150 TL Üzeri Kargo Bedava

Temiz Su Boruları

Filtreler
Özellikler
-
Fırsatlar
Fırsatlar

Temiz Su Borusu Ürünleri Uygun Fiyatlar ile Koçtaş'ta!

Temiz su boruları su kalitesini etkilemeyecek, korozyona karşı mukavemetli malzemelerden üretilir. İki ana tesisat tipi için kullanılır sıcak su tesisatı ve soğuk su tesisatı. Sayaçtan ya da bağımsız sistemlerde suyun kaynağından başlayarak kullanma yerlerine kadar suyun taşınmasını sağlarlar. Temiz su borularının pek çoğu çelik veya cam elyaf malzemeden üretilir. Polipropilen boru ya da termoplastik boru şeklinde de adlandırılan plastik borular üç farklı katmandan oluşur: İç ve dış katmanlar Polipropilen (PP-R), ara katman ise cam elyaf ve PPR hammaddesinin birleşiminden oluşur.

Temiz su boruları arasında yer alan plastik (Polipropilen) boruların galvanizli borulara göre fiziksel ömrü daha fazladır, ısı geçirgenlikleri daha düşüktür, ekleme yapılması ve döşenmesi daha pratiktir, ek noktaların sızdırmazlığı daha yüksektir, suyun tadında bozulma oluşturmaz, kokuya neden olmaz. Öte yandan donmaya karşı dayanıklıdır ancak boru içindeki akışkanın donma derecesi göz önüne alınarak uygun izolasyonunun mutlaka sağlanması gerekir. 

Temiz Su Boruları Nerelerde Kullanılır?

Temiz su boruları iç ve dış mekanların tamamındaki sıcak ve soğuk su tesisatlarında kullanılır. Binaların temiz su ana boru tesisatında, su sayacı tesisatlarında, dağıtma sistemlerinde, kolonlar ve kat tesisatlarında güvenli şekilde kullanılabilir. Kireç ve kışır tutmaması, korozyona karşı dayanıklı olması nedeniyle iç mekanlarda banyolarda, mutfaklarda ve tüm yaşam alanlarındaki temiz su tesisatlarında uzun yıllar kullanılabilecek ürünlerdir. Öte yandan bina içi ısıtma sistemleri, basınçlı hava sistemleri, klima sistemleri ve endüstriyel boru sistemlerinde de kullanılabilir. Ancak satın alacağınız temiz su borusu mutlaka kullanım amacına uygun şekilde ve yazılı talimatlara göre kullanılmalıdır. Su bağlantı flexi hortumlar da temiz su borusu aksesuarları arasındadır. Ara montaj elemanlarıdır ve sıhhi tesisat sistemlerinde kullanılan flexi hortumlar su basıncına dayanıklı şekilde üretilmiştir. Yassı kanal borusu ise temiz su boruları kategorisi altında yer alır. Havalandırma sistemlerinde pişirme buhar ve kokularını dışarı aktarmak için kullanılır.

Temiz su boruları şimdi çok uygun fiyatlarla Koçtaş'ta! Plastik boru ve ek parçalar arasında kolaylıkla bulabileceğiniz boruları fiyat avantajlarıyla şimdi keşfedin!

En Çok Satan Temiz Su Boruları Hangileri?

Koçtaş Temiz Su Boruları kategorisinden en çok satan 5 ürün;

  1. Tekli Kelepçe Beyaz
  2. Dirsek Beyaz
  3. Dirsek Beyaz
  4. Dirsek Beyaz
  5. Tekli Kelepçe Beyaz
Daha fazla göster
143 Ürün Listeleniyor
Filtrele
Göster: 3'lü 5'li
Sıralama: