fazla kişinin aynı anda kamp yapabilmesini kolaylaştırır. Dağcılık, trekking ve hiking gibi sporlarla ilgilenen de bu modelleri tercih edebilirler. 

3 kişilik çadır seçenekleri arasında geniş yer tutan mevsimlik modeller, dış etkenlere karşı tam koruma sağlar. Gürültülü şehir yaşamından bir süre uzaklaşıp sessiz ve huzurlu bir gün geçirmek isteyenler için bu ürünler ideal bir seçim olabilir. 

Dört mevsim kamp yapmayı kolaylaştıran çadırlar arasında tek kişilik, iki kişilik, üç kişilik, dört kişilik ve altı kişilik seçenekler bulunur. Çetin kış şartlarına uygun şekilde imal edilen ürünler, kaliteli ve dayanıklı malzemesi sayesinde sizi yarı yolda bırakmaz. 

Baron 4 kişilik modeller, dört mevsim kullanılan çadırlar arasında tasarımı ve özellikleriyle ilgi çeker. Siz de doğanın tadını sevdiklerinizle birlikte mevsim fark etmeksizin her an yaşayabilmek için dört mevsim kamp çadırlarına sahip olabilirsiniz.

Kullanım Amacına Göre Değişen Kamp Çadırları

Kamp çadırları kullanım amaçları ve özellikleri değişen ürünlerin başında gelir. Piknik, festival ve doğa yürüyüşü gibi organizasyonlar için tercih edilen portatif çadır, çok yönlü oluşu ile kullanıcıların beğenisini kazanır. Kurulumu kolay bir şekilde yapılan portatif modeller, dayanıklı malzemeden ve nefes alan kumaştan üretilir. Portatif kamp çadırları, kamp sandalyesinin kullanılabildiği modeller olarak dikkat çeker. 

Yaz aylarında teras, balkon ve bahçelerde bu ürünleri kullanarak misafirleriniz ile keyifli vakit geçirebilirsiniz. Katlanabilir bu modeller kurulum gerektirmeyen yapıları sayesinde sahilde ve plajda da kullanılabilir. Conpass tente çadırları da portatif modeller arasında yer alır. Geniş bir alanı örtmeye yarayan tente çadırın tepesinde bulunan havalandırma delikleri rüzgar geçişlerine izin verir. 

Evlerin bahçelerinde güneşlik, gölgelik ve çardak olarak da kullanılabilir. Kalabalık arkadaş grubuyla yapılan kamplarda ise büyük çadır modelleri birer kurtarıcı görevi görür. UV korumalı bu kamp çadırları, yaz aylarında yapacağınız gezintilerde güneş ışınlarının olumsuz etkisine karşı sizi korur. Çadırların tasarımında yer alan iç cepler, kamp lambasını kullanımını pratik hale getirebilir. 

Büyük kamp çadırları arasında 4 kişilik ve 3+1 kişilik seçenekler öne çıkar. Yanma geciktirici kumaşı ve su geçirmez dikişleri ürünlerin kullanımını güvenilir hale getirir. Aile çadırı olarak da geçen bu modellerde 1 adet giriş ve 1 adet şeffaf PVC bulunur. Şeffaf camı sayesinde güneşin doğuşunu ve batışını çadırda seyredebilirsiniz. Hafta sonu tatilinde sevdiklerinizle yapacağınız kamplarda büyük çadırları; piknik, balıkçılık, plaj aktivitelerinde ise portatif modelleri tercih edebilirsiniz. 

Kamp Çadırı Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

kullanışlı çadır çeşitleriDoğa tutkunları için konaklayacakları çadırların kaliteli ve ihtiyaçlarını karşılayacak fonksiyonda olması son derece önemlidir. Birbirinden farklı tasarıma, renge ve modele sahip çadırlar arasında doğru ürünü bulmakta zorluk yaşayabilirsiniz. Doğru ürün seçimi için şu noktalara dikkat edebilirsiniz:

 • Öncelikle çadırı kaç kişilik almak istediğinize karar vermelisiniz. Tek kişilik ve iki kişilik modellerin iç hacimleri küçük olduğu için 2’den fazla kişinin kullanımı için uygun değildir. Kalabalık gruplar için büyük kamp çadırlarını tercih edebilirsiniz.
 • Dört mevsim kullanılabilen çadırlar olduğu gibi beş mevsim kullanılabilenler de vardır. Eğer ağır kış şartlarında doğada tırmanış ve avcılık yapacaksanız beş mevsim kullanılabilen modelleri seçmeniz daha doğru bir seçim olabilir. 
 • Dış yüzeyinde yırtılmaz modifikasyon olup olmamasını da seçimlerinizde göz önünde bulundurabilirsiniz. Yırtılmaz modifikasyonlar kullanıcı deneyimini üst seviyeye çıkarır. 
 • Bisiklet sürmek ya da doğa yürüyüşü yapmak için çadır satın almak istiyorsanız sırt çantasına sığabilecek portatif ve otomatik çadır modellerini tercih edebilirsiniz. 
 • Otomatik modellerin kurulumu ve toplaması zamanızı almayacak şekilde dakikalar içinde gerçekleşir. Kamp yaparken çadır kurulumu ile zamanınızı harcamamak için bu parçaları tercih edebilirsiniz. 
 • Piknik ve festival gibi açık hava organizasyonları için çadır arayışınız varsa büyük tasarımlara yönelebilirsiniz. Bu tür organizasyonlara arabayla gidildiği için ürünleri taşımak oldukça kolay olabilir. 
 • Yaz tatilinizde ailenizle birlikte doğada uzun süreli kamp yapmayı düşünüyorsanız 6 kişilik çadır çeşitlerini tercih edebilirsiniz. Geniş alanı sayesinde uyuma, yeme-içme faaliyetlerini de rahatlıkla çadır içerisinde gerçekleştirebilirsiniz.
 • Mevsimine ve tasarımına göre değişen çadır fiyatları da tercihlerinizde belirleyici rol oynayabilir. Koçtaş üzerinden bütçenizi zorlamayacak kaliteli ve kullanışlı çadır modellerini uygun fiyata bulabilirsiniz.

Çadırlar Kategorisiyle İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Kamp çadırları geniş bir ürün yelpazesine sahiptir. Bu durum ilk defa kamp çadırı alacakların aklında bazı soru işaretlerine neden olabilir. Sıkça sorulan sorular ve cevapları sayesinde ürünlerin kurulumuna, fiyatına, modeline ve markasına ilişkin bilgi sahibi olabilirsiniz. 

Çadır Nasıl Kurulur?

Çadırların yapımında kullanılan kumaşlara tente denilir. Bu kumaşlar iç ve dış tente olmak üzere ikiye ayrılır. Çadırlardaki iç tenten'in üzerinde çadırın iskeletini oluşturan pollerin geçtiği delik kısımlar bulunur. Poller öncelikle bu deliklerden geçirilip çadırların her kenar kısmında bulunan çubuklara takılır. Çubuklara takılan poller yaylanıp kendiliğinde ayağa kalkar. Daha sonra ürünlerin köşelerinde yer alan halkalardan kazıklar geçirilir ve zemine sabitlenir. Kurulumun son aşamasına gelindiğinde de dış tentenin ortasında yer alan mandal iki polün birleştiği kısma takılır. Dış tentenin uç kısımlarındaki lastikler gerdirilip kazıklarla beraber toprağa sabitlenir.  

Çadır Fiyatları Ne Kadar? 

Çadır fiyatları tasarımına, rengine, kişi sayısına, modeline ve materyaline göre değişiklik gösterebilir. Kişi sayısı kamp çadırı fiyatlarını belirleyen en önemli unsurların başında gelir. Tek başınıza yorucu ve stresli şehir yaşamından uzaklaşmak için doğada yürüyüş ya da tırmanış yapacaksanız bütçe dostu 2 odalı çadır çeşitlerini satın alabilirsiniz. 

İki kişilik ve üç kişilik çadır fiyatları, ekonomik olarak sizi zorlamayacak seçeneklere sahiptir. Arkadaşlarınızla birlikte kamp yapmak, balık tutmak ya da piknik yapmak için yüksek bütçeli ürünler arasında yer alan 6 kişilik ve odalı modelleri tercih edebilirsiniz. 

Hangi Çadırı Almalıyım?

Dağcılık, avcılık, yürüyüş, trekking gibi çeşitli outdoor faaliyetleriniz için çadır arayışınız varsa çantada taşınabilir ürünleri satın alabilirsiniz. Sırt çantasında kolaylıkla taşınabilir portatif modeller özellikle arabasız yapacağınız gezintilerde size büyük kolaylık sağlar. Sahil kenarında, plajda denizin keyfini çıkaracaksanız otomatik modeller ideal bir seçim olabilir. Araba bagajında ya da üstünde bu ürünleri istediğiniz yere taşıyabilirsiniz.  

Hangi Marka Çadır Almalıyım?

Husky çadır modelleri farklı kişi sayısına sahip seçenekleri ile ihtiyacınızı kolaylıkla karşılayabilir. Geniş iç hacme sahip ürünler uyku tulumu, yastık, sineklik, yiyecek, kıyafet gibi ekstra eşyalarınızı rahatlıkla kullanabileceğiniz boyutlara sahiptir. Markanın nefes alan kumaşlardan ürettiği parçalar, gece boyunca sağlıklı bir uyku uyumanızı sağlar. Siz de Koçtaş üzerinden en iyi çadır markalarını inceleyerek bütçenize ve zevkinize uygun ürünü kısa sürede bulabilirsiniz. 

Çadırın İçinde Neler Olmalı?

Doğadaki yaşamı konforlu hale getirebilecek uyku tulumu, yastık, yağmurluk, mat, sineklik, kamp lambası, fener, pil, termos, matara, kamp sandalyesi, kamp ocağı, kamp mutfağı, çakı ve bıçak gibi eşyalar kamp çadırlarında kullanılabilir. İşlevsel bu eşyalar ile doğada istediğiniz kadar vakit geçirebilirsiniz. Ayrıca bisiklet, kitap, satranç gibi ürünleri de yanınızda bulundurarak zamanınızı eğlenceli ve keyifli hale getirebilirsiniz. 

En İyi Çadır Markaları Hangileridir?

Husky, Kingcamp ve Bestway kullanıcıların beğenisini kazanan ürünleriyle en iyi çadır markaları arasında yer alırlar. Odalı kamp çadırı modelleriyle yüksek memnuniyet derecesine ulaşan markaların geniş ürün yelpazesinde farklı renklerde ve modellerde 2 kişilik, 3 kişilik, 4 kişilik, 6 kişilik ürünleri bulunur. 

Duş ve giyinme çadırı olarak dizayn edilen Kingcamp Marasusa modeli, 2 kişilik bir odaya sahiptir. Sahip olduğu Oxford çantasıyla istediğiniz yere yanınızda taşıyabilirsiniz. Basit ve kolay kuruluma sahip çadırları Koçtaş’taki en iyi markalar arasından kısa sürede bulabilirsiniz.

En Çok Satan Çadırlar Hangileri?

Koçtaş Çadırlar kategorisinden en çok satan 5 ürün;

 1. Bw Actıverıgde 4 Kişilik Çadır
 2. Pavillo Coolquick 2 Kişilik Kolay Kurulum Çadır
 3. Pavillo Cooldome 2 Kişilik Çadır
 4. Bw Famıly 6 Kişilik Aile Çadırı
 5. Pavillo Cooldome 3 Kişilik Çadır
Daha fazla göster
47 Ürün Listeleniyor
Filtrele
Göster: 3'lü 5'li
Sıralama: