150 TL Üzeri Kargo Bedava

Bacasız Şömineler

Filtreler

Pratik Kullanımıyla Öne Çıkan Bacasız Şömineler

Şömineler, hem iç hem de dış mekanların havasını tamamen değiştiren ürünler arasında yer alır. Dekoratif olmasının yanı sıra ısı ve ışık yaymasıyla da öne çıkan ürünler, kullanıcılarına birçok avantaj sunar. Bacasız şömine ise dumanı yaymak için ekstra bir boruya ihtiyaç duymayan pratik ürünlerden oluşur. Bioethanol sıvı yakıt ile çalışan ürünler, kolay kullanımı sayesinde her yere uyum sağlar. Ayrıca seçenekler arasında gazla ya da elektrikle çalışan bacasız şömineler de olduğu görülebilir. Evlerin yanı sıra ofis gibi yerlerde de kullanılan ürünler, geniş kullanım alanı sayesinde birçok kişiye hitap eder. Havalandırmasız olarak da isimlendirilen bacasız şömine çeşitleri, baca gerektirmediği için her yere kolaylıkla uyum sağlar. 

Modern bir görünüme sahip olan bacasız şömineler, basit ve pratik kurulumu sayesinde herkesin ihtiyaçlarına yanıt verir. İç mekanlarınızda zarafeti şık detaylarla bir araya getirmek istiyorsanız bacasız şömine modellerinden birini satın almayı düşünebilirsiniz. Salonlardan oturma odalarına kadar geniş bir alanda kullanılabilen bacasız şömine çeşitleri, iç dekorasyona farklı bir hava katmayı başarır. Boyut, tasarım ve renk gibi çeşitli özellikler bakımından birbirinden ayrılan ürünler arasından aradığınızı kolaylıkla bulabilir, mekanlarınızı dilediğiniz gibi dekore etmeye başlayabilirsiniz. Bacasız şömine fiyatları ve seçenekleri arasından aklınızdaki tasarıma kısa süre içinde erişebilir, ev ya da işyerlerinizde farklı bir tasarım yakalayabilirsiniz.

Bacasız Şömine Kullanmanın Avantajları

Bacasız şömineler kullanıcılarına birçok avantaj sunmasıyla öne çıkar. Ürünlerin avantajları genel olarak şu şekilde özetlenebilir:

 • Bacasız şömine satın almanın önemli avantajları arasında kurulum kolaylığı gelir. Havalandırma borusu için duvar gibi alanlarda delik açmayı gereksiz hale getiren ürünler, pratikliği sayesinde herkese hitap eder.
 • Bacasız şömine çeşitlerini yakmak için gazete ya da çıra demetleri toplamaya gerek yoktur. Duman ya da duman kaynaklı lekeleri de ortadan kaldıran ürünler, kolay temizliğiyle de dikkatleri üzerinde toplar.
 • Bacasız şömineler, yerleştirdiği ortamı ısıttığı için enerjiden maliyetlerinden tasarruf elde edilmesini sağlar. Ek ısıtma sağladığı için enerji masraflarını azaltarak kullanıcılarına avantajlar sunar. Ayrıca ürünlerde üretilen tüm ısı evde kaldığı için de tasarruf sağlar.
 • Çoğu üründe oksijen algılama sensörü yer alır. Sensör, oksijen yangın oluşturacak tehlikeli seviyelere geldiğinde bunu algılayarak çalışmayı durdurur. Bazı modeller ise tehlike seviyesi yükseldikçe kullanıcıları uyarır.
 • Baca gereksinimi duymadığı için daha modern bir görünüme sahip olan ürünler, her yere kolay bir şekilde yerleştirilebilir.
 • Odun yakma gibi ek işlemleri gereksiz hale getiren ürünler, günlük hayata pratiklik katar.
 • Bacasız şömine fiyatları ve seçeneklerini inceleyerek sizin için uygun olana kısa sürede ulaşabilir, iç mekanlarınıza zarafet kazandırabilirsiniz.

Bacasız şömine modelleri arasından kişisel zevklerinize uygun olanı tercih ederek evlerinizi ya da işyerlerinizi hayalinizdeki gibi dekore edebilir, ambiyansa farklı bir hava katabilirsiniz.

Bacasız ve Bacalı Şömine Farkları

Bacasız şömineler ile bacalı olan modeller arasında birkaç farklılık bulunur. Aşağıdaki listeyi inceleyerek ürünler arasındaki farklar hakkında daha detaylı bir şekilde bilgi alabilir, hangisinin sizin için uygun olduğuna kolaylıkla karar verebilirsiniz;

 • Bacalı modeller genellikle odun ya da çıra ile çalışırken bacasız modellerde durum farklıdır. Çıra ya da oduna gereksinim duymayan bacasız şömine çeşitleri daha çevre dostu bir yapıya sahiptir. Ayrıca geleneksel şöminelerle kıyaslandığında bulunduğu ortamı çok kirletmemesi, ürünlerin öne çıkan detayları arasında yer alır.
 • Bacalı olanlarda duman üretimi daha fazla olduğu için zararlı gazların dışarı atılması gerekir. Bunun için de bacalar kullanılır. Bununla beraber havalandırmasız şömineler gazı farklı bir şekilde yakar, çok fazla duman oluşturmadığı için bacaya gereksinim duymaz.
 • Bacasız şömine modelleri diğerleriyle kıyaslandığında daha modern bir görünüme sahiptir. Ayrıca kurulumunun ve çalıştırılmasının kolay olması, bacasız olanları bacaları olanlara göre daha iyi bir seçenek haline getirir.
 • Daha geleneksel ve vintage bir görünüm isteyen kişiler ise bacalı şömine modelleri arasından seçim yapabilir. Geçmiş zamanın esintilerini taşıyan bacalı modeller, ev ya da işyerlerinde daha klasik detaylar yakalamak isteyen kişiler için iyi bir seçim olur.
 • Bacasız modeller odadaki oksijeni kullandığı için üreticiler genellikle şömineyi çalıştırırken camın açılmasını önerir. Bununla beraber ürünlerde oksijen sensörü yer aldığı için ortamdaki oksijen tehlikeli seviyelere geldiğinde kendini otomatik olarak kapatır. Ayrıca ürünlerde karbonmonoksit dedektörü de yer alır. Karbon monoksit gazı algılanırsa şömine otomatik olarak kapanır.
 • Bacasız şömine modelleri bacalı olanlarla kıyaslandığında daha pratik bir şekilde kurulabilir. Bacalı modellerde boru için bir alan oluşturulması gerekirken bacasız şömineler için böyle bir kurulum işlemine gerek yoktur.

Her iki model de kendi içinde bazı avantajlara sahip olmasıyla dikkat çeker. Bacalı ya da bacasız şömine çeşitleri arasından sizin için uygun olanı kolaylıkla bulabilir, iç mekanlarınıza dilediğiniz detayları katabilirsiniz. Bacasız şömine fiyatları ve modelleri sayesinde aklınızdaki görünüme pratik bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Bacasız Şöminelerin Çalışma Prensibi

Şömine bacasız olduğunda kullanıcılarına pratiklik sunar. Her ne kadar ürünlerin kullanımı modelden modele değişkenlik gösterse de genel olarak bütün ürünlerin kullanımı oldukça kolaydır. Ürünlerin nasıl çalıştığı hakkında detaylı bilgi almak istiyorsanız aşağıdaki listeye göz atabilir, bacasız modeller hakkında aklınızdaki soru işaretlerini giderebilirsiniz:

 • Havalandırmasız olarak da isimlendirilen bacasız şömine modelleri, gaz ya da propan hattına bağlanarak çalışır. Genellikle tesisatçı ya da profesyoneller tarafından kurulması önerilir.
 • Gazlı olan modeller mutfaktaki ocaklarla benzer şekilde çalışır. Gazı, temiz bir şekilde yakan ve arkasında neredeyse hiç egzoz bırakmayan modeller özel olarak tasarlanmış brülörlere sahiptir. Böylece yakıldığı ortamda kir, leke ya da duman oluşmasının önüne geçer.
 • Ürünlerde genellikle alevleri kontrol eden bir panel yer alır. Ünite, alevlerin belirli bir seviyenin üzerine geçmesini engeller. Böylece istenmeyen kazaların yaşanma olasılığını azaltır.
 • Bacasız şömine çeşitleri, çalışmak için ihtiyaç duyduğu oksijeni bulunduğu odadan alır. Regülatör, alevi üretmek için havayı gazla karıştırır.
 • Elektrikli olan şöminelerde ise herhangi bir şekilde duman oluşmaz. Bazı modellerde alev miktarı kumanda ile kontrol edilebilir. Gerçek bir aleve sahip olmayan ürünlerde alevin rengi de uzaktan kumanda ile değiştirilebilir. Bununla beraber Bluetooth ile bağlanma özelliğine sahip olan modellerde şömine odunu yanma sesi açabilir, farklı bir ambiyans yaratabilirsiniz. Ayrıca çıtırdama sesinin yanı sıra istediğiniz müziği açarak ürünleri farklı şekillerde değerlendirebilirsiniz.

Pratikliğiyle dikkat çeken ürünler, kolay bir kullanıma sahip olduğu için birçok kişi tarafından tercih edilir. Bacalı olan modellerle kıyaslandığında daha kolay olması, ürünleri geleneksel şöminelerden ayırır. Bacasız şömine fiyatları ve seçeneklerini inceleyerek sizin için uygun olana ulaşabilir, iç mekanlarınıza farklı bir hava katabilirsiniz.

Bacasız Şömine Kullanım Alanları

Bacasız şömineler geniş bir kullanım alanına sahip olmasıyla dikkatleri üzerinde toplar. Ürünlerin nerelerde kullanılabileceği hakkında bilgi almak istiyorsanız aşağıdaki maddelere göz atabilir, sizin için uygun olan yerde bacasız modelleri kullanmaya başlayabilirsiniz;

 • Bacasız modeller evlerde sıklıkla kullanılan ürünler arasında yer alır. Özellikle salonlarda ambiyans yaratmak için bacasız şömine çeşitlerinden yararlanılabilir.
 • Salonlarda televizyonun yanına şömineleri yerleştirerek hoş bir oturma alanı elde edebilirsiniz. Ayrıca büyük bir salonunuz varsa bir köşesini şömineye ayırarak sıcak ve samimi bir ortam oluşturabilirsiniz.
 • Bacasız şömine çeşitleri, ısı verimliliği söz konusu olduğunda iyi bir performans ortaya çıkardığı için evin çoğu odasında değerlendirilebilir. Bacasız modeller, evin herhangi bir odasına yerleştirilebilir. Böylece dilediğiniz yere ısı takviyesi yapabilirsiniz. Örneğin, oturma odasında istediğiniz sıcaklığı elde etmekte zorlanıyorsanız ürünlerden yararlanabilirsiniz.
 • Enerji açısından verimli olması da ürünlerin kullanım alanını genişletir. Üretilen ısı, baca olmadığı için borulardan kaçmaz. Böylece şömineler ürettiği ısıyı aynı şekilde odaya yaymayı başarır. Bu sayede havalandırmasız şömine çeşitleri ofislerde de sıklıkla tercih edilir. Hem görsel hem de işlevsel açıdan verimli olan ürünler, ofislerde farklı bir ortam yaratmak isteyen kişiler için iyi bir seçim haline gelir.
 • Bekleme odalarında da bacasız ürünlerden yararlanılabilir. Bekleme odalarına farklı bir görünüm kazandırması ve şık detaylar katmasından dolayı bacasız şömine çeşitleri birçok farklı yerde tercih edilir.
 • Bacasız şömine çeşitleri, ortamda bulunan oksijeni kullandığı için ürünlerin yatak odalarında kullanılması önerilmez. Onun haricinde istediğiniz yerde değerlendirebilirsiniz.

İhtiyaçlarınızı ve beklentilerinizi belirledikten sonra bacasız şömine fiyatları arasından sizin için uygun olan modele erişebilir, iç mekanlarınıza ayrı bir görünüm kazandırabilirsiniz.

Bacasız Şömine Modelleri

Bacasız şömineler sahip olduğu çeşitlilik sayesinde herkesin aradığını kolaylıkla bulmasını mümkün hale getirir. Farklı kullanım şekillerine sahip olan ürünler, herkesin istediği görünümü iç mekanlarına kazandırmasına yardımcı olur. Havalandırmasız şömine modelleri genel olarak şu şekilde özetlenebilir:

 • Ürünleri incelediğinizde doğalgazlı, etanol ile çalışan ve elektrikli olmak üzere iki farklı seçenek olduğunu görebilirsiniz. Her model, kendi içinde bazı avantajlar sunmasıyla birçok kişi tarafından tercih edilir.
 • Elektrikli bacasız şömine çeşitlerinde gerçek bir alev üretilmez. Alevler, enerji tasarrufuna sahip olan LED ışıklar aracılığıyla oluşturulur. Elektrikli modellerin çoğu yalnızda şöminenin ambiyansını yansıtmakla kalmaz. Aynı zamanda bir miktar ısı sağlayan yerleşik bir elektrikli ısıtıcı ile beraber gelir. Böylece konulduğu odayı ısıtarak soğuk havalarda iyi bir performans ortaya çıkarır.
 • Elektrikli modeller, bakım yapılmasına gerek olmadığı için pratik bir kullanıma sahiptir. Ayrıca herhangi bir yakıta ihtiyaç duymaması da ürünleri birçok kişi için tercih sebebi haline getirir. Yaz aylarında ısı ayarı kapatılabildiği için sıcak havalarda da rahatlıkla kullanılabilir. Kolay bir kuruluma sahip olması ve herhangi bir ek işleme ihtiyaç duymaması, ürünlerin öne çıkan detayları arasında yer alır.
 • Etanollü bacasız şömineler, gerçek alevler üreten havalandırmasız ürünler arasında yer alır. Alev, temiz alkol bazlı yakıtın yakılmasıyla oluşturulur. Etanollü bacasız şömine yakıtı ayrı bir şekilde satılır ve sıvı formdadır.
 • Etanollü modeller, duman ya da koku oluşturmadan gerçek alev üretebilmesiyle dikkat çeker. Diğer modellerle kıyaslandığında daha geniş bir kullanım alanına sahiptir. Birçok farklı boyuta sahip olduğu için hemen hemen her yere yerleştirilebilir. Kurulum ve özelleştirme seçeneklerinden dolayı herkese hitap eder.
 • Doğalgazlı şömine bacasız modelleri, çok sık tercih edilen ürünler arasında yer alır. Doğalgaz ya da sıvı propan ile çalışan ürünlerde de gerçek alev üretilir. Baca ya da havalandırma olmayacak şekilde dizayn edilen ürünler, duman ya da koku olmadan gerçek alev açığa çıkartır.
 • Doğalgazlı bacasız şömine modelleri ısı üretiminin yüksek olmasıyla öne çıkar. Böylece yerleştirildiği yerde iyi bir ısı kaynağı haline gelir. Bazı modellerde alev boyutu ayarlanabilir. Alev boyutu küçüldükçe ısı çıkışı da azalır.

Elektrikli, etanollü ya da doğalgazlı bacasız şömine fiyatları arasından sizin için uygun olanı bulabilir, istediğiniz atmosferi kolay bir şekilde oluşturmaya başlayabilirsiniz. Farklı kullanım şekillerine sahip olan ürünler arasından size hitap edeni kısa süre içinde bulabilirsiniz.

Boyutlarına ve Tasarımlarına Göre Bacasız Şömine Modelleri

Ürünler farklı boyutlarda üretilmesiyle her yere rahatlıkla uyum sağlar. Ayrıca birbirinden farklı tasarıma sahip olması sayesinde bacasız şömineler herkesin kişisel zevklerine hitap etmeyi başarır. Ürünlerin boyut ve tasarımları genel olarak şu şekilde özetlenebilir:

 • Seçenekleri incelediğinizde masanın üzerine yerleştirilebilecek kompakt boyutlara sahip olan modellerden geleneksel şömine görünüme sahip olan tasarımlara kadar geniş bir ürün yelpazesi olduğunu görebilirsiniz. Şömineyi yerleştirmeyi düşündüğünüz yeri göz önünde bulundurarak alternatifler arasından seçiminizi kolay bir şekilde yapabilirsiniz.
 • Masaüstü bacasız şömine çeşitleri, dekoratif bir aksesuar olarak değerlendirilebilir. Küçük bir obje boyutlarına sahip olan elektrikli modeller, masaların üzerinde hoş bir görünüm elde edilmesini sağlar.
 • Taşınabilir bir yapıya sahip olan modeller ise masaüstü şöminelerle kıyaslandığında biraz daha büyüktür. Elektrik ya da etanolle çalışan ürünler, odalarda istediğiniz yere yerleştirebileceğiniz bir yapıya sahiptir.
 • Ürünleri incelediğinizde 100 cm, 110 cm, 120 cm ya da 145 cm gibi farklı genişliklere sahip olan modeller de olduğunu görebilirsiniz. Salonlarınızın ortasına yerleştirmek için bir ürün arıyorsanız daha büyük olan modeller arasından seçim yapabilirsiniz.
 • Bazı modeller, orta sehpaların üzerine yerleştirilebilecek biçimde tasarlanır. Böylece televizyonların ön tarafında koltukla TV arasında yerleştirilebilir. Özellikle büyük salonlarda tercih edilen tasarım, evlerinde modern bir görünüm isteyen kişilere hitap eder.
 • Bacasız şömine modellerinin bazıları dikdörtgen şeklinde tasarlanırken bazıları daha oval bir yapıya sahiptir. Oval olanlar, ev ya da işyerlerinde çağdaş parçalar kullanmak isteyen kişiler tarafından tercih edilir. Gerçek ya da yapay alevli olarak satışa sunulan farklı formdaki ürünler, yaşam alanlarına farklı bir hava katar. Ayrıca oval olanlar yerleştirildikleri ortamda ilk bakıştan itibaren dikkatleri üzerinde toplar.
 • Dikdörtgen şeklinde olan modeller ise geleneksel şöminelerle benzer bir tasarıma sahiptir. Oturma odası ya da salon gibi alanlarda şık bir görünüm elde edilmesini sağlar.

Farklı tasarım ve boyut seçeneklerine sahip olan ürünler arasından sizin için uygun olanı kolaylıkla bulabilir, iç mekanlarınıza farklı bir hava katabilirsiniz. Bacasız şömine fiyatları ve alternatifleri sayesinde aklınızdaki dekorasyona pratik bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Bacasız Şömine Seçimi Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bacasız şömine seçimi yapmadan önce bazı kriterleri dikkate almanız önemlidir. Nasıl seçim yapmanız gerektiği hakkında bilgi almak istiyorsanız aşağıda bulunan listeye göz atabilir, sizin için uygun olan ürünü kolay bir şekilde bulabilirsiniz:

 • İlk olarak ürünleri yerleştireceğiniz yere karar vermeniz gerekir. Salon ya da oturma odası gibi yerlerde sabit olarak kullanılacaksa ona uygun ebatlardaki modeller arasından seçim yapılmalıdır.
 • Ürünlerin şekli de seçimi doğrudan etkileyen kriterler arasında bulunur. Oval olanlar daha modern bir görünüme sahipken dikdörtgen şeklindeki modeller geleneksel şömine görünümünden hoşlanan kişilerin ilgisini çeker. Yerleştireceğiniz yere uygun forma karar verdikten sonra alternatifler arasından uygun olana kolaylıkla ulaşabilirsiniz.
 • Ürünlerin kullanım şekli de seçim yaparken dikkat edilmesi gereken parametreler arasında yer alır. Etanollü modelleri kullanırken şömine yakıtına sahip olmanız gerekir. Bununla beraber elektrikli modellerde ürünleri çalıştırmak için herhangi bir şey yapmanız gerek yoktur. Gerçek alev üreten modeller arasından seçim yapmak istiyorsanız etanollü ya da doğalgazlı modelleri incelemeniz gerekir.
 • Ürünler, farklı renk seçeneklerine sahip olmasıyla öne çıkar. Seçenekleri incelediğinizde gri, siyah ya da krem gibi farklı tonlar olduğunu görebilirsiniz. Yerleştireceğiniz odada bulunan eşyaların renklerini göz önünde bulundurarak seçiminizi yapabilir, daha uyumlu bir atmosfer yaratabilirsiniz.

Nasıl bir ürün istediğinize karar verdikten sonra modeller arasından sizin için uygun olana kısa süre içinde erişebilirsiniz. Koçtaş’ta bulunan ürünler arasından aklınızdaki özelliklere sahip olana kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz. Farklı markaların kaliteli ürünlerini çatısı altında toplayan Koçtaş sayesinde bütçenizi zorlamadan kaliteye ulaşabilir, hayalinizdeki dekorasyonu yakalamaya başlayabilirsiniz.

Bacasız Şömineler Kategorisiyle İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Bacasız şömine nedir?

Bacasız şömine, genel olarak dumanın atılması için herhangi bir bacaya sahip olmayan modellerden oluşur. Baca ihtiyacı olmadığı için ürünler her yere kolaylıkla yerleştirilebilir. Ayrıca duman üretmemesi ve kötü koku yayması da ürünlerin öne çıkan detayları arasında bulunur. Hem gerçek hem de yapay alev üreten seçenekleri bulunan ürünler, herkesin aradığını bulmasını kolaylaştırır.

Bacasız şömine ısıtır mı?

Bacasız modeller de bacalı modeller gibi ısıtma özelliğine sahiptir. Bununla beraber doğalgazlı olanlar bacasız şömine çeşitleri içinde maksimum ısıtma potansiyeline sahip olan seçenektir. Elektrikli olanlarda ısı yayma özelliği açılıp kapanabilir şekilde tasarlandığı için her mevsim rahatlıkla kullanılabilir.

Bacasız şömine nasıl çalışır?

Ürünlerin çalışma şekli modelden modele değişiklik gösterir. Elektrikli olanlar alevi içerisinde yer alan LED ışıklar aracılığıyla üretir. Bununla beraber etanollü ve doğalgazlı modellerin içerisine alevin oluşturulması için ilgili yakıtın dökülmesi gerekir. Farklı şekillerde çalışan ürünler, bu sayede herkesin rahatlıkla kullanabileceği bir yapıya sahiptir.

Bacasız şömine yakıtı nedir?

Etanollü ve doğalgazlı olan modeller yakıtla beraber çalışır. Etanol şöminelerde kullanılan yakıt doğaya zarar vermeyen bir yapıya sahiptir. Böylece çevreye duyarlı olan kişiler tarafından tercih edilir. Bitkisel yağlardan üretilen yakıt, uzun süre yanabilecek bir yapıya sahiptir. Doğalgazlı modeller ise doğalgaz ya da sıvı propan ile çalışır.

Daha fazla göster
1 Ürün Listeleniyor
Filtrele
Göster: 3'lü 5'li
Sıralama: